На море в Гърция 2019 - I

  • 78 266
  • 760
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 7 277
melitzana и soutzoukakia Simple Smile

# 271
  • Мнения: 11 097
FugeeLa,
може би имаш предвид този пост, но той е част от по-голяма дискусия и включва само вегетариански ястия Simple Smile За месните е съвсем друга работата пък, Гърция е рай за месоядците.
И даже и за тях не е изчерпателен, манджи има много, зависи и от региона, който посетите.

# 272
  • София
  • Мнения: 1 694
В Wikipedia има доста информация https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Greek_dishes

# 273
  • Мнения: 71
Миналото лято в Крит хапнах кюфтета от моркови и праскови, солени. Всички ми се подиграваха като си ги поръчах, обаче след това нападнаха моята чиния.Не зная дали са характерни за гръцката кухня, ама бях много вкусни.

# 274
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Облачето на снимката в заглавната тема е невероятно! Както и всички други снимки и информация, разбира се. Макар и на 19 стр, записвам се да следя...

# 275
  • Мнения: 775
Здравейте, искам да споделя с вас любимото ми място в Гърция и това е о-в Лефкада! На около 7 часа с кола от София. С малък подвижен мост м/у сушата и острова. Влюбена съм това място! Плажове, таверни, всичко е прекрасно. Не отсядане в хотели, а във вили. Те са най-популярното място за пребиваване. Има страшно много, с приказни гледки към море и планини или само море. Взимаме си лодки, които ние управляваме(изисква се само шоф книжка, тъй като не са мощни) и си намираме уникални места, където да плажуваме. Носим с нас храна и напитки. Има всеки ден круизни кораби, които отплават към 10 и акустират обратно към 18ч. Ходят до най-известните плажове, както и до кефалония и другите близки острови. Сигурна съм, че който не е бил, ще обикне острова








# 276
  • Мнения: 904
pipi221, Това са снимки на някой  от култовите плажове там, нали . Дори... аха да се сетя ,ама се надявам това лято да го видя на живо.Smiley

Последна редакция: нд, 10 фев 2019, 14:39 от dalina_50

# 277
  • Мнения: 775
Да, от Порто Кацики са. До другия най-популярен плаж Егремно вече се стига само с някои от круизните кораби. Хубав е и Катизма, Агиофили, Милос. Източните и западните плажове са доста различни. Островът е малък, но пътищата - тесни и със завои, но пътя си струва:) на мен лично ми беше най-хубаво след 16:30 на Порто кацики - малко хора(навалицата се е изнесла), спокойни води(е, не винаги), приятно топло и уникален залез.

# 278
  • Мнения: 18
pipi221, 
             Колко навреме за мен се включи. След като вече трета седмица чета мнения, разглеждам хотели и чета отзиви за тях, бях решила да се отказвам от остров Лефкада. Но след тези снимки...А съм разглеждала и много, много други.

             Отчаяно се нуждая от помощта на Параход и всяка от вас, която може да ми помогне с лични впечатления за хотели. Обещала съм на моите близки да открия приятен хотел на Лефкада на брега с пясъчен плаж, със закуска. Моите хора не искат да си готвим и не искат да изкачват много стъпала след плажа. Благодаря предварително.

Последна редакция: нд, 10 фев 2019, 15:46 от Романтична

# 279
  • Мнения: 2 687
Прекрасно е! Без кола от сф, а с автобус, дали е възможно? Намирам за 3-4 дневни екскурзии,не и почивки

Пипи,теЗи снимки не са правени от теб,нали?!

Последна редакция: нд, 10 фев 2019, 16:17 от arino

# 280
  • Мнения: 775
Романтична, не съм била на хотел в лефкада и не мога да дам впечатления, но отстрани като ги гледам да ти кажа честно не са ми никак впечатляващи. Ако решиш нещо за вила мога много да ти помогна. Относно готвенето, където и да сме били винаги има менюта от ресторанти и можеш да поръчаш до къщата. Ако сте компания ще ви е много весело със сигурност, има към къщите частни басейни, шезлонги, плейстейшън, повечето са с хубав двор и полянка, стават за различни дворни игри. Препоръчвам пред хотел.
Арино, пиша от телефона и нямам мои снимки, но мога да кача и автентични, още по-красиви са:) първата година, когато отидохме не вярвах да е като на снимките. Ами по-хубаво си беше! Водите са като на екзотичен остров.
Организират се екскурзии с автобус. Вече много тур агенции предлагат остров Лефкада като опция за почивка. Пътят е само по магистрала, което е супер. Последните около 70-80км са по нормален път. Най-много забавяне има на самия остров, тъй като пътищата са с много завои и се взимат бавно, но пък се наслаждавате на уникалните гледки, защото се минава точно над морето, независимо дали тръгнете на запад или изток.

# 281
  • Мнения: 1 181
Pipi221, ще съм много благодарна ако препоръчаш студио за двама в Левкада, близо до плажа. Отдавна му се каним на острова и това лято се надявам да видим тези красоти на живо Simple Smile=

# 282
  • Мнения: 18
Благодаря много за бързия отговор, pipi21! Ние сме група от 6 човека, без деца. Разбира се, приемам препоръки за хубави къщи и вили. Стига да са на брега и на пясъчен плаж. Обичаме много разходките, но обичаме сутрин, докато си пием кафето, да се любуваме на морето.

# 283
  • Мнения: 3 505
Здравейте момичета
Никога до сега не сме почивали в Гърция . И като за първи път сме се насочили към Керамоти. Ще бъдем заедно с още едно семейство и ни се иска да наемем къща за 4 възрастни + 4 деца. Да има барбекю и да приемат куче. Моля ако някой може да ми препоръча такава къща.Благодаря предварително

По тъпо място не намерихте ли . И то точно до Тасос където е в пъти по добре.

Какво изказване само! Зависи от коя точка на България тръгваш. Зависи колко ти е бюджета. Ние ходихме миналата година и тази пак ще ходим. Бяхме очаровани. Но не мога да помогна с препоръки заради кучето. Спокойствие навсякъде, безупречна чистота в апартамента, в който има абсолютно всичко.
Ние сме ходили само на плаж и сме минавали транзит за Тасос, но и на нас много ни хареса селото.

# 284
  • Мнения: 348
Като стана дума за Керамоти...Вече резервирах на Халкидики дългата почивка и сега замислям кратка 4-дневна през август. Моля за вашата помощ отново. Изискванята са курортно градче на брега на морето с хубав плаж на 20-ина мин. път с кола (само двамата ще сме но държа да е плитък и да няма вълни, да няма хора). Района в който търся е крайбрежието от Александруполис до Керамоти. Търся нещо подобно на нашите Ахтопол и Синеморец. Спокойно да има природа и хубави таверни. И залези разбира се Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт