Парфюмни размисли и страсти - 223

  • 78 077
  • 725
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 10 012
Точно тези ми тридневни любови ми бяха голяма спънка в придобиването на доста аромати. Лекувах се с отливки. Дори имах правило- без да съм изпръскала 10мл флакон, да не купувам бутилка, защото после не ми се занимава с продажби и размени.
Лятото на 2012 беше някакъв ароматен прелом- полудях по поне 30 аромата по време на ваканция в Испания, един от тях беше Диор Ом Интенз, който придобих чак миналата година, а се оказа правилното решение! Но защо ми трябваше да го обикалям толкова много години, не знам!
Всъщност, знам- имам много любимци които ми прилягат като ръкавица, поне по 20 на сезон, всеки носещ различно усещане, емоции и ноти. Кой по-напред! Laughing Чакат на опашка, да им дойде реда.

Някои аромати свързвам с определен тоалет или стил на обличане, с цвят дори. Сериозно ароматно зависима съм, няма какво да се лъжем.

Ароматите на Том Форд са от тези които ми носят силно и внезапно влюбване, след което емоцията утихва, и се забравяме.

Мога да се похваля с 3 дъна този месец, а още не е свършил. Две бутилки и една отливка!
Сбогом, Ricci Ricci, La Panthere (може би ще се вземем отново наесен) и La Vie Est Belle!

Надявам се тази година да подобря рекорда си от 2015та, в която видях 14 дъна на бутилки (без декантери).

# 106
  • Мнения: 512
Deziderata, благодаря ти!😗

# 107
  • Мнения: 5 001
Диор ом интенз, който толкова много коментирате този от 2011 ли е? Мъжът ми го има, аз не съм му голям фен. Тази година не го е носил, забил е на една ванилия на Монтал цяла зима. Сега в студа ли му е сезона?

# 108
  • Мнения: 5 903
Е тоя парфюм без малко да ми разруши брака. Мъжът ми хем не разбира от парфюми, хем и претенции все има. И постоянно прави неуместни коментари, че аз скъпи парфюми си купувам, пък той все ощетен. Не е ощетен, ами той просто се полива с парфюмите и на мен ми става направо гадно от това безхаберно отношение от негова страна. Но за да успокоя страстите, викам му, ей сега ще видиш какъв парфюм ще ти избера, да си глътнеш граматиката. И с поръчка за мен вземам и на него ето тази гад на Том Форд! Дойдоха парфюмите, радва се моят човек на цената. Скъп парфюм, значи много го обичам. Вика, другата седмица пак си поръчай за теб нещо. Охооо, голяма любов. И като се напръска този човек с тоз парфюм, мале, мирише на повръщано! Е, вика, как е? Супер, викам му, страшна миризма! А тя миризмата наистина страшна!!! За да го баламосам, казвам му да не се пръска всеки ден, да си го пази. Що, вика той, пак ще го купим, бе. И пак се пръска, а вонята на повръщано направо ме насълзява. Мирише на повръщано, но не знам дали ви се е случвало да помиришете бебе, което е повърнало мляко и в гънките на вратлето му млякото се е вкиснало. Ето такова повръщано. На третия ден вече не издържах, казах му как мирише. Абе, глупости вика, за толкова пари точно на повръщано ще мириша. И пак се пръска и детето влиза в този момент, вдига носа гнусливо и вика: мммм, кой повръщал тука бе!
Мъжът ми направо кръвнишки ме изгледа и вика: а едно време какъв парфюм ми купуваше, всички ме питаха с какво съм парфюмиран.
А този парфюм, дето го питали с какво е, е един на Ейвън, който след известно време го спряха от производство и той много страдаше за него.
И сега не дава да му поръчвам, а като му подаря за повод, докато отваря парфюма ме гледа с поглед на ченге, един вид: кво пак си направила, каква гнусотия си ми купила!

# 109
  • Мнения: 10 012
Диор ом интенз, който толкова много коментирате този от 2011 ли е? Мъжът ми го има, аз не съм му голям фен. Тази година не го е носил, забил е на една ванилия на Монтал цяла зима. Сега в студа ли му е сезона?

Да, предполагам е той, въпреки че не знам кой точно бач нося. Сега му е студено. Есента и пролетта се развива по-богато при мен. Затова сега нося повече Валентино Уомо Интенз, който е идеален в студ, и са си подобни като категория.

https://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/Dior-Homme-In … e-2011-13016.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Valentino/Valentino-Uomo-Intense-38254.html

# 110
  • Мнения: 547
Ох, смях си се сама. Развесели ми деня!

Секси парфюм - картие пантерка и нарсизо поудре.
И аз отливки взимам първо, че съм с доста претенциозен нос. Трудно се влюбвам в аромати. Спомням си преди години голяма любов имах с гучи ръш и коко мадмоазел. Сега се чудя на тогавашния ми вкус, но какво да се прави - периоди. То и аз далеч не съм същата...
 Като си зацикля на нещо  по една година карам с него. Но пък ми е много приятно да ви чета и се радвам на вашите описания и емоции.

# 111
  • Мнения: 31 206
На последните страници все мои големи любимци обсъждате.
Мъжът ми носи постоянно откакто е излязъл Dior Sauvage сега има и ЕДП. Поомръзна ми на мен, но той си го иска, защото в офиса много го харесват. А и не може само Монтали отрови.
Joy обожавам, днес пак съм с него обилно и силно се радвам, че не е много харесван, за да не стане масовка. С нетърпение очаквам интензивната му версия аз. Обожавам Диор и от новите им неща почти всичко ми харесва.

Том Форд любов моя! Тусканската кожа носим много с любовта и ни мирише на чисто нов кожен колан плюс малко малини. Дали има наистина кокаин не знам, защото не съм мирисала никога кокаин.
Табако Ванил е един от най-любимите ми парюми въобще, бие го само Нероли Портофино Интенз, който като купувах ми казаха в бутика, че съм абсолютно единствената харесваща го, защото мирише на евтин прах за пране. Викам "нищо така да мириша искам". Whistling

Сега за РД след няколко дни искам Vanille Fatale Tom Ford и може би по-нататък Lost Cherry Tom Ford, но ми трябват още проби, защото не съм сигурна. Началото му е превъзходно, но трябва да видя базата.

Последна редакция: сб, 19 яну 2019, 11:33 от densi

# 112
  • София
  • Мнения: 1 974
Привет и от мен в новата тема Flowers Bouquet

Чета си ви и започвам да се притеснявам какво харесват жените,няма нищо от моите парфюми....ужассс Laughing,нито Герлен , нито някоя Прада ....трябва ли всичко да хвърлям Sweat Smile
Milen Ivanov, приятел, говориш за Guerlain L’Homme Ideal Eau de Parfum и Prada L'Homme L'Eau - толкова хубави и пипнати парфюми!!! Но ако ще го правиш, и аз се нареждам на опашката пред кофата ти за боклук Smiling Imp За мен, тези двата са едни от най-добре композираните аромати в своите стилове... Носи си ги с кеф. Знам, че имаш и Montale  Red Vetyver - той също има потенциал за секси тупалка, така че не е като да ти липсват разнолики секс магнити Simple Smile

Наскоро поръчах Rasasi La yuqawam femme като друг двойник на Black orchid, но уж по-силен и траен, ами не е точно така. Оказа се, че е преформулиран.
Lizia - направо не мога да повярвам! Имам негова проба, вярно от времето на ензо още, с мазване и е доста траен и силен, наистина по-объл, мек, женствен, изискан, миловиден и уютен от Блек Орхид на Форд, но като цяло е много интезивен. При 3-4 пръсвания, смятам, че ще си тоталния хегемон за деня, където и да отидеш... Специално тази линия на Rasasi - La yuqawam е звяр по отношение на трайност и сияж. Съжалявам, че си разочарована от представянето му. Надявам се, че от композицията си доволна - за мен, той е подходящ за онези жени, които харесват Блек Орхид, но им се иска да е по-женствен и заоблен, без ръбове и мъжки заемки.

По темата Секса и Парфюмите, нищо не мога да кажа.
Чувствам, че съм изгубил всякакви критерии и сензитивност към тази характеристика на ароматите. То и преди години нямах особено отношение/мнение към това, доколко този или онзи парфюм е секси, а сега съвсем съм спрял по тази тема. Доста по-лесно ми е да давам съвети на приятели и познати Smile

Парфюм за деня: Baldessarini  Ultimate
Скрит текст:

Хубав уикенд!

Последна редакция: сб, 19 яну 2019, 12:08 от Deetron

# 113
  • Мнения: 31 206
Наистина са чудовища като силна, интензитет и трайност Rasasi - La yuqawam. Аз още не съм купила Табакото им, но не съм се отказала. Просто сега съм на вълна силно женствени парфюми с рози и сладост и не съм сигурна, че ще го нося.

# 114
  • Мнения: 7 574
За мъжки аромат- terre d'hermes ми е най-голямата любов.

Да се опрлача ,че вчера тествах champaca absolute ,толкоооваа ми беше харесал на блотер ,  така го исках ,но на мен не седи добре. Мирише на сапун ,нищо общо с това,което исках. сега искам само Фаталната ванилия.

# 115
  • Филибето
  • Мнения: 1 034
Много сложна тема е зададена тука Grinning Привлекателно ми се струва когато се излиза от коловоза и мъж не се притеснява да носи някакви сладини, а жена да се ароматизира с леко мъжки, униСексови миризми Stuck Out Tongue Winking Eye жена с ла ви е бел и мъж с хвойна кво му е сексапилното Grinning

Вчера успях да намеря споменавания напоследък Дюпон ванилия и кожа. Да ме простят почитателите му ,но по-лош аромат скоро не бях тествала. Някаква какафония от тобако ванил и неприятна кожа ми се видя. А мислехме да го вземаме насляпо с парфюмна дружка.

Последна редакция: сб, 19 яну 2019, 18:47 от Chocolat_

# 116
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Много кофти парфюм е и за мен този Дюпон ванилия и кожа,както и цялата колекция,писах вече миришат ми евтино.Аз пък винаги съм харесвала женствени парфюми,такива с мъжки уклон не са за мен.Дано не излизат фланкъри на Джой/макар да ме съмнява/,този парфюм ми е много анти,не го мразя,но ме отблъсква ужасно.Радвам се,че се появиха нови лица в темата да има разнообразие,дано се включват още хора.Интересно ми е да чета мненията на повече хора и възприятията им.

# 117
  • Мнения: 31 206
А ще излизат със сигурност всяка година, дълги години.

# 118
  • Мнения: 2 971
Аз за парфюм на Шанел и Диор не мога да кажа нищо лошо.Дори и в най-зле изпълнените има класа и стил.Може на първо помирисване да не са ми wow....,но като ги понося от сърцето им излизат такива чудесии през различните сезони,че няма начин да не се влюбя ...и най-секси /ако мога така да кажа / или по скоро най -уверена се чувствам с парфюм на Шанел или Диор ❤👌Вчера например сложиш Шанс ,едп-по принцип го слагам ,когато ми се прииска някаква свежест...ами сега в студеното така се разви,че се чудех да не съм объркала Шанс-чето с нещо много женствено и опияняващо,но като погледнах в дамската чанта...беше си Шанс-чето,това старичкото от преди години... 😍🥰

# 119
  • Мнения: 5 903
Аз за парфюм на Шанел и Диор не мога да кажа нищо лошо.Дори и в най-зле изпълнените има класа и стил.Може на първо помирисване да не са ми wow....,но като ги понося от сърцето им излизат такива чудесии през различните сезони,че няма начин да не се влюбя ...и май на секси /ако мога така да кажа / или по скоро най -уверена се чувствам с парфюм на Шанел или Диор ❤👌
Парфюмите на Диор са много уважавани от мен, само че не новите варианти. Затова и посочих Sauvage като елементарен. Сякаш не е на Диор! А този новият Joy... За мен той е парфюм-масовка. Не съм го купувала, закъснял подарък ми е за рождения ден и не бих го продала или заменила, но просто е срам за марката, смайваща посредственост. Години нищо не произвеждат и накрая... Joy!
А какви времена имаха...Аз съм била готова да коленича пред Жадор през 2000-Та година. Но след това...

Общи условия

Активация на акаунт