Септемврийчето в килца наддава, във корема малко място му остава

  • 17 717
  • 286
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 858
 bye Добро Утро мами   bouquet  Лелеееееееее каква жега е на вън от сутринта.Днес се крийте на хладничко и пийте вода и сокчета и не прекалявайте със сладоледа.
Ирини на мен еми хареса много предложението ти за темичка!
Мнооого хубав ден ви пожелавам!

# 91
  • София
  • Мнения: 17
Здравейте, мами с големи тумбаци! Hug Аз отдавна не съм се включвала, но за известно време вкъщи нямаме интернет, а в работотата ми е голяма лудница и не ми остава време. В момента обучавам новата колежка, която ще ме замества и това ужасно ме изморява. В събота бях кума и всички гости много ми се радваха на корема Simple SmileА той си и доста огромен и мога да спя единствено обърната на лявата си страна, иначе започва да ми тежи и да ме наболява. Миналата седмица бях на преглед и ехографът показа, че нашата девойка по размери отговаря на 2 седмици напред. Това сега ми е поредният повод за притеснение, защото лекарката иска да ми се направи обременяване с глюкоза. По нейните обяснения по-едрото бебе може да означава потенциален гестационен диабет у майката. Това ми дойде като гръм от ясно небе. Нямам някакви особени оплаквания, преди 1 месец ми правиха ПКК и кръвната ми захар беше нормална. Чудя се дали да ходя изобщо на това изследване newsm78

# 92
  • Мнения: 2 123
Добро утро Денис, добро утро мацки.
Имах доста стресираща вечер... Цяла вечер имах контракции - някои болезнени, други не чак толкова в комбинация с хипер активно бебе - не спря да рита и да се преобръща... Към 11 влязох да си взема душ и човекът се активизира още повече като бях принудена да си сложа ръката "отдолу", за да намаля чувството, че някой излиза Shocked
Тази сутрин кат оотидох до тоалетната видях на бельото си точно 1 капка полупрозрачна и вече изсъхнала кръв. Замислих се, че може да е и от това, че вчера се обръснах... Добре че днес съм при док - дано нямам разкритие или скъсяване на шийката и дано неме приемат в болница...
На вас пожелавам страхотен тонус и настроение и .. стискайте палци всичко да е наред. Praynig
п.п. Стефи, действително има някаква закономерност между по-едро бебе и гестационен диабет, но това никога не може да се каже само от видеозон. Освен това разликата от 2 седмици /плюс или минус/ не се зачита за сериозна... По принцип точно в 28 седмица се препоръчва подробно изследване на кръвната захар, така че за твое спокойствие си пусни едни.

# 93
  • Мнения: 140
 irinii какво чувам?Ех значи неискам никой вече да има такива неразположения.Най-вероятно правилно предполагаш за капчицата кръв,че е от бръсненето след като е толкова малка,а и нали скоро те преглеждаха и нямаше проблем с шийката.От силното и рязко движение на бебето е нормално да ти се втърди корема и при мен постоянно става така,затова взех да се замислям дали то самото не се търка силно в стените на матката и от там да е този дискомфорт.Стискам ти палци и се моля това да е фалшива тревога.Ще чакам да пишеш как си и успех.
 Steffi добре дошла отново.Пусни си спокойно тези изследвания,но не се тревожи излишно,защото много бебета се раждат по-едри и в последствие са си много здравички,а и ехографа не може да направи толкова прецизно измервания и се допуска едно доста голямо отклонение за седмиците в които сме.

# 94
  • Munich
  • Мнения: 155
Ирини, стискаме палци да няма проблеми, но това с кръвта наистина не е изключено да е от бръсненето. Иначе май е по-голямо петното. Успех днес на прегледите! Много полезна информация за каляването на бебчетата, мерси!
Исках да споделя само малко инфо на бъдещите мами с отоци в краката, аз ги имам от 6и месец още и облекчение голямо няма. За изключване на солта от менюто не се навивам, но открих нещо друго, което помага - бях чела, че дългото ходене облекчава, но че ще има такъв ефект не подозирах... Преди 10ина дни ходихме на поход, тръгнахме към 11 от паркинга, обратно долу бяхме към 5ч. Като си свалих туристическите обувки, изпълнена с предчувствия за ужасната гледка, която ме очаква, какво да видя - имала съм глезен! Не можах да повярвам! Не си бях виждала краката в нормалното им състояние от два месеца. Тази събота сме на сватба и в неделя пак се отправяме към планината, явно много помага. Стоенето права дълго време между другото е с обратния ефект! Много поздрави на всички мами и на бебчовците!

# 95
  • Мнения: 858
 Simple Smile irinii всичко ще е наред с малкият бебок убедена съм  Peace Чакаме новини от теб!
Последните месеци са явно тежички с тези контракции,но пък бебоците вече са силни и истински човечета така че няма страшно.Моят бебок е също супер активен и понякога направо ми се реве посреднощ така ми се спи ,а той рита и се премята с всичка сила и не мога даже да се преобърна в леглото ,само като стана и почна да ходя напред назад се осмирява ,но това е докато си легна.
Хайде само добри новини до довечера.

# 96
  • Мнения: 1 304
Здравейте!
След като си пуснах стерилна урина се установи,че няма бактерии LaughingЯвно шишенцето е било мръсно..Занапред ще давам урина само в стерилни съдчета,купих си няколко от аптеката.Досега ги давах в мои шишета,но за по-сигурно  е най-добре в готово стерилно Peace,макар че досега нямах проблеми

# 97
  • Мнения: 252
Ирини, дано всичко да е  наред  при тебе. Кръв по бельото не е шега работа, дано е  от  бръсненето  Praynig
Пиши ни как мина  прегледа! Вярно е, че  вече  сме  в  период , в  който бебчета биха  били жиснеспособни, ако се родят , но си е  рисковано все  пак ... Моля се  за  всички ни да  изкараме  до 9ти  месец  Praynig
Веселка , много се радвам за теб, че  нямаш бактерии  Hug често се  случва  това със замърсените  бурканчета. Не  мога да разбера , защо по лабораториите  се  циганят с тея  пласмасови чашки , а  не използват  нормално стерилно бурканче ? Даже  и св. Лазар  уж луксозна  болница и там  използват  чашки за сокче  Shocked Незнам кога ще се  цивилизоваме  Thinking

# 98
  • Мнения: 514
Здравейте отново,аз се върнах!Най-после свършиха всички изпити,взех ги и сега очаквам само да се дипломирам,което ще стане живот и здраве на 20 юли!Много ми беше трудно да чета,трудно се концентрирах,а и на тези жеги Crazy,но слава Богу успях,сега ще мога да ви чета всеки ден и отново да споделяме емоциите си!
Доста зор видях докато прочетох всичко ,което съм изпуснала,но се радвам,че всичко при вас е наред!
Стискам палци на всички,на които предстоят изследвания,моите антитела са отрицателни засега,чакам и последните тази седмица!
Аз взимам Prenatal и се чувствам много добре,засега при мен всичко върви нормално,на консултация съм на 7 юли и вече нямам търпение!
Искам да ви попитам,аз съм забравила покрай всичките притеснения,че трябва да си запиша час за 30 г.с. във Фемина,а вече сигурно няма свободни,фатално ли е?Дали някоя от вас е звъняла тези дни,ако може да ми каже кога са им свободните часове,доколкото знам трябва поне един месец по-рано да се запишеш!А дали може да съм в 31 г.с.?
Аз вече спрях работа и сега ми е първият почивен ден !Много съм щастлива,че ще имам време да се наслаждавам само на бремеността си в оставащото време!
Това е засега от мен,вече ще се включвам по-често Grinning  bouquetЛек ден на всички! Grinning

# 99
Мами, откъде пазарите неща за бебчовците?дано не го приемат администраторите като реклама,но наистина е хубаво да обменим опит в това начинание!
Аз съм в 28 и съм още на вълна дрешки и малко козметика, но мисля скоро да капарирам легло и количка!
Вие докъде сте?
Поздрави на всички и лек ден в тази жега!

# 100
  • Мнения: 1 091
Аааа, Ирини, не така, не ни плаши NaughtyДано всичко да е наред и бебчо да е добре. Бъди спокойна, докторите си знаят работата и съм сигурна, че всичко ще мине без последствия. Може пък просто бебчо да е бил по-палав, капката кръв да е от бръсненето, а двете неща заедно да са те поизплашили. Ще чакам да кажеш как си.
alexal, честито приключване с изпитите. Пожелавам ти успешно дипломиране.
sta_nimira, аз още не съм започнала с пазаруването. Почти всичко си имам от баткото. Ще си купувам само скринче за повиване, вчера ходих да видя какво има в Аико. Цените са около 170 лв. Исках да си взема помпа за кърма Авент, обаче като видях цената  #Crazy не ми се дават 80 лв. за таквоз съоръжение. Сега търся къде продават Бертони, че имали подобни помпи. Знаете ли къде се намира тази марка? В 2-3 аптеки питах - нямат я.
Навън е адска жега и смятам до края на деня да се крия вкъщи на климатика.

# 101
  • Мнения: 318
Здравейте и от мен момичета!!!! Аз съм особено щастлива днес и влизам да ви се похваля, че днес завърших официално бакалвърската си степен newsm44 newsm44 newsm44. Държавният изпит мина по мед и масло, не вярвах по принцип , че ще го взема, но все пак успях smile3521 smile3521 Край на студентския живот и на притесненията около изпитите smile3533
iriniii стискам палци всичко да наред, и на мен ми се е случвало това с капчицата кръв на бельото , и определено е било от бръснене, може би вече трябва повечко да внимаваме. newsm78
alexal да ти пожелая успешно дипломиране другия месец, не се втелясвай много да се нервиш покрай тия изпити , не си заслужава Hug

Момичета искам да ви помоля сега да ми стискате палци за утре, защото ще ходя да си видя резултатите от изследванията за антитела, благодаря ви предварително, знам че сте с мен  bouquet Hug

# 102
  • Мнения: 449
Здравейте момичета !
Аз се позагубих малко, защото съм се нагърбила с много задачи за вършене преди да родя и не ми остава време за форума, но от време на време ви чета.
На двете рожденички им честитя на патерица повода. Да са живи и здрави, много семейно щастие и любов им желая и през септември да получат най-хубавия подарък.   bouquet
Steffi, аз също знам, че има зависимост между по-голямото по седмици бебе и вероятността да се е развил гестационен диабед. Тук независимо от размера на бебето на всички бременни се прави кръвно изследване обременено с глюкоза. Аз го направих миналата седм. и утре чакам да излезе резултата.
sta_nimira, e.t. много правилно ти е казала за пътуването. Аз само ще добавя, че дълги пътувания се препоръчват между 15 г.с. и 32 г.с. Ако се чувстваш добре и нямаш контракции нама от какво да се притесняваш. Аз съм живия пример. Прелетях 20 000 км.
Ирини, надявам се малката капчица кръв да е била безобидна и да е била вследствие от бръсненето. Чакаме те с новини от доктора.  Praynig
alexal, честито за всички взети изпити и успешно дипломиране.   bouquet
donikagg, а на теб да ти е честита Бакалавърската степен. Спомням си колко щастлива бях на моето дипломиране. Непременно да го отпразнувате довечера.   bouquet

# 103
  • Мнения: 407
irinii какво става защо не се включваш с добри новини,че  всичко е било фалшива тревога.Дано само да не си в болницата.

# 104
  • Мнения: 137
Здравейте момичета!
Първо искам да поздравя двете рожденички на патерици! Да сте живи и здрави и вие си знаете...  Wink на септември да гушкате най-хубавите бебета!!! newsm51
На вече защитилите и на тези, на които им предстоят държавни изпити, мога само да кажа, че ви се възхищавам, момичета! Браво на вас, че имате воля да го направите точно в този момент! newsm10 smile3525
А сега и аз да ви се оплача... Вчера ми взеха кръв и урина за изследване и днес ми излязоха резултатите Cry
Лоша работа... имам белтък в урината и голямо количество левкоцити. Моята докторка иска да ме изпрати в болница, за полежа малко под наблюдение, но на мен хич не ми се влиза... newsm45
Звъннах и на един доктор в Шейново, когото смятам да избера за раждането... (но не е сигурно, все пак още не сме се срещали и нямам преки впечатления от него)... и той ми каза, че резултатите не са ми чак толкова отчайващи и не съм за болница... каза ми да пия Биогейм за белтъка и да дам стерилна урина в Шеново и след това ще видим какво ще правим. Аз малко се поуспок8оих, но вече съм нащрек и се притеснявам от и за всичко.
Е, това е.... оплаках ви се.... Дано при вас всичко да е наред!!!

Общи условия

Активация на акаунт