На море в Гърция 2019 - I

  • 78 007
  • 760
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 43
Момичета, до днес вкл. Olimpic Air имат промоция на вътрешни полети.
Аз вече се сдобих с билети Солун-Крит за 100 евро, двама, септември, с един багаж.
Започвам детайлното проучване:sparkling_heart:

# 76
  • Мнения: 10 964
Ами като ,че ли клоним към Свороната пък и  сега попаднахме на една къща с много приятен, голям и озеленен двор. И друго още си мисля ,четох ,че е най-близкото село да летището ,дали няма да е шумно , нямам представа има ли тавернички и някакви заведения за похапване.
Не е най-близкото - непосредствено до самолетите е Миниа, с два нелоши плажа (голяма атракция е да ти прелитат самолети над главата, докато се печеш), и там хора отсядат. Но според мен в Миниа е шумно, особено във висок сезон като са повече полети, затова не ни е хрумвало да отсядаме там, макар че има хубави къщи. В Свороната би трябвало да е ОК. Заведения има, ама са леко по английския вкус в тази част на острова.

# 77
  • Мнения: 799
Благодаря ви за бързия отговор тодоричка, bliss, salex.  Приемам предложения за по добър район с деца на 7 и 9 г. , пясъчни .


Всичко зависи от това какво търсите. Ние миналата  година бяхме в района ( настанихме се във Фани хотел) и много ни хареса северна Евия, но както писах на плаж с колата, вечерно време на разходка също, но спокойствието в района е вликолепно. Има разнообразие от плажове.
Пелион също е много интересно място, много красиво и диво, но пътищата в района са много предизвикателни - Агиос Йоанис ( малко по-комерсиално), но с множество таверни, ресторанти, Мкро - диво и пусто с огромни пясъчни плажове.
Корфу - привлекателен вариант с множество пясъчни плажове.
Тасос, Ситония....
Въобще всички зависи от това какво търсите, защото Гърция е доста разнообразна.

# 78
  • Мнения: X
Всички чартъри са в светлата част на деня, когато всички са на плаж. Единствена и рядка заплаха за шум от самолети по тъмно идва от факта, че летището на Кефалония се използва и като военно летище.

# 79
  • Мнения: 10 964
7 ч. сутринта е светла част на деня, и има полети тогава.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 244
Благодаря ви за бързия отговор тодоричка, bliss, salex.  Приемам предложения за по добър район с деца на 7 и 9 г. , пясъчни .


Ако предложенията, които търсите са пак за Евия, това с пясъчните плажове в района на Северна Евия според мен е трудна работа. Или поне нямат нищо общо с плажовете на Ситония например, и ако имате такива очаквания, ще бъдете доста разочаровани. Самата Лутра си е градче, там плаж няма, има минерални извори, и контингента е предимно пенсионери, дошли заради баните. Поради тази причина обаче и цените на настаняването са доста ниски, както и на храната. Но и настаняването в района е доста, доста овехтяло, към старичко. Това вероятно също е причина за по-ниски цени. Има тук-таме и по нещо новичко, но в по-голямата част е вехто. Ако под почивка разбирате селце, оживено,близо до пясъчни плажове, със забавления за децата вечер, както и място за разходки и хубава храна, Северна Евия не е вашето място, освен може би по отношение на храната. Това разбира се  е моето виждане.

# 81
  • Мнения: X
7 ч. сутринта е светла част на деня, и има полети тогава.

Не рискувам да споря с теб, защото ти винаги си права.
Но сигурно има защо района да бъде предпочитан. Един кофти коментар за шум от летището не съм прочела за къщите, които са ми в списъка. А някои от тях на на метри от оградата му.
Букети!

# 82
  • Мнения: 10 964
Само 3-4 набързо и случайно прочетени в отзивите за Дендроливано, един от високорейтинговите там, от последната година.

- A few sachets of tea, coffee, sugar and milk in the room.
Some people may be bothered by the noise from the airport as you are very close to the end of the runway.

- Το βασικότερο πρόβλημα είναι οτι το αεροδρόμιο είναι σε απόσταση αναπνοής, με αποτέλεσμα να έχει πάρα πολύ θόρυβο, ακόμα και εντός του δωματίου.

- The hotel is right next to the airport runway, so you hear the planes land and take off outside your room all day long. The noise is really deafening, which is a shame because if it hadn't been for that the place would have been really serene and quiet. This wasn't mentioned in the description of the hotel.


П.П. Далина, споко, за Миниа става въпрос, Свороната не е толкова близо и освен това не минават самолетите над нея.

# 83
  • Мнения: X
Както казах винаги си права, а и очевидно гледаме различни настанявания. 😁 Букети!

# 84
  • София
  • Мнения: 55
Благодаря ви за бързия отговор тодоричка, bliss, salex.  Приемам предложения за по добър район с деца на 7 и 9 г. , пясъчни .


Ако предложенията, които търсите са пак за Евия, това с пясъчните плажове в района на Северна Евия според мен е трудна работа. Или поне нямат нищо общо с плажовете на Ситония например, и ако имате такива очаквания, ще бъдете доста разочаровани. Самата Лутра си е градче, там плаж няма, има минерални извори, и контингента е предимно пенсионери, дошли заради баните. Поради тази причина обаче и цените на настаняването са доста ниски, както и на храната. Но и настаняването в района е доста, доста овехтяло, към старичко. Това вероятно също е причина за по-ниски цени. Има тук-таме и по нещо новичко, но в по-голямата част е вехто. Ако под почивка разбирате селце, оживено,близо до пясъчни плажове, със забавления за децата вечер, както и място за разходки и хубава храна, Северна Евия не е вашето място, освен може би по отношение на храната. Това разбира се  е моето виждане.
А към южна Евия кои селища да гледаме?

# 85
  • София
  • Мнения: 1 244
За Южна Евия не съм в час. До там още не сме стигали. Гледала съм и съм изучавала района по Гугъл мапс и снимки. Може би Каристос и района около него. Агии Апостоли, но там май е по забито. Но надявам се имаш представа, че до Северна Евия пътят е около 550 км. , докато до Южна е доста повече.

# 86
  • Мнения: 904
Имаме вече резервация за Свороната! По-късно живот и здраве ще разказвам как е, най-важно е времето да е с нас и да няма много неприятни изненади. И едно последно питане за Лефкада и Кефалония свързано с аква обувки.
До сега никога не сме носили , не са ни били и потребни ,но сега мислим да си купим. Правилно съм ориентирана, нали?

# 87
  • София
  • Мнения: 1 637
За Порто Кацики и Миртос са почти задължителни. Иначе много трудно се ходи, а излизането от водата е на 4 крака.

# 88
  • Мнения: 904
За Порто Кацики и Миртос са почти задължителни. Иначе много трудно се ходи, а излизането от водата е на 4 крака.

Благодаря ти Миленка!

# 89
  • Мнения: 109
Здравейте, знаете ли как е плажа в Каламици и водата в края на юни дали ще е достатъчно топла?

Общи условия

Активация на акаунт