Майчинството счетоводно-79

  • 47 500
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Въпросите се задават тук, ако някой има отговор го пише.

# 46
  • Мнения: 371
Здравейте, зададох веднъж този въпрос, но се надявам този път на отговори! Надвишавам със седем дена 180 те дни преди 45 дн. болничен. Помолих лекарката да ми изтегли термина, но тя категорично отказа, че не правили фалшификации. Вариантите са 3 :
1 Ако работодателя разреши, а и нямам срар отпуск, евентуално от тази година.
2.Да работя 2 дена и да ми. продължат, като болнични другите 5
3,Телк
Бях чела нещо в коментарите тук, че се намаля майчинството, а аз много разчитам на тези пари. Кой е най добрия вариант в случая?

# 47
  • Мнения: 345
Здравейте майчета,бих желала да се свържа с някоя мама,която е компетентно лице като юрист или счетоводител,за да мога да и задам личния си въпрос отностно майчинството! Бих била много благодарна,дори бих желала да си платя,просто незнам,ако отида в НОИ,дали би имало човек към който да се обърна и да ме вземе на сериозно! Усмихнат ден желая Simple Smile))

Пробва ли да им звъннеш по телефона Confused Аз на втория път попаднах на нормален човек там.. :Д

# 48
  • Мнения: 505
Здравейте. На 07.01.2019 г. ми изтече болничния за 135 дни майчинство. Попълнила съм всички декларации до 410 дни и съм ги дала на работодателя. Все още не виждам в НОИ, че документите са подадени, след колко време се появяват на страницата на НОИ?Благодаря предварително за отговора.

# 49
  • Мнения: 40
Добър вечер,предварително благодаря за отделеното време! Със прекъснати здравни осигуровки съм,от 2012г. работя само лятото,през останалото време не се осигурявам. Предстои ми раждане (края на април-началото на май живот и здраве) и ми се иска да получавам минималното майчинство,което се води от минималната работна заплата 560 лв. от тази година ...вместо социално,което е 100 лв. И мисълта ми е,сега да започна ли работа за да бъда осигурявана до тогава и кога трябва да бъда назначена? Хубава вечер.
Извинявам се,ако се повтарям,но поста ми със същия въпрос не ми излиза и затова го пратих пак ! Ще се радвам,ако някой успее да ме съветва адекватно Simple Smile))))

# 50
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Futuremom
 Какъв осигурителен стаж имате до момента? Ако имате изискуемия, може и за 1 седмица преди болничния да ви назначат. Но здравните осигуровки не е лошо да оправите.

# 51
  • Мнения: 40
Futuremom
 Какъв осигурителен стаж имате до момента? Ако имате изискуемия, може и за 1 седмица преди болничния да ви назначат. Но здравните осигуровки не е лошо да оправите.

Ами имам ги тези 12 месеца от 2012 насам работя,но не са ми последователни,а с прекъсвания понеже само лятото съм работила през годините.

# 52
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте, зададох веднъж този въпрос, но се надявам този път на отговори! Надвишавам със седем дена 180 те дни преди 45 дн. болничен. Помолих лекарката да ми изтегли термина, но тя категорично отказа, че не правили фалшификации. Вариантите са 3 :
1 Ако работодателя разреши, а и нямам срар отпуск, евентуално от тази година.
2.Да работя 2 дена и да ми. продължат, като болнични другите 5
3,Телк
Бях чела нещо в коментарите тук, че се намаля майчинството, а аз много разчитам на тези пари. Кой е най добрия вариант в случая?
[Color]Тази глупост с рязкото намаляване на майчинството не е казана от компетентен по темата.Този период вероятно изобщо няма да влезе в изчисленията, ако е в месеца, в който започва 45-дневния.
Пусни си отпуска и бъди спокойна.[/color]

# 53
  • Мнения: 345
Futuremom
 Какъв осигурителен стаж имате до момента? Ако имате изискуемия, може и за 1 седмица преди болничния да ви назначат. Но здравните осигуровки не е лошо да оправите.

Ами имам ги тези 12 месеца от 2012 насам работя,но не са ми последователни,а с прекъсвания понеже само лятото съм работила през годините.

Изискването за стаж го покриваш. Сега остава само да си намериш някой, който да те назначи на работа, което е сложно.. дано имаш успех в намирането. Ако не намериш, има още един вариант, който обаче не е релевантен за всеки — регистрация като самоосигуряващо се лице със свободна професия. Аз лично това смятам да опитам да направя, понеже нямам такива “познати” с фирма и въобще не знам какво ще стане..

# 54
  • Мнения: 40
Ала-Бала
Имам да познат,който има заведение и ще ме назначи при него,като аз разбира се ще си плащам осигуровките на него.А кога трябва да ме назначи има ли значение ( към края на април,началото на май ми е термина)

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 412
Здравейте! Втората година на майчинството ми изтича на 17.03. тази година. Смятам да сменя работата си. Интересува ме, ако започвам новата работа преди да е изтекло майчинството каква е процедурата с прекъсване на майчинството? Възможно ли е в един и същи ден да се върна на старата работа, да си пусна и платен отпуск за 30 дни (имам 50 дни натрупана отпуска) от същия ден и да пусна едномесечно предизвестие за напускане пак от същата дата? А какъв документ трябва да подам също за да получавам половината от майчинството си? Благодаря ви предварително за отговорите.

# 56
  • Мнения: 272
Здравей, понеже до сега не съм взимала болничен и не съм на ясно хич днес ми изплатиха доста малка сума(161лв) което е ме хвърли в размисли.Месец декември взех болничен от 20.12.2018 до 23/1/19. Предполагам са ми изплати част от периода за декември само,а януарския трябва да чакам следващия ли месец. Извинявай се за невежеството ,но не съм се сблъсквал с това.

Последна редакция: вт, 15 яну 2019, 10:46 от kivity

# 57
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Здравейте! Втората година на майчинството ми изтича на 17.03. тази година. Смятам да сменя работата си. Интересува ме, ако започвам новата работа преди да е изтекло майчинството каква е процедурата с прекъсване на майчинството? Възможно ли е в един и същи ден да се върна на старата работа, да си пусна и платен отпуск за 30 дни (имам 50 дни натрупана отпуска) от същия ден и да пусна едномесечно предизвестие за напускане пак от същата дата? А какъв документ трябва да подам също за да получавам половината от майчинството си? Благодаря ви предварително за отговорите.
Не е невъзможно, но би било добре молбата за отпуск да предхожда самия отпуск, а да не е в деня на започването му. Предизвестието може да се даде заедно с молбата.
Прил.8 е за 1/2 обезщетение при неизползване на отпуска за малко дете.

# 58
  • Мнения: 272
Здравей, понеже до сега не съм взимала болничен и не съм на ясно хич днес ми изплатиха доста малка сума(161лв) което е ме хвърли в размисли.Месец декември взех болничен от 20.12.2018 до 23/1/19. Предполагам са ми изплати част от периода за декември само,а януарския трябва да чакам следващия ли месец. Извинявай се за невежеството ,но не съм се сблъсквал с това.
Взимате ПИк и виждате за кои дни, месец и и години са ви изплатили. За периода 20.12-31.12 има 3 дни работни за работодателя и 2 дни с обезщетение от НОИ. Така връзват ли се тези 160 лв? Висок ли ви е осигурителния доход?
Моя грешка в периода 23/1/19
Предполагам да на сумата от 1000.

Последна редакция: вт, 15 яну 2019, 10:45 от kivity

# 59
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Ала-Бала
Имам да познат,който има заведение и ще ме назначи при него,като аз разбира се ще си плащам осигуровките на него.А кога трябва да ме назначи има ли значение ( към края на април,началото на май ми е термина)
Една седмица преди издаване на 45 дневния болничен е предостатъчна.

Общи условия

Активация на акаунт