На море в Турция - тема 57

  • 57 132
  • 783
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 2 892
Такова пиле имаше миналата година в club Asteria Simple Smile
Pamsi, може ли отзиви за Астериа Белек или ако си писала, или съм го чела набързо или съм забравила, та да ме насочиш да го прочета отново Simple Smile
интересува ме как е морето, подходящо ли е за децата ?

# 391
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Плажът е отличен със "Син флак" с ширина 250/50м, пясък примесен др.камъчета, има и пирс. Голям е,но прехода в морето е къс-около 2 метра и става около 1.30 дълбокo

# 392
  • Мнения: 186
Марги, преди 5-6 години и в Лимак Лимра, около басейна,  и аз само това хапвах.
Не много полезно....но много вкусно 😋


[/quote]

# 393
  • Берлин
  • Мнения: 4 663
PAPURCHE MEHURCHE  да нямаш притеснения от Брексит?Все пак travelrepublic е Ирландска агенция?След 29.03 не е ясно какво ще се случи там.

Не. Историята с брекзит е мътна и кървава. Просто тук съфорумка се терзаеше, писа ми на лични с тези терзания и така-съветите и инфото от Роже са ми били полезни и тук,и за други самоорганизирани пътешествия и имах нужда от това. Simple Smile Wink
Да си повдигна въпроса за Адам&Ева- някой почивал ли е там?

# 394
  • Русе
  • Мнения: 40
Здравете на всички, тази година сведохме избора си до два хотела в района на Кушадасъ-Pine bay  и Club yali. В Yali бяхме миналата година, но тази компанията се увеличи и се сттарая всички да са доволни. Много моля за отзиви за Pine bay от миналата година по отношение на база, храна, анимация, аквапарк.

# 395
  • София
  • Мнения: 1 442
Плажът е отличен със "Син флак" с ширина 250/50м, пясък примесен др.камъчета, има и пирс. Голям е,но прехода в морето е къс-около 2 метра и става около 1.30 дълбокo

Тука или във фейса някой беше писал за т.нар. Син флаг. Неправителствена организация ли, агенция ли, на която се плаща от хотела да направи някаква проверка на плажа, чистота, по някакви техни си критерии. И нали се сещате като аз платя на някого да ми издаде сертификат, че съм най-убавия в София и близките села то това се случва. На всичкото отгоре лани на плажа на Омер лично видях "синия флаг" /кавичките не са случайно сложени/. Такъв плаж просто няма. Та съм склонен да вярвам, че синия флаг са шменти капели.

# 396
  • Мнения: 1 710
Синият флаг е международен сертификат. В България също има плажове, които са сертифицирани, такъв е на Дюни, например. При оценката се взима под внимание качеството на морската вода, екологичност, безопасност, опазване на околната среда, вероятно има и други критерии. Обаче няма никакво значение дали плажът е с фин, бял пясък или е скалист, тесен и с платформа.
На плажа на Астерия Белек снасят яйца костенурки и това е една от причините да има сертификат.
Като цяло наличието на Синия флаг е престижна оценка. Друг е въпросът, че българите държат преди всичко на хубавия пясък и този сертификат понякога ги подвежда.
Честно казано, според мен изискването за хубав пясък и плаж стеснява поне наполовина възможностите за избор на хотели в Турция. Има прекрасни хотели, и скъпи, и евтини, които предлагат страхотни условия и които са тотално пренебрегнати от българите заради плажа си.
Това е и причината да въртим едни и същи 10-15 хотела из темата, при положение, че всъщност са стотици.


# 397
  • Мнения: 99
Здравейте ,темата е доста дълга не мога да я изчета ,имам въпрос . Някой да е резервирал с Грабо ?

# 398
  • Мнения: 341
Здравейте! Някой има ли идея какви са цените за Марсан Палас за септември?

# 399
  • София
  • Мнения: 1 442
Синият флаг се присъжда от Фондацията за екологично образование (на английски: Foundation for Environmental Education – FEE), която е неправителствена организация, в която членуват национални организации от 49 държави от Европа, Америка, Африка, Океания и Карибите

Цитат Уикипедия
Действително няма изискване за хубава пясъчна плажна ивица...
Защо няма Азия по-горе?

# 400
  • Мнения: 109
Хайде и аз тук!
Препоръчвам Eftalia Ocean - хубав чист, нов, хотел! Ако имате възможност, изберете swim lane настаняване - къщичка на 2 етажа, със собствен басейн. Много приятно! За децата - страшно много забавления, рай за тях! Супер доволни останахме!

Сега търся същия формат! - нов хотел, с подобно настаняване - тип къщи, вили, с басейн отпред, с много атракции за деца (8 и 10 г), моля ви, препоръчайте нещо! Не обичаме да повтаряме, иначе пак бихме отишли в Eftalia Ocean. Споделете хубав, луксозен хотел, от който наистина сте възхитени!
моля, препоръчайте хубав, луксозен, по-нов хотел, с критериите по-горе!

# 401
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 52
Аз искам да попитам, ще пътуваме за първи път до Сиде от Варна къде можем да направим  междинна нощувка.

Последна редакция: сб, 19 яну 2019, 16:40 от megiii

# 402
  • Мнения: 1 710
mimkatabg, Rubi Platinum e класен хотел, на 3-4 години, луксозен е и има стаи с директен излаз към басейн.
TUI MAGIC LIFE Jacaranda е супер, няма нужда от реклама. И той е на 3-4 години и там също има стаи с директен излаз към басейн.
Rixos Premium Tekirova също няма нужда от представяне. Точно частта с къщичките с излаз към басейн е по-нова.

Това са тези, за които се сещам без да търся подробно. Ако отпадне изискването да са нови, възможностите се увеличават многократно.
Тези, които първи ми хрумват са Long Beach Resort, Sueno Beach Side, Turquoise, Paloma Grida, Papillon Ayscha, Ela Quality, Gural Premier в Белек и Текирова... със сигурност има още много.

# 403
  • русе
  • Мнения: 647
Имам нужда от помощ и се надявам на вас. Спрях се на два хотела SAPHIR HOTEL 4* и ANNABELLA DIAMOND SPA 5*. За Сафира някъде го водят 4* на други 5* , за един и същи хотел ли става въпрос. Изобщо ще съм благодарна за мнения и за двата хотела . 

# 404
  • Мнения: 9 490
Saphir 4* съм го запомнила като един от малкото 4 звездни хотели, които са на добро ниво и си струват.
5 звезден не съм срещала да има, не знам.

Общи условия

Активация на акаунт