Детски ясли и градини Варна - прием 2019/2020

  • 39 831
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 10 892
На 1 септ. малката тръгна в Зайо Байо. Ходи три дни и се разболя. После 10 дни беше у дома. От миналия понеделник пак е на линия. Първите три дни ходеше по 1-1.5 часа. Плаче всеки път като я вземе.жената вътре, инача после се успокоява и играе. Но не иска да яде. Водих я два дни незакусила, но не е яла и стоя до обяд гладна. Сега закусква я нас, остава за обяд там. Първия ден нищо не е хапнала, после само хляба. За сега е до обяд. Горе-долу добре се адаптира, чукам на дърво!

# 961
  • Мнения: 1 472
Бихте ли споделили как протичат  срещите с психолога? Сами ли сте, двамата с бащата и/или с децата?

# 962
  • Варна
  • Мнения: 4 221
За първото дете отидох сама с малкия, защото часът бе неудобен за ММ. За дъщеря ни бяхме и двамата с детето. Присъствието на детето е задължително, а родителите - според това кой може.

# 963
  • Мнения: 6 914
В нашата ясла (Моряче) срещата не беше индивидуална. Ние отидохме тримата с детето, защото не беше удобно да го оставим, имаше още една майка с дете и другите бяха без деца.

# 964
  • Мнения: 10 892
Ние бяхме аз и детето. Стояхме 40 мин, бяха ми дали въпросник преди това да попълня с информация на детето, как яде, как спи, какво харесва, какви навици има. После при психоложката обсъдихме отговорите. Задава и допълнителни въпроси, наблюдава детето как се държи. Това общо взето.

# 965
  • Варна
  • Мнения: 2 748
При срещата с психолох бяхме с детето. Мисля, че то трябва да присъства, защото все пак психолога освен въпроси, наблюдава и самото дете .

При нас адаптацията се случи бързо. Вече е трета седмица. Първия ден влезе сама с кеф и после 3-4 дни ревввв и драми при влизане, но все пак само първите 2 дни беше по час и половина два. На 5-я ден до обяд и 6-я ден вече спеше там.  Сестрите казаха, че си мрънка и поплаква , но не е нещо драматично и по скоро от другите ревливи деца прихваща.
И моето дете спи кратко по час макс и малко, единия ден въобще не е спала, но не са ми звъняли да я взимам ! Едната леля стои до нея, милвала я, водели я то wc и така..
Само първия ден , като спа там ме помолиха да съм около яслата и ако всичко е наред и не ми звъннат да си я взема към 15:30.
При нас се случи бързо адаптацията според мен , защото е доста самостоятелно дете - без памперс, биберони, заспива сама, пие от чаша, говори. Както и аз съм от онея майки , дето питат и искат обратна информация какво се случва в тая група.
Още сме нямали родителска среща!
Храненето и при ще е драматично, защото е на обща храна от 7-8 месеца, а там сега се връща на безвкусната бебешка кухня в комбинация, че има претенции и се храни в малки количества на често... ще стои гладна Sad
Взимам е към 4 освирепяла от глад и до вечеря все иска нещо да тъпче.
За ДЯ Моряче пиша Wink

# 966
  • Варна
  • Мнения: 3 063
Благодаря ви за мненията. На мен всеки ден ми звънят да го вземам като се събуди по - рано, а веднъж и в 15 часа, при положение, че в графика следобедният сън е посочен до 15.30 часа. В къщи спи стабилно по над 3 часа, такъв проблем нямам. Няколко дни беше добре адаптацията и изведнъж сега взе да плаче повече и не иска да яде там, а отначало си изяждаше всичко. Чудя се защо. Персонала изглеждат усмихнати и загрижени.

Последна редакция: ср, 23 сеп 2020, 11:03 от ivka_smile

# 967
  • Варна/Благоевград
  • Мнения: 423
Здравейте имам няколко въпроса ще съм много благодарна , ако някой намери време да ми отговори
Дъщеря ми в момента е на 10 месеца , кога трябва да кандидатствам за ясла , ако искам да тръгне септември, октомври ,ноември догодина?
С баща и сме на различни адреси по лични карти и не сме женени , знам че се гледат платени данъци и разни такива, в моя случай само мойте ли ще гледат или и на мъжът ми?
И последния ми въпрос така както сме с различни адреси , ако към момента на кандидатстване стане така, че например баща й е безработен  ще мога ли пак да кандидатствам ? Или щом той не работи се предполага, че ще я гледа той ....?
Благодаря много

# 968
  • Мнения: 1 472
Sisonka, Кандидатствай в прием 2021. Ще подадеш от "по-благоприятния" родител.
За чиста ясла адреса не играе роля, но за ясла в ДГ гледат адрес на детето. Така че, виж на кой адрес се води детето

# 969
  • Варна/Благоевград
  • Мнения: 423
Sisonka, Кандидатствай в прием 2021. Ще подадеш от "по-благоприятния" родител.
За чиста ясла адреса не играе роля, но за ясла в ДГ гледат адрес на детето. Така че, виж на кой адрес се води детето
Благодаря много , ако я приемат в чиста ясла , когато дойде време за ДГ ще трябва да кандидатстваме пак, а ако я приемат в яслена група пак ли е така или е нещо като в СОУ училищата след 8 клас, можеш да минеш в по горен клас без да е нужно кандидатстване ?

# 970
  • Мнения: 1 472
Ако не променят нещо пак в последната секунда, ще кандидатства за ДГ

# 971
  • Мнения: 25 775
Има точки за 2ма работещи родители. Ако единия е безработен, няма голям шанс за чиста ясла. Поне тази и миналата година беше така.
Яслена група в ОДЗ е трудна работа, ако нямате уседналост на адреса и не сте на договор и 2-мата. Брака не играе роля, а адреса който се гледа е този на детето.

# 972
  • Варна
  • Мнения: 3 063
Ние и с уседналост и с договор не се класирахме за яслена група.. В чистите ясли, обаче, има места според мен.

# 973
  • Мнения: 25 775
Ние и с уседналост и с договор не се класирахме за яслена група.. В чистите ясли, обаче, има места според мен.
Има места на 5-то или 6-то класиране в някои ясли в крайни квартали. Имам позната, която още чака класиране, а са на договор и двамата. Детето е на 2+.

# 974
  • Варна
  • Мнения: 3 063
Искате да кажете, че е кандидатствала за местата, които пуснаха юни, юли, август и септември и не са приети ли?

Общи условия

Активация на акаунт