Февруарската дружинка става на една годинка

  • 54 757
  • 753
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 299
Моят син в неделя.става на годинка - още не е проходил. От няколко месеца.обикаля.маси, диван, бута столовете из хола, подпира се по стената да върви, но не се пуска. Не се притеснявам. Преподавателката в киндиру  каза че.е.нормално и дори е добре по-дълго време да останат в един етап (В случая на пълзене) за да опознаят възможностите на тялото си и т.н. Довери.се на детето и бъди търпелива. Аз съм проходила на 9 месеца.и майка все много гордо ми го заявява, но се оказа че на 5 !!! Са ме сложили.в.паяк! Ние имаме уолкър.вкъщи но той с голям замах го бута и колелата започват много бързо да се въртят и той не може да смогне. Трябва да го придържам под мишниците и оставам без кръст

# 391
  • Мнения: 2 361
Това е рецептата за тортата,която направих Simple Smile

Бисквитена торта :
-2 пакета обикновени бисквити;
-1 кисело мляко;
-1 и 1/2 ябълка;
-1 и 1/2 банан;
-2 ванилии;
-1/4 бучка кафява захар.

Киселото мляко заедно с плодовете се пасират.Добавят се ванилията и кафявата захар(по желание),разбърква се всичко.Започват да се редят ред бисквити(взех от Petite,благодаря на Mama Bear за препоръката Simple Smile),заливка,бисквити,заливка.Последният ред се залива и се украсява с плодове.Оставя се да престои в хладилник поне 12 часа. Simple Smile

Бях решила да не слагам захар,но го опитах преди това и сложих съвсем мъничко.Плодовете могат да се заменят с други по избор,но тези са любимите на сина ми Simple Smile

Последна редакция: вт, 05 фев 2019, 10:40 от Étoile*

# 392
  • Сливен
  • Мнения: 245
Забелязахме, че малката се кефи на бебета .Сочи ги по улицата, бърбори нещо и се радва.Също и като дават деца по телевизията. Ще ми се да се затопля вече и да няма грип, та да я съберем с други дечица.
Ха ха, днес бяхме на консултация. Събраха се три мацки едновременно и като започнаха едни възклицания а-а-а, имах чувството че наистина се разбират помежду си Smile Харесва им да имат и друга компаия освен майки и бащи.

# 393
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Аз пък да ви разкажа, вчера в парка, след като цяла зима не бях виждала майките с амбиции, ги срещам и като се започна едно "мерене" на кое дете какво прави... Ееее, ама то си е направо все едно да им сравняваме АйКю-то.... Направо се бях напрегната след това.
Моят син нищо не прави от общоприетите неща - не дава боц, не показва на колко годинки ще става, не маха за чао и не ползва гърне. С други думи, аз съм много кофти майка, която изобщо не държи на подобни неща и не й пука стига детето да е здраво и весело.
Според вас афинитетите които имат сега, ще се запазят ли и за в бъдеще или не?

# 394
  • Мнения: 587
Аз мисля че не.Поне това което виждам като негови предпочитания и черти от характера, малко или много се променят с времето.

# 395
  • София
  • Мнения: 10 642
Оооо, skk007
Я не си го слагай на сърце. Всяко дете си има свои темпове на развитие. Аз моето съм го оставила да си се развива свободно. А и дори нещата, които знае и може, ги прави само когато той реши. Рядко ги прави като го накараш.

# 396
  • Мнения: X
Изобщо не ги отразявай. Моя син също не прави тези неща- боц и чао. А което може, го прави когато и ако поиска.
Всяко дете си има свои начин на развитие. Не е правилно да се сравняват, защото им се развиват комплекси, а ние възрастните, се дразним. Още помня как ме сравняваха като дете и колко ми беше много трудно да го превъзмогна.
На мен пък ми правят изречения защо спи при мен, кога щял да спи в своето легло. И аз им казвам, че когато се ожени, направо ще го дам на жена му 🤣🤣

# 397
  • София
  • Мнения: 10 642
Хахаха
Ves.
Можеш и така да им отговаряш
Въпреки, че и аз съм против спането в леглото на родителите, но пък всеки си преценява Simple Smile

# 398
  • Мнения: X
Ххаххахахахахха, ооо не мога хахахахха, засмях се от сърце 😆😆😆
Ами и аз бях така в началото, но той се буди поне по 3-4 пъти нощем да суче, нямам физическата сила да извърша тези дейност- да стана, да се разсъня, та да го кърмя и разнасям после. Просто като се пробуди, хапва и двамата сме доволни и щастливи; а аз дори наспана понякога. Ама понякога, да не свиквам с хубавото 😆😆😆

# 399
  • Мнения: 1 406
Скк хич не си го слагай. Моите също не правят общоприети неща. Ама съм ги научила на маймунджълъци и магарии.JoyKissing Heart
Много мои познати и непознати ги карат да дават боц, а дъщерята вместо боц им се плези и понякога бръмчи така че яко хвърчи слюнка. Едвам се сдържам да не се изхиля в такива моменти. Ама тази вечер съм се търкаляла по леглото от смях. И двамата показваха на баща си как бръмчи колата. JoyJoyJoy
...и на двамата им избиват зъби и яко лиги....ох пак ми се насълзиха очите като се сетя с какво усърдие бръмчаха в лицето му.

# 400
  • София
  • Мнения: 10 642
Ххаххахахахахха, ооо не мога хахахахха, засмях се от сърце 😆😆😆
Ами и аз бях така в началото, но той се буди поне по 3-4 пъти нощем да суче, нямам физическата сила да извърша тези дейност- да стана, да се разсъня, та да го кърмя и разнасям после. Просто като се пробуди, хапва и двамата сме доволни и щастливи; а аз дори наспана понякога. Ама понякога, да не свиквам с хубавото 😆😆😆
Моя младеж спеши на спалнята при мен до 6 месец. Малко преди това спря да яде нощно време, но беше на АМ. А и когато се будеше за ядене, заспшваше още докато яде или веднага след това. Та не ми е било кай знае каква драма. Само в началото ставах по 100пъти на нощ да го наглеждам

# 401
  • София
  • Мнения: 2 666
Ооо, не се връзвай изобщо. Не се срещам с друго майки по тази причина. Писнало ми е от бебета и деца ангелчета.

Моето вървеше много бавно като развитие докъм 7 м. Даже и на рехабилитация я водих. Постоянно близките ни я сравняваха с кака й. Каката това правила, а пък бебето не можело...

И това дете изведнъж се промени. Започна да показва колко голяма ще порасне, да пляска с ръце, започна да казва чао, а от няколко дни забелязвам, че говори по телефона. Знае коя дреха на кого е. Пълзи като хлебарки, изправя се, но иска някой да я види за ръчичка. Ноооо изобщо не спи и не се храни добре Така че винаги има едно,, Но,, което хората пропускат в разказите си.

# 402
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
Има майки с болни амбиции, които отчаяно се стараят децата им да правят това или онова. Еми ако имах времето и нервите по цял ден да правим боц, да пляскам като луда и какво ли още не, сигурно и моето щеше да ги владее. Да готвя ли, да чистя ли, дай пет ли правя ... Айде моля, далеч от тези индивиди. По-добре сама по площадките, отколкото с майки от този тип. Децата са още толкова малки. От сега на буквите да ги учим предлагам, че да вървим по-напред 🤓

# 403
  • Мнения: 366
Не е задължително уменията на децата да са свързани с болни амбиции. Много деца на тази възраст обичат повтаряемостта, познатите думи, движения. Така даването на боц, махане за чао и т.н. се превръща във весела игра и за двама ни. Забелязала съм че бебо много се радва, когато аз му кажа нещо и той знае как да отговори. Аз избягвам да съдя - децата са различни и проявяват интерес към различни неща. Всеки си познава детето най-добре и си има собствена динамика на общуване. Всичко е ОК стига да се прави с правилната мотивация. Меренето на п*ки по площадките обаче и аз не го одобрявам и избягвам такива разговори. За щастие или наоколо няма много такива майки, или пидсъзнателно ги надушвам и ги избягвам.

# 404
  • Мнения: 299
Оо. И аз не съм от тези дето учат на боц и т.н. но забелязвам че някоя дума му е много забавна, или някое движение повтаря често и така започва да научава различни неща. Показах му например как се бута количка и се прави бръм бръм и той беше толкова щастлив и сега най-редовно обикаля из хола с количките бръм бръм. И когато го питам как прави някое животно и т.н. той е много доволен защото това е активно общуване и за двама ни. Боц не знае, ама знае как духа вятъра 🤣
А за майките, аз бях против групичките бутащи колички, обаче едно доста настоятелно момиче се закачи за мен още първия ден като се разхождахме. И така станахме цяла компания. С тях мога да споделя колко ми е тежко всичко и знам.че ще ме разберат. На приятелките ми без бебета няма как да обяснявам.колко е спал, как е ревал и как искам.1 час за мен и да пия кафе. Благодарна съм, че намерих тези момичета,  с които не си "мерим" децата

Общи условия

Активация на акаунт