На море в Гърция 2019 - I

  • 78 192
  • 760
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 11 073
Зависи къде ви е настаняването, малко по-добър е плажът между Лигия и Риза, там има и няколко участъка с чадъри/шезлонги. Има и доста камъни обаче. По-надолу след Риза са Артолития и Каламаки - и двата грозни, тесни и неустроени. Артолития е малко по-добре, но и двата са за любители на дивото, нищо няма там. То по принцип селото е във вътрешността и не очаквайте някаква особена инфраструктура на брега.

Преди това на север, освен Луца-Врахос, хубав пясъчен (и още по-плитък) плаж е на Амудия, а след селото има два закътани залива - Одисей и Алонаки.

# 211
  • Мнения: 494
Благодаря, Параход. Май е по-добре да изберем настаняване в Амудя в случай, че търсим по-пясъчни плажове.

# 212
  • Мнения: 6
В Риза сме били преди 3 години, вила Алекс; мн любезни домакини, хубав басейн, прекрасни огромни помещения за настаняване с големи тераси , прекрасен изглед;готвеха  при поискване, имахме и прощална прекрасна вечеря.
Мн вкусно. С/у вилата има градина, продават зеленчуци и плодове директно; за който иска да си готви е прекрасно.
Едно от най - хубавите ни лета в Гърция. Но трябва кола да обикаляте, плажа там не става.
Надявам се някой да се включи за Скирос с пресни впечатления
 

# 213
  • Мнения: 11 073
OSoche,
http://bg-mam.ma/p/731952/25897674
http://bg-mam.ma/p/731952/25848000

Има и други пишещи или писали в темата, които са ходили на Скирос след това, могат и те да ти бъдат полезни с информация.

# 214
  • Мнения: X
Само преди няколко страници, тази година, се говореше за Скирос. Simple Smile

http://bg-mam.ma/p/1087150/38052759

# 215
  • София
  • Мнения: 83
Здравейте, не сме почивсли в Гърция освен веднъж на Олимпийската ревиера. Искаме тази година да отидем , но държим на хубав плаж с пясък, а не каменист. За Тасос, Аспровалта, Неа Врасна.моля за конкретни предложения за настаняване, ако сте останали доволни. По възможност близо до плажа, че ще сме три семейства с 5 деца.

# 216
  • Мнения: 6
Благодаря на Параход и Блис; явно съм пропуснала част от написаното по назад.
Аз вече резервирах, на Магазия. Доста попрочетох и мисля, че се ориентирах достатъчно добре.
Прегледах разписанието на ферибота за миналата година, единственото ми притеснение е ,че няма да се доберем навреме до Кими. Последен зов за помощ: Ако разделим пътя София - Халкида, Халкида - Кими? Удачно ли е? Маршрута Халкида - Кими ми го дава около 3 ч, но четох в темите, че се пътува тегаво през Евия. Според мен така ще успеем да хванем следобедния ферибот. Благодаря!

# 217
  • Мнения: 6
Добре, самосезирам се.
Нещо недовиждам явно; Понтес е писала преди 3 години, че пътя през Евия е около час. Значи -  моята идея май ще стане.
Благодаря на всички , които пишат!





# 218
  • Мнения: 41
Здравейте, не сме почивсли в Гърция освен веднъж на Олимпийската ревиера. Искаме тази година да отидем , но държим на хубав плаж с пясък, а не каменист. За Тасос, Аспровалта, Неа Врасна.моля за конкретни предложения за настаняване, ако сте останали доволни. По възможност близо до плажа, че ще сме три семейства с 5 деца.
Здравейте, от изброените аз бих ви препоръчала Тасос. Зависи разбира се и от бюдбета който имате. Живях доста години на Тасос и бих ви препоръчала ето тук: https://www.google.bg/search?source=hp&ei=bNNRXNfoO7GnrgTDi5 … mos%2520Bungalows
 Плажа е супер, храна има, басейн, тенис корт , мини зоологическа градина. Мисля че за семейства с деца би им харесало. Комплекса е зстворен , всяко бунгало си има шезлонги на плажа.

# 219
  • Мнения: 36
Здравейте! Simple Smile С интерес ви чета и вече ми е лятно. Моля ви, препоръчайте ми къща за гости във Фанари или Ароги за 2 семейства  с 1 дете на 2 години (6+1), моля. Ако има двор ще е прекрасно. Не държим да е луксозно. Благодаря!

# 220
  • Мнения: 11 073
Rcvetanova,
можеш да погледнеш това. Има малко дворче с барбекю. https://www.kampantais-apartments.gr/en/

# 221
  • София
  • Мнения: 217
Привет! Бихте ли препоръчали в коя част на Евия е добре да търся места за спане? 2 семейства с 3 деца сме и търсим нещо с двор. Обичаме да обикаляме, но няма да е лошо да има и близък плаж (не е нужно да е на пешеходно разстояние) за дните, в които ни се мързелува. Благодаря!

# 222
  • Мнения: 805
Привет! Бихте ли препоръчали в коя част на Евия е добре да търся места за спане? 2 семейства с 3 деца сме и търсим нещо с двор. Обичаме да обикаляме, но няма да е лошо да има и близък плаж (не е нужно да е на пешеходно разстояние) за дните, в които ни се мързелува. Благодаря!

Здравей. Погледнете Gazia Akti в Агиос Николаос - северната част  на Евия. Има приятно дворче. Миналата година бяхме във Фани хотел ( същото селце), но там няма двор. Неудобството е, че 1) Плажа до хотелчето става, но не е от най-добрите. На 3-4 км с кола има не лош пясъчен. 2) В непосредствена близост до хотелчето няма заведения - в селцето има точно две таверни. В близост обаче е Лутра Едипсо,( 3 мин с кола), където вечерно време затварят централната улица за пешеходна, има изобилие от таверни, ресторанти, има и увеселителен парк за децата.

# 223
  • София
  • Мнения: 1 268
Здравейте, любители на Гърция!

От няколко години насам не пропускаме почивка до топлата ни съседка.
Тази година отново сме се насочи на там за почивка през юни и септември, но този път ще е различно, защото имам бебче на 2 месеца. В този ред на мисли искам да помоля за съвет, за куротче, селце в близката част до България (за да не пътуваме дълго, ще тръгнем от София), която да е подходяща за дете. Ако някой даде конкретен отзив и впечатления и за хотел, вила,отново подходяща за дете, ще съм много благодарна.

# 224
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
Здравейте,
две години ходим на Ставрос в много приятно семейно хотелче с голяма градина.
Тази година резервирахме през букинг в Неа Перамос. Дано да ни хареса, поне на снимки изглежда чудесно.
Връщам се да чета темата за отзиви за там. Дано има приятни ресторанти и магазини....

Може ли да споделиш къде резервирахте? Миналото лято ходихме за един ден на плаж до Неа Перамос (мисля, че плажът се казваше Парадайз) и страшно ни хареса - плитко и топло море,  златен пясък. Искам за намеря къща/хотел до този плаж, 3 семейства сме. Някой ако има препоръки моля да каже. Искам да сме до плажа, за да не се налага да ползваме колата.
Или друг подобен плаж, но да не е далече, най-много 200км от границата. Колата ни е на метан и не знам къде ще зареждаме там.

Общи условия

Активация на акаунт