Халит Ергенч и Бергюзар Корел в "Ти си моята родина" и след това - тема 29

  • 39 455
  • 737
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 7 130
Много се радвам за Халит! Пожелавам му успех! bouquet
Варна, благодаря за информацията и преводите!
И за клипчето  Heart, Мариана Flowers Rose




https://indigodergisi.com/2019/02/halit-ergenc-ilk-adim-1919-filmi-ataturk/

И няколко исторически факта за Ататюрк - от латино фенките



Скрит текст:
Este es el hecho histórico que recreará Halit Bey en su nuevo proyecto como Atatürk:

Medianoche del 16 de mayo de 1919, Mustafá Kemal, acompañado por 22 oficiales, 25 soldados y 8 miembros del personal administrativo, navegó en el viejo buque Bandirma, con una brújula que no funcionaba, en el agitado Mar Negro para pisar tierra en Samsun el 19 de mayo. Al aterrizar, Mustafa Kemal Pasha se puso al frente de los rebeldes e inició el movimiento nacional turco, en contra de las órdenes que le dio el gobierno otomano en Estambul, lo que resultó en la Declaración de la República de Turquía...
Otra versión histórica indica que los hombres que acompañaban a Atatürk eran 24 en total.
Esta fecha del 19 de Mayo de 1919 Mustafá Kemal la ofreció a la juventud, el futuro de la Patria, por eso en Turquía, cada 19 de Mayo se conmemora a Atatürk y es el Día de la Juventud y el Deporte.

---------------------------------------
Берг и Халит след премиерата на мюзикъла "Алиса"- 07.02.2019год.



 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes





               

# 646
  • Мнения: 23 412


Добро утро и хубава неделя на всички!




# 647
  • Мнения: 7 130
Добро утро, Приятели! Hug



Всеки ден ни дава нещо ново и ценно - възможността да се радваме,
да се усмихваме, да обичаме - да започнем отначало!
Имайте една уникална, вдъхновена неделя, изпълнена с красиви емоции, с щастливи моменти... Heart






------------------------

# 648
# 649
  • Мнения: 7 130
фЕНСКО ТВОРЧЕСТВО Flowers Rose



# 650
  • Мнения: 11 116
Привет!

Благодаря ви за всичко споделено!  Hug Hug Варна, за преводите!!!  bouquet bouquet

За Халит и избора му на роли. При всички случаи чете сценарии, но явно няма нещо, което да е привлякло вниманието му. Или пък има, но ние ще научим последни. Естествено. Докато стане ясно за новия сезон - дали е приел участие, или не - защо да не направи един филм. На любима тема, с позната материя, знаем колко книги е чел по този въпрос, колко места е посетил. Обичана личност. Защо не?
Един филм се снима за месец, два макс. До май са готови.

За филмите - и двамата не биха отказали. По-различно се снимат, сроковете са кратки.

Халит обикновено се настройва, подготвя и намесва бих казала, когато има  по-дългосрочни проекти. Понякога и една, две години преди започването му.  Опитът го показва. Когато стартира някой сериал с негово участие, обикновено с първото интервю разбираме,  че за този проект знае отдавна...

# 651
  • Мнения: 23 412

Днешното клипче


Една любовна история, която ще докосне сърцата ви.




https://www.instagram.com/p/Btsv1RsDhWS/






Мариана    bouquet


Последна редакция: нд, 10 фев 2019, 13:54 от varna_2

# 652
  • Мнения: 11 116
Не знам защо не пускат някаква сцена и от другата история. А може би сред тези, които излъчиха досега да има такава, или пък след като Енгин не е с къса коса - е сигурно, че са само от "добрата". Но пък може на Умут да му е пораснала косата след побоя...Кой знае?

Благодарение на хората, които ще имат щастието да гледат филма, ще разберем и други подробности. Социалните мрежи са хубаво нещо. Понякога.  Grinning

# 653
# 654
  • Мнения: 23 412
От другата история няма какво толкова да покажат, защото там Умут и Дениз се запознават накрая.
Но можеше нещичко с другите актьори, колкото и да е минимално участието им.
Както пуснаха снимката с майката на Умут.
Всички сцени, където Умут е с дълга коса са от "хубавата история".
Няма как да са от втората история, защото там връзката на Умут и Дениз тепърва ще се разгръща.
Тя е оставена на въображението на зрителя.


Относно избора на Халит.
Още не знаем най-важното нещо- кой е сценаристът.
Честно казано, на мен ми омръзнаха историческите сюжети.
Предпочитам да гледам някой документален филм за живота на Ататюрк.
Но този път е филм.
Може пък това да им позволи да подготвят добър сценарий.
Предполагам, че снимките ще са май, юни, а в края на годината ще го пуснат по кината.

# 655
  • Мнения: 11 116
Така е. На мен също ми се гледа Халит в друга роля, различна, съвременна най-вече. Щото видяхме го като Джевдет, но носеше и цивилни дрехи, добре стоеше. Не е трудно да си представя Халит в роля от годините на 20 век, особено 50-те, 60-те години, примерно. Но в крайна сметка, това е неговият избор. Плановете им може да са съвсем други. Напълно допускам да избират само филмови предложения, за да имат време и за други ангажименти, които също им носят много удоволствие. Стига да има такива.

Не казвам, че няма да снимат сериали, но е твърде възможно да изчакат. Или пък да се включат в нещо по-кратко като епизоди. Знае ли човек какво ги чака. Както казах, ние последни ще научим.

Да, за другата история съм съгласна. Тя и в гръцкия филм тръгна най-накрая. Говоря за връзката най-вече, но пък няма значение, да дадат Умутчо само и неговите несгоди. Всъщност не остана до 15-и. Може и нищо да не дават. Както казва Лили, накрая ще сме го изгледали  Joy Joy Joy

# 656
  • Мнения: 23 412


Каквото си решат те.
Все пак те ще работят в съответния проект, важно е на тях да им допада.

Забелязала съм, че за филмите Халит не избира проекти, които се очаква да имат касов успех.
Всичките истории са някакви странни, не за масовата публика.
Там експериментира с роли и сценарии, които не са много подходящи за сериали, защото в сериалите е важен рейтингът, за да има проектът по-дълъг живот.

Забелязах, че вчера под новината, че ще се прави филм за Ататюрк и Халит ще играе главната роля, имаше много положителни коментари.
Но и очакванията ще са мнооооого големи.
Няма да е никак лесно.

# 657
  • Мнения: 11 116
Да, и аз го забелязах. Според мен до голяма степен, Халит се възприема от много хора като защитник, лице на онези ценности, които Ататюрк е проповядвал. Халит е тяхно олицетворение. Свързват го по някакъв начин и с двете роли - на Ататюрк и Джевдет, с протестите преди години, с убежденията му, за които гласно или негласно се знае.

Колкото до изборите на Халит за филми...За мен "Гост" си беше живо мъчение. Не е моят филм.
Филмът, който направиха  с Джансу  и Сонга ми хареса. Нормален филм.
Червеният Истанбул е много различен от турските филми, там почеркът на режисьора е просмукал  всяка част от секундата. Хареса ми, различен е като внушение. Оказал е огромно влияние и върху начина на снимане, и върху играта на актьорите. Мисля, че за да стане такъв, е виновен най-вече Ферзан, без да подценявам актьорите. Той си е направил избора, така както е усетил, че иска да изглеждат нещата.
А "Първа любов" ми напомня много на старите български филми. Той си е направо с атмосферата на малките градчета /крайбрежни/ от времето на соца.
За мен останалите филми, в които участва Халит не могат да се нарекат негови, защото е с епизодично включване.

Последна редакция: нд, 10 фев 2019, 15:14 от Mydream

# 658
  • Мнения: 23 412
Да мине петък, после ще отделим повече внимание на филма на Халит.
Ще започнат да излизат новини около него.



.........................


Тука се връщат от бара.
Денизка да не се е напила, че така си е полегнала.
  Joy











# 659
  • Мнения: 11 116
Хахаахха! Мислех си хипотетично, ако един ден, Берг и Халит снимат сериал и епизодите се излъчват в един и същи ден. Представяте ли си... Joy Joy Joy Това най-вероятно никога няма да стане, но пък знае ли човек.

Общи условия

Активация на акаунт