Февруарската дружинка става на една годинка

  • 54 728
  • 753
  •   2
Отговори
# 645
  • Мнения: 754
Тук в момента е като на "война"заради ваксините.
Аз реших,че ще продължа с ваксините,просто покрай тези морбили се замислих дали ще е по добре да треперя защото няма никакви или ще съм по спокойна знаейки,че все пак има някаква защита.
Стана ми интересно и тъй като имам възможност,попитах няколко майки(различни култури) относно ваксините и всичките са ЗА ваксините и си ваксинират децата.Явно тук е "модерно" сред Българските майки да не ги слагат тъй като масово ги отказват.

gordi на нас ни предстоят 4 та знам как се чувстваш.

# 646
  • София
  • Мнения: 2 666
Не мисля, че в България е модерно да не се слагат ваксини. Поне аз не познавам такива родители. Ноо имам доста познати с деца, които са освободени. Има и бум на алергиите, а има в и ваксини, които са противопоказни.
Има един друг проблем, че нивото на съобщаване на реакции от ваксини и лекарства като цяло клони към 0. Дори някое дете на направи реакция към Аугментин не се докладва. Нито родителите го правят, нито лекарите И тук не говоря от името на Една жена ми каза, а от първо лице с дете в Токсикологията на Пирогов. Някакси още не сме стигнали това ниво на мислене.
Много съм въвлечена в здравеопазването в България и ми е болна тема.

# 647
  • Мнения: 587
Черпя ви с виртуална торта,момичета!Момчето днес е рожденик Simple Smile Cake

# 648
  • Мнения: 754
Не мисля, че в България е модерно да не се слагат ваксини.

Аз не говоря за България.До колкото знам там все още са задължителни?

# 649
  • Мнения: 209
Stelmo, честит празник!

# 650
  • София
  • Мнения: 2 666
Не мисля, че в България е модерно да не се слагат ваксини.

Аз не говоря за България.До колкото знам там все още са задължителни?

Да, задължителни са. Не съм те разбрала.


Честит празник на рожденниците! Живи и здрави да бъдат! 🍡🎂🙂

# 651
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
Stelmo да ви е жив и здрав рожденика 🌸
Пред нас не е стоял изобщо въпроса за или против ваксините. Ще сложим всички, без тях детето не може да бъде записано на градина, училище и т.н не съм срещала майки , които не ваксинират. Тук поне няма големи дебати по въпроса. Аз настръхвам от ваксините, винаги има реакция при мен. Докато бях бременна ми сложиха за магарешка кашлица, ръката ми така се поду, зачерви, гореше с дни. Доктора искаше антибиотик да ми изпише, аз отказах. Ужас. Дано при никое детенце, няма такива реакции

# 652
  • Мнения: 353
Stelmo, честит Рожденик!🎂 Радост да има в смеха му, безгрижни игри да изпълват дните му, да бъде здрав!🍀🎉🍭

# 653
  • Мнения: 2 361
Stelmo,честит рожденик!Да е жив и здрав,да расте палав,усмихнат и щастлив за радост на мама и тати Hug

# 654
  • Мнения: 3 998
Честит рожден ден, здрав и много усмихнат да бъде🤸‍♂️🎁🎈

Тези който взимате кухня, колко грама е манджата  . Аз го записах в тази която е 250гр ,че в другата е 200гр( имаме само 2 кухни в града) и въпреки това не му стига 250 и после пие мляко 🙄. Това само на обяд се случва, през другото 200гр му стига за вечеря примерно,и преди сън пие 220мл мляко,от както ходи доста си хапва,което е нормално разбира се. А ваще по колко хапват ?

# 655
  • Мнения: 248
Честит рожден ден, здрав и много усмихнат да бъде🤸‍♂️🎁🎈

Тези който взимате кухня, колко грама е манджата  . Аз го записах в тази която е 250гр ,че в другата е 200гр( имаме само 2 кухни в града) и въпреки това не му стига 250 и после пие мляко 🙄. Това само на обяд се случва, през другото 200гр му стига за вечеря примерно,и преди сън пие 220мл мляко,от както ходи доста си хапва,което е нормално разбира се. А ваще по колко хапват ?
Давай му и десерт след обяда и на моя не му стига 200 грама на обяд и яде по 100 грама плодово пюре или банан иначе мляко пие само вечер преди заспиване по 180/210 мл и като се събуди 2/3 още 180 мл и сутриннта 180 мл . Закуската му е около 200гр обяда 300 сз- 200гр  в- 200 гр . Като цяло бая си хапваме и ние вече 😁😁

# 656
  • София
  • Мнения: 2 666
При нас е 150 гр. супа, основно 200 грама, десерт 190 грама. Нито едно не успява да изяде. Десерта не го давам изобщо, от супитв само някой благоволява да пробва.

# 657
  • Мнения: 3 998
Аз десерт не взимам от кухнята че е с прясно мляко и захар. Взимам в бурканче разни десертчета,плодови. Но му ги давав за СЗ. Нещо все се чудя какво да му предлагам. Като стане след дрямката към 15ч и през 2ч е гладен, давам кремче,плод после супа. Понякога не иска да ги яде и нз.

# 658
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Честито на малкото stelmo Wink много здраво и щастливо дете да бъде и да му е лек живота :*
Оригвате ли още бебетата/децата след кърмене/АМ ?

# 659
  • Мнения: 16 871
Горди,
Кои ваксини ще слагате?
Ето тези, Верче:
1. Meningococcal A, C, W, Y (1 injection)
2. Pneumococcal (1 injection)
3. Measles, mumps, rubella (1 injection)

Значи и ти ще слагаш морбили.

Дано ги понесе леко! Да пишеш как е минало.

Общи условия

Активация на акаунт