Февруарската дружинка става на една годинка

  • 55 024
  • 753
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 2 666
И аз съм за Нурофен. Много добро действие имат свещичките Ефералган. Хексалгин само над 39 се дава, но внимателно, защото децата повръщат от него. Може в малко Панадол да се сложи, за да се маскира горчивия вкус.

По принцип децата вдигат Т от червено гърло.

Може да я разсъблечеш и да даваш повече течности.

# 481
  • Мнения: 16 874
Пробвай панадол/нурофен. Но ако не спадне, отивай на лекар.
Иначе компресчетата под блузката/панталончето.

Моят син, когато беше болен не успях да му сваля Т нито с панадол, след 4 ч.дадох нурофен и като видях, че не спада отидохме на преглед.
Може при теб нищо да не е, но да не се мъчи детето.

# 482
  • Мнения: X
И аз бих завела на спешен кабинет над 38 за мое спокойствие.
Но знам, че ако не видят нещо притеснително просто ще изпишат нещо и естествено ще ни пратят на следващия ден при личната. Но това ми е достатъчно, за да съм спокойна, че не съм изпуснала нещо.
Имам приятелка, която живее в малък град обаче и казва, че ходят с детето на спешен само в краен случай, тъй като отидеш ли абсолютно винаги го приемат в отделението, за да си точат пътеките. И това някак си също не е много ок, защото вместо да се лекува вкъщи, да знаеш, че ще го бутнат за 5 дни в отделението...

# 483
  • Мнения: 1 418
Говорих с педи каза след 38.5 да давам .Аз мерих 38.7,  но явно се беше затоплила от лежане сега е 38.3. Опитах да дам панадол, но повърна.Опитах пак със сок но се усети и неиска ...Какво да правя?!Как да й пробутам лекарството

# 484
  • Мнения: 16 874
Пробвай свещичка.

# 485
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Свещичка в такъв случай, щом отказва или връща.

# 486
  • Мнения: 1 418
Нямам свещичка и насилствено с капкомерай дадохме и пак повърна.Ужасно издевателство...38.3. Ще следя цяла нощ и ако не се всига няма да тормозя детето.Ако се вдигне обаче,  кажете за София добър спешен център.Аз съм ходила само в Исул и то за себе си.Сега заспа на гърдата...баща й ще ходи за свещички до денинощна аптека

# 487
  • София
  • Мнения: 2 666
Нямам свещичка и насилствено с капкомерай дадохме и пак повърна.Ужасно издевателство...38.3. Ще следя цяла нощ и ако не се всига няма да тормозя детето.Ако се вдигне обаче,  кажете за София добър спешен център.Аз съм ходила само в Исул и то за себе си.Сега заспа на гърдата...баща й ще ходи за свещички до денинощна аптека

Платено - Токуда, Поликлиника България. И на двете места има лаборатория и веднага могат да пуснат кръвна картина и СРП. И от двете съм доволна.

В болница Лозенец и Окръжна също има дежурен педиатър, но никога не съм ходила там. Би трябвало и там да има работеща лаборатория.

Иначе безплатен преглед в МЦ, с който ЛЛ има договор. Но ако е Лора не бих отишла.

# 488
  • Мнения: X
Аз винаги ходя на спешен кабинет на частно, и никога повече в държавна болница, след като ме изгониха бременна в деветия месец с бъбречна криза.
Мисля си, че е по-добре да идете да я погледнат, защото може и нищо да няма, дай Боже, но пък и за ваше успокоение и за да не треперите цяла вечер, а и детето да не се мъчи, ако не се получи със свещичката.
Иначе аз компреси му правя като намокря едно парцалче със студена вода и му го сложа под мишничките. Разсъбличам го само по боди и така.

# 489
  • Мнения: 2 361
Да,при него беше 39 и се покачваше,та затова стигнахме до Хексалгина.

Ние му давахме лекарствата с лъжичка Simple Smile Аз давам с една лъжичка лекарството,ММ веднага след мен с друга лъжичка сок или каша(като беше време за хранене),за да преглътне.Друг е въпросът,че много бързо се усети и после не искаше и се въртеше.

Бързо да се оправяте ,hamsti Hug

# 490
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Момичета, сега като ви чета и се замислям.... аз съм пробвала да давам 2 пъти Панадол, но повръщаше веднага и аз реших, че просто не му понася на малкия и реагира така срещу лекарството, но да разбирам ли, че значи не е това, а просто на бебчовци не им харесва?

# 491
  • София
  • Мнения: 2 666
Една нощ бях в спешното с голямата, защото цял ден поддържаше 40 градуса. Взеха й кръв и дадох Хексалгин, който на секундата повърна. После изчакаме малко време и докторката служи свещичка Ефералган.

Сега винаги имам свещички. Ако имате близки в Германия или Италия може да им поръчате и свещички  Нурофен. Моите и двете повръщат и нищо не мога да дам през устата.

# 492
  • пловдив
  • Мнения: 1 094
Честити да са рождениците и от мен! Да са живи и здрави!
Относно високата температура,аз изчаквам до 38.5 преди да дам Панадол.Следя ,обаче състоянието на детето,ако не изглежда добре или плаче давам и по-рано. Иначе последния път ,така се случи,че вдигна до 39.3 .Опитвах с различни по-леки варианти,но накрая давах и Панадол.

# 493
  • Мнения: 248
На нас  Калпол ни помага повече от панадола, а и малкия много го харесва сам си отваря устата 😁 с панадола бяха големи битки докато му го дам и по голямата част беше винаги изплюта

# 494
  • Мнения: 1 418
Радвам се че има и други будни мами.Мерси за съветите.Бебето заспа.Без да я будим мерим през час Т седи си 38.5 .Изчетох интернета.,свещички на панадол нямало само ефералган .Те обаче са за от 2 до 3г.или над 10кг. Реших да не слагам.Вие как ги ползвате ?Сложих кърпи с оцет и вода на челцето и ръчичките и я съблякох по ромпър и блузка на 23г.С таткото ще се редуваме кой да спи.Ако и утре има Т.ще правим кръвна картина.Така ще знаем от какво е.

Общи условия

Активация на акаунт