Отговори
# 105
  • INFJ
  • Мнения: 9 455
Със сигурност ще успееш да намериш сателит много по-лесно на първата снимка, т.е. с просто око, отколкото на втората. Говорите за две различни неща.

# 106
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Ти дори не усещаш как сам се опровергаваш. HDR не се прави като заснемеш един кадър, а като заснемеш няколко кадъра с различна експозиция и ги наложиш един върху друг след допълнителна обработка. Окото прави това в миг.
Пич, в кой век живееш?

 





За каква дълга експозиция говориш при видео? При снимка с дълга експозиция този сателит щеше да е една черта и небето нямаше да е черно.
И пак: Пич, в кой век живееш?

Ако се заслушаш: При увеличаване на експозицията трябва да свиеш блендата. Под дълга експозиция при видео не се разбира чак толкова дълга, че да направи черта (като някои артистични нощни снимки), а просто да намалиш броя на кадри в секунда. В случая от 400 на 30.

Приближаването е съвсем малко с този обектив.
Съвсем малко?!? Можем само да гадаем за оригиналната резолюция на видеото, но да приемем, че комбинацията от оптическото и цифровото увеличение е суперскромните 5 пъти. Как е това спрямо нулевото увеличение на простото око? Подсказвам - колкото 5-кратен бинокъл.

Последна редакция: вт, 15 яну 2019, 00:28 от zemonti

# 107
  • Мнения: 6 934
А ти прочете ли какво написах преди това? Снимаш няколко кадъра с различни експозиции и след това налагаш кадрите един върху друг. Камерата на НАСА видя ли я.
Скрит текст:
Малко се различава от Sony A6300 не мислиш ли?
Скрит текст:
Пък и никъде не се споменава в спецификациите за HDR видео. Всъщност даже незнам защо го намеси при заснемане на спътници. Да се търсеха някакви светлосенки в тъмното разбирам, ама в случая HDR е ненужен. Нужен е ако искаш да снимаш синьо небе с облаци и в същото време да виждаш детайли на по земята. С това окото се справя без проблем, а фотоапаратите не съвсем. Не е по темата, но ще ми е интересно да видя някой от бюджетните телефони дето снимали HDR.




Ако се заслушаш: При увеличаване на експозицията трябва да свиеш блендата. Под дълга експозиция при видео не се разбира чак толкова дълга, че да направи черта (като някои артистични нощни снимки), а просто да намалиш броя на кадри в секунда. В случая от 400 на 30.


Убедих се, че фотографията ти е тъмна наука, 1/400 и 1/30 не са кадри в секунда, а скорост на затвора. Артистичните нощни снимки са с експозиция часове. Това е дълга експозиция, или примерно снимката, която си сложил в предишният си пост, тя вероятно е секунди някакви, ама при видео няма дълги експозиции. Ако искаш да снимаш видео ще бъде тъмно толкова колкото и виждаш с очите си, ако искаш да излезне като на снимката ти, тогава снимаш снимка на дълга експозиция, но спътникът ще излезне като черта, това е положението засега. Иначе дълга експозиция фотоапаратите имат откакто се помня.

Съвсем малко?!? Можем само да гадаем за оригиналната резолюция на видеото, но да приемем, че комбинацията от оптическото и цифровото увеличение е суперскромните 5 пъти. Как е това спрямо нулевото увеличение на простото око? Подсказвам - колкото 5-кратен бинокъл.

При цифрово увеличение пада качеството, та не знам дали е имало такова пък и пича не видях да споменава за такова, освен това Sony A6300 има само 2х цифрово увеличение. Ако ще приемаме нещо просто така дай направо 20х цифрово увеличение да сложим. Виж един от постовете под видеото   
"Cheatman97
4 months ago
I just saw Iridium 32 a half hour ago, unfortunately I could not get it on camera, but it was totally visible with the naked eye. First time I saw such thing, amazing."

И понеже се отклонихме малко от темата, всичко това по какъв начин доказва твърдението ти, че не са летяли до Луната, а са останали в околоземна орбита?

# 108
  • София
  • Мнения: 38 824
Ха сега де! Прочетох, че има едно нещо, което се казва LRO , обикаля в орбира около Луната и снима. Снимуало е и Аполо мисиите. Така че...
Още - доказателствата от трети страни - японски, индийски и китайски мисии са заснели модула на Аполо 15 и следите.
Още нещо?

Последна редакция: вт, 15 яну 2019, 09:47 от Free Agent

# 109
  • INFJ
  • Мнения: 9 455
Абе не е ли то лично да ме заведат на Луната... не ми го хвали! Лъжа и измама!

# 110
  • Мнения: X
Абе не е ли то лично да ме заведат на Луната...
А баш!Откога събирам пари и искам една екскурзия до Луната, ама на, не щат да ме заведат, бе!
Уж ходили, кацали, скачали, подскачали, хвърляли, пък......
Що тъй, да ги питаш....!   Laughing

# 111
  • София
  • Мнения: 38 824
30 милиарда на вятъра! Лунен прах!🤣

# 112
  • Мнения: 1 961
Преди Гагарин е имало животинки. Доста кучета. Самият Гагарин се разминава на косъм.
Американците са ходили доста пъти на Луната. Спират, защото е безумно скъпо.

Точно така. И опсаността да се обърка нещо, е голяма.
Предполагам, че вече има възможност да се пусне много сигурна, компютъризирана и модерна совалка/ракета, просто няма смисъл да се ходи отново на Луната за момента.

Нямам съмнения, че са кацнали. Не вярвам на теорията за заснети кадри в пустинята. Peace
Декември присъствах на беседа с истински астронавт. В момента в покрайнините на града където живея в един хамбар се опитват да се подготвят за кацане на Луната. Проблема е пясъка на луната. С такива свойства е, че продупчва и разяжда всичко. Няма още подходяща екипировка, на не знам каква мисия запушил един люк който не можал да се затвори..та сега мъкнат пясък от една вулканична местност и експериментират с него защото малкото количество проби с което разполагат е прекалено ценно.
Другия месец ако имам късмет ще посетя това място където тренират за мисия Луна. След това целта им е Марс. Това са приказки от първа ръка на астронавт работещ за ESA.

# 113
  • INFJ
  • Мнения: 9 455
Отдавна се говори, че някой ден ще има такива екскурзии, надявам се да доживея и да имам някой милиард заделен. Има и сега по-евтини екскуризии до космоса, за около 60-70 милиона.

# 114
# 115
  • София
  • Мнения: 38 824
Да, ние тук си бърборим, а в Космоса и една капка вода може да направи страхотни поразии.
О, много странно ми стана на клипчета от МКС как си мият косата! Супер трудно е!

# 116
  • INFJ
  • Мнения: 9 455
Проблема е пясъка на луната.

Същият проблем го има и на Марс, една пясъчна буря от "техните" ще разкаже играта на всичко.

# 117
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
И понеже се отклонихме малко от темата, всичко това по какъв начин доказва твърдението ти, че не са летяли до Луната, а са останали в околоземна орбита?
Доказвал съм бил, че не са ходили на луната?!? Ти май загуби следа с кого спориш и драпаш за спорта. Предишната страница потретий, че го намирам за възможно.

Иначе признавам, че HDR 4k видео не се прави с бюджетен телефон, а с поне Qualcomm 845. Това не променя факта че се продават HDR видео камери с един обектив още от 2011. Ти твърдеше, че нямало HDR при видеото.

# 118
  • Мнения: 6 934
Реално след излитането на ракетата единици са знаели дали командният модул остава орбита, или целият кораб продължава към луната.

Не мисля, че много параноици се съмняват, че Аполо изобщо са изпитали. Въпросът е дали сервизният и лунният модул не са пътували сами до луната, без пътници.

А това как да го разбирам?

Ти твърдеше, че нямало HDR при видеото.

Къде съм го твърдял това?

Последна редакция: вт, 15 яну 2019, 16:51 от The_Third

# 119
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
А това как да го разбирам?

Да си почетвъртя позицията за избирателно четящите:

Да напомня личната си позиция:

Почти съм сигурен, че още руснаците първи са пратили успешно апарат на луната (Luna 2).

Смятам за много вероятно нещо да се е връщало от луната, че дори и да е донесло прославутите лунни камъни. Уви, докато китайците, или индийците не донесат проби за СРАВНЕНИЕ можем само да предполагаме, че са загребани от там с мисия.

Не намирам нито една конспиративна теория за напълно убедителна и приемам за възможно поне една от 6-те мисии Аполо да е пратила , че даже и върнала човек, стъпил на луната. Възможно е липсата да доказателства да е обикновена арогантност от страна на НАСА, или подценяване на скептиците, макар, че те хич не са били малко на края на проекта. Да похарчат четвърт трилион ($250'000'000'000.00) днешни пари за ходене до луната и да не си дадат зор за солидни доказателства е дразнещо.

Общи условия

Активация на акаунт