Към НОЕМВРИ с ритничета - чакаме момчета и момичета!!!

  • 13 852
  • 278
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 167
Привет мами - прохладна и безпроблемна седмица!!!  bouquet  bouquet
Вени, добре дошла HugСнимките са прекрасни , а вие изглеждате щастливи,отпочинали и изобщо не-бременни Simple SmileЩе ми се и на мен такава почивчица,ама ако мога да се телепортирам някъде из него край,че пътя до там хич не ми действа добре,иначе красотата и спокойствието там са незаменими!
Тук жегите миналата седмица бяха нетърпими!Аз,върлата противничка на климатика,към края на седмицата се молех с две ръце да дойдат и да ни сложат.Е,в събота 3 часа ми бръмчаха на главата и в момента,в който си тръгнаха майсторите,се изви такава буря...И времето захладня Mr. GreenНо предпочитам така да е!
Момичета,как сте със спането?Става ми все по-трудно и по-трудно-преди се будех само ,за да отида в тоалетната,а сега се будя всеки път като трябва да се обърна на другата страна,а това е често- не ме свърта много на едно място.И ми е толкова трудно,пъшкам,охкам - сякаш съм като слон тромава #CrazyЛежи ми се по гръб,ама не ми е особено удобно,пък и знам,че не е хубаво,абе вече не си лягам с особено удоволствие...
Бъра,бъра...мога да продължа да се жалвам до утре:) Айде чао засега Sunglasses

# 241
  • Мнения: 815
здравейте!

ние с бебката сме добре- вчера бяхме на сватба и бая си потанцувах- даже 2 салси изкарахме- то беше едно въртене, едно чудо(но пък с Ран съм танцувала и в 8 месец и нищо не ми стана, за това толкова смело подходих)- всички много ми се радваха на пупата- обаче 1 танц и после половин час почивка... обаче как ми е пораснало коремчето само за седмица- довечера като се прибера ще кача снимките да ме видите каква барбаронка съм станала Simple Smile

# 242
  • Мнения: 553
Ама колко е хубаво така на хладничко, а?    Crazy
Аз питах в събота в 2-3 аптеки за лентичките ама лелките ме гледаха малко учудено и казваха че нямало. Една само ми каза че най-добре да проверя в аптеките около поликлиниките - там би трябвало да има.  И в четвъртък ще си закупя!
Цвети и аз имам чувството че много ми е пораснало коремчето и малкия сладкиш не спира да си прави разни неща вътре!
Аз днес съм доста ядосана. Оставаха ми 9 дни отпуска да си ползвам за тази година. И днес шефа каза че ми пишел да си ползвам 5 дни , щото нямало съм да работя до края на годината... Казах че имам право да си го ползвам, но той се заяде и аз си млъкнах Sad
Направо ми стана обидно - държиш се коректно, не злоупотребяваш, а те те третират сякаш им правиш лошо като си бременна! И се заяжда за 4 дни!!!  Shocked
До сега не бях ползвала болнични, ама от тази седмица ще го карам по-спокойничко и няма да си давам много зор в работата  Whistling , и ще си пускам чат пат по някой болничен...  Crossing Arms
Simple Smile И толкоз за сега - оплаках ви се!  Hug
Хубава и успешна седмица на всички!

# 243
  • Мнения: 247
TALI1, много кофти отношение!
Ако имаш смелост - бори се до край!
В крайна сметка после ще ти се налага да взимаш болнични чат-пат заради бебчо и други такива, които ни се полагат и ако още отсега отношението ще е такова към тебе, то явно по-добре отсега да се изясните.
Аз поне така смятам да подходя.
Стискам ти палци!

# 244
Здравейте момичета!
Имам чувството, че ме е нямало с месеци, толкова дълги ми се видяха последните седмици, в които не можех да влизам и да чета. Миналата седмица от 5 работни дни 4 бях в командировка и то в различни краища на страната. Последния ден толкова се бях изморила и толкова ми беше зле, че не можех да си събуя чехлите от краката, толкова ми бяха отекли. Много ми е мъчно, че трябва да работя толкова много. Моя приятелка, чийто мъж има супер проспериращ бизнес все ме пита още ли ходя на работа. А аз мисля да ходя съвсем докрая... Чувствам се малко виновна, но в края на краищата така стоят нещата. И на мен ми се лежи по цял ден вкъщи и разхожда в парка, но с една заплата не става. Ако някоя си мисли по същите въпроси, ще се радвам да сподели...

# 245
  • Мнения: 44
Здравейте и от мен!
Първо да се извиня, че не пиша често Blush, но за сметка на това редовно чета всичко написано от вас и много ви се радвам:)
Станала съм много разсеяна и все забравям разни неща -при последния преглед забравих да питам за пола на бебока, а таткото беше толкова развълнуван, че видя как бие сърчицето му, че не можеше да мисли за нищо друго  Laughing и сега трябва да чакам до 19.07., че доки е отпускарка.
Ние започнахме подготовката на бъдещата бебешка спалня, а и наша също, че доскоро спяхме на един разтегателен диван и аз излизам за няколко дни в творчески отпуск, не че мога да помагам, но затова пък мога усърдно да се пречкам в краката на фамилията и да давам съвети Twisted Evil Joy
От 20.07. съм на море и вече нямам търпение да дойде  Laughing
Ами това е май - поздрави  и почивайте повече в тая жега  Laughing

# 246
  • Мнения: 247
Били, и аз съм като теб /сигурно повечето тук сме така/.
И аз си имам такава приятелка, която още от 2-рия месец си е в къщи и си почива и даже не ме разбира защо не мога да спра да работя.

Просто гледай да намалиш темпото доколкото е възможно!
Нямаме особен избор.  Whistling

# 247
  • Мнения: 498
Момичета, аз пък токущо се връщам от МД с болничен лист за 7 дена и се ядосвам на себе си, че ме е страх да кажа на шефа  Sad. А така или иначе се чуствам зле и много отпаднала...Дали пък желязото ми не е ниско??? Мъжът ми е вегетарианец, че и аз покрай него почти дотам съм я докарала...

TAlI, хич да не ти пука за отпуската. Вземаш си болнични и това е! Аз даже се ядоствам че си профуках платената отпуска , вместо да си взема болничен. Тези останали дни от отпуската ще си ги ползваш живот и здраве след майчинските или след като се върнеш на работа и тогава ще три трябват много повече!  Wink

# 248
  • Мнения: X
Привет, момичета!
Аз съм много въодушевена днес, защото ако рече Господ на 17.07. заминавам за две седмици в Италия. Дано да успея да си уредя нещата и доки да ме пусне да пътувам!

# 249
  • Мнения: 815
Били, аз пък имам възможност да си стоя в къщи- първо защото детето ми не е навършило 2 години и още ми тече майчинството- второ, защото можем да се оправим и със заплатата на мъжа ми- ама не искам- щом бременността ми е безпроблемна и протича нормално не виждам смисъл да си стоя в къщи и да бездействам- е, вярно, че ми е мъчно от време на време за малкия, но с него ми е по- натоварващо, отколкото на работа. А пък при първата бременност дори не ми е хрумвало да си стоя в къщи- ами всичките ми приятелки са на работа и няма с кой да се видя, да си кажа две думи- а да се шляя сама по улицата или да кисна в интернет, или да лежа на дивана пред телевизора и да се тъпча- не ми е по вкуса- гореспоменатите дейности ги правих 2 месеца преди раждането- резултата + 10-15 кила и много скука!!!!

ТАЛИ, обясни му на твоя шеф, че не само, че дните ти  се полагат в пълен размер, но и ще ти се трупат по време на майчинството- вече веднъж питах за това- в тая нашата държава много неща не са наред, но пък поне в отношение на защита на бременните и майките на деца до 3 години е горе- долу наред. Ползваме се със специална защита и дори начинаещ адвокат ще го осъди твоя шеф по бързата процедура- баща ми е юрист и не веднъж е печелил дело от такъв характер- не стига, че са нагли тия началници, ами не се стараят да прочетат какво пише по законите- достатъчно е само да имаш трудов договор и нямаш проблеми

# 250
  • София
  • Мнения: 2 440
Много съм щастлива!!! newsm44 newsm44 newsm68 newsm68Днес бяхме с таткото на фетална морфология във Фемина при д-р Марков (невероятен лекар). Всичко при бебчо е наред. Гледахме подробно всички органи, броихме пръстчета ... фантазия. Тежи 306 гр. и си отговаря точно на седмиците.
Още от самото начало докторът ни попита знаем ли пола, защото е сигурен на 100% . Цвети слагай и на мен  stork-boy (доки каза, че е с голям пишок smile3534 и явно ще е голям женкар Grinning). И е голям акробат постоянно се въртеше.
Мери ми и дължината на шийката 3,5 см. каза, че за сега е добре, но да си пия магнезия.

Това е от мен. Много целувки по тумбачетата!!!   newsm51

# 251
  • Мнения: 325
привет и от мен мамчета!Доста време на съм писала понеже и аз като повечето не съм спряла работка ,но още 3 седмици и край:(направо незнам какво ще правя после Crossing ArmsОх мамчета май и аз имам голям тумбак-който ме види все реагира: мале какво коремче имаш!А на скоро една клиентка ме пита :В 7-8-ми месец ли сте?аз викам не в 5-ти ,а тя:о аз съм в 4 и половина! Вдига си блузката а там едно леко малко коремче!
искам да ви питам каде наи-често ви поритват бебоците мен все ниско долу а вчера ми се случи да ми слезе толкова ниско на два пъти,че чак имах чувството ,че бебо ще падне:СЛУчВАЛО ЛИ ВИ СЕ Е И ДАЛИ Е НОРМАЛНО?МОЛЯ ВИ ПИшЕТЕ МИ чЕ МИ Е ПРИТЕСНЕНО А СЪМ НА ДОКИ чак на 10-ти

# 252
  • София
  • Мнения: 38
Здравейте и от мен момичета! Доста отдавна не съм писала, ама пуста работа! Не мога да се оттърва! А и жегите миналата садмица ми разказаха играта, а и за пръв път ми отекоха краката - ужасна гледка - подпухнали и с пръсчета като кремвиршчета! Добре, че малко се разхлади! Вие как понесохте жегите? А като си представя, че идват отново ... Мони, много се радвам за теб - честит сладур   bouquet! Клюкарката, мисля, че не трябва да се притесняваш толкова много, аз усещам бебчо предимно в дясно - ту по-високо, ту по-ниско - явно зависи на къде се е завъртял, но все пак и по-печените мами ще е добре де вземат отношение.

# 253
  • Мнения: 3 034
ronja, аз съм вегетарианка, бях такава и с първата си бременност и те уверявам, че това не е проблем / консултирала съм се и с лекари/, така че ако имаш съмнение за желязото, то не е задължително това да е от неядене на месо.Има много пълноценна храна, която може да замести месото. Най-важното е да е разнообразна, съобразена със сезона.

klukarkata, и мен ме рита много ниско долу, чак под венериния хълм го усещам. Не се тревожи, мосля, че си е нормално. Ако няма болки. Просто там са му крачетата в момента...

# 254
  • Мнения: 247
Аз го усещам малко под пъпа. А снощи просто не престана да шава.
Беше пак в тази област. И сега вече съм убедена, че когато нещо ни тревожи и измъчва, то и бебчо го усеща осезаемо и реагира.

Общи условия

Активация на акаунт