Към НОЕМВРИ с ритничета - чакаме момчета и момичета!!!

  • 13 860
  • 278
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: X
Здравейте, момичета! Аз днес съм с лоши новини - снощи паднах по едни стълби, много се уплаших и сега съм с невероятни болки в десния крак и ожулени лакти. Почти не мога да ходя. Но, слава Богу бебето е наред и тук е мястото да изкажа невероятните си впечатления от доктора, който ми води консултацията. Обадих му се снощи веднага след като паднах, той искаше веднага да отида и да ме прегледа /в 22 часа през нощта/, но на мен ми беше неудобно да го разкарвам по това време и се уговорихме за днес сутринта. Днес ме прегледа ме на ехографа доста обстойно, направи ми консулт с ортопед и не ми взе нито стотинка, въпреки че настоявах. Не знам как да му се отблагодарявам...
Днес ще си почивам повече и ще ви чета. Чао!

# 256
  • Мнения: 708
мале мина ама как успя да падне6,уфф мили4ката.Ама добре поне 4е бебо е добре.
Мен все много ме е страх да не взема да се изръся по стълбите,4е тук живея на втория етаж и всеки ден ги катеря и въпреки 4е са малко все ме е страх и си гледам в краката.

Ина4е аз тази но6т малко се поизпла6их.Събудих се от болки в корема....ама не ниско долу,а по скоро целия стомах ме боле6е и малко кръста.Та се поизпла6их,но след като посеих тоалетната се по4уствах по_добре и заспах.
Та днес цял ден се услу6вам дали 6ава бебока,ама от време на време дава по някой ритник,който аз по_скоро усе6там като бълбукане,та съм малко по_спокойна.

Ами това е от мен,много целувки на вси4ки и 4естито на преминалите успе6но феталната морфология
   bouquet  bouquet

# 257
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Мамчета, здравейте и от нас ...
mina77 горкичката, аз имах миналият месец подобен ужас от колата ни, която се запали ... два три дена след това не можех да дойда на себе си, като си представях постоянно какво можеше да се случи, но Господ си знае работата и аз и ти и бебчетата ни са добре!   bouquet
Трябва да си направим банкет, аз на 3-ти юни, ти на 4-ти юли и да почерпим всички виртуално, защото всичко е наред с нас!  party023
 Bimba25 и на мен ми се случваше това миналата седмица с болките, но реших, че е от жегите през деня, даже два пъти повръщах ... при положение, че не съм повръщала изобщо от началото на бременността, но сега съм добре   bouquet
Момичета, относно ходенето на работа по време на бременност, засега и аз плътно ходя, надявам се да ходя до последно, а после да се отдам на заслужена почивка и на сладко гледкане на бебчо Simple Smile
Нямам търпение да го гушна, да го видя, че е живо и здраво и всичко е пред нас!  newsm07
Целувки и приятен ден!
 newsm51

# 258
  • Мнения: 255
Мина, стискам палци бързо да се възстановиш. Обаче гледай природата как го е измислила - бебо е предпазен и е добре. Simple Smile
Не знам дали имате време да четете книги... но горещо препоръвам
Александра Маринина "Фантомът на паметта"
Мейв Бинчи "Нощи звездни и дъждовни"
На Мейв Бинчи съм фен от 2-3 години... а Маринина открих с тази книга - малко криминале, и много за смисъла и превратностите на живота, и смятам да прочета и други нейни книги (аз като си харесам някой автор и каквото излезе - чета, фен до гроб). Simple Smile

# 259
  • Мнения: 2 274
                             Здравейте момичета!
   Аз отново съм тук! Почти 4 дни бях на системи- от петък до понеделник на обяд! Слава Богу, имам единични контракции, които не са болезнени  Peace и доктор Велев реши да ме изпише да си почивам вкъщи! Бебо за една седмица е пораснал със 100 грама и отговаря на 23-та седмица! Явно ще бъде голям шишо  Crazy! Талията ми е пораснала с цели 4 см за 5 дни! Двете ми ръце са надупкани, но добре че този път не ми спукаха вените! Единственото притеснително е че имам кетони в урината, но ми казаха, че може би се дължи на малкото вода която пия! Утре трябва да се обадя да ми кажат какъв е резултата от стерилната урина и колко ми е магнезия в кръвта! Иначе хемоглобинът ми е добре като за бременна - 116! И аз не хапвам много месо - да не кажа изобщо! Добре че в болницата имаше кюфтенца / от истинско месо  Mr. Green / един ден и пилешка супичка, че близо от месец не бях хапвала мръвка  Mr. Green!
    В събота по обяд и Karil се присъедини към болничната компания  Tired! Беше и зле и я включиха и нея на система с Кормагнезин, но след като припадна решиха да продължи само с хапчета! Днес преди да си тръгна я видях, вече беше добре и ми поръча да ви кажа, че близначките са се представили блестящо и на двата изпита и имат доста високи оценки  / Мария каза да е в червено  Mr. Green /! И двете вече са си променили отношението към бременността и  и много се радват че ще си имат братче! Сега само повтарят колко обичат майка си и най-после проявяват интерес и загриженост! Сами разбирате, че Karil е на върха на щастието  Heart Eyes! Дано да продължат все така  Peace и много да обичат бебчото!
   Вени - завиждам ти за разходката! Искам и аз  Tired!
   Мина, желая ти бързо да се оправиш  Praynig! Знам какъв стрес си преживяла и ти съчувствам! Нас ни блъсна един идиот в петък докато пътувахме за Шейново! Добре че на колата и няма нищо, но така се уплаших... Shocked! Получих страхотни контракции и едва итърпях пътя до болницата  Confused!
   Бимба, на мен ми се е случвало да ме стяга така корема, заради червата! Ако имам разтройство или пък не съм ходила 2 дни по голяма нужда  Embarassed! Последното ми се случи сега в болницата! Усещам болка в целия корем, а всъщност идва от червата !!!
   Фъстъчка, благодаря за визитата  Hug! Имах нужда от разсейване!
   За сега толкова от мен! Аз ще лягам, че не е много препоръчително да стоя седнала! По някое време пак ще седна да ви почета! Много целувки по тумбачетата от мен и Karil и много да се пазите  Hug!

# 260
  • Мнения: 167
Привет,мамета Hug
Мина,тъкмо щях да ти пиша колко се радвам за екскурзията в Италия и прочетох новия ти постинг ooooh!Мила,съжалявам - почивай сега,за да може бързичко да се оправиш и да отидеш да се разтовариш в Италия. Praynig
Вени,ще ти се доверя и следващия път ще си взема нещо от тези автори - да не казвам голяма дума,сега имам много време за четене - в момента се боря с "Пътеводител на галактическия стопаджия"/който я е чел,знае колко абсурдно ненормална,но пък и смешна е тази книга/,а днес започнах и "Библейския код".Някой, ако прочете нещо хубаво да казва,че сега ни се е паднало да четем-живот и здраве,след някой друг месец,това ще е последното нещо,за което ще имаме време! Sunglasses

# 261
  • Мнения: X
benighted, добре си дошла! Радвам се, че вече нямаш болки. Друго си е да се прибереш у дома, нали? Явно тук всички ще си пъшкаме до ноември, но това е положението. Момичета, благодаря за милите думи, вече се чувствам по-добре, а пък и щом бебето е добре съм спокойна.

# 262
  • Мнения: 289
Здравейте, момичета!
 Определено по-леко се диша, като захладнее...
Аз всеки ден  като се разсънвам трудно, си казвам, че след седмица ще си взема някой ден почивка, обаче като стигна до офиса, като ме грабнат задачите и се чувствам добре и полезна. На моменти ми писва, ядосвам се, но / слава Богу/ като нямам сериозни оплаквания, не мисля да се застоявам в къщи, поне за сега. Пък и в петък, живот и здраве, се отправяме към морето...та имам мотивация да стискам зъби!
 Стискам палци да отшумяват тревогите и болезнените контракции и да споделяме хубави емоции от разходки, интересни книги и ритничета!
Лек и прохладен ден!

# 263
  • Мнения: 3 216
Здравейте, момичета!

Mина, слава богу, че всичко с бебо е наред! Пожелавам ти скорошно оправяне!
Benighted, добре дошла отново сред нас и никакви болници повече!!!

Аз да ви се пооплача съм понастинала. Мислех да пропусна посещението при доки, но кашлицата ми стана нетърпима и ме хвана страх да не навредя нещо на бебо, та днес го посетих. Е слава богу, не се налага да вземам антибиотици, а само Проспан за кашлицата - дано да помогне! Трябваше другата седмица да бъда на ЖК, но доки реши така и така съм отишла, да мина днес. Та искам да се похваля - потвърдиха ми пола - доки каза момиченце на 95 %!!! Вече имам 2 мнения за девойка, толкова се зарадвах, че след прегледа ходех като замаяна!
Хайде толкова от мен засега. Много целувки по тумбачетата! Hug

# 264
  • Мнения: 393
benighted, добре дошла отново при нас!   bouquet Hug Много се радвам, че всичко е преминало нормално, бебчо е добре и дебелее  Mr. Green Дано и Карил скоро да се присъедини към групичката ни. Heart Eyes

Мина, много съжалявам за падането .. радвам се, че не е имало каквито и да е било усложнения.   bouquet

Аз чакам с нетърпение утрешния ден, защото съм на ЖК и евентуално се надявам бебо да благоволи да си покаже половите органчета за по-достоверна информация, защото предният път бях в малък месец.  Blush
Вярно ли е, че цитонамазка не се прави по време на бременност, а само преди нея?  newsm78 И какви изследвания трябва да ми се направят за установяване на наличие на бактериии във влагалището. Rolling Eyes

# 265
  • Мнения: 255
AngelEyes, за цитонамазка - май се взема и през бременността. Моят гинеколог не иска да ми вземе, защото кървих в началото, и той се притеснява да не прокървя от манипулацията. Така че когато бях на прегледите в средата на 3 и на 4 месец, изрично се подписах на направлението за преглед, че отказвам цитонамазка.
Влагалищен секрет ми взе последния път (17 гс)... но не си знам резултата, ако беше лош сигурно щеше да се обади.
Benighted, добре дошла !   bouquet
Много се радвам за близначките на Karil, и за изпитите, и за промяната на отношението към мама. И дано и тя да се появи скоро...  Май е време за нова тема, липсва ми нейния писателски талант  Simple Smile

# 266
  • Мнения: 393
Мерси, Вени .. утре ще си поискам задължително вземането на секрет, защото диагнозата си е доста опасна и трябва да се лекува. Не искам нищо лошо да се случи на бебо при раждането.  Praynig

# 267
  • Мнения: 558
Здравейте и от мен!!!
mina 77 и аз се радвам, че всичко е ок, слава богу... ама всички трябва да се пазим от падания, хей! Никои не е застрахован.
benighted, кротко го давай, пък, ако имаш лаптоп и рутер, може и от леглото да пописваш, а?

Аз и преди бременността много се блъсках по разни мебели и касите на вратите, ама сега съвсем, на всичко отгоре- корема ми се оказва все до лактите на човека, с който говоря- и аз незнам как го правя... но това, както разбирате са мои глупости... A преди няколко дни видях една змия и изобщо, ама изобщо не се уплаших- представяте ли си!

Миналата седмица и мен ме боля мнооого неопределено корема- не бяха контракции де, по едно време се локализира точно като болка в левия яйчник- ударих 2 но-шпа, хапнах половин шоколад и спах цял ден- по някое време ми мина.

А сега имам сериозен въпрос, към дамите които са на моите гестационни седмици, и са с първа бременност- всеки ден ли усещате бебето?

Имам периоди, когато по 2-3 дни изобщо не го усещам, в повечето време- само сутрин и вечер го усещам, че си бълбука там... А нещо като по-усилени ритници едва ли съм почувствала повече от 4 пъти досега... ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е?

# 268
  • Мнения: 247
AngelEyes, от каква диагноза се опасяваш?
Извини ме, че питам така!
Но и на мен не са ми предлагали в ЖК подобно изследване и ако е наложително да взема да ги изюркам малко....?!?!

sofkobofko, с теб сме точни по термин и да ти отговоря.
От скоро да - всеки ден го усещам дребосъка.
И пак си остава най-силно усещането, когато съм легнала, което естествено става чак вечерта!

Но ти не се шашкай!
Може и това да е индивидуално. Аз сега си имам и разни терзания наоколо, та може и бебчето да реагира според адреналина на майка си?!  Rolling Eyes ooooh!

# 269
  • Мнения: X
sofkobofko, не се притеснявай затова, че не усещаш бебето всеки ден. Четох някъде, че това е строго индивидуално и че зависи от много фактори, включително и от големината на корема. Важното е, че го усещаш, нали? Аз например вече бях много притеснена защо все още нямам корем, но днес доки ме успокои, че бебето е напълно в норма и че тъй като всяка бременност е индивидуална не е задължително да имам абсолютно същия корем като другите мами. Така че - спокойно!

Общи условия

Активация на акаунт