Парфюмни размисли и страсти - 223

  • 78 169
  • 725
  •   2
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 1 975
Привет, днес при парфюмна разходка, открих този нов мъжки парфюм: Montblanc Explorer  for men

Скрит текст:
Прекрасна вариация на Creed Aventus Smiley Горещо го препоръчвам за тестове на тези от Вас, които са чували са този прочут парфюм и не са имали възможност да се запознаят. Чудесен!

Също така, този Mercedes-Benz Select - https://www.fragrantica.com/perfume/Mercedes-Benz/Mercedes-Benz-Select-47001.html, също е мноооого хубав парфюм в тази посока Cupid

Допаднаха ми също новия Тендър Шанел, както и новия Нарцисо Пюър Муск, който намирам за много чист, зелен, изискан, но поне при мен показва някакво страно лице на едновременно изискан, стилен и чист, но и някак сексуален същевремнно. Не мога да го обясня. Нарцисо са майстори на това оплетено усещане.

Има и два нови мъжки и дамски парфюма на DSQUARED²:

- DSQUARED² Wood for Him  - https://www.fragrantica.com/perfume/DSQUARED-/Wood-for-Him-51413.html
- DSQUARED² Wood for Her  - https://www.fragrantica.com/perfume/DSQUARED-/Wood-for-Her-51414.html

Мъжкия е супер стилен, секси, хем формален, хем става и за ежедневен, направо жесток! Мирише си на мъж на 100% Smile Донякъде ми напомня версия, която имам - He Wood Cologne/много е изгоден в нашите он-лайн сайтове/, но новия Wood for Him звучи по-зрял и сериозен, професионален и май е още по-секси Simple Smile))

Сега за дамския - ами то с това име - Wood for Her - какво да кажа Smile Smile Smile
Лек, позитивен, цветен, младежки, щастлив -  същинска пролет в бутилка! Има голяма вероятност да цъфнат някои други дръвчета в негово присъствие Satisfied

Видях и два нови от Армани - мъжкия Stronger With You Intensely и дамския In Love With You. Мъжкия много не успя да ме свали от възхита, но дамския определно ми хареса и то дооооооста!

# 571
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 158

Сега за дамския - ами то с това име - Wood for Her - какво да кажа Smile Smile Smile


хехе това ме развесели, като стана дума за имена Girl of Now Forever на мен ми звучи леко ..тъпо.

Аз не усещам никакви ябълки в новия Шанс (и по-добре) но и дюла не усещам. Много ми харесва, напоследък само него нося, в горещите летни дни ще е идеален.

# 572
  • Добрич
  • Мнения: 74
Откакто реформулираха Chanel парфюмите и ги направиха пеперудести могат да се разносват в чудесни парфюмни смеси.
Моите любими смесвания са Chanel 5 ЕДТ и Chanel 5 Premier (допълват се един друг с увеличена трайност), Chanel 19 ЕДП с малка щипка Coco Noar (красив и не толкова "салатен") и Chanel 5 Premier с малка щипка Allure ЕДТ (увеличена трайност със запазена класа).

Последна редакция: сб, 09 фев 2019, 15:47 от magi_pet8899

# 573
  • Мнения: 2 999

Новите ми придобивки,не мога да не се похваля 😊Номада е просто приказка ,днес си го разносвам и не мога да му се нарадвам.Толкова чистота и свежест и в същото време леко агресивен,но по женски агресивен/или може би секси е по-правилната дума/В началото леко ми напомня на Си /Армани/-може и да греша,но този е в пъти по опияняващ и завладяващ.Повече няма да вярвам на никакви ревюта.Някой беше казал ,че Номад му извиквал представа за 80-годишна бабинка с рокля,отиваща на неделна служба-скандално !!! 😁😁У мен изниква представа за жартиери,високи токчета и прилепнала по тялото рокля.Разни хора,разни вкусове,разни асоциации...
Мон Гирлен Флорал ми напомня по ДНК на Мон Гирлен,но все още не съм го разносила и нямам впечатления .
Номад =Любов 🌹❤

# 574
  • Мнения: 721
Пробвах новият chanel chance eau tendre, мирише ми на шампоан с дюла и малко индрише. Много компотен ми идва. От мен 👎

# 575
  • Мнения: 31 288
На носене и на мен ми мирише на шампоан. Така го чаках, а съм толкова разочарована.

# 576
  • Мнения: 2 254
Не харесах и аз новия Chanel, не е моят аромат.

Напълно съм съгласна за Номад! Много силно се влюбих в него миналата пролет.

# 577
  • Viena
  • Мнения: 3 592
Имаше едно време един български дезодорант Зелена ябълка, Шанел са направили реплика с Шанс.

# 578
  • Бургас
  • Мнения: 9 402
Аз също много си падам по Номад,а и се очаква негов нов фланкър скоро,както и нов Задиг и Волтер пак-https://www.fragrantica.com/perfume/Chlo-/Nomade-Eau-de-Toilette-53224.html    https://www.fragrantica.com/perfume/Zadig-Voltaire/Capsule-Colle … n-2019-53463.html

# 579
  • Мнения: 2 999
Аз съм си въобразила ,че тоалетните води са ми блудкави,не така наситени като парфюмните и само на едп обръщам вниманиеСамо Кристал о Верт,който е едт пръскам и то вероятно ако го сътворят във версия едп,към нея ще се насоча.😊

# 580
  • Мнения: 31 288
Денси, коя съфорумка е авторка на статията? Благодаря за споделянето.
Калина Гарелова е съфорумка, която пишеше тук и е изключителна парфюмиста и човек. Отдавна не сме я виждали, дано се включи. Тя има издадена книга за парфюми, която е много интересна. А представянето в известна софийска галерия, е едно от най-запомнящите се парфюмни събития в моя живот.

# 581
  • Мнения: 1 111
Денси, коя съфорумка е авторка на статията? Благодаря за споделянето.
Калина Гарелова е съфорумка, която пишеше тук и е изключителна парфюмиста и човек. Отдавна не сме я виждали, дано се включи. Тя има издадена книга за парфюми, която е много интересна. А представянето в известна софийска галерия, е едно от най-запомнящите се парфюмни събития в моя живот.
Много ценна информация! Непременно трябва да намеря тази книга.
Влюбих се в cuir noir на Armani prive! Толкова на нищо от нещата, които харесвам обичайно да не прилича и същевременно така да ми въздейства. За пръв път харесвам дълбоко кожен аромат и сандалово дърво. Безумно траен при мен, шишето е разкош, но цената му излиза извън зоната ми на комфорт, поради което и няма да го купя. Любопитно ми е защо повечето луксозни серии на мейн стрийм марки са в подобни огромни количества? Не мога да си представя да изпръскам 100 милилитра от този аромат ако ще само с него да разполагам до края на живота си.

# 582
  • Мнения: 2 999
Добро утро,парфюмни!Стайвайте да ароматизирате света около себе си 🌹След лиричното отклонение искам да кажа ,че върху мен Мон Гирлен и Мон Гирлен Флорал се държат като два съвсем различни парфюма.Единия е някак си по-плътен,по-мек,по-топъл,другият,който в никакъв случай не е по-лош,е цветя,цветя,и отново цвета.
А по отношение на Номад,който си пръснах вчера около 10.30 сутринта-мнооого траен,косата ми мирише все едно току що съм се напръскала.Опиянява ме този аромат-за мен е просто вълшебство ❤🌹

# 583
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Привет, днес при парфюмна разходка, открих този нов мъжки парфюм: Montblanc Explorer  for men

Скрит текст:
Прекрасна вариация на Creed Aventus Smiley Горещо го препоръчвам за тестове на тези от Вас, които са чували са този прочут парфюм и не са имали възможност да се запознаят. Чудесен!
Deetron, и аз пробвах този Montblanc Explorer и съм напълно съгласна с теб, че е страхотен клон на Авентус, при това точно от плодовите бачове, които аз харесвам. Много ведър и хубав, нямам нищо против да стане масов и да го носят повече хора, нищо, че не представя нищо ново на пазара, но поне мирише хубаво Heart Eyes. Флаконът също е взаимстван от Прада, но пък е много хубав и удобен. Направо ми дойдe като балсам за душата след запознанството ми със Spicebomb Night Vision Viktor & Rolf . Ужасно нехармонично изпълнение за мен. Нищо общо с предишните мъжки бомби на компанията, които си имат общо ДНК и сходно звучене. Нямам идея и защо са решили, че това е нощна визия, за мен няма нищо нощно, клубно и съблазнително в него. Много зелен, много подправков, много небалансиран. По пирамида изглежда чудесно, но реално в него няма никаква топлина и сладост. Нито бадеми усещам, нито тонка, нито сладникаво дърво. При мен са остри, режещи ябълки, тонове прясно нарязан риган и салвия, начукан черен пипер и гераниум. Получил се е един намусен, сърдит, напрягащ парфюм, никак не ми допада. Жалко за хубавата визия на флакона, това му е единственото хубаво.

Другото разочарование дойде от Black Opium Intense Yves Saint Laurent По пирамида звучи точно като за мен, лакритц и кафе на едно място, абсентът също ме привличаше, както и плодчетата черница са ми страшно любопитни, откакто се влюбих в Electric Purple Lalique. Флаконът на живо изобщо не изглежда така, а точно като останалите флакони. Красивият син цвят се вижда само като се постави срещу светлината, иначе трудно ще го отличите от останалите. Парфюмът е много различен от предишните версии, загубена е сладостта, както и мощното присъствие на белите и упойващи цветя е сведено до минимум. Основното, което усещам аз в този парфюм е много алокохол, и изветряло кафе. Ако трябва да съм съвсем точна, изобщо не ми мирише на абсент, нито на някакъв хубав коктейл, нямам нищо против алкохола в парфюм, стига да е употребен правилно. Тук от комбинацията на несъвместими за мен ноти се е получило онова усещане за затоплена бира на плажа, останала накрая на стъклена бутилка. Не знам кой иска да мирише така, аз със сигурност не искам. Не съм го пробвала на кожа, може там положението да е по-добро, но ориентировъчния тест на хартия направо ме потресе. Чаках да стане по-хубав, но не, топлата бира си беше там от начало до край.

macadamia, честити нови придобивки! С радост да ги пръскаш! Ако ти допада Номад, с много сходно звучене е и Sunlight Lumiere Jil Sander Точно такъв е грейпфрута и тук, заобиколен от свежи и сладки цветя. Ако някога ти попадне, тествай го.

Любопитно ми е защо повечето луксозни серии на мейн стрийм марки са в подобни огромни количества? Не мога да си представя да изпръскам 100 милилитра от този аромат ако ще само с него да разполагам до края на живота си.
mechetaishan, наскоро гледах едно журналистическо разследване по немската телевизия за високите цени на парфюмите, и огромните печалби, които формират компаниите от тях.  Според него, разходите за произвоство на малки флакони и картонажът им са нерентабилни за компаниите, защото излизат по-скъпи като доставна стойност от големите. Самият сок на парфюма е съвсем малка част от общите компоненти, формиращи цената. Печалбата за компанията от голям флакон е много по-добра и по-голяма, отколкото от малък флакон. Поради тази причина почти не останаха компании, които да предлагат ниш и по-трудни за възприемане изпълнения в по-малък размер.

На всички с нови придобивки и парфюмни открития, честито! И дайте по-усмихнато! Защо ни е това хоби, ако не ни кара да се усмихваме Hug

Парфюм за деня: Superlady Pierre GuillaumeHeart

# 584
  • София
  • Мнения: 767
Привет! Simple Smile

Заговори ли сте за любови и не мога да не спомена новата ми абсолютно необичайна за мен и страшно импулсивна любов - Nudiflorum  
Скрит текст:

Мирише на топло тяло, след сън, а защо не и след палава нощ ..Simple Smile
Не познавам цитираните в "reminds me of" парфюми , това е първият "плътски" парфюм, който тествам бях неудържимо привлечена и купих за по малко от 20 мин. Луда работа.
Не мога да си представя да го нося на работа, разсейва ме и ми докарва порочни мисли, ускорява ми пулса и ме кара да мисля за отминали или бъдещи порочни нощи.Smiling Imp
Най-сексуалния парфюм, който притежавам.

Отвори нова страница в парфюмния ми свят, ще търся други парфюми с "животински" нотки.

Последна редакция: нд, 10 фев 2019, 22:50 от Courage

Общи условия

Активация на акаунт