На море в Гърция 2019 - I

  • 78 005
  • 760
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 1 902
На Лефкада са малко пясъчните плажове. Ние сме отсядали тук https://roudabay.gr/, на самия плаж е, но е с малки камъчета.

И аз се сетих за този плаж,като най-близко до изискванията.
На Агиос Йоанис(Мелниците)има хотели/вили покрай брега,но там,както е казала и Параход по-често не става за плаж,морето е каменисто и много духа.Ние когато сме ходили на Лефкада на хотел сме отсядали тук: http://www.ithakiholidays.gr/ ,така или иначе с кола се обикаля острова и плажовете,та гледахме да сме близо до Лафкада таун,за вечерни разходки.

допълвам се,на Десими има приятна вила: http://www.beachvillalefkada.com/
сгушена между 2-та къмпинга,но и там от няколко години плажа не е каквото беше,удобството е,че може да наемете лодка и съвсем наблизо е пълно с малки безлюдни плажчета Simple Smile

Последна редакция: пн, 11 фев 2019, 12:03 от k@li

# 301
  • Мнения: 10 964
Корфу е друго нещо. Там вече има бол пясъчни плажове. Виж Исос, Агиос Георгиос (юг), Глифада, Гарденос. Пак са на западния бряг. Има и на север, но там е доста туристическо и не познавам района добре.

# 302
  • Мнения: 18 268
Лефкда определено не е дестинация за мързелива почивка. Там ако нямаш желание да обиколиш острова, да катериш стълби или пък да повървиш до плажа, не си заслужава. За мен най-красивите гледки се откриват, когато стигнеш сутринта преди тълпите. Защото едно е да видиш Порто Катсики или Агиофили почти безлюдни, съвсем различно, когато се изсипят тълпите от круизните кораби или водните таксита. Всяка крачка и стълба, която сме извървяли до Милош, Порто Катсики, Егремни и Агиофили си е заслужавала.

Между другото, синьото синьо на Лефкада е такова точно заради липсата на пясък.

# 303
  • Мнения: 18
Благодаря, Elika. Изглежда чудесно! Ще го разгледам!

# 304
  • Мнения: 170
Здравейте!
Какво мислите за Санторини?
Някой ходил ли е? Кави са ви впечатленията?
Ние мислим да сме там това лято.

И според мен не е това мястото за плажна почивка. Особено в активен сезон.
Ние бяхме през месец юни и беше невероятна гмеж от хора. Не може да се разминеш на места.
Нощувахме във Фиростефани и съм много доволна от избора си, предвид че във  Фира беше истинско стълпотворение.
Ходихме на плажовете на Камари и Периса, но сега ако ме питаш не бих повторила.
Идеално е за екскурзия за 3-4 дни през май примерно, но толкова.
Бих ти препоръчала остров Крит за плажуване.

# 305
  • Мнения: 799
Параход, вчера помолих теб и останалите за препоръка за хотел на Лефкада. Наистина прочетох много неща, разгледах много места и съвсем се обърках. Наистина ли никой не може да ми препоръча хотел на брега на хубав пясъчен плаж в Лефкада. Или да се отказвам накрая след толкова усилия ? Приемам и препоръки за друг остров, но да не е от най-далечните. Ходили сме само на Тасос. Предварително благодаря на всяка от вас, която може да помогне.

Helene Fischer, благодаря за препоръката, но предпочитаме да виждаме морето от терасата.

Здравей. На Лефкада, пясъчните плажове, както е писано и по-горе няма много пясъчни плажове.
Ние бяхме тук: https://sunsetstudios.gr/, точно над Катизма е , страхотна гледка, но 2013 г. бяха доста остарели. Не знам дали са им правили реновация.
Този беше съседния хотел https://www.sirios-hotel.gr/, беше доста приличен.
На плажа има две таверни, но до най-близкото селце с кола - на 5-6 мин.

# 306
  • София
  • Мнения: 1 637
Между другото, синьото синьо на Лефкада е такова точно заради липсата на пясък.

И аз така си мислех преди да отида на Милос бийч до Агиос Никитас. Прекрасен, празен, пясъчен плаж с невероятно синя вода. Хората не го предпочитат, защото трябва да повървят пеша десетина минути по козя пътечка. И няма нито чадъри, нито заведения. Между другото, плажът е доста дълъг и пясъкът е различен в единия и другия край - от едър и по-груб до съвсем нежен и фин. На влизане във водата обаче има и единични камъни. Снимката по-долу е моя, от 2017, без допълнителна обработка.



Доколкото знам и Катизма е пясъчен плаж, но него го видяхме само отгоре и не ни впечатли поради навалицата и гъсто разположените шезлонги и чадъри.



Друг пясъчен на западния бряг е Пефкуля - нелош плаж за всеки ден, който обаче не може да се сравнява с останалите "звезди" от западната страна. Местоположението му е удобно, до основния път, има места за паркиране, но няма хотели до него и трябва да се ходи с кола. Ние спахме в прекрасна къща в Цукаладес и пътуването до Пефкуля беше 2-3 минути с кола.

Последна редакция: пн, 11 фев 2019, 17:56 от миленка_д

# 307
  • Мнения: 18 268
Милос (или Милош, така и не разбрах точно как се чете) не е пясъчен целият. Част от него е пясък, част от него е пясък с с камъчета. Ние бяхме в по-далечната част, близо до скалите. Наистина е много красив.

Разходката си заслужава, но със сигурност вървяхме повече от 10 мин. Може би, защото щерката беше тогава на 4 и носихме какво ли не с нас.

# 308
  • Мнения: 10 964
Малко съм раздвоена по въпроса дали плажове като Милос, Миртос (на Кефалония), Навагио (на Закинтос) и други подобни прекрасни гледки на западния бряг на Йонийските острови могат да се нарекат пясъчни. Струва ми не се съвсем прецизно и някои хора могат да бъдат разочаровани в очакванията си, въпреки невероятната красота на тези места.
Бих казала, че изглеждат пясъчни... от въздуха Simple Smile И че настилката се състои от различни по големина чакълени частици - от фин прах до малки, средни и големи камъни. Ако заходът към морето е с по-ситни камъчета и пясък, нещата са ОК за плажуване. Ако точно там са по-едрите, отиват към акваобувки. За снимка няма съмнение - феноменални са.
Специално на Миртос, тъй като сме били трикратно от 2012 г. насам, с известно разочарование открих, че след последното земетресение жълтият пясък и по-фините частици преобладават, за сметка на големите снежнобели камъни, което определено променя цвета на плажа и водата към по-малко атрактивен.

Позволявам си да илюстрирам с една снимка на любимото ми геоложко явление от този вид в последните години - плажа Еримитис на Паксос, рай!!! Той е създаден при свличане съвсем неотдавна - 2008 г., и е чудесен пример за поговорката "природата дава и взема" (това по повод разрушаването и промяната на вече познати хубави плажове като Егремни например).

# 309
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
"На следващия ден хванахме морския автобус (5 евро отиване и връщане) и отново се озовахме на Гайдуронисия, готови за ден, изпълнен с приятни преживявания и спокойствие."- това от Уранополи
http://laskasjourneys.blogspot.com/2011/09/blog-post_15.html

Въпроса ми е този морски автобус до Гайдуронисия дали може и от Амулиани да се хване / дали минава от там /
Някой знае ли ?

Обичам да обикалям и всеки ден да съм на различен плаж , но само Урнополи или само Амулиани ми се вижда скука - та разучавам маршрути Simple Smile

# 310
  • Мнения: X
Другият пясъчен е този: Paralia Gialos
Apollonii 310 82
https://maps.app.goo.gl/aA1on

Имаше път, малко завоест и поради това се предпочита почти само от местните.

Нищо общо няма Милос на Лефкада с Миртос на Кефалония. Първият е пясъчен, вторият камънак.

Последна редакция: пн, 11 фев 2019, 15:48 от Анонимен

# 311
  • Мнения: 10 964
За пръв път чувам понятието "морски автобус" Simple Smile по-често му казват "водно такси" и е просто лодка, която се движи по определено разписание.
Има два начина да отидете до Магарешките острови (Дрения или Гайдурониси) от Амулиани. Единият е с наемане на лодка за цял ден - управлява се от вас и е необходима само шофьорска книжка (и евро за наема). Другият, по-евтин, е с тези регулярни курсове с лодка с капитан.
Ето и необходимата информация от 1-ва страница на темата
http://www.visitammouliani.com/en/axiotheata/drenia/

# 312
  • София
  • Мнения: 1 637
Параход, извинявай, но между Милос и Миртос няма нищо общо, според мен. На Навагио не съм била.
Миртос съм го обходила детайлно от край до край през 2016 и наистина въпреки че има и пясък не бих го нарекла пясъчен, защото камъчетата преобладават. Той ми се доближава като усещане по-скоро до Порто Кацики, макар че на последния съвсем няма пясък.
Милос си е основно тъмно златист пясък, в който има отделни камъчета. И това е гледано отдолу Simple Smile Плажът е див и натурален със стръмно влизане във водата, затова аква обувките наистина помагат, без да са належащи. Във водата имаше повече камъни, но и морето беше малко бурно.  Възможно е в най-отдалечената част да има повече камъни, но явно не съм ги забелязала. Прекарахме там няколко часа през септември 2017г. и много ни хареса. Пускам  ви и две снимки отдолу, за да си направите сами изводи, но са от телефон:



# 313
  • Мнения: 10 964
Защо да се извиняваш, много са ти полезни включванията даже - и за мен, а и за хората, които тепърва ще преценяват за пътуванията и плажуванията си.
Наистина се различава от Порто Кацики. Без по никакъв начин да искам да навлизам в спор (ясно се вижда пясъкът на твоите снимки), все пак оставям като допълнение към тях две от 2018 г. тази и тази

# 314
  • Мнения: X
Прибоят често изхвърля по-едри чакълести частици и образува ивица. Която се маха при следваща буря. Ходилите лично обаче знаят, че Милос си е едър пясък. Както и Гиялос. Подобен е и на Катизма.

Общи условия

Активация на акаунт