Февруарската дружинка става на една годинка

  • 55 210
  • 753
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 2 666
Радвам се че има и други будни мами.Мерси за съветите.Бебето заспа.Без да я будим мерим през час Т седи си 38.5 .Изчетох интернета.,свещички на панадол нямало само ефералган .Те обаче са за от 2 до 3г.или над 10кг. Реших да не слагам.Вие как ги ползвате ?Сложих кърпи с оцет и вода на челцето и ръчичките и я съблякох по ромпър и блузка на 23г.С таткото ще се редуваме кой да спи.Ако и утре има Т.ще правим кръвна картина.Така ще знаем от какво е.

Ето тези са за нашите деца от 80 мг. https://apteka.framar.bg/05000037/ефералган-супп-80-мг-10

# 496
  • София
  • Мнения: 10 642
Ромпър и блузка на 23градуса 😱
У нас е 20-21 и детето е с боди-потник и ромпър/боди с дълъг ръкав и панталон

# 497
  • Мнения: 6 251
Вкъщи е 20 градуса денем и 21 нощем,малкият е само с боди с дълъг ръкав и панталонки и чорапи.Така е цяла зима,така и спи. Много ми се струва и на мен,още повече за бебе с температура което трябва да се охлажда.

# 498
  • пловдив
  • Мнения: 1 094
И аз я обличам само по боди с дълъг ръкав и клин с чорапи,нощем с гащеризонче-пижама само.Ако е по-топло цялата е изпотена,затова така.

# 499
  • Мнения: 1 418
Зфравейте,  мами .През нощта малката едигна 38.7 .Денонощната аптека нямаше нищо за нас.Отидохме в спешния на Токуда.Казаха че има само лека зачервено гърло.Там мериха Т и беше вече 38.2 .Вероятно било вирусно.Аз обаче мисля че гърлото може да е и от зъб.Дадоха й нурофен,който не повърна,явно панадола й е гнусен.Свали Т и за дега няма,пак си е жизнена.Аз ще ни запася с нурофен и сеещички.
А иначе спа само по ромпъра.Въпросното навличане е попринцип през деня.Под нас няма съседи,с паркет сме без големи килими. Няма как да застела цялата стая.Тя по цял ден е на пода и вечно сяда точно там където не е застлано.Аз като стъпвам само по чорапи ми изстиват краката.Вие как ги обличате за лазене?

# 500
  • София
  • Мнения: 10 642
И денем и нощем е с боди-потник и ромпър или боди-потник + боди с дълъг ръкав и панталон. Целия блок нямаме парно, отопляваме всекидневната с кухнята (едно помещение е) и спалнята, температурата е 20-21 градуса. Пода във всекидневната е ламиниран корк.

# 501
  • Мнения: X
hamsti,  не съм сигурна дали те разбрах правилно, но ако се опасяваш дали не е от седене по пода настинката, по-скоро не, може би навън е прихванала някой вирус. Добре е, че сте отишли до кабинета за ваше спокойствие все пак. Да се оправя бързо бебка.
За постелките и ние нямаме на абсолютно целия под, има участъци на които сяда на ламината и на плочки също. Но под нас има съседи също с малки деца на отопление, отделно апартаментът ни е топъл и с изолация. Имам приятелка, които са първи етаж над гаражи и да, усеща се студ да идва въпреки изолацията, така че много зависи какви са условията в жилището наистина.

# 502
  • София
  • Мнения: 2 666
Добре, че сте отишли, за да я прегледат. Може да вземеш сироп на Ефералган. Той е с по-лека консистенция и има вкус на ванилия. Моите деца повече го харесват.

Гърлото винаги създава проблеми и вдигат Т от него.

За обличането моето е по боди с къс ръкав, блуза, чорапогащник и клин. Когато е по-хладно й обличам и суитчър/жилетка. По пода мразя да лази, защото после цялата е ледена.

За нощния сън е с боди по къс ръкав, чорапи и памучна пижама. Слагам я в чувалче, но отгоре я завива с една памучно одеало.

При нас термометрите показват 23 градуса, но аз съм по тениска и суитчър и ми е добре.

# 503
  • Мнения: 1 418
Или е от пода, но не е много вероятно.По-скоро някак е лепнала нещо.Макар всички у нас да са здрави.Сега пак е с 37.4 😐Дано скоро да минава. Благодаря на всички за съветите и споделения опит

# 504
  • Мнения: 353
Hamsti, бързо оздравяване!
За обличането денем е с боди потник, блуза, чорапогащник и панталон. Вечер боди потник/къс ръкав и пижама.
Температурата в къщи е 22-23°С.
Аз вярвам в настиването от плочки и студени участъци на пода.
Докарах се до червено гърло и хрема, ходейки само по чорапи, за да не ми облизва чехлите😊. Като се замисля като бебе я обличах по-тънко ала все беше с тънко одеало завита или в нечии ръце.

# 505
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 716
Вкъщи гледам да е около 22 градуса през деня и 19/20 през нощта. Аз съм с много дрехи на катове, а малкия с потник боди, боди дълъг ръкав и някаква тънка блузка. Вкъщи е само по клин/ панталони, а навън и с чорапогащник. Според мен също се настоява от пода и затова не го оставях да пълзи. На мен ми е винаги студено и вече несе ръководя по моето усещане изобщо.
Скорошно оздравяване!

# 506
  • Мнения: 209
Вкъщи е около 22, 23 градуса, но беба все е потна и затова я оставям само по боди с дълъг ръкав, панталонки и чорапки. Вечер пак така ляга. На мен понякога ми става хладно и й обличам елече, но тя става вир вода.

# 507
  • Down Under
  • Мнения: 1 131
И аз забелязвам, че на моето момче му е по-топло от колкото на мен. Винаги е леко облечен, нощем аз съм завита, той не. При нас днес беше 38 градуса, не се живее тук 😅

# 508
  • Мнения: 16 874
Моят син винаги му е топло. На мен ми дрънкат зъбите, а той схи отвит, с един чаршав. 21градуса. Сяда по плочките, ходи по чорапи. Не мога да го спра, няма как да застеля навсякъде 
Хамсти, мисля, че твърде много я навличаш, а на паркет не е толкова студено.

# 509
  • Мнения: 587
И в нас е около 21-22 градуса.Обличам го с боди с дълъг ръкав,тънка блузка и панталони.Вечер спи с гащеризонче,тънък чувал и тънко одеяло.Днес му взехме килим,уж за да играе и пълзи предимно на него.За момента никакъв успех,винаги е около него,но не и на него.

Общи условия

Активация на акаунт