Знаете ли колко получава вашия мъж

  • 31 845
  • 826
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 776
Във всяко нормално семейство се знаят заплатите и разходите. Парите са общи. Имаме общ дом и дете, как няма да си знаем парите.
Той получава парите на 1во число, плащаме сметките, пазаруваме за месеца , купува се каквото трябва за детето и домашните любимци. После с моята заплата доизкарваме месеца. Който каквото иска си купува или поръчва, уведомява другия.
Имахме приятели двойка, които си поделяха парите за сметката в ресторанта. Аз бях шокирана, все пак хората живееха заедно от 2 години, без дете. Още тогава си помислих, че няма да издържи тая връзка. Е, разделиха се.

# 46
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Да,знам колко пари печели съпруга ми.
И той знае колко пари печеля аз.
Парите са общи.
Но разбира се всеки от нас си има една определена сума джобни.

# 47
  • Мнения: X
На въпроса - да, знам.
И какво е това криене, незнам.
Парите не правят мъж, няма да си загубиш достойнството, като ѝ кажеш, споко!Губиш го, като криеш! Да си знаеш!

Умана е, няма спор!
Не виждам защо трябва да има криене в заплатите... Моят мъж винаги е знаел колко получавам както и аз, обаче имам една позната която ми каза, че има сметка която мъжа и не знае и част от заплатата заделяла там, значи мъжа и не и знае заплатата. Идеята била, че на мъж вяра не може да му се има и ако нещо станело да си има пари Grinning Може и много умна да излезне не знам Grin

# 48
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Булгаров, за мен, за да криеш колко ти е заплатата, значи че не можеш да си извоюваш сума за лични харчове.
Защото, или не разрешаваш жена ти да има такава за себе си, или тя не иска по някаква причина.
Не е винаги така.
Аз не знаех с точност заплатата на мъжа си, просто не бях питала, знаех я приблизително обаче. Истината е, че никога не се бях интересувала колко взема до стотинка, с точност, съответно не го бях питала за точна сума. Сега е на нова длъжност и коментирайки разни неща с мен, ми сподели сумата.
Изобщо не му държа и не съм му държала сметка на личните харчове, нито той е държал или държи такава на моите.

Авторе, ти приблизителна сума ли казваш на жена си? Или изобщо не ѝ споделяш?



# 49
  • Мнения: 1 174
По принцип и двамата си знаем колко са ни заплатите, но кой какво изхарчил от тях, не си даваме отчет.
С неговата се плащат  сметки, пазарува се храна. С моята давам джобни на детето, и останалото харча/спестявам.
Той взема повече, затова е така.
Например ако дам пари назаем на приятелка, няма да го питам за разрешение...
Имаме някаква свобода кой какво ще си купи, но имаме и мярка.

# 50
  • Мнения: X
Моята жена, постоянно ми натяква, че не знае колко точно ми е заплатата на месец и затова реших да си сверя часовника - само аз ли не си казвам точната месечна заплата или има и други мъже като мен.
Хаххаха, наистина ли не знае? И защо? Simple Smile

Парите са общи, знае колко точно имам в моята сметка, аз знам колко има в нейните сметки, нейната заплата е фиксирана, моят доход малко варира - като е повече се похвалвам, когато тя вземе по-голям бонус - тя пък се хвали, планираме по-големите разходи заедно. Сметките ни са разделени (все пак на всеки му се превеждат доходите по сметка, би било малко смешно да е една), но нейните са по-скоро спестовни (за семейството) и лично нейни средства, моята е по-скоро разплащателна - сметки, такси, всекидневно пазаруване за домакинството и т.н.

Между другото знаем си доходите сигурно от няколко месеца след началото на връзката. Би ми било странно счетоводителката да е по-привилегирована с информация отколкото най-близкия ми човек Simple Smile

Плюс когато човек е в брак средствата са наистина общи, следва финансови решения да се взимат общо, да се заделя нещо (колко точно зависи и от двамата) и т.н.

# 51
  • Мнения: 2 204
Тя казва ли ти колко е нейната заплата?
Аз пак да си питам?
Знам долу-горе, но дали е толкова колкото знам, не е много ясно.

# 52
  • Мнения: 7 776
И понеже ти криеш колко взимаш, това, което е казала жена ти "не е много ясно". Ми поискай й фиша и й дай своя. Ти защо криеш колко пари взимаш? Женени ли сте, деца имате ли?

# 53
  • Мнения: 46 511
Да знаеш доходите на някой човек не е толкова трудно, най-малкото като знаеш каква професия има и в кой град работи, ти е ясно колко приблизително изкарва като заплата. Ако дава имоти под наем, ясно ти е колко приблизително получава от тях месечно. В този смисъл жена ми, разбира се, знае горе-долу колко пари изкарвам...
Ами това обяснявам. Директен човек съм и подобни неща за мен са глупости. Ще проучвам аз заплати и пазар на разни стоки и услуги, за да предположа горе долу какъв доход има мъжът ми, щото той има сливи в устата и не може да каже. Мога да предполагам за комшията или за някой страничен човек, но за този, с когото градим един дом - нема начин, това е не унижение, а не знам как да го нарека.
Не съм материален човек и парите не ме интересуват особено, но при положение, че заедно правим различни инвестиции и планове, намирам за напълно задължително да си знаем приходите, защото в зависимост от тях обсъждаме предприемане една или друга стъпка, която засяга всички - мен, него, домът ни, детето ни.
На ниво гаджета е друго - нямат общи неща, освен ако не става дума за общ бизнес, примерно, и действията им по никакъв начин не засягат другия. Но да ми е най-близкият човек и да чака да го питам колко взима, и дори след директен въпрос да се прави на ощипана мома, няма начин, с такъв човек семейство няма, има двама съквартиранти, които правят секс и си делят консумативите.

# 54
  • Мнения: 178
Знаела съм колко взимат всичките ми партньори, с които сме живели на семейни начала. От размера на моята заплата никой не се е интересувал, но аз не съм я и крила никога. Взимам и доста допълнителни доходи от наеми, размерът на които не считам за нужно да споделям с партньора си, въпреки че настоящият ми партньор ги знае. Сметки, наеми, разходи по коли, екскурзии, излизания и прочие са се поемали винаги и изцяло от партньорите ми, всички са взимали в пъти по-големи заплати от мен, много рядко се е случвало да платя някоя по-малка сметчица, преди да се усетят. Моят принос за домакинството е да купя нещо за дома, да внеса уют или да платя хранителните продукти евентуално, ако отида сама на пазар, което почти не се случва. Моите доходи отиват за моите си лични нужди и покупки, поддръжка и хоби, за които неща отиват доста пари. Предлагала съм да се включа в бюджета поне частично, категорично ми е било отказвано, въпрос на ''мъжество'' било мъжът да може да поеме всички разходи. Смятам го за правилно, ненавиждам стиснати хора, аз самата съм с много широки пръсти, постоянно купувам подаръци на близките си, правя изненади и прочие обичам да си живея живота и да радвам близките си хора. Първият ми партньор 5 години си оставяше заплатата вкъщи, веднага щом се прибере и държеше аз да се разполагам с нея и да правя разчетите. На другите съм имала винаги достъп, кодове и позволение да използвам дебитни и кредитни карти, никога не съм, не ми се е и налагало. Абсолютно никога не съм питала кой колко взима и не бих си позволила да търся такава информация или да държа сметка на някого за приходи или разходи, както не желая и на мен да ми се държи. Ако човекът до мен не взима голяма заплата и иска да си купи нещо по-скъпо в конкретен месец/месеци, аз съм склонна да поема временно издръжка, режийни и т.н. Ако съм имала нужда от по-значителна сума спешно назаем, партньорите ми разбира се са ми услужвали, след което не са искали да им бъде връщана, въпреки моите настоявания. Не смятам, че е нужно да се знае до стотинка кой колко взима в едно семейство, щом има доверие и никой не се чувства ощетен или лишен заради нечие хоби, порок или подобни неща.
Моя приятелка вече няколко години живее с човек, с когото уж градят семейство, правят опити за деца, той взима тройна на нейната заплата, поема сметките, всички други пари си ги спестява в сметка, не е за нещо конкретно, тя поема храната, всички излизания, море веднъж годишно и плаща и нейни си кредити, всеки месец е на червено, тъй като заплатата й е много малка. Той не й помага никога и при никакви обстоятелства. Беше й се наложила операция, спешно й трябваха 3000лв, сериозна операция, нямаше как да се избегне, той не й помогна, моят бивш й даде парите за операцията. По време на съвместния им живот, тя случайно разбра, че той е успял да задели доста голяма сума в сметката, тъй като реално, режийните излизат около 150лв на месец и абсолютно всичко друго се заделя в неговата тайна сметка, докато тя покрива всичко друго, което като сума излиза повече.
Така че хора всякакви, мнения също.

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 15:24 от Alexa1991

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 959
Не знам колко изкарва мъжът ми, нито колко харчи. Аз съм на трудов договор, той ориентировъчно знае, но никога не ме е питал.
Харчим както дойде, големи разходи той най-вече.

# 56
  • Мнения: 2 403
при положение, че заедно правим различни инвестиции и планове, намирам за напълно задължително да си знаем приходите
И това подчертаното, викаш, е много мъдро - във форум, в който половината сте омъжвани и развеждани, някои по 2-3 пъти?

# 57
  • София
  • Мнения: 16 194
Да. А с бащата на третото ми дете се разделихме, когато неговата заплата взе да си остава само и изцяло за него. Като смята, че не е част от нашето семейство, прав му път, спря да бъде част от него.

За мен едно семейство го прави такова доверието, криенето на пари не е проява на доверие.

# 58
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Да, знам. Че даже имам копие от дебитната му карта Scream
И аз така.

# 59
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Не знам колко точно получава. Нямаме семейна каса или по-скоро 90% от разходите за всичко поема той.

Общи условия

Активация на акаунт