Февруарската дружинка става на една годинка

  • 54 925
  • 753
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 754
Тази торта е от снимка в интернет GrinningGrinning Аз направих бисквитена,за да може и той да си хапне Blush

Joy

Сподели рецептата,може поне за него на направя една,пък после кой ще ги яде...

# 376
  • Мнения: 299
Честито на рождениците!!! Пожелавам весел празничен ден на всички! Да са здрави февруарчетата и със щастливо детство!

С гинеколога нямам.проблем - ходя редовно, ноо със зъболекаря... и само се оправдавам че още кърмя, а ще трябва лечение и така си усложнявам само проблема, разумът не може да надделее при мен.
Какви са тези непукащи се шумно балони? Аз имам фобия от балони и тези бих изтърпяла 😂😊

# 377
  • София
  • Мнения: 2 666
Профилактичен преглед при АГ имах някъде през октомври. При ендокринолога ходя на всеки 45 дни. След раждането имам проблеми с жлезата.



# 378
  • Мнения: 209
Да са ни живи и здрави рождениците и да имат щастливо детство! Момичета, аз искам да ви питам останаха ли други непроходили дечица освен моето? Нещо взех да се притеснявам, тя дори не си стои стабилно на краката. Като я сложа да стъпне започва да рита и да тъпче на едно място, но иначе не може да стои. Не знам дали да не споделя с лекарката на следващата консултация.

# 379
  • Мнения: 353
Mama bear, Lil_Iv,  Etoile, честити да са рождениците ви! Усмивки да греят на лицата им, да бъдат здрави, весели и игриви!🎉🎂🍀
За цитонамаската се подсетих и аз, че към дакасняла и трябва скоро да я направя.
Нашият предстоящ празник също ще е в къщи. И аз мисля да е тип коктейлен с хапки и брускети за гостите. Харесвам такива с прошуто и чери доматчета, сьомга с пъпеш, за брускетите имам любими с моцарела, филе аншоа и  сушени домати. Та е такива неща лесни и бързи за приготвяне😊

# 380
  • Мнения: 416
Това с прохождането е много индивидуално, не мисля че трябва да се притесняваш. Племеницата ми примерно проходи на 1 г и 4 месеца и то без да е пълзяла изобщо. На приятелка пък чак на 1 и 8 месеца.
Ако се притесняваш много сподели с педиатърката, разбира се, но ако имаше някакъв физиологичен проблем до сега щеше да й направи впечатление.
Може да я позанимаваш с разни двигателни упражнения, за да я стимулираш, но като цяло ще проходи, когато е готова за това.

Последна редакция: пн, 04 фев 2019, 15:33 от Tropic

# 381
  • Мнения: 754
Да са ни живи и здрави рождениците и да имат щастливо детство! Момичета, аз искам да ви питам останаха ли други непроходили дечица освен моето? Нещо взех да се притеснявам, тя дори не си стои стабилно на краката. Като я сложа да стъпне започва да рита и да тъпче на едно място, но иначе не може да стои. Не знам дали да не споделя с лекарката на следващата консултация.

Моето също не е проходило.Изправя се и стои прав,като го държим за ръцете дори прави крачки,но е нестабилен + бързо му омръзва и натиска надолу гъза да лази,голям е мързеланин.Чесно казано аз не се притеснявам за това.

# 382
  • Мнения: 353
Да са ни живи и здрави рождениците и да имат щастливо детство! Момичета, аз искам да ви питам останаха ли други непроходили дечица освен моето? Нещо взех да се притеснявам, тя дори не си стои стабилно на краката. Като я сложа да стъпне започва да рита и да тъпче на едно място, но иначе не може да стои. Не знам дали да не споделя с лекарката на следващата консултация.
Моята щерка също не ходи още. Като я държа прави няколко крачки като пате. Иска да пълзи, защото е като торпедо бърза дори издава боен вик като се засили😆 При нея обаче двете ходила са различни, едното е по-тънко от другото и като се изправя го изкривява перпендикулярно, на вътрешната му страна се подпира. Та и аз мисля да ходя до ортопед да каже какво да правя. Иначе не съм се притеснила, че още не ходи.

# 383
  • Пловдив
  • Мнения: 185
И моята още не ходи, изправя се на масата и обикаля около нея, но сама стабилно на крака без опора не може да стои.

# 384
  • Мнения: 2 361
И моят син още не е проходил,върви и се държи за дивана и другите места,но не се пуска Simple Smile

# 385
  • Мнения: 1 418
На годинка единствено тревожно,  би било ако детето не прави опити да се придвижва самостоятелно. До 18м. е нормално детето да не е проходило.
И нашата не е проходила., но уокъра се изплаща , много задобря с него и се радвам че й го взехме😊
Забелязахме, че малката се кефи на бебета .Сочи ги по улицата, бърбори нещо и се радва.Също и като дават деца по телевизията. Ще ми се да се затопля вече и да няма грип, та да я съберем с други дечица.

# 386
  • Мнения: 4 000
Ч. Р. Д. На рождениците 🍬🎂🤸‍♂️🎈здраве и безгрижни игри.
Май всеки ден имаме поне по 1 празнуващ мушморок .
И моя син още не ходи сам,държи ме за пръста ,прави по 1-2 крачки сам колкото да се хвърли срещу дивана 😄мн е смешен. Качва се сам и слиза /като в повечето случай си подбутва играчка в/у която да стъпи и хоп горе/. Надявам се до края на месеца, когато му е РД да е проходил вече,но и да не е ,не ми е драма,важното е да са ни живи и здрави децата,а когато се чувстват готови ще направят и първата крачка 👣

# 387
  • София
  • Мнения: 10 642
И моето още не е проходило

# 388
  • пловдив
  • Мнения: 1 094
Честит празник на рождениците и от
мен!
За цитонамазка и аз съм изостанала,но планувам да отида скоро.Дано да успея.
Нашата бебка също не ходи,даже скоро започна да пълзи и да се изправя. На консултацията с ортопед ,помня,че ни каза ,че когато реши детето само да си проходи е най-добре.

# 389
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
И моят син още не е проходил, изправя се, стабилен е, върви по мебелите, но не и сам. Не бих казала, че повечето са проходили, май е обратното. Онзи ден четох статия, колко било полезно за развитието на мозъка детето да пълзи. Като му дойде времето ще проходят и без това толкова бързо порастнаха 😭

Общи условия

Активация на акаунт