Търся суровоядци!!!!

  • 30 910
  • 247
  •   1
Отговори
# 195
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За салмонелата ми казаха, че бактерията умира чак след 20 минутно варене на яйцето, много е издръжлива гадината

# 196
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ха, аз пък знам, че бактериите могат да причинят рак.
Цък. Не могат. А по въпроса за салмонелата - всички се изказаха некомпетентно. Сериозно нещо е салмонелата и може да я пипнете и от домашни яйца.
Информацията ми е от много по-достоверен източник от форума, така че продължавам да съм на същото мнение Peace
Става въпрос не за самите бактерии, а за токсините, които те отделят при жизнената си дейност. С това се обясняват и по-честите случай на рак на дебелото черво при месоядните в сравнение с вегетарианците... Месото престоява дълго в червата, загнива и се образуват токсини.
Уф, 3 пъти си оправям грешките...

Последна редакция: чт, 29 юни 2006, 16:10 от РЕНИ

# 197
  • Мнения: 2 818
А замразените и после размразени плодове и зеленчуци суровоядни ли се водят или не?  newsm78

# 198
  • Мнения: 4 150
Здравейте.  bouquet
Виждам,4е сте дискутирали интересни неЩа.
Цитат
А замразените и после размразени плодове и зеленчуци суровоядни ли се водят или не? 


Ние по принцип не консумираме такива продукти,но някой пьт ядем zамраzени плодове (малини най често преz zимата),но zеленчуците нямат вкус и не ги консумираме.Замраzените продукти ги бланШират.

Цитат
Цък. Не могат. А по въпроса за салмонелата - всички се изказаха некомпетентно. Сериозно нещо е салмонелата и може да я пипнете и от домашни яйца

Такива иzкаzвания най ги обичам.Те всяват тотално обьркване при страхливи и неzнаеЩи мами.
Дори самите научни иzследователи приzнават zа вьzможността на раzвитие на рак чреz бактерии.Отделно има хиляди други теории zа рак,както и лечение,което не се трьби zа населението.

Салмонелата е неприятно "zаболяване",но минава zа няколко дни.Не се умира от него (освен ако няма никакви оводняваЩи мерки) и не оставя имунитет.МожеШ да си носиШ салмонелите винаги и да не се раzболяваШ,както и да се раzболяваШ от тях.
Яйцата трябва да се варят 10 минути (докато умре всичко и белтька се денатурира (жалко,става оЩе по труден zа смилане)).Пипане на яйца с салмонела по черупката и после блиzане на рьцете и 1час варене на яйцата няма да помогне...салмонела може да е ве4е отдавна в стомаШния тракт...
Най важното е да се пие достатьчно течности и минава zа 1 до 2 седмици.

А най лесно е да не се ядат яйца и проблема се реШава от само себе си.Отделно,че се пестят пари zа ток/гаz,zа покупката на яйцата,както и губенето на време по умуването дали няма салмонела,колко да варя и тн,няма и страх от zаболяване.Елементарно,ефикасно и беzплатно.Така е дадено от природата.

В отговор на Чета zа картофите
Белтька при картофите (и не само) се променя на 180 градуса и се понася от органиzма по друг начин.Става вьпрос конкретно zа моментна реакция.А zа трайни последствия от денатуриран белтьк има инфо в нета.Който го интересува да потьрси.Ние картофи не ядем.Сурови не могат да се консумират,имат отровно веЩество.Значи не са дадени да се консумират ей така...трябват усложненията на цивилиzацията да идват.

Сикрет
Цитат
Ако погледнеш коя година са прявени изследванията ще видиш, че ако не изяснени, то ясни до голяма степен....Аз също съм " За " суровоядството , но в разумни граници, а не въпреки всичко...и наистина мисля, че продължителността на живота се е увеличила, заради топлинната обработка на храната, но не защото така става по- лесно смилаема, а защото се унищожават голям брой естествени токсини и вируси....

Какво са "раzумни граници"?
Живота се намалява чреz топлината обработка.Мьртво носи смьрт,не живот.Може да се докаже от обикновен опит в домаШни условия.
А най лоШото е да се униЩожават вирусите и бактериите,които са ни помоЩници в живота и беz тях не можем да живеем.С години ни се всява страх и погнуса от бактерии и вируси,а те са всьЩност част от сьЩествуването ни.Няма ниЩо по ценно от тях.
Токсини с топл.обработка  не умират/униЩожават.

Ако се направи раzбор на храната (или схема и листа) и се иzвадят всичките й качества,лесно може да се види кой какво консумира и дали това,което консумира му набавя това,което му е необходимо.Ще отпаднат доста продукти...



# 199
  • Мнения: 34
Ето малко за плакнене на окото  Wink

http://www.coolbuddy.com/wallpapers/food/food_home.htm

# 200
  • Мнения: 955
Е, стига крайни мнения! Всеки иска детето му да е нахранено и здраво, но не всички смятат, че това ще стане с преработена храна и животински трупове- според суровоядците това е несвойствена храна за организма.
слушай какво мила,не се захващай с тази глупост.организма си иска всичко ,но в умерени граници.плодове и зеленчуци можеш да ядеш колкото искаш,но има вещества,които неможеш да ги набавиш от зеленчуците само.другия момент - нямаш право да лишаваш детето от различните храни,независимо какво мислиш ти по въпроса.щом баща му яде всичко ,как тогава ще лишиш детето.този организъм иска да расте и за тази цел му трябва храна готвена,не сурова.ще се събира с други деца,и ще ги гледа като Гаврошче,защото майка му така е решила.Когато порасне да яде каквото си иска.длъжна си да му осигуриш всякакъв вид храна,а когато порасне да му дадеш правото сам да избира.
като тръгне на детска градина - там какво.децата ще ядат ,а то ще ги гледа ли.
я си събери мозъка и не прави глупост.ти ако искаш може и нищо да не ядеш,но детето ти расте и храната му е нужна.

# 201
  • Мнения: 4 150
Деси,придьржай се кьм темата де...какви са теzи постинги от теб...да си сьбираме моzьците... Peace

# 202
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... нямаш право да лишаваш детето от различните храни,независимо какво мислиш ти по въпроса.
Какво мисля аз не е важно. Важно е кое е правилно.

... длъжна си да му осигуриш всякакъв вид храна,а когато порасне да му дадеш правото сам да избира.
Това ми е грешката- че им осигурявам всичко, а повечето е ненужно и вредно.

... детето ти расте и храната му е нужна.
В това спор няма, въпросът е коя храна му е нужна.

# 203
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
аз обичам да ям сурово, но не по начина, формулиран в темата. Мога да ям всичко сурово и ми допада, но говоря и за месо, риба, миди...  Sunglasses
Всъщност хората са яли и месото сурово докато не са открили огъня.
Не намирам нищо лошо във вегетарианството и суровоядството, топлинната обработка мори витамините. Забелязвам, че синът ми започва да рита месото и въобще не се впечатлявам.
Аз вярвам, че е редно да оставя организма си да се грижи най-добре за себе си.

# 204
  • Мнения: 1 817
Айде мацки, почнах да превеждам книгата за суровоядство!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188312.new#new

# 205
  • Мнения: 3 376
Моля ви да възобновим темата много ми е интересна и живо се интересувам!!!

Имам няколко въпроса...моля ви помогнете ми защото след толкова изчетена литерарура съвсем се обърках.Накратко-аз не ям месо от много години,яйца от година и нещо,а млечни продукти 1-2 пъти седмично.Имах лека бременност и раждане като "по учебник".За мое огромно съжаление въпреки всичките ми опити така и не успях да кърмя детето ми-имах съвсем малко кърма и към 10-тия ден съвсем ми спря.Досега е само на АМ.Та се чудя как да го захраня това мое детенце?Четох,че най-новите тенденции били за оризовата каша...незнам точно какво е,но като чуя това "каша" и направо Sick Досега детето ми се е хранило изцяло само с това мляко,което си е чиста химия и това е.Иска ми се поне да започна да го захранвам правилно и да се храни здравословно-никаква сол,захар,месо,готови пюрета,каши и т.н. вие знаете какво имам предвид.Също така решихме с татко му да го захраним когато навърши 6 мес.,но имайки предвид,че е на АМ започнах да се чудя дали да чакаме дотогава? newsm78От една страна е малък за захранване по-рано,от друга в  АМ не виждам никакви незаменими съставки..

Моля ви дайте ми съвет!!!
Рени,Adrea$,Christian  разчитам на вас! Peace

# 206
  • Мнения: 4 150
Здравей,
ОЩе е рано да се zахранва на 4 месеца.АМ му стига,само трябва да следиШ марката и месеците на пакетите.
НаШите 2 деца са zахранени кьсно,но и двете са кьрмени.

Мога да  ти дам пример ние какво сме правили ,след като сме иzчели каква ли не литература и сме zапоzнати с всички рискове zа недостиг и тн...
Човек трябва с увереност и респект кьм природата и най вече беz страх да храни детето си.Не можеШ да сбьркаШ,особено Щом си прочела толкова литература по темата.Имай си на себе си малко доверие и най вече следи инстинктите на детето си.То Ще те води,имай му доверие.

На 9 месеца zапочнахме с диня и пьпеШ (беШе лято).
От там се трьгна с всякакви плодове,най ве4е меките.
Иzбягвахме отначало ягоди и ананас,до кьм годинка и месец.
Останал сьм с впечатлението,че децата обичат много банан и авокадо.И двата плода са иzключително богати на всичко (да не влиzам в подробности) и покриват нуждите на едно малко дете 90%( като си направя иz4исления,дори 99%).Меки са,могат лесно да се нама4кат с вилица и са лесно преносими като храна zа пьт.
СьЩо може друг плод (праскова,кайсия,череШи) да се нарежат или пасират и да се приберат в буркан4е (консумират се до 6 часа).
ОбЩо вzето всичко плодово може да се пасира и да се яде.Ние дори не сме пасирали,децата исаха цели пар4енца на таzи вьzраст да отхапват.

КаШи и други  Sick не сме давали иzобЩо...Не виждам полzата от умряло браШно с вода или мляко,освен целта да се напьлни стомаха на детето и да го zальже,че е сито.ВсьЩност с каШите се постига свободно време zа родителите.За децата... ooooh!

Помислете zа раzредени плодови или zеленчукови сокове.Например моркови с вода.50/50.Но не от кутия,а самоиzстискани.
Ябьлков сок с вода.

Цитат
в  АМ не виждам никакви незаменими съставки..
Раzбира се,а и няма ниЩо обЩо с естествените витамини и минерали.Отделно има zахар и тн...

ПП Ако го сложиШ на гьрдата дьрпа ли се?ЗаЩото кьрма може да трьгне след упорити опити.

# 207
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Christian е отговорил изчерпателно.
Моите деца не са кърмени (поради различни обстоятелства) и по съвет на педиатърката- захранени рано. И двете имаха алергии към белтъка на кравето мляко. Ако сега имах бебе щях да подходя по съвсем различен начин.

Темата наистина е интересна и аз искам да я възобновим. От няколко дена се храня почти изцяло със сурови продукти и мисля така да продължа. Ще направя всичко възможно да изградя здравословни хранителни навици и на децата, колкото и да е трудно с това скапано меню в детската градина и насажданата с години в главите на бабите и дядовците "полза" от месото и манджите (тази сутрин баба им им изпържила мекички Close Tired).

# 208
  • Мнения: 4 150
Забравих да добавя,че веганци и други,които отричат АМ,хранят децата си с мляко от бадеми.ОЩе от пьрвия месец.Ние се интересувахме много (отдавна) и иzчетохме доста zа млякото (Др.Wilhelm zur Linden,Dr.Robert Mendelsohn) и го пробвахме.Много добре се понесе и с голям апетит се иzпи.
http://www.living-foods.com/recipes/almondmilk.html
http://www.almond-milk.com/
http://www.naturodoc.com/library/children/formula.htm

С теzи линкове не искам да те откажа от АМ.Да не ме раzбереШ погреШно. Naughty

# 209
  • Мнения: 3 376
Christian, Рени  благодаря ви!

После ще разгледам линковете,защото малкия е много кисел и няма да имам време,но много ме заинтересува това за бадемовото мляко.Намира ли се на нашия пазар,защото не съм срещала досега?И има ли възможност вместо АМ да започна да му давам това мляко сега?
Christian за кашите ясно..значи поред теб да започна направо плодове да му давам ли?Щом и вашите деца са захранени така...Извинявай за хилядите въпроси,ни никога през живота си не съм се чувствала така объркана,а искрено желая да захраня детето си по-възможно най-добрия начин,още повече след като не съм му дала добър старт чрез кърмата.
А дали наистина има шанс да ми дойде кърма.. newsm78 след толкова време..
Благодаря ви!!!!

Общи условия

Активация на акаунт