Кой ли тази година ЮНСКО бебенце ще има :) Тема III

  • 33 191
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 501
Токсоплазмозата се предава от лошо измити зеленчуци и плодове,термично необработено месо и котешка тоалетна.

# 46
  • Мнения: 547
Здравейте, момичета и честита нова година. Пожелавам ви само щастливи моменти и разбира се пухкави бебчета през юни! :*
Скоро не съм се включвала, но ви следя. Време е да се запиша и в тази тема, за да не ви изпускам... Grinning
Вчера бях на преглед. Правиха ми късния БХС. Преди малко ми излязоха резултатите, всичко е наред. Бебчо ще е момче, а аз от миналата седмица вече го усещам. Със задна плацента съм и ми е първа бременност, но доста го усещам като започне да мърда. Веднъж вече, дори го усетих и отвън, не само отвътре. Grinning Бях си сложила ръката там, където го усещах, че ме рита и усетих единия от ритничетата. Имам само един проблем, които много ме тормози от известно време. От както уведомих работодателя си, че съм бременна, мениджъра ми, много започна да ме тормози. Мисля от утре да си взема болничен. Надявам се лекаря ми да ми даде, защото не го издържам вече това напрежение. Мислех да си изкарам до края, но уви.

# 47
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
sweety2831 Вземай болничен и не го мисли изобщо щом те тормози. И аз съм намислила усетя ли промяна на отношението към мен в лошия смисъл и то заради бременността ведна болничен и така до края.

Много се радвам като прочета, че някои от вас вече усещат бебетата, аз още чакам моя юнак да го усетя, утре правя 16 седмици, но още нищичко. Сега гледам снимките от ехографа вчера и от всичко атрибута му най-много се различава Grinning

# 48
  • София
  • Мнения: 4 010
Токсоплазмозата се предава от лошо измити зеленчуци и плодове,термично необработено месо и котешка тоалетна.
Знам го това. Но не е задължително да са носители на бактерията. Освен котешката тоалетна..нямам животни и не съм имала и не съм много наясно. Колкото до месото, ако е взето от домашното прасе на бай Генчо примерно, да не бих яла, защото не е минало никаква проверка, но месата  в магазина все пак не са незнайни. Това разбира се пак не е гаранция, но така или иначе не мисля да се вглъбявам толкова.
Все едно в крайна сметка всеки си носи последиците от решенията си:)

# 49
  • Мнения: 547
sweety2831 Вземай болничен и не го мисли изобщо щом те тормози. И аз съм намислила усетя ли промяна на отношението към мен в лошия смисъл и то заради бременността ведна болничен и така до края.

Много се радвам като прочета, че някои от вас вече усещат бебетата, аз още чакам моя юнак да го усетя, утре правя 16 седмици, но още нищичко. Сега гледам снимките от ехографа вчера и от всичко атрибута му най-много се различава Grinning

Аз точно в 16-та го усетих за пръв път. Първо беше нещо, което не можех да определя какво точно е, но след ден-два започнах да разпозвам движенията.
Иначе за болничния, така мисля да направя. Надявам се само лекаря да не е против.

# 50
  • Мнения: 27
Здравей те момичета. Излязоха и моите изследвания, как са според вас??

# 51
  • София
  • Мнения: 4 010
Ми то си ти пише. Нисък риск:)

# 52
  • София
  • Мнения: 616
Леле, колко сте изписали аз докато работя! Wink И мен ме мъчи синузит, но аз съм си така отдавна, понякога ми се налага да спя седнала, защото не мога да дишам. Секс не сме правили откакто съм забременяла, ама докато не видя, че вече нямам гъбчики, нямам и намерение да правя.

# 53
  • Мнения: 886
Здравейте, мамчета. Да се запиша пак към група на юнски мамчета. Втора бременност ми е и пак с термин юни, но този път е за 07 юни.
Аз имам въпрос към тези от вас, които са правили пренатест. Колко време чакахте резултата и обадиха ли ви се или само мейл получихте?

# 54
  • Мнения: 2 558
В понеделник следобед го направих, в петък сутринта ми се обадиха за резултат. След това ми го изпратиха на мейла, а след 2-3 дни ми изпратиха и становището от генетик.

# 55
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте, мамчета. Да се запиша пак към група на юнски мамчета. Втора бременност ми е и пак с термин юни, но този път е за 07 юни.
Аз имам въпрос към тези от вас, които са правили пренатест. Колко време чакахте резултата и обадиха ли ви се или само мейл получихте?

Здравей,
4-5 дена чакаш, само да няма празници, тогава малко се удължава. Първо ми се обадиха по телефона, след което получих по мейла резултата от външната лаборатория и заключение на бг. от спец. по генетика.

# 56
  • Мнения: 785
Desex, моето бебенце е момиченце, термина се измести за 22.06 ❤, ако желаеш го допълни, ако не в другата тема и наистина дай боже здрави курделки и юнаци на всички! ❤❤❤

# 57
  • Мнения: 6 538
Относно котката и котешката тоалетна.. тъй като имаме котка и много хора като разбраха за бременността веднага - махни котката! Не е съвсем така - ако котката е домашна (не излиза навън и няма контакт с други животни), яде само котешка храна, ваксинирана е и обезпаразитена и разбира се бременната си прави изследване за токсоплазмоза, не е проблем. Единствено трябва друг да почиства тоалетната.. Това е мнение и на моята АГ. Аз не мисля, че има опасност при тези условия и затова си е при нас котето.
За усещане на бебето и аз не съм усетила нищо все още и с нетърпение чакам да дойде този момент. Още не знаем пола, но се надявам в петък да се покаже, че до сега все се крие Grinning А и да започнем да мислим имена.

# 58
  • Мнения: 501
Само да вметна за котките, като цяло щом си живяла с котката и преди да забременееш няма опасност за бебето,защото изграждаш имунитет и за това съм написала само за котешИначе и куче да имаш пак щяха да те питат няма ли да го махнеш, предрасъдаци просто .

# 59
  • Мнения: 886
За котката да кажа. Направете си тест дали имате имунитет срещу нея. Аз предната бременност си направих теста и  след 6ти месец съм била по цял ден с котка и малки котенца, които тя роди няколко месеца преди мен. По цял ден съм стояла навън на слънце и котката и котенцата върху корема ми. Дори когато имах леки контракции котетата усещаха и веднага лягаха върху мен и ми спираха контракциите.Така съм изкарала до термин +3дни преносване. Котката и котетата бяха навън и си ходеха навсякъде. Просто се изследвайте. Повечето щом са живяли до сега с котка изграждат имунитет.

Общи условия

Активация на акаунт