Безнаказаността и наглостта на циганите

  • 52 081
  • 1 169
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: X
Ами нормално е след като се размножават така бурно, да имат нужда от нови жилища. Къде са НПО-тата? Защо не осигурят пари за тухли и цимент за всяко ромско бебче?

# 541
  • Мнения: 2 030
И мотика да копаят и сеят като другите хора в селата.

# 542
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Завиден пример за интегрирани роми, построили си сами квартал
на мястото на изсечена от самите тях гора от "Аязмото" до Стара Загора.
Няма улици, няма номера на улици, тези къщи нямат законни адреси, няма помен от инфраструктура, няма сметоизвозване и съответно никой не плаща данък за тези къщи, те нямат и нотариални актове, защото няма кой да ги узакони.
Тия ще ги бутнат ли, ако някой сгази лука?
Не, че искам да се случи. Напротив, но това не отменя факта, че палатчетата са незаконни.

Може да са нагли циганите, но чак толкова глупави не са. За да го направят това, са имали "благословията" най-малко от циганския Boss. Те си знаят, че щом той е казал, това е уговорено с кривозащитниците и няколко години, че може и много повече от няколко, да си ползват къщите. Аз лично мога да си представя откъде идват материалите за строежа или кривозащитниците ще дойдат сега да ми обяснят, как безработните, живеещи на помощи цигани, си строят къщи със собствени пари. 🤔

# 543
  • Мнения: X
Завиден пример за интегрирани роми, построили си сами квартал
на мястото на изсечена от самите тях гора от "Аязмото" до Стара Загора.

Сетих се за подобен случай преди години в Пловдив.

За незаконни ромски къщи, построени върху гробище, сигнализира зрител на bTV от Пловдив. Според него новите заселници на гробището ползват надгробните камъни за строителен материал.
Новият незаконен ромски квартал възникнал в широкия център на Пловдив преди 7 години. Днес вече е гъсто населено гето със стотици жители.

Снимките, които bTV получи, са запечатали хронологията на превръщането на гробищата в ромско гето. Началото е преди 7 години. Появяват се ромски семейства и започват ударно да строят. Разкопават гробовете, разместват камъните, простират прането си между тях.

https://www.24chasa.bg/region/article/4055887

# 544
  • Мнения: 14 635
Aйдеее и на гробищата строят стени.Няма ли някое нпо да държи сметка на турският консул,че се нарушава изконното човешко право за свободно предвижване,а?!Нпо защо мълчиш?!Пловдивските цигани са електорат на дпс.Защо не им помагат депесарите?
Неволно се сещам за снимка от нашествието през септември-октомври 2015г.''Бежанец'' спи върху гроб в Хърватска. ShockedОколо крътуната му цветя.

# 545
  • Мнения: 63
Чувствате се уютно във форума, спокойно споделяде мнението си. Шеги, закачки, задушевна атмосфера, близост и разбирателство. Дори и тук Ви помагат, полезни са Ви.Отдолу, по-надълбоко обаче стои страх, което най-много да го признаете пред себе си.
Често  се употребяват  ромите  като удобния образ на врага, което подбужда страха и в същото време Ви сближава. Въз основа на публичната враждебна реч и на изградените за тях стереотипи ромите твърде често биват маргинализирани и дискриминирани. А политическите актьори, които са основният източник на езика на омразата чрез медиите като проводник, умело се възползват от тази маргинализация, употребявайки значителна част от ромите като електорат. Това често се случва и чрез заплахи – например като им се казва, че ще им се разрушат незаконните къщи, ако не гласуват за еди-коя си партия; че ще им се спрат помощите, ако не подкрепят еди-кой си кандидат за кмет и т.н. И тях ги  е страх. Не само политиците, но и НИЕ мнозинството също носим отговорност за това, че поддържаме зловредни клишета и митове.

# 546
  • Мнения: X
Високопарни приказки се отдават на всеки и то без да се озори.
Не си намерилa мястото, където да се правиш на важнa.

1. На първо място трябва всеки да работи над себе - да се образова, да се труди и да си заслужи един добър живот. За себе си и за децата си.
Цитат
Не само политиците, но и НИЕ мнозинството също носим отговорност за това, че поддържаме зловредни клишета и митове.
Отговорност нося за себе си и за семейството си.

За ромите има назначени социални работници, интеграционни съветници и подобни други служители.
Те са длъжни да си заслужат парите, които им се плащат.(виж първа точка пак) Тяхна е задачата да се грижат за ромите. Също и на политиците.

Политиците също са назначени от народа служители. И те са длъжни да работят съвестно и да си заслужат парите.(виж отново първа точка).

След близо 4 месеца зверски труд и психическо натоварване, постигнах една голяма моя мечта в професионален план. Все още не мога да се отпусна от напрежението и истински да се зарадвам, но и това ще стане в близките дни. Моята задача - да се трудя честно и почтено, да допринасям с уменията си за обществото и да си плащам данъците, я изпълнявам.

Предполагам, че преобладващата част от пишещите тук правят точно това - трудят се, допринасят за функционирането на обществото и осъществяват мечтите си - много често тези мечти са отново в услуга на обществото.

Хайде сега да ми споделиш какво точно допринасят ромите за нашето общество?

Последна редакция: вт, 22 яну 2019, 00:47 от Анонимен

# 547
  • Мнения: 1 595
Чувствате се уютно във форума, спокойно споделяде мнението си. Шеги, закачки, задушевна атмосфера, близост и разбирателство. Дори и тук Ви помагат, полезни са Ви.Отдолу, по-надълбоко обаче стои страх, което най-много да го признаете пред себе си.
Често  се употребяват  ромите  като удобния образ на врага, което подбужда страха и в същото време Ви сближава. Въз основа на публичната враждебна реч и на изградените за тях стереотипи ромите твърде често биват маргинализирани и дискриминирани. А политическите актьори, които са основният източник на езика на омразата чрез медиите като проводник, умело се възползват от тази маргинализация, употребявайки значителна част от ромите като електорат. Това често се случва и чрез заплахи – например като им се казва, че ще им се разрушат незаконните къщи, ако не гласуват за еди-коя си партия; че ще им се спрат помощите, ако не подкрепят еди-кой си кандидат за кмет и т.н. И тях ги  е страх. Не само политиците, но и НИЕ мнозинството също носим отговорност за това, че поддържаме зловредни клишета и митове.

Отново дрънкане на заучени фрази. Хайде коментирай това видео и кажи кое е мит, кое е дискриминация, кое е маргинализиране.
https://www.youtube.com/watch?v=j3RY9Pf1ZGw
https://www.youtube.com/watch?v=iz8tLbrWWl8

# 548
  • Мнения: 63

Хайде сега да ми споделиш какво точно допринасят ромите за нашето общество?

Например твърде удобно за мнозинството в едно обществото да има група от хора, на която по презумпция да се полага тежкотоварната работа, която никой друг не би желал да свърши.



# 549
  • Мнения: X

Хайде сега да ми споделиш какво точно допринасят ромите за нашето общество?

Например твърде удобно за мнозинството в едно обществото да има група от хора, на която по презумпция да се полага тежкотоварната работа, която никой друг не би желал да свърши.





И какво точно да разбираме под ‘‘тежкотоварна работа, която никой друг не би желал да свърши.‘‘ ?

# 550
  • Мнения: 1 595
Има предвид, че е тежко да държиш метлата. И то цял работен ден, представяш ли си! Нямаш никакво образование или квалификация, но и срещу това вряскаш. Искаш лесна работа като на българите - да береш парите от дърветата.
dsg 1910...Как разсеяно заобикаля въпросите, за които няма готови лозунги.  

# 551
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 474

Astonished RageRageRageRage

Аз искам да знам каква отговорност пое тоз Карбовски! Как се реваншира той на хората, за грабежите, боищата и че е провалил спокойния им живот! На цяло село! Докога отрудени, добри хора ще плащат за изкривения идеализъм и социалните експерименти на разни тъпаци, които на всичкото отгоре се бият в гърдите, че правели добро! Че и жертва се изписа!

# 552
  • Мнения: X
Защо dsg---нам си кой номер не коментира видеото на Карбовски?
Всичко друго.....обаче това с децата ме разплака....

Сега тук по мита за ранните раждания. Ама те сигур са българчета тия....
http://bnr.bg/post/101071349/akusherite-v-pazardjik-darjavata-da … o-na-deca-ot-deca
Скрит текст:
Държавните институции да прекъснат тенденцията „деца раждат деца“. Такъв апел отправиха акушерите в Пазарджик в Деня на родилната помощ.
В многопрофилната болница в града през последните месеци е отчетен негативен рекорд – недоносените бебета бяха 4 пъти повече от нормално родените.

Поради обявената грипна епидемия болниците в Пазарджик отмениха предвидените за днешния ден празненства. Акушерите и лекарите ще отбележат повода в тесен кръг. Използват го за равносметка за свършеното.

Според ръководителя на неонатологичното отделение д-р Здравка Пиронова, големият брой на недоносените бебета се дължи на тенденцията „деца раждат деца“. Първото бебе в Пазарджик за 2019 беше родено от 15-годишната Мария, като това е второто й дете.

„Това не е правилно да се случва в 21-ви век“, смята Пиронова, според която държавата трябва да забрани такива раждания.

„Съответно да има наказания, ако не за малолетното дете, то за неговите родители. Те активно участват в тази ситуация. Нашето отделение е тежко, защото е свързано с интензивни грижи. Такива деца имат нужда от специфични грижи, по-дълъг престой в болницата, голям разход са. Грижите за тях са свързани със специализация, разгъване на белия му дроб, лечение на много инфекции, прослядяване в бъдеще“, обясни д-р Пиронова.

# 553
  • Varna
  • Мнения: 2 595

Хайде сега да ми споделиш какво точно допринасят ромите за нашето общество?

Например твърде удобно за мнозинството в едно обществото да има група от хора, на която по презумпция да се полага тежкотоварната работа, която никой друг не би желал да свърши.






Вие знаете ли какво е тежкотоварна работа? Що дрънкате, ей, така на изуст.
Тежка работа аз разбирам това което работеше баща ми. Ковач пресьор беше, Бог да го прости.
Цял ден на тая огромна преса, горещина, при ужасен шум. Около него всички бяха българи, що не видях
един циганин там да се гърчи. След време почнаха и жени да работят този тежък труд.

Докато пиша това и по БТВ, показват дъщерята на пребитата снощи баба.
Е, докато не даваха интервю с дъщеря и, никой не спомена за идиота какъв е бил що е бил.
Всички бяха политкоректни, но щерката не беше толкова коректна. Каза какъв е бил
този убавец пребил майка и за 35 лева. Ами кръшен римлянин бил бе!

И това съм забелязала, че почнат ли да строят циганите, винаги строят на едно от най-хубавите места.
Вече е даден примера с циганите в Стара Загора. Не съм от там но съм заарска снаха и когато
преди години мъжът ми ми показваше градът си ми показа и циганската им маАла. Чудно място, което ми
направи впечатление и с хубавите си къщи. А, след време и Аязмото налазиха.
Друго място където циганите са се настанили е така нареченият Кремиковци преди село Лещен.
Я, аз да река там да си построя една китна къщица, веднага ще дойдат и ще ме разкарат. Мястото
също е много хубаво.
Абе много примери мога да дам за хубави места където са се настанили римляните без да имат
разрешение. И се нервя на тези от които зависи, това да не се случва как мълчат като мишоци  #Cussing out   скрити в миши дупки #Cussing out

# 554
  • Мнения: X
Аз съм 100% убедена, че ако не беше Карбовски да се развика с камерите, социалните нямаше да си мръднат трътките до тия деца. Както не го правят и за десетките хиляди изоставени голи, просещи, бити, проституиращи, гладуващи и непосещаващи училище деца. Впечатляващо беше нежеланието на представителите на всичките институции да си оцапат ръцете с отвратителната ситуация. Не знам защо го правят - от незаинтересованост, от липса на капацитет, от страх да не бъдат погнати за расизъм....може би от всичко по малко. Ако законът за закрила на детето се приложи в пълнота, вероятно около 80% от циганите ще се окажат лишени от родителски права. Такива дегенерати като "майката" и "бащата" на двете дечица са стотици хиляди - и те отглеждат бъдещото преобладаващо население на България.

Общи условия

Активация на акаунт