Безнаказаността и наглостта на циганите

  • 52 080
  • 1 169
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: X
Значи стига намилахте едно и също, че циганите плащали социалните разходи на българите от ДДС-то.
То е все едно някой да живее в апартамент, където си плаща малко повече от сумата за тока, изхарчен от него. Обаче не плаща наем, храна, вода, данъци, общи части, ремонти - но ги ползва наготово. Та и циганите така. Да не говорим, че създават ежегодно щети за милиони, които са за сметка главно на потърпевшите ограбени и пребити. Но също така и на държавата (т. е. пак на наш гръб), ако добарат някой държавен обект.

dsg 1950, любопитно ми е, ти защо не се поселиш в някоя циганска махала и оттам да подпомагаш твоите любимци? Да не би да те е страх от мръсотията, престъпността и неграмотността им? Ама пък знаеш ли колко сълзи в детските очи ще пресушиш само с няколко мили жеста или примерно няколко урока по български правопис? Според мен при добро желание няма да имаш проблем - имотите там са евтини.

# 526
  • Мнения: 63
Black_   любопитството ти се възнаграждава, вече го правя. И търся доброволци, но няма, защо ли?

# 527
  • Мнения: X
Живееш в циганската махала ли?

Абе да не е намесен някой огнен цигански любовник?

# 528
  • Мнения: 1 595
Живееш в циганската махала ли?

Абе да не е намесен някой огнен цигански любовник?
А може и тя да е огнената Кармен?

# 529
  • Мнения: 47 991
Защото хората, живеещи близо до цигански махали, денонощно се оплакват от кражби и нападения, силна музика при ежеседмичните сватби на открито, а в момента и от ненормално миришещ и токсичен пушек от тези райони. Постоянно пускат жалби, викат полиция, протестират, и нищо. Н-И-Щ-О. Нито един националист или политик не се свързва с тях, не ходи да реши проблема, нищо. Настоява се за неща като постоянен полицейски патрул и т.н. , съвсем цивилизовано, никой не ходи да се заяжда или да отнема права. Иска се съвсем нормален живот без замърсяване и престъпления. Затова няма доброволци, защото не стават така нещата.

Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 10:08 от ♥ HAPPY ♥

# 530
  • Varna
  • Мнения: 2 595
А, да бе доброволци. Те не мислят така, за тях всичкото е дискриминация.

Опитвала съм това с доброволството и съм писала и съм давала примери.
Цъ, не става. Доброволката Делта беше обрана от тези същите горканчовци
и не веднъж.

За читави и образовани цигани също съм писала, колеги сме били. Еми,
само мИчта ми е останало по-голямата част от циганите да са като тях.
Проблеми няма да имаме никакви. Капка в морето са бе, капка.

# 531
  • Мнения: 1 595
Аз няма да смятам задачки с колко точно ромите НЕ ощетяват бюджета.  Имам други въпроси.

Как хем уважаваш кулутралните особености, хем интегрираш? Примерно - ранните бракове, ранното раждане. Това е в разрез с българското законодателство.
Как се изкореняват вековни традиции и това не е ли неуважение към културата на етноса?
Как ги учиш на семейно планиране, при положение, че за етноса правенето на много деца е въпрос на мъжка чест?
Как хем не дискриминираш, хем искаш квоти в университетите за създаване на ромска интелигенция?

# 532
  • Мнения: X
dsg 1910,вярваш ли наистина, че някой се е настроил срещу друг цял етнос заради няколко репортажа?Или някой определя друг само по кожата му? Незнам дали в тази тема или в първата, която пуснах обяснявам ясно и точно, че дали цвета на кожата на някой ще е зелен, черен, кафяв, бял, червен, син - не ми дреме. Една от близките ми приятелки е мургава и НЕ, не е циганка, просто защото е мургава.
Не си мисли, че някой ще се настрои против, примерно : всички португалци, само защото са направили репортажи как някой португалец е откраднал или направил нещо по-лошо на някой българин.
Това е вършено с години от циганите и се вижда, и по никоя ТВ да не го даваха е все едно, не сме слепи, схващаш ли? Не си вярвай въобще, че някой се е настроил само от няколко коментирани по ТВ-то престъпления извършени от всички тия маймуни! Опс, извинявам се, че обиждам маймуните.
Ето ти един пример пресен от мен.. мангала онзи ден взел книжка, взел едно Бемеуве😂(BMW) и си мисли, че е цар на пътя, изпревари ни градско и вижда, че има коли срещу него и грам не му дремеее за нищо, че има пешеходци, че има коли срещу него,тц. Всички са така от махлЪта и не съм настроена срещу тоя само щото са ги давали подобни кафяви по тв-то, а защото съм жив свидетел на наглостта им и то всекидневно.И всички тук, които те оборват с примери постоянно, също.Не може да си толкова заблудена и да вярваш,че от "тиражираните ти новини" всички(болшинството) сме се довели на едно мнение за тях.

# 533
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Ще ви обясня как циганите си плащат данъците на съвсем разбираем език.

Та - една фирма имала нужда от счетоводител и дали обява. Идва първият кандидат да се представи. Питат го:
- Колко прави 2+2?
Той отговаря:
- 4
Казват му, че е свободен и че ще му съобщят за решението си.
Влиза вторият, задават му същия въпрос, той отговаря:
- 5
И на него му казват същото. Влиза третият кандидат питат го:
- Колко прави 2+2?
Той отговаря:
- Колкото ни е необходимо!
Отговарят му:
- Вие сте нает!
Та не ми разказвайте, как циганите, които пазаруват с подарени пари и така плащали данъци. Тц, тц, тц, тц... Добре, че са те, че иначе не знам, как ще издържи държавата да плаща на мързеливи българи, турци, арменци, евреи и т.н. какви ли не още.
Или дай ми 5,00 лева, за да ти платя 4,99 лева за салам.  Laughing
**************

dsg 1910, не е казала, че живее там.Тя търси доброволци! Разбирате ли!?  hahaha Joy #2gunfire
Затова ви казах, не ѝ се връзвайте, както на нея, така и на другите кривозащитници. Техните цели са да разпалват враждата между цигани и българи. Ние циганите си ги знаем какви са, знаем, че ако сме търпеливи и да се надяваме, те няма да се променят, знаем също, че за да живеят що годе нормално, трябва много твърда ръка и политика спрямо тях. Няма смисъл да дискутирате с кривозащитници. Аз лично виждам смисъл от дискусия с някой, който има идеи, как да се постигне желаният резултат, а именно циганите да престанат да крадат, бият случайни хора, да престанат да убиват, да разрушават държавната и частна собственост, да престанат да раждат на конвейер, да престанат да осакатяват, а също продават органи на децата си за дребни суми, да започнат да работят, за да се издържат сами. Или накратко, да започнат да живеят като всички нормални хора на тази.

Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 14:39 от Venetta

# 534
  • Мнения: 1 595
Интересно е, че когато на такива псевдозащитници  им се поставят въпроси, те не могат да отговорят. Но стават философи. Започват да свирят на тънката струна с примери за работливия Сали Яшар с писаните каручки на Йовков, със сълзичките в очичките на окаяните роми, с лошия и нехуманен свят...Няма страна, която се е справила с интеграцията на ромското население. Корените на този проблем са и дълбоко исторически, свързани са с техни вярвания и разбирания от хилядолетия. В Австралия имат същия проблем с аборигените. Не е най-подходящия пример, защото там нещата са други, но как да интегрираш някой, който не иска да бъде интегриран. До вчера аборигена е носил кокал на носа си, днес ще го облечем с костюм и ще го сложим на стол пред компютъра да работи по 8 часа на ден.
Всички казват трябва да се направи това и това, но другата страна не иска. Ако насила принудиш е дискриминация, асимилация, расизъм и какво ли още не.

# 535
  • Мнения: 12 302
Как хем уважаваш кулутралните особености, хем интегрираш? Примерно - ранните бракове, ранното раждане. Това е в разрез с българското законодателство.
Как се изкореняват вековни традиции и това не е ли неуважение към културата на етноса?
Как ги учиш на семейно планиране, при положение, че за етноса правенето на много деца е въпрос на мъжка чест?
Как хем не дискриминираш, хем искаш квоти в университетите за създаване на ромска интелигенция?

Според мен просто по-малко наблягаш на мултикултурализма и повече на асимилацията. Плюс временни /може и доста продължителни/ мерки от задължителни ясли до квоти в университета за създаване на ромска интелигенция - именно с цел поощряване на изравняването. Ако се обвърже образованието и с възможност за работа, т.е. ако има  професионални училища според нуждите на производството - съвсем добре.

# 536
  • Мнения: X
Интересно е, че когато на такива псевдозащитници  им се поставят въпроси, те не могат да отговорят. Но стават философи. Започват да свирят на тънката струна с примери за работливия Сали Яшар с писаните каручки на Йовков, със сълзичките в очичките на окаяните роми, с лошия и нехуманен свят...Няма страна, която се е справила с интеграцията на ромското население. Корените на този проблем са и дълбоко исторически, свързани са с техни вярвания и разбирания от хилядолетия. В Австралия имат същия проблем с аборигените. Не е най-подходящия пример, защото там нещата са други, но как да интегрираш някой, който не иска да бъде интегриран. До вчера аборигена е носил кокал на носа си, днес ще го облечем с костюм и ще го сложим на стол пред компютъра да работи по 8 часа на ден.
Всички казват трябва да се направи това и това, но другата страна не иска. Ако насила принудиш е дискриминация, асимилация, расизъм и какво ли още не.

Разсмя ми, Карла х 2!
И ми напомни за дъщерята на моя колежка, 18 годишна, която за последно си сложи халка на долната устна.
Някъде откъм 12 годишна възраст започна да си слага ‘‘тунели‘‘ на ушите, халки по носа и къде ли не, започна да излиза с момчета и да води полов живот (около12 или 13 г.). Дъщеря на банков служител от средна величина и майка висшистка - тоест дивотията не е от семейството, поне на пръв поглед. Доколкото знам няма алкохолизъм или друг проблем. Обаче малката си я влечеше калта още от дете на 10 години - постоянно излизане с по-големи от нея приятели, пушене, имаше и период с дрога. Руса, синеока, висока - типична западноевропейка. Обаче вътре е дивак.
Може би си е тип човешка природа, нервна система и т.н., която по нашите ширини не е толкова разпостранена, но все пак я има. И да не забравя да кажа - ужасно лъжливо, фалшиво и непочтено същество. Като майка си. Виж там и гените, и огледалните неврони са работили на пълни обороти. Майката е доста голяма гаднярка, добре прокрита. Отне ми години, докато прозра колко е подмолна и престорена.
Аз съм някакъв непоправим оптимист и винаги искам да вярвам, че хората по същността си са добри.
За жалост доста често се оказва точно обратното, особено тук в Германия, където лицемерието е издигнато в култ и се счита за неотменна част от ‘‘доброто възпитание‘‘. Несвикналите с това българи приемат за чиста монета повърхностното любезно държание на немците като дружелюбност и приятелско поведение. В действителност това е маска и ако имаш нещастието да се уповаваш на лоялността на някой от тях, може да бъдеш катурнат за 5 минути и сринат на земята.

# 537
  • Мнения: 1 416
Интересно е, че когато на такива псевдозащитници  им се поставят въпроси, те не могат да отговорят. Но стават философи. Започват да свирят на тънката струна с примери за работливия Сали Яшар с писаните каручки на Йовков, със сълзичките в очичките на окаяните роми, с лошия и нехуманен свят...Няма страна, която се е справила с интеграцията на ромското население. Корените на този проблем са и дълбоко исторически, свързани са с техни вярвания и разбирания от хилядолетия. В Австралия имат същия проблем с аборигените. Не е най-подходящия пример, защото там нещата са други, но как да интегрираш някой, който не иска да бъде интегриран. До вчера аборигена е носил кокал на носа си, днес ще го облечем с костюм и ще го сложим на стол пред компютъра да работи по 8 часа на ден.
Всички казват трябва да се направи това и това, но другата страна не иска. Ако насила принудиш е дискриминация, асимилация, расизъм и какво ли още не.
И тази друга страна очаква някой да й дава до безкрайност,освен всичко друго.Хем да си живее според безумните традиции и разбирания,хем обаче останалите да са й длъжни.Чуждото общо.

# 538
  • Мнения: 14 635
Малко ми е неудобно непрекъснато да се коментира интеграцията на циганите.Те живеят от векове с нас.Всякаквито нпо за малоумни ли ги имат?!Как така няколко века не могат да се интегрират?!
Доколкото знам има квоти за тях и във вуз.Преди 3-4г. д-р от врачанска б-ца много се оплакваше по тв от цигански момичета обучавани за мед.сестри.Изпокрали какво ли не от б-цата и той спокойно заяви,че повече не ги иска там.Сега се сетих,че в прословутата народна библиотека в София бяха препоръчали на директорката (предишната) определена ф-ма да почиства там. Mr. GreenСлужителките пропищяха от кражби.Когато изтече договора с въпросната ф-ма не го подновиха.Имало е устна  заповед да не се коментира,защото хигиенистките крадли са били циганки.
Мирела ако знаеш преди години колко потребителки живеещи в Германия се оплакваха от ксенофобско отношение там към тях и децата им,лошо ще ти стане.То не беше с ощетяване с оценките на децата им,лошо и подигравателно отношение в магазина,до откровен тормоз на раб.място.Едни и същи потребителки в чужбинският се оплакват,в клюкарника се хвалят.Същите широкоскроени,либерални ''дами'' преди години бяха надали вой срещу българските и румънски цигани,които наводнили спокойните,немски села и градчета.Бяха сложили и клипове от новините на ARD.Затрупани с вещи балкони,висящи черги и т.н.Ама никоя не се хвана да ги интегрира,но влиза с 200 в бг-мамма и размахва с пръст.Явно местното лицемерие е заразно.

# 539
  • Мнения: 10 064
Завиден пример за интегрирани роми, построили си сами квартал
на мястото на изсечена от самите тях гора от "Аязмото" до Стара Загора.

Няма улици, няма номера на улици, тези къщи нямат законни адреси, няма помен от инфраструктура, няма сметоизвозване и съответно никой не плаща данък за тези къщи, те нямат и нотариални актове, защото няма кой да ги узакони.

Тия ще ги бутнат ли, ако някой сгази лука?
Не, че искам да се случи. Напротив, но това не отменя факта, че палатчетата са незаконни.

Общи условия

Активация на акаунт