Търся суровоядци!!!!

  • 30 907
  • 247
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 376
И да ви питам-за хляб "Бонус" какво ще кажете?

# 211
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А дали наистина има шанс да ми дойде кърма.. newsm78 след толкова време..
Благодаря ви!!!!
Има, да. Времето съвсем не е много Peace Попитай в кърмаческия форум Wink

Хляб Бонус беше коментиран в една тема в Готварския - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=184822.160

# 212
# 213
  • Мнения: 3 376
Maktub,Рени благодаря  Simple Smile

Много съм се навила сега,направо ми вдъхнахте големи надежди,от утре започваме да се мъчим,пък да видим какво ще стане.

Благодаря ви за информацията!

# 214
  • Мнения: 1 586
EASpirit, пожелавам ти успех с релактирането.
Не е лесно, но не е невъзможно. Стига да имаш мотивация.
Най-добре пусни една тема в кърмаческия форум - много е ценно да имаш постоянна подкрепа в процеса на борба за връщане на кърмата. А там е мястото, където ще я получиш със сигурност (подкрепата). Simple Smile.

# 215
  • Мнения: 3 506
EASprit, и от мен успех с релактирането! Дори да е малко трудно, мисля, че си заслужава усилието.

Имам две въпросчета към тези, които ядат главно плодове и зеленчуци.

Първо, белите ли кората на плодовете? От една страна имам спомени, че там са най-полезните вещества, но от друга - там са и най-вредните - всичко, с което плодовете са пръскани по една или друга причина.

И още едно, стараете ли се да ядете главно сезонни плодове и такива, които са типични за географската ширина или наблягате на разнообразието?

Изобщо какви са вашите трикове за избягване на отрови, ГМ и тем подобни вредности? Уви, не можем да си купим всичко от село...

Въртят ми се напоследък едни "порочни" идеи из главата, пък и децата през лятото наблягат на плодовете и зеленчуците, та много си мисля по горните два въпроса.

# 216
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За децата си беля плодовете и зеленчуците задължително. За себе си- ако не ме примързи. Ако продукцията е домашна- по-добре с корите.
Аз лично предпочитам разнообразието, само да са пресни плодовете и зеленчуците. Замразени и консервирани недолюбвам. Но през зимата не купувам домати и краставици- не само, че са скъпи, но и гадни на вкус и с повече вредности.
Марулите и салатите обикновено ги накисвам във вода (губят се водноразстворими витамини, но пълно щастие няма).

# 217
  • Мнения: 1 733
Хора, не искам да обиждам никого, обаче...реших да пробвам що е то суровоядство и на обяд изядох салата от слънчогледови и люцернови кълнове и цвекло. Докато я ядях ми беше приемлива на вкус, после обаче ми стана лошо, заболя ме стомахът, чувствах се ужасно! Та се питах - аз ли не съм подходила правилно или суровоядците са нещо...не съвсем като нормалните хора  Peace  bouquet

# 218
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Хора, не искам да обиждам никого, обаче...реших да пробвам що е то суровоядство и на обяд изядох салата от слънчогледови и люцернови кълнове и цвекло. Докато я ядях ми беше приемлива на вкус, после обаче ми стана лошо, заболя ме стомахът, чувствах се ужасно! Та се питах - аз ли не съм подходила правилно или суровоядците са нещо...не съвсем като нормалните хора  Peace  bouquet
Това е нова за организма ти храна, не е свикнал с нея. Трябва да започнеш с по-малки количества, които да увеличаваш постепенно... Има хора, които дотолкова са свикнали с преработена храна, че не могат да ядат пресни плодове и си мислят, че не им понася. Ами няма как- цял живот ако се храним с изкуствена храна, естествената няма да ни понесе на стомасите изведнъж. Въпросът е веднъж организма да свикне, после няма да искаш рафинирани боклуци.

# 219
  • Мнения: 1 733
Ясно! Тогава ще прочета повече по въпроса и ще подходя по различен начин!

# 220
  • Мнения: 720
да...относно корите на зеленчуците и плодовете аз не ги беля когато са органик.ние вси4ко почти пазаруваме от органик щандовете....така храня и 3-те си деца.


но имам един проблем....с първите 2 деца всичко беше ок,каквото им дам това ядоха..плодовете направо на парченца и в устата...но това 3-тото ... Whistlingнапоследък почти ми отказва плодове...как ли не пробвах,пасирани,на пар4енца ...не и не...понякога яде но когато тя реши....а то4но защото искам да я храня възможно най ка4ествено не искам просто да и дам нещо ''лесно''...бисквити и солети или от тоя род никога не отказва..ама това храна ли е Tiredина4е поне яде обедните неща т.е.готвено от мен с много зеленчуци/еко/вътре.та някой да каже от опит някакъв съвет как да го изхитря това дребното да си яде полодовете..... newsm78

# 221
  • Мнения: 90
Не съм изчела все още цялата тема, но имам няколко въпроса. Първо как издържате само на зеленчуци и плодове? Не ви ли мъчи глад? Второ как си набявате достатъчно протеини? И трето можете ли да ми препоръчате книга за суровоядството, където всичко е подробно описано и обяснено как и защо трябва човек да премине на такъв вид ядене. Някак си имам нужда от повече обяснения и разяснения по въпроса. Иначе съм запалена по идеята да намаля всички изкуствени храни, с които ни заливат в магазините.

Поздравявам всички, които са направили успешни крачки в тази насока!  bouquet

# 222
  • Linz
  • Мнения: 11 619
някой да каже от опит някакъв съвет как да го изхитря това дребното да си яде полодовете..... newsm78
Опитай да нарежеш различни плодове и да ги наредиш красиво в чиния... остави го само да си взима.

Не съм изчела все още цялата тема, но имам няколко въпроса. Първо как издържате само на зеленчуци и плодове? Не ви ли мъчи глад? Второ как си набявате достатъчно протеини? И трето можете ли да ми препоръчате книга за суровоядството, където всичко е подробно описано и обяснено как и защо трябва човек да премине на такъв вид ядене. Някак си имам нужда от повече обяснения и разяснения по въпроса. Иначе съм запалена по идеята да намаля всички изкуствени храни, с които ни заливат в магазините.

Поздравявам всички, които са направили успешни крачки в тази насока!  bouquet
Аз не издържам... да, мъчи ме глад. Ям и други храни (хляб, картофи, варива...).
За протеините... какво значи "достатъчно количество"? Предполагам, че това е количеството, което организмът ти сам определя, а не по някаква схема. Аз животински протеини ям много малко- понякога сирене и кисело мляко, много рядко яйца. Спортувам когато имам време и определено имам подобрение на резултатите (значи и мускулна маса трупам).
Книги за суровоядството на пазара има много. Ако ти трябва причина защо да се храниш така- потърси книгата на Атерхов. Погледни и тази тема- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188312.0... абе причини да искаш!
Поздравления и за теб, че се интересуваш от по-здравословен начин на хранене!

# 223
  • Мнения: 323
Ето ме и мен Hug

Виждам, че към темата отново има интерес и затова и аз се включвам.

EASpirit, стискам ти палци да си възобновиш лактацията. Наистина най-голяма подкрепа ще получиш в кърмаческия. fingerscrossed

Здравейте на всички  Hug

sv_harmony, да ти кажа право на мен ми е трудно и писах вече в друга тема. Просто карам цяла седмица само на плодове, зеленчуци и ядки и след това се възнаграждавам с един шоколад. Ако ям нещо несурувоядо то гледам да е нещо без което не мога - шоколад или сладолед например /веднъж седмично без ограничения/
Така през останалото време някак си не съм гладна за животински продукти. Ако издържиш само на сурови храни 10-тина дни ще забележиш, че не си гладна физически. Нуждата от другите храни е психологическа.


Christian, беше ми казал че не е случайно, че се срещнахме в този форум. Така е  Peace  Резултатът от разговорите ми с теб са два почти суровоядеца /аз и сестра ми /  един вегетарианец и почти суровоядец /племенника ми/ и много надежди за бъдещето.  И при моите домашни има някакви резултати, но са още несъществени.

Рени, Андреа$, радвам се че се включихте отново в темата.

# 224
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много се боря с тоя психологически глад, но засега ме побеждава. Мисля да не форсирам нещата и постепенно да свиквам. На тия години промените в утвърдения начин на хранене стават много трудно Tired На 14-15 г. не ми беше проблем да се откажа от месото, въпреки, че много обичах мусака, луканка и кебапчета. Сега обаче... Whistling

Общи условия

Активация на акаунт