Февруарската дружинка става на една годинка

  • 54 921
  • 753
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 2 666
Имайте предвид, че зимата температурата се усеща различно. Сега съм в спалнята и е 23.7 градуха, а си е студено. Едно е усещането на ламинат, а съвсем различно на естествен паркет.
Моето бебе спи по-добре когато е завито. Още преди няколко месеца го забелязах.
Внимавам Т да е около 22-23 градуса, но и влажността на въздуха е много важна.

# 511
  • Мнения: 416
Подкрепям за влажността. Влажният въздух е много по-опасен от спането на по-ниска температура.
Моето бебе спи с пижама-гащеризон цяла зима. Слагах го в спален чувал, но той много се върти нощем и се омотава с чувала, в резултат на което се събуждаше с рев.
Сега спи с олекотена завивка, която почти през цялата нощ маха. Ставам да го завивам непрекъснато. В спалнята нощем е между 21.5 и 23 градуса.

# 512
  • Мнения: 1 418
Мерси за отговорите,да си сверя часовника.Определено градуса зимата е друг,а у нас често става и 21.За влагата сме с церезит абсорбатор. Детето направи пак 38.5.По съвет на преди направихме хладка вана 35_36 гр. и свалихме на 37.7.
Докторката каза нещо странно,понеже сме с електронен термометър след като избибка да държа още 60 секунди. Така отчита още 2 единици. ОТ 38.3 на и 5.На вас такова нещо да са ви казвали?
Извинявайте, че ви занимавам с нашите премеждия.

# 513
  • Мнения: 209
Ние също мерим с електронен и на лекар когато сме ходили все с електронни са й мерили, но никога не са ми казвали, че трябва да се държи повече време, щом изпибибка и вадя.

# 514
  • Мнения: 6 235
Електронните ги разкарах отдавна,ако ги държиш след бибкането показват различен резултат.Карам си със спиртния,главно за мен го ползвам,малкия веднъж вдигна само и тогава от 3 термометъра(за челото и обикновен електронен и 1 спиртен) три различни стойностти показваха.И ги прибрах,вече не им се доверявам.
На ламинат сме,цяло лято седя само по памперс на него,сега зимата си играе директно на него,имахме пъзели и постелки за игра,всичко нагриза и съсипа и сега си седи така.Ходи,лази,търкаля се по него,хич не се втелявам,на първи етаж сме,с баща му сме все по тениски и къси гащи и с чорапи,не ни е студено,явно той на нас се е метнал.

# 515
  • Мнения: 2 361
Аз едно време си мерих температурата за отчитане на овулация и понеже ползвах електронен,след сигнала стоях още 5 мин.
При бебо като беше болен не отчетоха правилно,ползвах 2 електронни.

# 516
  • Мнения: 4 000
Вкъщи нз колко градуса е точно,защото с 1 климатик в спалнята пуснат на 27 градуса през деня,(вечер на 23)отопляваме целия апартамент без 1 стая. Той е облечен с панталон,боди дълъг ръкав, и суичер,по чорапи. Но сме покрили целия хол( ламинат) и кухня(плочки) с килим ,пъзели и едни гумени постелки ,който яде и днес даже глътна 1 голямо парче,че по цял ден сме там. Вечер спи по клин ,чорапи и дълго боди но все е отвит и много се върти като турнадо е. Взех по тънко чувалче,че със старото се спарваше. Снощи го тествахме новото и е ок.
Аз да споделя записах го на кухня и не хареса манджата,др седмица ще видя дали пак така ще се мръщи.
hamsti температурата може и с белтък да сваляш,намазан върху стъпалата,многократно мажеш изсъхва,пак мажеш ..докато падне Т.

# 517
  • София
  • Мнения: 10 642
Ние имаме електронен на calpol, сравнявах го с живачния. И двата показаха една и също стойност

# 518
  • Мнения: X
Вие колко често чистите?

# 519
  • Мнения: 1 418
Прахусмукачка  и парцал с белина разредена във вода , през ден.Прах по-рядко. На мен 2 от 3 електронни ми показват едно и също.

# 520
  • Мнения: 416
Аз чистя всеки ден, но не заради малкия и преди така си чистех. Диагноза си ми е.
На кухня го записах като стана на 11 месеца. Всичко си изяжда. Десерти само не вземам, че всички са с много захар.
Кухнята е рай, от както преглътнах и че не е необходимо да съм “супер мама” и да тракам тенджери непрестанно, я оцених.

# 521
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 709
Чистя подовете вече през ден. Откакто се придвижва нормално, изведнъж спрях да забелязвам толкова мръсните подове и трохи. Докато пълзеше/ търкаляше се и ходеше и на ръце чистех всяка сутрин и в един момент си представях как след време деня ми ще започва с четка за зъби и след това прахосмукачка директно ( ще си стане част от сутрешния тоалет).

# 522
  • Мнения: 1 406
Чистя през ден, понякога и през два. Баща им, ако ме отмени е щастие. Отдавна спрях да се впечатлявам. Колкото толкова. И преди съм казвала, че искам да им обърна внимание, сега, когато имат нужда от мен.
Температура меря с един електронен термометър. Купих втори, когато на първия му се изтощи батерията и не можах да намеря веднага. Ами втория се оказа пълно дърво. Само дето има пате и им привлича вниманието да го лапат. Общо взето задобрях и преценявам и без термометър колко имат ...+/- две десети.

Температурата у дома е 19-20 градуса. В слънчево време става до 22. Спим на 17-19. Обличам ги с боди с къс ръкав/потник, чорапогащник (иначе си събуват чорапите и ходят боси), боди/блуза с дълъг ръкав и панталонки. Понякога слагам термочорапки или терлички, ако е по-хладно и елече. Като идем при баба им ги събличам за нейн ужас по къс ръкав и чорапогащи и пак са червени и квичат,че им е жега. Хората палят печка и според мен е над 25 градуса в стаята. ...аз съм зиморничава, но с децата посвикнах и на по-хладно.

# 523
  • Мнения: X
Прахусмукачка  и парцал с белина разредена във вода , през ден.Прах по-рядко. На мен 2 от 3 електронни ми показват едно и също.

hamsti, а защо чистиш с белина?

# 524
  • Мнения: 16 874
Прахосмукачката върти всеки ден по мин.два пъти. Парцал мин. По веднъж.
Аз вкарвам количката вкъщи и няма как да оставя мръсотията отвън.
Не ползвам препарати, защото пипа с ръцете и после в устата Confused

Общи условия

Активация на акаунт