Денят на бащата - нов сериал по БНТ

  • 53 279
  • 971
  •   1
Отговори
# 75
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Единствено се чудя Бахаров защо говори все едно през стиснати устни.

Това е маниерът му на говорене. На мен ми харесва. Много.

# 76
  • Мнения: 9 628
Аз пък харесах Глория, а Весела не Grinning

# 77
  • Мнения: 1 762
На мен сериалът ми хареса много.
Не мисля, че е муден - просто остава място да си поемеш дъх, ЕМОЦИОНАЛЕН,  напълно реалистичен, от бъркащи се приятели, пример на родители, шок, страх....
Болката тепърва ще се появи и няма да се съберат, но дано стигнат до баланс в отношенията.....

# 78
  • Мнения: 1 199
И на мен ми хареса първа серия. Няма да е лек, но е много реалистичен сериал. В края на серията видяхме как нещата скоро ще почнат да излизат от контрол. И според мен замисълът ще е да ни преведат през всички етапи на подобни отношения, накрая ще стане грозно сигурно. Но пък може и да изживеят някакъв катарзис и все пак да се съберат.

# 79
  • София
  • Мнения: 14 810
Ужасно много ми хареса, поревах си доста на сцената в кухнята, когато казаха на детето. Най - близките ни приятели минаха през този ад преди два месеца, все едно тяхната история гледах, та си поревах и заради тях и детето им.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 1 209
Много ми хареса. Всички актьори са супер без Бахаров и Патрик Шон еди кой си. Глория ме изненада. Много добре се справя. Музиката е върха Heart
Да не стане само като Крамер с/у Крамер

# 81
  • Мнения: 9 628
Мисля с гадостите започнаха още с края на епизода, когато майката каза на детето: "не Ни обича"

# 82
  • Испания
  • Мнения: 37 503



“Въпреки заглавието си „Тази песен не е за любов“ е от най-силните любовни песни, които съм създавал. Тя е за двама души, които се разделят, а не трябва да го правят, защото е ясно, че са създадени един за друг.
Писах текста, докато бях в много труден период. Последните две години използвах всяка свободна минута да пътувам, за да полагам грижи за майка си. На всички концерти и представления тялото ми беше на сцената, но умът ми беше при нея. Тя си отиде през ноември и искам да й посветя тази песен. Майка и татко бяха заедно почти половин век.  
Любовта, описана тук, е била възможна при нашите родители. И при техните родители.  Търпелива и кармична. Нашето поколение е първото, неспособно на това елементарно усилие - да укротиш бесовете си, да обичаш дълго и да прощаваш...“
                                                                                                                             Стефан Вълдобрев

Текстът:

Скрит текст:
Текст на песента:

Добър вечер… Хей!
Кой ме търси?
А! Ти ли си това?
Ти ли си това…
По-добре недей.
Не се ли свърши
старата игра…
Старата игра.

Стана време
да се разделим –
би ли ме прегърнала?
Би ли помълчала с мен?
Би ли се засмяла
както правеше преди?
А когато тръгна,
би ли се обърнала?
Би ли се затичала,
би ли ме последвала?
И до мене остани.

Но не казвай, че не мога
да се променя. Не мога
на половина да съм цял.
Да живея, сякаш никога не сме били
влюбени до изнемога,
вречени до край пред Бога –
две уплашени деца,
най-самите на света…
До днес останали хванати един за друг.

Няма вина
в любовта,
ако тя е стъбло
без сърцевина.
Затова си тръгни.
Билото-било.
Тази песен не е
за любов.

Да се разделим –
би ли ме прегърнала?
Би ли помълчала с мен?
Би ли се засмяла
както правеше преди?
А когато тръгна,
би ли се обърнала?
Би ли се затичала,
би ли ме настигнала?
И до мене остани.

Но не казвай, че не мога
да се променя. Не мога
на половина да съм цял.
Да живея, сякаш никога не сме били
влюбени до изнемога,
вречени до край пред Бога –
две уплашени деца,
най-самите на света…

Лягаме в едно легло –
гледаме различни филми…
Лягаме в едно легло,
но сънуваме различно.

Ти ми каза, че не мога
да се променя. Не мога
на половина да съм цял,
да живея, сякаш никога не сме били
влюбени до изнемога,
вречени до край пред Бога –
две уплашени деца,
най-самите на света…

Мъча се, но все не мога
да се помиря със Бога,
да обичам без цена,
всичките си тъмни бесове
да укротя.
Не, не казвай, че не мога
да се променя. Не мога
да живея, сякаш никога
не сме се вричали,
да живея, сякаш никога
не сме обичали,
да живея, сякаш никога
не сме били до тук
създадени един за друг.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 140
Къде мога да го гледам, че изпуснах първата серия понеже беше по едно време с мача на любимия ми отбор?Grin

# 84
  • София
  • Мнения: 239
Много ми хареса първият епизод. Темата наистина е актуална, никой не е подготвен за такива ситуации и правилна реакция едва ли има. Определено ще продължа да гледам. И другите телевизии да се учат от БНТ, голям кеф е да гледаш нещо без дълги реклами на всеки 10 минути. Обичайно по Нова и БТВ докато свърши рекламният блок съм забравила какво е станало преди това, а тук буквално и чаша вода не мога да си налея Grinning

# 85
  • Испания
  • Мнения: 37 503
И другите телевизии да се учат от БНТ, голям кеф е да гледаш нещо без дълги реклами на всеки 10 минути. Обичайно по Нова и БТВ докато свърши рекламният блок съм забравила какво е станало преди това, а тук буквално и чаша вода не мога да си налея Grinning

Невъзможно е. Националната ТВ е дотирана от държавата, т. е. от данъкоплатците. Частните ТВ се издържат в голяма степен от рекламите.

# 86
  • Мнения: 9 628
В замунда вече е качен епизодът.

Kate_B, няма как да се учат, тъй като са частни телевизии и се издържат именно от рекламите.

# 87
  • София
  • Мнения: 3 725
Стефан Вълдобрев ми е любимец, а тази песен е една от най-прекрасните му, въпреки че има и други много хубави. Клипа също е страхотен, много добре са я подбрали. Всеки път като я слушам буца засяда в гърлото ми..

# 88
  • София
  • Мнения: 239
Да, наясно съм, че при частните телевизии нещата стоят по различен начин и рекламодателите са им основен спонсор.  Просто си мисля колко хубаво би било да гледаме сериалите с такива кратки реклами Grinning 

# 89
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Според мен ескалацията ще започне при евентуално нараняване на детето с ножката. Майката ще започне да обвинява бащата, че я е оставил на леглото.

Последна редакция: вт, 19 фев 2019, 11:52 от Kalinka

Общи условия

Активация на акаунт