Февруарската дружинка става на една годинка

  • 54 785
  • 753
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 3 998
Следете за обриви,сега с тва Морбили косата ми настръхва. Тъкмо грипа поотшумява и хоп ново 20. Аман! Викам на мм ми явно тия които ги 'пускат' тия вируси малко им се стори с грипа и айде нова епидемия сега. Нали казват че ни пръскат със самолетите ,тези химически следи ,които оставят.. 🤨

# 616
  • София
  • Мнения: 2 666
Следете за обриви,сега с тва Морбили косата ми настръхва. Тъкмо грипа поотшумява и хоп ново 20. Аман! Викам на мм ми явно тия които ги 'пускат' тия вируси малко им се стори с грипа и айде нова епидемия сега. Нали казват че ни пръскат със самолетите ,тези химически следи ,които оставят.. 🤨

Паника да има! Преди време имаше пак подобна кампания, защото изтичаше срока на годност на една ваксина.

# 617
  • София
  • Мнения: 10 642
Следете за обриви,сега с тва Морбили косата ми настръхва. Тъкмо грипа поотшумява и хоп ново 20. Аман! Викам на мм ми явно тия които ги 'пускат' тия вируси малко им се стори с грипа и айде нова епидемия сега. Нали казват че ни пръскат със самолетите ,тези химически следи ,които оставят.. 🤨

Паника да има! Преди време имаше пак подобна кампания, защото изтичаше срока на годност на една ваксина.
Абе дано не ти се налага да разбираш, дали е само всяване на паника.

# 618
  • Мнения: 16 871
И на мен ми настрйхнаха косите от тия морбили.

Нандин, дай препоръка,, как да се пазим, какво да следим? Да се спрат ли контакти с деца или само с неваксинирани? Възрастни?

# 619
  • Мнения: X
Миналия месец го ваксинираха на 17- ти, докторката каза че няма проблем да ида днес, но е петък, сама съм и ако вдигне температура, знаете как е..
Затова ще е във вторник ваксината, а до тогава няма да общуваме с никого. Вкъщи, пред блока за малко /без контакт с други деца, или възрастни/ и това е.

# 620
  • София
  • Мнения: 2 666
Морбили няма за първи път в България. И всеки може да се разболее, и ваксинирани и не ваксинираните. При нас възрастните изобщо не се знае дали имаме антитела. Ваксината е една от най-тежките имайте и това предвид. Дано успеят да ограничат разрастването, защото в Разлог доста грешки са допуснали.

# 621
  • София
  • Мнения: 10 642
И заболяването е от най-тежките и може да е с ужасни последствия. Че и от най-заразните.
Когато си ваксиниран, дори да се разболееш боледуването преминава по-леко.
А ваксината започва да “действа” 3 седмици след поставянето.
Верчето, превантивните мерки са като при всички вируси, които се разпространяват по въздушно-капков път. Аз лично в този сезон не го събирам с деца, още по-малко в затворени пространства.
М. Освен ако не си родена преди 71г, имаш ваксина!
Тази ваксина не е измислена и не се прилага от 5 години, а от 50.
Ако някой се съмнява дали има имунитет, може да си пусне анти-тела  Морбили IgG .

# 622
  • София
  • Мнения: 2 666
Никой не отрича, че е опасно. Една варицела при хора с компрометиран имунитет също може да доведе до много последствия. Просто паниката е лош съветник. Днес Мангъров каза, че заразяване става само при директен контакт. Ограничаването на контактите през януари и февруари са препоръчителни винаги. Грипът, който върлува също е коварен. Всеки ден взима жертви в съседните ни страни.

# 623
  • София
  • Мнения: 10 642
Грипът винаги е бил такъв. И за него има ваксини, ама пак само 2% от хората си сложиха ваксина в Бг.
А заради глупостта на някои хора, които отказват ваксинацията за морбили, треперим всички

# 624
  • София
  • Мнения: 2 666
Грипът винаги е бил такъв. И за него има ваксини, ама пак само 2% от хората си сложиха ваксина в Бг.
А заради глупостта на някои хора, които отказват ваксинацията за морбили, треперим всички

Все още няма официално становище колко от децата не са ваксинирани. И ако не са какви са причините. Знаеш, че не всички деца подлежат на ваксиниране.

# 625
  • София
  • Мнения: 10 642
Грипът винаги е бил такъв. И за него има ваксини, ама пак само 2% от хората си сложиха ваксина в Бг.
А заради глупостта на някои хора, които отказват ваксинацията за морбили, треперим всички

Все още няма официално становище колко от децата не са ваксинирани. И ако не са какви са причините. Знаеш, че не всички деца подлежат на ваксиниране.
За съжаление, няма и да има, защото по документи повечето са ваксинирани! А тези които не подлежат на ваксинация по медицински причини не са повече от 5%! Но ние живеем в България и има лекари, които срещу пари ще напишат каквото пожелаят “умните” антиваксъри...

# 626
  • София
  • Мнения: 2 666
Грипът винаги е бил такъв. И за него има ваксини, ама пак само 2% от хората си сложиха ваксина в Бг.
А заради глупостта на някои хора, които отказват ваксинацията за морбили, треперим всички

Все още няма официално становище колко от децата не са ваксинирани. И ако не са какви са причините. Знаеш, че не всички деца подлежат на ваксиниране.
За съжаление, няма и да има, защото по документи повечето са ваксинирани! А тези които не подлежат на ваксинация по медицински причини не са повече от 5%! Но ние живеем в България и има лекари, които срещу пари ще напишат каквото пожелаят “умните” антиваксъри...

Преди малко Кунчев каза, че част децата имат други заболявания и нямат ваксини.   
Стига с тези антиваксъри. Само около мен имам няколко близки деца освободени от ваксини. Не пожелавам на никого да е на мястото на родителите им! През призмата на родетел, който отглежда здраво дете лесно се говори, но когато по цял ден си сред деца с тежки заболявания е съвсем различно.
Мъжът, който е в най-тежко състояние и е в реанимация е 92 набор. А тогава има доста добро ваксинално покритие.

# 627
  • Мнения: 3 998
Къде мерите Т с ел.термометър. под мишниците ли?

# 628
  • Мнения: 299
И аз да си кажа за ваксините. Защото много ме тормози. Имах близък роднина лекар, който беше против ваксините. Беше свидетел на ужасни последици от тях. Той обаче почина и аз на своя глава не бих могла да не сложа ваксина. Мисля по този начин: всички вкъщи сме ваксинирани, какъв специалист съм аз, че да поема тази отговорност, при положение че при нас са задължителни. Но не ми е ок тази задължителност. Трябва всеки да има право на избор, защото така ще се спре и порочната практика на лекари които подправят документи. 
Когато беше на 12 дни, моят син имаше пневмония. Лежахме два пъти в болница в рамките на месец. Беше освободен от ваксини за 6 месеца. Но ме посъветваха специалисти да не слагаме Синфлорикс... но и на нея и идва ред. Ако имах възможност да избирам, нямаше сега да треперя за този синфлорикс, но и ще го сложа, защото и аз не знам... Така че безкрайна е темата. Не дай боже да е болно детенцето - със или без ваксина. А ако се разболее някое детенце и в двата случая родителят се самообвинява..лошото е, че няма държава която да подкрепи семействата с болни деца. Това е според мен по-лошото.

# 629
  • Мнения: X
На сина ми му дойде ред тези дни за ваксината и я сложихме точно преди да гръмне новината за епидемията. Всичко е наред засега, но като слушам новините, ще поограничим излизанията през следващите 3 седмици или поне за площадките и други подобни забравяме.

Общи условия

Активация на акаунт