Детски ясли и градини Варна - прием 2019/2020

  • 39 662
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 25 737
Искате да кажете, че е кандидатствала за местата, които пуснаха юни, юли, август и септември и не са приети ли?
Да. От януари е пуснала.

# 976
  • Варна
  • Мнения: 3 053
Лошо, вероятно има малко бройки в яслата, която желае или не знам.. Гледам, че и Русалка са пуснали 14 места което означава, че е е нямало желаещи за тези места, някои ясли ще пускат по някоя и друга бройка до края на на годината, вероятно.

# 977
  • Мнения: 25 737
В чистите ясли, приема е по 1-во желание. Ако  в посочената ясла няма места, шанса е нула.

Аз така и не разбрах как става това да няма места в ОДЗ.
Делфинче например обявиха 8 места. Миналата година бяха 11.
Групата е към 30. Въпроса ми е как запълват бройката, ако не е чрез он лайн системата.

# 978
  • Варна
  • Мнения: 3 053
Освен в яслената група да са по - мънички повечето и да не могат да ги прехвърлят в 1 група. А и онлайн системата е само за първите класирания Simple Smile. Със сигурност там не се обявяват всички места за яслената група и някои остават за т. нар. вътрешни класирания само на местно ниво в градината.. Свидетел бях и бях писала какво се случи според мен на едно такова класиране в ОДЗ то до нас. Та така.

# 979
  • Мнения: 25 737
Освен в яслената група да са по - мънички повечето и да не могат да ги прехвърлят в 1 група.
Добре, 11 деца ако са продължили всичките в 1ва група, + 8 места от тази година =19. А те реално са 38 по списък. Как са записани другите 19, всички на място ли? Ако е така, защо се лъжем с тези он лайн класирания?
Да не говорим, че няма как да приемат 11 деца, всичките под 2 годинки.

# 980
  • Мнения: 1 326
Всички знаем как се влиза в предпочитаните одз-та Wink Този и онзи изкарват късмет с онлайн класиранията, все пак и така влезли деца трябва да има, не върви пък всички да са с връзки и спонсори. После защо лелите били изнервени в яслите... Ами как няма, като една група от 25 деца се оказва с 35 и тея 10 (минимум) се приемат въпреки запълнената група. Не, че оправдавам лелите с лошо поведение към децата, просто в един момент стават недостатъчни да покрият грижите, които се изискват за толкова деца.

# 981
  • Мнения: 25 737
Всички знаем как се влиза в предпочитаните одз-та Wink Този и онзи изкарват късмет с онлайн класиранията, все пак и така влезли деца трябва да има, не върви пък всички да са с връзки и спонсори.
Аз не знам как се влиза в тези ОДЗ-та. С подкупи ли? Няма ли кой да сигнализира където трябва?
Иначе чрез системата, приетите деца са всичките с предимства (кака батко, телк, сираци, с баща неизвестен) за едно ОДЗ конкретно говоря.

# 982
  • Мнения: 2 013
Ние влязохме на чист късмет и съм толкова щастлива. Бяхме записани вече и ходеше от време на време на частна детска градина. Заради това при попълването на документите за ДГ посочих само 2 избора. Беше ми спокойно, че дори и да не го вземат в държавна, ще си продължим с частната ДГ. Изкарахме голям късмет! Вярно е, че бяхме на предпоследно място на първото класиране, но все пак вътре.

# 983
  • Мнения: 1 326
Аз не знам как се влиза в тези ОДЗ-та. С подкупи ли? Няма ли кой да сигнализира където трябва?
Те точно "от където трябва" си намърдват деца/внуци/близки деца (най-вече) Joy Иначе да, с подкупи, но и до тях да се стигне, пак трябва връзка. Такова е положението просто.

# 984
  • Варна
  • Мнения: 457
В коя лаборатория пуснахте изследванията за ясла и колко ви струваха без направление

# 985
  • Мнения: 10 797
В коя лаборатория пуснахте изследванията за ясла и колко ви струваха без направление

Изследванията за глисти и бактерии бяха с направление и не мога да кажа за цена. Но ги правихме в Сити лаб, в клиника Темелков и съм супер недоволна, защото се оказа, че ни липсва част от изследването. ЛЛ ми каза като видя резултатите.

Кръв и урина правихме в Първа градска. Кръвта беше 7 лв, урината 5 лв, ориентировъчно.

# 986
  • Мнения: 54
В коя лаборатория пуснахте изследванията за ясла и колко ви струваха без направление

В Кандиларов - пакет за градина, който включва всичко, за 27 лв.

# 987
  • Мнения: 301
В коя лаборатория пуснахте изследванията за ясла и колко ви струваха без направление

Изследванията за глисти и бактерии бяха с направление и не мога да кажа за цена. Но ги правихме в Сити лаб, в клиника Темелков и съм супер недоволна, защото се оказа, че ни липсва част от изследването. ЛЛ ми каза като видя резултатите.

Кръв и урина правихме в Първа градска. Кръвта беше 7 лв, урината 5 лв, ориентировъчно.

Какво липсваше от изследванията? И аз пуснах в Сити лаб и сега се притесних. Приеха ли ви ги в яслата или трябваше да правите нови?

# 988
  • Мнения: 10 797
В коя лаборатория пуснахте изследванията за ясла и колко ви струваха без направление

Изследванията за глисти и бактерии бяха с направление и не мога да кажа за цена. Но ги правихме в Сити лаб, в клиника Темелков и съм супер недоволна, защото се оказа, че ни липсва част от изследването. ЛЛ ми каза като видя резултатите.

Кръв и урина правихме в Първа градска. Кръвта беше 7 лв, урината 5 лв, ориентировъчно.

Какво липсваше от изследванията? И аз пуснах в Сити лаб и сега се притесних. Приеха ли ви ги в яслата или трябваше да правите нови?
Едната бактерия, дето изслевдвали. Но в яслата приеха документите. ЛЛ каза, че от Сити Лаб са написали всяка бактерия на отделен ред и може от яслата да не забележат, че липсва нещо. И не забелязаха, или си замълчаха...

# 989
  • Мнения: 301
Благодаря! Надявам се, че и при мен ще е наред всичко.

Общи условия

Активация на акаунт