Слушате ли МАМА?

  • 5 813
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 001
Доста "анкети" изчетох, в някои и участвах.
Начетох се за това, колко са сме лоши мАжете.
Знам, че при много мАжа проблема е, че слушат Мама (за добро или лошо аз не съм от тях).
Но твърде често се оказва, че освен съпругата си слушам ... тъщата!?!

А при вас как е?

И не ми казвайте, че темата е за при "Татковци". Искам да разбера (а и вие да се замислите) дали вие (и дами и господа) "слушкате Мама" и как това влияе на взаимоотношенията с половинката ви?

# 1
  • Мнения: 9 990
Не, не слуша нито майка си, нито моята майка, за което съм му благодарна.При нас обстоятелствата са такива, че се налага и поставяме Нашето семейство на преден план.МАж ми никак не е лош, даже напротив и смятам, че без подмятанията и мението за Нещата от Живота на Нашите Родители се справяме много по-успешно.

# 2
  • Мнения: 46 562
Моята мама е достатъчно тактична, за да не се меси в нашите неща, ако има да каже нещо, го дава под формата на предложение, което ние с мъжа ми да обсъдим, но никога като директен съвет  Naughty

# 3
  • Мнения: 945
МАМА няма място в семейното ми легло. честно каzано въzмущавам се както от мъже, които слушат мама, така и от жени, които го правят. В края на краищата това не води до нищо добро.

# 4
  • Мнения: 2 040
Слушам МЕНЕ си само ..  Peace

# 5
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 219
Не, не слуша нито майка си, нито моята майка, за което съм му благодарна.При нас обстоятелствата са такива, че се налага и поставяме Нашето семейство на преден план.МАж ми никак не е лош, даже напротив и смятам, че без подмятанията и мението за Нещата от Живота на Нашите Родители се справяме много по-успешно.
И у нас така Sunglasses

# 6
  • Мнения: 2 587
Моят мъж не слуша нито мама,нито тъща.Не само при мъжете проблема е в това че слушат мама си  Mr. Green При мен беше проблем че понякога слушах моята и не ни се отразяваше добре на семейството.Спрях се навреме и сега си е почти идеално  Grinning

# 7
  • Мнения: 4 806
слушаме само себе си - изобщо не позволяваме някой да се меси. КОето не означава, че не се стараем да помогнем, когато те имат нужда.

# 8
  • Мнения: 793
И да, и не, зависи от това което ще каже, разликата е там, че дори и мама да се меси може да се скараш с нея  Peace Но по принцип, гледа да не налага мнение, а по скоро да дава съвети, както тя така и татко. Обичам ги тез хора  Hug  

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Моята мама не си позволява да се меси  Laughing , а неговата като си позволи да се меси и отговаря че си позволява прекалено много.  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 7 474
 СЛУШАМ, НО РЕШЕНИЕТО Е МОЕ!  Peace

Последна редакция: чт, 22 юни 2006, 22:57 от Leo

# 11
  • на село
  • Мнения: 3 965
Отдавна не я слушам.... и не че някога съм я слушала  Wink, а е достатъчно далеч, за да не се намесва където не трябва  Simple Smile.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Слушаме се с мама ми, но се съветваме с назе си.

# 13
  • Мнения: 1 364
Не, не слуша нито майка си, нито моята майка, за което съм му благодарна.
Всеки си взема решение сам за себе си.

# 14
  • София
  • Мнения: 8 286
Не, не слуша/ме ничия мама  Laughing, даже и мен не слуша понякога, ама аз напомням Simple Smile
Общо взето двамата се слушаме, а напоследък ни се налага да слушаме малкия иначе рев, сополи тръшкане Simple Smile е това в кръга на майтапа, още не сме се предали на малкия диктатор Simple Smile

# 15
  • Мнения: 6 155
Никой не слушам...и мъжО даже  Mr. Green Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 5 103
Никой не слуша

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Понякога слушам, понякога- не......кога,  като ми изнася....... Grinning

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Никой не слушам...и мъжО даже  Mr. Green Crossing Arms

и аз тъй. Но се оказа, че и моя мъж не ме слуша мен  #Cussing out

# 19
  • Мнения: 1 001
Не, не слуша нито майка си, нито моята майка, за което съм му благодарна.
Всеки си взема решение сам за себе си.

Въпроса ми повече е Ти дали "слушкаш"!

# 20
  • Мнения: 9 990
О, да, много мои приятелки :слушат" мама. Та това не е запазена част само за мъжката половина.Даже съм присъствала на спор, който започна с такава реплика-"мама каза..."Прозвуча ми ужасно и вътрешно ликувах, че тази част от моят Живот е малко по-различна.Но пък понякога ми липсва типично женска гледна точка, а и от висотата на годините и опита някой да ти помогне в някое решение.Всичко много зависи от отношенията в родата-при някои се получава, при други-не.Възхищавам се на тези, които го умеят/ това да слушат мама, но по малко по различен начин-мама да бъде опора и пътеводител, а не на всяка манджа мерудия/

# 21
  • Мнения: 4 806
Аха, това беше важно акцентиращо уточнение.
Сега да си кажа аз още веднъж. Вероятно съм карала много късен пубертет, та даже не само, че не слушах майка си, ами донакъде ми харесваше да си отстоявам моето си пред нея.
Последните дни на раждането изкарах само с нея. Първите дни след - отново. Е, това събитие много промени нашите взаимоотношения, защото появата на свое детенце те кара в по - висока степен да осъзнаеш, какво е преживяла твоята майка за теб. И така, сега тя гледа дъщеря ни. И забелязвам, че във възпитанието има неща, които има да науча от нея. Не че не се караме, не че не правя забележки за какво ли не. Обаче я наблюдавам и нещата, които оценя, че са добри ги възприемам. Разликата е в готовността ми да го правя. Но това е по отношение на малката. Иначе, в семейните ни неща - не, по никакъв начин не я слушам, даже мога да кажа, че не я чувам.

# 22
  • Мнения: 4 621
Слушам МЕНЕ си само ..  Peace
Абсолютно newsm10

# 23
  • Мнения: 1 860
 Слушам, обикновено с голям интерес, но си гледам детето така както аз преценявам. Ако открия истина в "чутото" го прилагам на практика, ако не, кимам с разбиране и толкова. Peace

# 24
  • Мнения: 2 609
Слушаме се двамата Mr. Green Heart Eyes, майките ни не ни се месят. Peace

# 25
  • Мнения: 62
О-о-о, слушам и двете МАМИ с голяяяям интерес  Grinning и после правя каквото си искам  fiuuuuuu

# 26
  • Мнения: 23 114
Моята мама е достатъчно тактична, за да не се меси в нашите неща, ако има да каже нещо, го дава под формата на предложение, което ние с мъжа ми да обсъдим, но никога като директен съвет  Naughty
PeaceРядко родителите ми се месят в живота ми/ни....

# 27
  • Мнения: 8 917
ИЗСЛУШВАМ всички, които дават съвети на драго сърце и след това вземам МОЕТО решение Peace

# 28
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не само слушам съвети, но и искам, винаги ми е необходимо дистанцирано мнение! така по-лесно виждам дали моето струва! моята мама- не аз я слушам , а тя мене, животът го е показл, 4е мъдрост не ми липсва от дребни години изатова и се оби4аме.

# 29
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 432
ИЗСЛУШВАМ всички, които дават съвети на драго сърце и след това вземам МОЕТО решение Peace

И аз се старя да е така.  Peace

# 30
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
О-о-о, слушам и двете МАМИ с голяяяям интерес  Grinning и после правя каквото си искам  fiuuuuuu

Тъй,тъй и двамата сме много послушни - и двете мами много ги слушкаме, ама през едното влязло, през другото излязло Hug

# 31
  • Мнения: 4 473
Айде сега да не си разправяме вицове, а Mr. Green

# 32
  • Мнения: 1 761
Мама е учителка-оставям и 45 минути да сикаже урока, после правя каквото ми е кеф на мен.
И мъжа ми е същия като мен.Неговата майка си е мечтала да стане учителка.....


Сега и двете са далече и ние сме щастливи сами Hug.

# 33
  • Мнения: 8 505
Нито аз,нито той слушаме майките си.Може би в това се крие част от разбирателството помежду ни (между четиримата,дори петимата,ако включа и свекър си).

# 34
  • Мнения: 14 133
Слушам МЕНЕ си само ..  Peace
И аз.

# 35
  • Мнения: 72
ние и двамата ги изслушваме всички но самите си решаваме така че това може да се приеме че нито аз нито съпругът ми се вслушва в нечие мнение.

# 36
  • Мнения: 212
Моята мама е достатъчно тактична, за да не се меси в нашите неща, ако има да каже нещо, го дава под формата на предложение, което ние с мъжа ми да обсъдим, но никога като директен съвет  Naughty
 Същата е ситуацията и при нас.Но пък и възрастовата граница между тях е по-малка,отколкото между мен и мъжа ми.Ха-ха!По едно време бях съгласна да си се взимат двамата и да ни осиновят нас с щерката.Ама майка ми го не ще!Иначе той си носи снимка на тъщата,подарява все на нея по-хубави подаръци...Абе-подмазвач!Но и двамата се разбират прекрасно!Да чукна на дърво,все пак....!

# 37
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Понякога слушам, понякога- не......кога,  като ми изнася....... Grinning
И аз Laughing

# 38
  • Мнения: 332
Евала на всички които неразрешават намеса на родители в младото семейство. Hug
Намесите често неводят до нищо добро.Нека изказват мнение ,но не и да решават вместо вас.

# 39
  • Мнения: 1 001
Моята мама е достатъчно тактична, за да не се меси в нашите неща, ако има да каже нещо, го дава под формата на предложение, което ние с мъжа ми да обсъдим, но никога като директен съвет  Naughty
 Същата е ситуацията и при нас.Но пък и възрастовата граница между тях е по-малка,отколкото между мен и мъжа ми.Ха-ха!По едно време бях съгласна да си се взимат двамата и да ни осиновят нас с щерката.Ама майка ми го не ще!Иначе той си носи снимка на тъщата,подарява все на нея по-хубави подаръци...Абе-подмазвач!Но и двамата се разбират прекрасно!Да чукна на дърво,все пак....!
Моята тъща е златна, гледа Никола от както се е родил, а и Александра когато е във ваканция. Много я уважавам, подаръците ги избира съпругата ми, но май нейна снимка не нося (освен общата от подписването) smile3534

# 40
  • Мнения: 1 001
Евала на всички, които не разрешават намеса на родители в младото семейство. Hug
Намесите често не водят до нищо добро. Нека изказват мнение, но не и да решават вместо вас.

Категорично подкрепям! За това и пуснах темата, четящите да се замислят до колко да "слушкат" Мама.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 679
Не, не слушам мама, нито пък мъжът ми слуша майка си - и двамата сме калпазани  Laughing

# 42
  • Мнения: 5 622

 Аз я слушам. До сега не ме е подвела.Колкото пъти не съм я послушала, съм грешала  Peace

# 43
  • Мнения: 755
Слушкаме си се само двамцата/с мъжо/ , нали сме си едно семейство !!! Mr. Green Никакви мами. Twisted Evil Mr. Green

# 44
  • Мнения: 5 476
И ние си се слушаме двамата! Wink
А мъж ми и да иска няма как да слуша тъщата...говорят на различни езици!  Laughing

# 45
  • Мнения: 5 622

 От прочетеното до тук съдя, че да слушаш думите и препоръките на майка си е нещо лошо  #Crazy

Хора, или имате нездрави семейства (имам предвид това, от което сте произлязли, не сегашното ви) и лоши майки и взаимоотношения с нея, или просто не знаете какви ги дрънкате  #Crazy

Майка ми е страхотна жена  Peace Нейните съвети, думи и разговори с мен са удоволствие. Да комуникирам с нея е богатство за мен и никога, ама никога не е довело до нещо лошо  Peace

# 46
  • Мнения: 4 473

Майка ми е страхотна жена  Peace Нейните съвети, думи и разговори с мен са удоволствие. Да комуникирам с нея е богатство за мен и никога, ама никога не е довело до нещо лошо  Peace

Думите ти са слаби за да опишат отношенията между мен и моята майка! Heart Eyes
В случая обаче става въпрос за друго - дали и трябва ли да позволяваме на родителите си да вземат отношение в новото семейство - това на детето си. Разбира се, нямам нищо против излагането на мнение(така, както го прави моята майка, а предполагам и твоята), всеки има право на такова, но голяма част от родителите съзнателно или не налагат мнението си и това неминуемо се отразява на отношенията между `младите`. А винаги е било и ще бъде трудно да намериш тактичен подход към родителите си - такъв, при който няма да има пренебрегната страна и всички ще са доволни.

# 47
  • Мнения: 755

 От прочетеното до тук съдя, че да слушаш думите и препоръките на майка си е нещо лошо  #Crazy

Хора, или имате нездрави семейства (имам предвид това, от което сте произлязли, не сегашното ви) и лоши майки и взаимоотношения с нея, или просто не знаете какви ги дрънкате  #Crazy

Майка ми е страхотна жена  Peace Нейните съвети, думи и разговори с мен са удоволствие. Да комуникирам с нея е богатство за мен и никога, ама никога не е довело до нещо лошо  Peace
Погрешно си ме разбрала или аз не съм се изразила достатъчно добре. Wink Ние уважаваме и обичаме родителите си ! Разговаряме , споделяме и обсъждаме радости и проблеми , но крайното решение взимаме двамата като едно семейство! Laughing Не сме игнорирали родителите ни като "чумави" , напротив имаме чудесни отношения! Heart Eyes

Последна редакция: чт, 22 юни 2006, 23:20 от Fortune

# 48
  • Мнения: 1 202
Слушкаме си се само двамцата/с мъжо/ , нали сме си едно семейство !!! Mr. Green Никакви мами. Twisted Evil Mr. Green
smile3521

# 49
  • Мнения: 8 917

 Колкото пъти не съм я послушала, съм грешала  Peace
Това е АБСОЛЮТНО ВЯРНО за родителите. Когато и да съм послушала майчето и татенцето /мир на праха му/ си - никога не съм грешала. Дори когато съм се двоумила за нещо винаги съм заставала зад тяхното мнение, защото знам, че никога няма да сгреша. За съжаление, майка ми, откакто останахме без татко се е свила сякаш и не смее да вземе никакво отношение или решение... Sad Надявам се скоро да си стъпи отново на краката и да стане моето самоуверено майче, нодъблоко се съмнявам, че би станало така Cry. Колкото до моето семейство - съпругът и детенцето ми, си казва мнението и дотам - оттам до решението, което ще взема е моя работа Peace

# 50
  • Мнения: 1 410
Мъжът ми рядко слуша майка си, но направи ли го винаги познавам нейния "почерк". Това понякога ме ядосва, а понякога ми става смешно. Просто мисълта, че един мъж със семейство може все още да се интересува от мнението на мама ми е странна.
Аз пък майка ми изобщо не я слушам, ама и тя понеже си го знае още от тинейджърските ми години никога не се опитва да дава съвети. Просто не обичам да ми казва някой (който и да е той) какво да правя или мисля. Това е един вид вмешателство. Аз съм си аз и правя само каквото аз съм решила.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 687
Слушам, слушам и МАМА и МАМИНКА /свекървичка/, но пък и те ме слушкат  Grinning

# 52
  • Мнения: 590
ИЗСЛУШВАМ всички, които дават съвети на драго сърце и след това вземам МОЕТО решение Peace

И при мен е така.Много си я обичкам,но аз си взимам решенията.Но за мъжо не важи,там мамка му се слуша.Добре,че е на 2000км от нас Praynig

# 53
  • Мнения: 1 446
Мака си отдавна не я слушам. Бях 9 клас , когато отидох при приятелка във Варна. Тогава майка ми се опита да ми забрани , но уви. От този ден нататък никога не се е месила в решенията ми. Имай предвид , че имаме 19г. разлика и много либерален човек.Не е от ония мрънкащите и сумтящите. Снея спокойно можеш да поговориш като приятел и да изпиеш една ракия , дори.тъща мечта. Laughing
Докато свекървами Великия диктатор само , че в нейния палат. Много проблеми имахме със съпруга ми докато и покажем ,че акъл не ни трябва , а пари.  Laughing

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Мнението на майка ми винаги е било безкрайно ценно за мен. И тя рядко е грешила, когато ме е съветвала. Но определено не мога да кажа, че нейното мнение е решаващо за нас, когато взимаме решения за нас двамата или за децата. Хубавото при майка ми е, че досега никога не си е позволила да се намеси в отношенията с мъжа ми. Никога! За децата обикновено винаги има какво да каже. Но истината е, че точно там рядко я слушам. Когато става дума за моите деца аз /за добро или за лошо/ съм доста самоуверена и рядко слушам когото и да било.

Но аз не мога да разбера какво точно се има предвид под "слушате ли" и "месят ни се в семейството". Не ми се е случвало някой да се опита дори да ми казва какво и как.

# 55
  • Мнения: 332

Но аз не мога да разбера какво точно се има предвид под "слушате ли" и "месят ни се в семейството". Не ми се е случвало някой да се опита дори да ми казва какво и как.
Радвай се че не са се месили в семейството ти.Ако го б яха направили нямаше да питаш какво имаме впредвид" слушате ли" и "месят ни се в семейството". И пак казвам,едно е да изкажеш мнение,да посъветваш,да споделиш ти как би постъпил,но да налагаш,заставяш и определяш.......

# 56
  • Мнения: 2 441
Нали знаете приказката "Дума дупка не прави". И двамата с мъжа ми изслушваме съветите и на мамите и на татите. Все пак това са нашите родители и го правят с добро. Дори нещо да не ни хареса на момента по-нататък може да влезе в употреба.
Разбира се има граница - съветите са за домакинството, за децата. Не виждам нищо лошо в това родителя да предложи например подходящо място за почивка, в този случай е глупаво да го отрежем, само защото е родител; или пък някоя майка да ни каже, че на колежката децата й ще ходят някъде си и дали не искаме да пратим и нашите деца.
Този въпрос има според мене и друг подтекст - дали децата са длъжни да се отзовават винаги и да помагат. Тук отговора не е еднозначен, а се преценява според ситуацията.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Радвай се че не са се месили в семейството ти.Ако го б яха направили нямаше да питаш какво имаме впредвид" слушате ли" и "месят ни се в семейството". И пак казвам,едно е да изкажеш мнение,да посъветваш,да споделиш ти как би постъпил,но да налагаш,заставяш и определяш.......

Повече се радвам за това, че съм заобиколена с възпитани, интелигентни и толерантни хора. Но считам, че не малко зависи и от мен самата дали ще допусна някой да навлиза агресивно и неконтролируемо в моя лична територия.

# 58
  • Мнения: 3 268
моята мама ми дава съвет,когато я попитам.в такъв случай я слушам ако реша.по принцип няма лошо да слушаш отвреме на време по-старите от теб,но зависи за какво.ако става въпрос за лични отношения в семейството намесата им не е желателна Peace

# 59
  • Мнения: 1 001
От прочетеното до тук съдя, че да слушаш думите и препоръките на майка си е нещо лошо  #Crazy

Е, да разясня. Да се всушваш в съветите на другите, в това число и на родителите го правя и аз. Но когато мнението по един или друг начин става неприятно. Конкретно, Александра в неделя я пргряхме - вината си е изцяло и моя. Лошото беше, че малката беше с тъщата и тъста на село, те "посрещнаха първата вълна" и страшно се притесниха. В момента всички са в София, тъщата идва у нас да гледа децата ни (не случайно винаги съм твърдял, че имам златна тъща), малката се оправя и GP-то е на мнение да отидем семйно на вилата в планината. Но, ..... тъщата се "противопостави" и двамата със съпругата ми си спряхме отпуските за да "не й счупим хатъра". За мен е лесно е лесно, аз съм свикнал да се противопоставям, но не искам съпругата ми да си разваля взаимоотношенията с майка си.

Та вие "слушате" ли Мама?

PS В момента съпругата ми е командировка в Девин. Тя предложи, а аз съм повече от съгласен, тази вечер да натоваря децата в колата и да отидем при нея за събота и неделя. Да, ама как да кажем на тъщата, ще ме убие ...

# 60
  • Мнения: 6 998
Той не слуша собствената си майка, а с моята не се е виждал от една година, макар че имам чувството, че говори за нея с повече уважение от колкото за неговата си.Така че моята и да иска, няма как да я слуша.
Аз...неговата я слушам и после обмислям и премислям, така че решението си е мое. А моята майка си я слушам и обичам, но ...пак правя това, което си мисля, че е правилно според своята гледна точка.Просто не обичам да споря с тях Rolling Eyes Виж, той си е скандалджия, особено с майка си  Shocked

# 61
  • София
  • Мнения: 39 818
Мама я слушам за някои неща, други ги пропускам, за всичко останало решавам сама как да процедирам. Свеки никога не се е месила в живота ни.

# 62
  • на Север
  • Мнения: 503
Мама я слушам за някои неща, други ги пропускам, за всичко останало решавам сама как да процедирам. Свеки никога не се е месила в живота ни.

и аз съм така Wink

Общи условия

Активация на акаунт