Кой ли тази година ЮНСКО бебенце ще има :) Тема III

  • 33 223
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14
Здравейте Simple Smile Реших и аз и да се представя, защото групичката много ми допада. С термин съм 29.06 сега съм в 15w3d. Първа бременност ми е и съм на 30 години от София. На ранния БХС не ми казаха за пола, но пък всичко беше наред и го видяхме малкото човече Simple Smile пожелавам на всички лека и спокойна бременност
Ако може да ме добавите и във FB https://www.facebook.com/vesela.lukanova.3

# 61
  • Мнения: 55
Здравейте Simple Smile Реших и аз и да се представя, защото групичката много ми допада. С термин съм 29.06 сега съм в 15w3d. Първа бременност ми е и съм на 30 години от София. На ранния БХС не ми казаха за пола, но пък всичко беше наред и го видяхме малкото човече Simple Smile пожелавам на всички лека и спокойна бременност
Ако може да ме добавите и във FB https://www.facebook.com/vesela.lukanova.3

Добре дошла, аз също съм с термин 29.06. На 16 съм на преглед и се надявам вече да ни кажат пола. На 31 сутринта за първи път усетих как мърда, много се зарадвах.

# 62
  • Мнения: 69
Привет, момичета. Страхотна нова тема.
Аз също имам кървави корички в носа и се запушва, но имам и синузит. Ужасно е. Или кихам постоянно или кашлям от секрета като ми се стича в гърлото... Абе направо развалина. Кг съм качила вече малко над 10...направо ми се плаче. Хем толкова повръщах в началото. Сега съм 70кв, а и 2те си деца родих като бях 72кг...сега ще ида 80 сигурно. Тези дни и аз ще ходя за секрет да видим гъбите дали са се махнали. Нямам като че ли оплаквания и се надявам да са изчезнали. Макмирор слагах. Аз съм 17г с и 3-4 дни. В понеделник бях на ФМ и БХС. Доки каза момче и предполагам няма грешка в тази седмица. Ранна ФМ не съм правила, сега чакам 10 дни за резултата от БХС и ще видим дали ще се прави нещо друго. Гледам по снимките че на някои измервания има разлика с по 4-5-6 дни, но мисля не е проблем, а и док нищо не каза. Вътрешната част горе на бедрата вече доста ме боли като ходя и мисля е рано, с предните бременности по-късно се получи това.
Иначе за изненадата. Знаех, че колкото и да казва, че е все тая какво ще е бебето, му се иска да е мъжко. Питах го дали иска да знае докато е на работа или вечерта, каза вечерта. Както знаете имам 2 деца от бившия си (момче и момиче) и съответно всяко си държеше на пола. Та направих мъфини, вътре със синя сметана, от горе с бяла да не се вижда и им дадох за десерт да хапнат. Мъжо не беше стигнал до там, та реши да гледа по децата. Сина ми пръв стигна до крема и започна само да прави едни знаци с ръцете йес победа хахха. Мъжо само взв да повтаря синьо е синьо е 😀 Снимах клипче разбира се за спомен. Дойде прегръща ме и в крайна сметка той плачеше от радост, а малката в другата стая, че не е момиче. Вие как казахте пола на бъдещия татко, роднини и деца

# 63
  • Мнения: 892
Честито, mane4e Simple Smile Много сладка история и в прекия и в преносния смисъл Simple Smile
Таткото беше с мен на 1-ва ФМ и сам чу как доктора каза, че най-вероятно ще си имаме 2 момичета. Бях решила, че като види как подскачат малките, ще се разреве, но не - ММ си е малко темерут и чуства не се показват - Козирог, какво да го правиш..
А за БХС ми е странно, че ще правите 2-рия. Той е с 60% достоверност и се изпозлва за втори мониторинг, ако има нужда.

# 64
  • Мнения: 69
Благодаря. Моят е риби, но с асцендент козирог 😀
Иначе ФМ и БХС ми бяха за 1-ви път, просто по-късно ги направих. И като излезе резултата, док ще каже дали трябва 2-ри път да правя.
Иначе, още преди да почнем с опити за бебе, ММ беше казал, че ако е момче ще е на баща му и ще носи 3-те му имена. Така се пада. Баща му е Иван и на Ивановден разбрахме, че ще е момче. Освен всичко ще е и неговата зодия... Сега остава да подрани и да се роди и на рождения му ден и ще падна 😀

# 65
  • Мнения: 2 528
Маначе, първия БХС се прави от 11-13+6 г.с., след това се изследват други маркери. Дано не си разбрала, защото иначе няма никакъв смисъл да се прави този в 17 г.с.
Аз минах ЖК, на 7ми февруари съм на ФМ. Момиче ще е. Плацентата все още не се вдигнала, и взехме пак секрет за микробилогия. Май все още си имам гъби... Антибиограма пуска ли се на гъби? Явно тези препати не ми действат с нистатин.

# 66
  • Мнения: 69
Ами не знам, взеха ми кръв и пишеше за 4 или 5 синдрома. Аг като му казах, че попринцип нямам желание да пускам БХС, защото за мен е теория на вероятностите, каза, че е вкл в цената. 106лв беше, иначе само ФМ е 100лв и за това препоръча направо общо да пусна. Каза им там като взимаха кръв, че нямам 1-ви БХС... Ще видим.

# 67
  • Мнения: 547
mane4e, много хубава история. Добре си измислила нещата. Simple Smile
Аз правих и двата БХС и ми бяха напълно безплатни. Не се следя с пакет, нито по здравна каса, просто си плащам всеки преглед като отида, но знам, че са безплатни, защото и двата пъти като ми взимаха кръв ме караха да подписвам декларация, че не съм плащала нищо за изследването.
Някой беше писал нещо за килограми. Аз съм качила само 1 кг. Забременях 50 и сега съм 51, 17+3. Ям нормално, не съм повръщала, но честно казано вкуса ми е много променен и много от храните, които харесвах преди, сега не ми се хапват. Някой беше писал в предишните две теми, че ако е момче бебето ти се хапва солено и кисело, а ако е момиче - сладко. При мен се оказа вярно. От самото начало ядях кисели краставички и туршия като не виждала. Кисело зеле също проядох, а преди не исках да го помирисвам. Grinning

# 68
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Има нещо вярно, на мен само солени неща ми се ядат, ако нямам сладко пред очите си няма и да св сетя да ми се дояде. Ядат ми се и много зеленчуци, супички, салати.

# 69
  • Мнения: 547
Има нещо вярно, на мен само солени неща ми се ядат, ако нямам сладко пред очите си няма и да св сетя да ми се дояде. Ядат ми се и много зеленчуци, супички, салати.
1:1 сме. Grinning Мога само на супи и салати живея.. И плодове. Grinning Зеленчуци, салати и плодове и преди си обичах и ядях, но супите са ми нови. Grinning

# 70
  • Мнения: 895
Много е относително това с храните и пола. Имам приятелка, която се сцепваше до последно да яде кисели краставички, а пък роди момиче. Аз сега също ям кисели краставички и много ми се яде кисело зеле, но стомаха почва да ме боли от него и избягвам, а пък в понеделник на ФМ докторката каза 100% момиче и аз й вярвам. До края на седмицата ще стане ясно от пренатеста. Същото важи и за киселините след хранене. С първата бременност не съм имала изобщо, а сина ми се роди с много коса. Всичко е индивидуално. Хапвайте си каквото ви се яде щом ви се е прияло значи организма ви има нужда от него. Живи и здрави да са бебчетата пък пола не е толкова важен Simple Smile

# 71
  • Мнения: 547
Така е, и аз мисля, че е индивидуално, просто при мен се оказа така, както казват. Grinning

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
е значи аз съм от изключенията Simple Smile, чакаме момиче, а ям предимно солени неща и туршийки и кисели краставички много. Сладко и преди си обичах и похапвах, така че и сега пак, но определено наблягам на кисело и солено.

# 73
  • Мнения: 786
И аз съм на кисело, (а чакам госпожица) супички, салати, но и на странни храни и комбинации 🤣 около 900 грама съм качила, но може би са по-малко че лекарката ме тегли прясно закусила обилно 🤣 изобщо не се ограничавам и очаквах да съм доста напълняла особено след празниците. В 16+4 съм (но плюс минус, по скоро плюс 3/4 дни, че само по ехограф се водим, а в понеделник показа бебето 178 грама отговарящо на 17+1 та имам няколко дни разлика и не съм сигурна вече)Но аз започнах от близо 80 килограма на ръст 174. В 20 седмица ще ида на феталната. Бях на биохимичен скрининг +фм в 12 седмица излезе ми комбиниран риск за Даун 1:4427 около 0,02%, за другите синдроми е >1:10 000, та мисля да разчитам само на това и да се надявам да е наред всичко.

# 74
  • Мнения: 955
Здравейте момичета,
И аз чакам юнска госпожица, с термин на 19.06 съм. Първа бременност ми е, на 23 години съм. Пуснах болничен за 2 седмици, че на последния преглед АГ каза че имам контрактираща матка и трябва да си почивам. За нещастие днес се събудих със запушен нос и болка в гърлото... Пия си биозин мама и вече за 3ти път се разболявам по подобен начин от началото на бременността... Уж се пазя и не излизам много, много пък не знам откъде ги лепвам тези вирусчета... Вие как сте с имунитета? Иначе и аз съм повече фен на солените/ кисели нещица 🙂 

Общи условия

Активация на акаунт