Отговори
# 120
  • INFJ
  • Мнения: 9 414
Какво имаш предвид с "липсата да доказателства"? Какво точно би ти доказало лично на теб, че американците са изпратили и върнали 12 човека до/от Луната?

# 121
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
HDR не се прави като заснемеш един кадър, а като заснемеш няколко кадъра с различна експозиция и ги наложиш един върху друг след допълнителна обработка. Окото прави това в миг.
Явно имаш някаква идея от фотография (или се образоваш в движение докато спориш), но от това изказване стават ясни 2 неща:
1. Мислиш си, че HDR, не става за "миг". Всъщност вероятно поне един, член на семейството ти има в джоба си устройство, снимащо HDR на 4k 60 пъти в секунда. Една 60-та от секундата е твърде дълго за "миг", или просто още не се беше образовал като го написа?

2. Окото хващало "за миг" кадри с различна експозиция?!? Като ти угасят лампата минавat 5 до 30 минути докато ти се разширят зениците за по-тъмни обекти. Ако не ти я угасят окото ИЗОБЩО няма да се нагоди към тях, а камерата го прави.

1/400 и 1/30 не са кадри в секунда, а скорост на затвора
Това май единственото нещо за което се обърках и ти си прав. Извинявам се. Това някак си ти даде основание да се измъкнеш, че уж нямало по-дълга експозиция при видеозаснемането.

Последна редакция: вт, 15 яну 2019, 22:27 от zemonti

# 122
  • Мнения: 6 907
Интересувам се от фотография не професионално, но съм започнал да снимам още когато бяха черно-бели филмите. Включително съм проявявал филми и съм вадил снимки. Най-малкото са ми ясни основните неща във фотографията. След навлизането на дигиталната фотография съм правил и HDR снимки, а преди това се правеха със специални филтри. Знам кога и защо се използва HDR. Основната причина е за да се пресъздаде една картина така както я вижда човешкото око. При нормална снимка с фотоапарат или небето ще е преекспонирано и няма да се виждат облаци и син цвят или ако е експонирано добре небето земята ще е твърде тъмна и няма да се различават детайли. Всъщност аз коментирах този ти пост защото ти там намеси HDR и дълга експозиция.

Това е абсолютно невярно. Не само камерите, ами и даже саже и съвременните бюджетни телефони имат:
1. Дълга експозиция, която извлича слабата светлина.
2. Приближаване, което ти позволява да махнеш пречещите/ярки звезди от кадъра.
3. HDR, който ти позволява да заснемеш тъмните обекти + светлите в един и същи кадър.




1. Снимката, която си постнал наистина е с дълга експозиция, но е с поне десетки пъти по-дълга от кадър на видео. На видео няма как да имаш такава експозиция. 1/30 е по-дълга експозиция от 1/400, но това са просто части от секундата, а аз ти говоря за експозиции по 30 секунди, минути, или даже и часове. Това, което си написал аз го свързвам със снимката, която си постнал.
2. Както ти обясних няма увеличение на клипа, който постнах.
3. Първо този фотоапарат не поддържа HDR видео и второто по-важно, да снимаш спътници с HDR е абсолютно ненужно.
Кое по-точно е абсолютно невярно?


2. Окото хващало "за миг" кадри с различна експозиция?!? Като ти угасят лампата минавat 5 до 30 минути докато ти се разширят зениците за по-тъмни обекти. Ако не ти я угасят окото ИЗОБЩО няма да се нагоди към тях, а камерата го прави.

Не кадри, а един кадър. Окото вижда и синьото небе с облаците и детайлите по земята, а камерата не. На теб май не ти е много ясно какво е HDR.

Между другото във видеото което си постнал намирам качеството на HDR-то за доста лошо. Аз поне виждам доста по-добре от това, което демонстрират.


Всъщност вероятно поне един, член на семейството ти има в джоба си устройство, снимащо HDR на 4k 60 пъти в секунда. Една 60-та от секундата е твърде дълго за "миг", или просто още не се беше образовал като го написа?

Не, не знам някой около мен да има такова устройство. Дай пример за марка, модел любопитно ми е.

И пак не ми отговори какво имаш предвид с оставането на Аполо в орбита около Земята.

# 123
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Това твоето се превърна в едно досадно гонене по тъча. За теб HDR може да е "за да се пресъздаде една картина така както я вижда човешкото око", но индустрията отдавна достигна и задмина тази граница. Ти това го знаеш, както и отговприте на другите въпроси, които задаваш. Довиждане!

# 124
  • Мнения: 6 907
Да не беше писал небивалици, да не те гоня. Индустрията е достигнала до положение, че след допълнителна обработка на заснетите изображения, могат да докарат динамиката така както я вижда човешкото око.

# 125
# 126
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Знам за това, но ми изглежда малко по-конспиративно, отколкото реално. Въпреки съмненията ми в никакъв случан не го отхвърлям като възможност.

Ако полетът на Гагарин е бил първи опит и са успяли от раз това би бил нетипичен късмет/успех за съветската програма.

# 127
  • Мнения: 12 315
Ако полетът на Гагарин е бил първи опит и са успяли от раз това би бил нетипичен късмет/успех за съветската програма.

Възможно е да не е бил първи опит - във всички случаи са били дотолкова сигурни в успеха му, че са го оповестили преди да се приземи - т.е. преди да е ясно дали реално ще успее.

# 128
  • София
  • Мнения: 38 614
Що пък да не изпържат двама-трима преди това? Какво им пречи? Ни акъл, ни образование.

# 129
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Днес не се въздържах и изсипах доста хейт в коментарите под новия полет на Овчаря:

Цитат
I'm dumbfound.
How the vehicles are "accelerating" upward 90 seconds after the "main" engine cutoff?!?
What "sonic boom" at 360 mph?
Why use imperial in 2019?
How the flip the altitude of the capsule went from 3721 to 0 ft in a instance?
What practical use can have a jump to 106 km and back except showing off?
Otherwise - great machine.



Не, че ракетата не е чудесна, ама продавачката, която хостваше събитието супер ме раздразни с неграмотността си.

Общи условия

Активация на акаунт