Детски ясли и градини Варна - прием 2019/2020

  • 39 729
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 25 749
Това за второто класиране ли ? Някоя вървежна ли е яслата ? Както и да е ,допоследно нищо не се знае Simple Smile
Не е вървежна дори, квартална е -Русалка.
На голямото, единствено голпмо класиране през май, всички са се записали, без 2ма.

# 211
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Аха .. 100 бройки колко групи са ? В Иглика са 8 групи по малко по-малко от 30 деца , може да разкрият още места и бройки , не вярвам да са само 4-5 групи

# 212
  • Мнения: 25 749
Аха .. 100 бройки колко групи са ? В Иглика са 8 групи по малко по-малко от 30 деца , може да разкрият още места и бройки , не вярвам да са само 4-5 групи
редактирах си заявлението, и добавих Иглика, но от там пък имам инфо, че се приемат деца посочили Иглика като първо желание, а аз не съм.

Последна редакция: вт, 09 юли 2019, 06:43 от So Lucky*

# 213
  • Мнения: 2 721
Няма такова нещо за Иглика.

# 214
  • Мнения: 25 749
Няма такова нещо за Иглика.
Дано да е така. Иначе не знам има ли много незаписани деца, според мен трябва да има. Ще стане ясно през август.

# 215
  • София
  • Мнения: 260
Момичета, при започване в ясла какви изследвания искат? Не намирам инфо в сайта. Днес бях при личната и попитах може ли по рано да ги направим , че няма да сме в града, тя каза да минем за направление, че за над две годишни са само чревни, но не попитах кръв и урина не са по здравна каса или не се правят?

# 216
  • Мнения: 654

Това ми дадоха от ДЯ Приказен свят.

# 217
  • Мнения: 152
Доколкото знам, изследванията не са по здравна каса и всичко е платено. Но ако на детето по някаква причина му се полагат профилактичните и задължителни изследвания, които са по здравна каса, като например тези при навършване на една годинка, то ако навършването на годинката е около датата на почване на ясла, може да се спести някой лев и да се направят две седмици преди започването, ако лекарят прецени, че може да ги отложи малко. Все пак има и срокове до които са валидни изследванията, както и чревните не излизат веднага. Като наближи момента ще нося ако и урина на детенце, ще остане само боцването на мама и бебо в лабораторията.

# 218
  • София
  • Мнения: 260
Ясно
Благодаря, момичета

# 219
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 077
Здравейте, сега предстои класиране и ще пуснат и за набор 2017,естествено не останаха свободни места в Одесос, освен Палечко. Може ли актуални отзиви за Палечко (аз съм против сякаш, но ММ иска да пробваме и там), Детско градче и Изворче, също и Синчец, те са ни малко по-близо, Пламъче е във Владиславово и ни е доста далеч, но пък ако има отлични препоръки и до там бихме го карали юнака.  Simple SmileПо мои сметки има останали места при тях, истината ще лъсне на 29ти, но събирам мнения отрано. Благодаря много

# 220
  • София
  • Мнения: 260
Здравейте, момичета, аз с въпрос, не намирам инфо в сайта, не сме в града за да отида до яслата, а другата седмица започваме. Та, освен изследвания с заключение от лекар и амбулаторен картон какви документи трябват при започването?
Благодаря ви, предварително
П.с. За Чуден свят по принцип, но предполагам е редно и също навсякъде..

# 221
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Adelina_Adi, служебни бележки от местоработата на всеки от родителите, трудовите книжки, попълнени акуратно, за сверка. Друго не се сещам сега. най-добре питайте по телефона конкретно.

Ние "увиснахме" и след IV-то класиране. Направо съм в шах, мат и всичко останало. Някой да сподели съвети, ако е изпадал в подобна ситуация...

# 222
  • Мнения: 25 749
Утре ще обявят местата в яслите, нали?

# 223
  • Мнения: 31

Обявили са ги още вчера.

# 224
  • Мнения: 54
Ако детето ми получи място от септември 2020 (тогава ще е на 1г 8м), не може ли направо да влезе в ДГ от януари 2021, когато ще навърши 3г? В една ДГ ми казаха, че не може, защото едва като навърши 3г ще може да участва в класиранията за от септември (!). Това означава, че ще започне градина евентуално на 3г 8м.

Някой има ли опит или мнение по въпроса? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт