Денят на бащата - нов сериал по БНТ

  • 53 297
  • 971
  •   1
Отговори
# 900
  • Sofia
  • Мнения: 26 666
Може да има продължение за Милена и Кико.

# 901
  • Мнения: 5 953
Може да има продължение за Милена и Кико.
Те пък са такъв пълнеж.

# 902
  • Мнения: 5 424
Може да има продължение за Милена и Кико.
Те пък са такъв пълнеж.

Генератори си бяха и двамата. И пак взето от реални ситуации - в колко случаи едно приятелско рамо подадено в точния момент  може да те накара да изпиташ катарзис, и колко пъти едно приятелско откровение може да те нарани жестоко, че и да ти преобърне живота дори.  Без тях историята нямаше как да се случи, развие и приключи.  Аналогията между отношенията в двете семейства беше уместна. Както и паралелът между двамата приятели - единия непримирим бунтар, другия примирен еснаф. Но това не им пречеше да са най-добри приятели. И да съхранят приятелството си въпреки изпитанията през които преминаха.   На мен лицемерието ми дойде в повече. Не че в живота не е така, така е, че и още повече. Но  лично аз  дълбоко ненавиждам лицемерието. Да говориш едно,  да мислиш друго, а  постъпките ти да показват трето.... това винаги ме е карало да се дистанцирам от човек способен на такива аморални  финтове. А в сериала цялата стройна компания беше все от изявени лицемери.

# 903
  • Мнения: X
Да, Кико и Милена имаха своето място във филма, но изобщо няма смисъл да се правят нови серии и да гледаме техния живот. Филмът има идея, тя се показа. Няма изобщо полза от продължение, защото ще се размият проблемите, които бяха застъпени тук и ще се обезличи цялата продукция.

# 904
  • Мнения: 550
Бабинова ми хареса много във "Вездесъщият", а Бахаров не сте ли го гледали преди сериалите в "Love.net". И двамата много ги харесвам!

# 905
  • Мнения: 9 490
Не виждам и аз какво повече могат да ни покажат с продължение.

Целта на филмът не беше да покаже някакъв трагичен/хепи енд, а цялостната картина и последствията при развод.
Какво значение има дали Боби е скочил или не?
Родителите му си взеха поука още преди това и очевидно са намерили общ език, но видяхме, че последствията върху Боби са жестоки.

За Кико и Милена също не виждам какво продължение може да има - нейната забежка си остана покрита, върнаха се по старому и си живеят спокойно.

# 906
  • Мнения: 1 481
На мен ми се струва, че този финал предполага втори сезон.
Не мисля. Гледахте ли интервюто с режисьора, което някой бе сложил тук. Точно и ясно казва, че се насочва към мини сериалите.
И наистина няма какво повече да ни кажат...
Не знаех. Но мислех, че са си оставили вратичка, ако има достатъчно интерес, да направят втори сезон по-насочен към проблемите на детето и към това как му объркаха главата, и че не е толкова лесно да се поправят тези вреди.

# 907
  • Мнения: X
Той филма това го каза точно и ясно, какво има да гледаме още по въпроса?

Идеята на филма не е да правят 198632756 епизода и да трупат рейтинг, а да зашият по един шамар на всички родители. Мисля, че успяха.

# 908
  • София
  • Мнения: 23 156
Аз по принцип много мразя книги/ филми с отворен край, за това не ми допадна лично на мен финалът.

# 909
  • Мнения: X
И аз съм така, но в случая за мен финала не е съвсем отворен.

# 910
  • Мнения: 27
Не разбрах Димо като толкова искаше свобода, вълнение и приключения , заради което си причини всичко това, защо веднага след раздялата се хавана с с друга жена ( от опит зная че да заведеш "друга" жена на рождения ден на детето си, и да я целуваш пред бившата и приятелите си  значи че връзката ти с нея е повече от сериозна ) ?  .... Защо му беше всичко това след като толкова бързо се върна в изходна позиция?

И това дете което посегна с нож на съученик как така не се озова в някоя детска педагогическа стая или ТВУ, и как не го отделиха от очевидно некомпетентните му родители ( че и наръганото дете беше на рождения ден всъщност )

Много искам да видя майка която ще доведе детето при баща му и ще каже "съжалявам". Искам да вярвам че има такива, ама не съм срещал

Като цяло много хубав филм, като изключим някои художествени недомислия. Но не знам дали човек непреминал през тази ситуация  може да го оцени

# 911
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 565
Може - всички имаме познати в такива ситуации и ги съпреживяваме с тях.

# 912
  • Мнения: 5 953
Не разбрах Димо като толкова искаше свобода, вълнение и приключения , заради което си причини всичко това, защо веднага след раздялата се хавана с с друга жена ( от опит зная че да заведеш "друга" жена на рождения ден на детето си, и да я целуваш пред бившата и приятелите си  значи че връзката ти с нея е повече от сериозна ) ?  .... Защо му беше всичко това след като толкова бързо се върна в изходна позиция?

И това дете което посегна с нож на съученик как така не се озова в някоя детска педагогическа стая или ТВУ, и как не го отделиха от очевидно некомпетентните му родители ( че и наръганото дете беше на рождения ден всъщност )

Много искам да видя майка която ще доведе детето при баща му и ще каже "съжалявам". Искам да вярвам че има такива, ама не съм срещал

Като цяло много хубав филм, като изключим някои художествени недомислия. Но не знам дали човек непреминал през тази ситуация  може да го оцени

Всяка майка и всеки баща може да оцени тези ситуации, дори и да не са преминали през това. Така си мисля аз, защото всеки с дете би си задал много въпроси и всеки с дете може да попадне в такава ситуация.

# 913
  • Мнения: X
Не знам дали има още педагогически стаи, май няма. А имало, извинявам се.

А според мен показаха Димо с новата приятелка, защото това е реална ситуация и се случва на родителите 2-3 години след раздялата. Просто насилиха малко нещата за целите на филма.

# 914
  • Мнения: 935
д-р Lady Stardust, направо се случва по време на раздяла или даже повода за раздяла. Така че изобщо не ме учудва,по-скоро ми е чудно как адвокатката е на партито ? И каква работа има там тя, при тази ситуация нормално детето да е разстроено. Всяко дете иска родителите му да са заедно.

Общи условия

Активация на акаунт