Смеят се, гукат и плачат - НОЕМВРИЙЧЕТАТА сладки с мама се закачат!

  • 55 066
  • 414
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X
Някои от вас започнаха ли захранване? Ако има такива разкажете как протича при вас Simple Smile

# 181
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Много е рано за захранване. СЗО не препоръчва захранване преди 4ти месец и то при деца с тежък рефлукс или други медицински причини. Захранването със сокчета вече се отрича.
Баткото го захраних на 6м, малката също мисля тогава.

# 182
  • Мнения: X
Много е рано за захранване. СЗО не препоръчва захранване преди 4ти месец и то при деца с тежък рефлукс или други медицински причини. Захранването със сокчета вече се отрича.
Баткото го захраних на 6м, малката също мисля тогава.
Възможно е поради различни съображения някой да е започнал ранно захранване от 4-ти месец. Затова питам.

# 183
  • Мнения: 2 173
Баткото го захраних на почти 6 месеца. Сега беба я глася като стане на 5 и да почваме с пюре от тиква. Ще процедирам по същия начин, както с баткото, защото беше успешен, не сме имали проблеми, не е имал колики или пък да не е искал да яде. Взех тиква, сварих я на пара, намачках с част от бульончето и затворих в контейнерчета за съхранение (3-4 не повече) и замразих. Първия ден дадох две лъжички, вторият четири лъжички, от третия ден натам колкото изяде. Като минат 5-6 дни на тиква, сварявам морков и по същия начин давам. Като не го държах на морков толкова дълго, защото му действаше запичащо. След това смесвах тиква и морков. Последователно въведох пащърнак, картоф, батат, тиквичка и т.н. След зеленчуците въведох оризова каша. След нея месо, след месото жълтък, глутен, там някъде и плодове. Simple Smile Всичко на един принцип с по една-две лъжички, после 3-4 и след това микс. Само белтък въведох с печиво.

# 184
  • Мнения: X
А в какъв период става заместването на закуска, обяд, вечеря? Колко пъти се дава мляко? Или детето само ще си покаже. Заместването на кърменето с твърди храни отразява ли се на кърмата?
И някой ако е чел или знае полезна книга за захранването със схеми и хубави рецепти ще съм благодарна да сподели.

# 185
  • Мнения: 116
Evita, виж на 1ва страница. Г-ца Лаленце е събрала адски много полезни линкове има и за захранването. Аз планирам захранване от средата на 4ти месец, няма да е готов за началото. Ще започна с тиквичка, пъщърнак и др. зеленчуци по 1 лъжичка 3-4  дни и ще вдигам лека полека,ако му хареса. Без заместено хрнене до 6я месец. Тогава ще заместя обедното, после още едно и така. Консултирай се с гастро и личния лекар, кога е най-подходящо и с какво да започнеш.

# 186
  • Мнения: 220
  поздрави от рожденика

# 187
  • Мнения: 541
Давате ли биберон за през нощта ? От два дена Алекс започна да се буди на два,три часа през нощта и се чува такова мляскане ,а той си сложил ръката на лицето и засмукал палеца .

Аз иначе съм много болна , предполагам настинка , дано той да е добре

# 188
  • София
  • Мнения: 3 715
Аз давам като го приспивам всеки път, като се унесе то плюва и повече не то търси.

# 189
  • Мнения: 2 173
Значи като захранваш, избираш си едно хранене (кърмене) , да речем на обяд. И вместо да накърмиш детето му даваш пюренце една лъжичка, след това кърмиш. На следващия ден пак така, идва момента за кърмене, обаче даваш две-три-четири лъжички и след това кърмиш. Лека полека детето ще започне да се наяжда с твърдата храна и ще ти остава кърма, която с напредване на захранването ще се редуцира. Като дойде моментът да ти откаже кърмене (след като се е наяло с пюрето), минаваш на следващото хранене, да речем следобедната закуска и процедираш по същия начин. След време ще си заместила 2 хранения. Към годинката би трябвало да ти е останало макс 1 кърмене за вечеря обикновено (за приспиване) и си е въпрос на твое решение кога ще го отбиеш, обикновено се съобразява отбиването със сезона, в горещините не се отбива.

# 190
  • Мнения: X
Благодаря, ЯННА! Simple Smile

# 191
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Само да допълня към поста на Яна, че най-важно е да се водиш по детето. Има деца, които са готови още на първия месец от захранването да заместят ядене и такива, които чак след няколко месеца заместват напълно цяло хранене дори при въведени предиобедна и следобедна закуска (просто си търсят кърмата след твърдата храна). Вече е и въпрос на майката дали има желание да кърми.
Моя син го отбих напълно на 1г и 6м, вече бях бременна с малката в 9гс и беше наложително. По това време търсеше само вечер за приспиване около час след като беше вечерял. До към 1г и 3-4м търсеше и за заспиване след обяд, но като тръгна на ясла много бързо свикна без това кърмене. Аз не бързах да отбивам, въпреки че последните месеци реално не сучеше за нахранване, а за успокоение.

# 192
  • Мнения: 980
Давате ли биберон за през нощта ? От два дена Алекс започна да се буди на два,три часа през нощта и се чува такова мляскане ,а той си сложил ръката на лицето и засмукал палеца .

Аз иначе съм много болна , предполагам настинка , дано той да е добре
Давам й биба и тя си я плюе сама, когато не я иска вече. Особено вечер като я усетя, че си лапа палеца, пак й я давам 🙂

# 193
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Здравейте!Поздрави от Виктор, който вече е на 4м..Вчера ни сложиха първите ваксини, до сега ги отлагахме поради  това, че беше болен, после имаше нали и грипна епидемия.
Захранване се прави на 4-6м.Всичко преди 4ти месец не е препоръчително.Сок особено.Лично аз също ще процедирам както с голямата и ще захраня на 6 навършени месеца + 1-2 седмици / пада ни се ваксина тогава и ще се съобразя да не се запстъпва нова храна и ваксина/.Виктор е на кърма + все още две дохранвания по около 60мл. към 14ч и към 18-19ч..През другото време суче активно и много на често.Труден е за кърмене, той се върти, като му е слаба струята се сърди, дърпа се от гърдата, та се налага да го връщам по няколко пъти, да сменям гърди пози.Няма да се отказвам, обаче.
За кърменето - до годината 70% от храненията трябва да са млечни.Което ще рече, че ако на година има само 1-2 кърмения това е крайно недостатъчно за бебето.Освен това при кърмени бебета се избягва заместване на хранене преди първата година точно с тази цел.Захранването е за запознаване с новите вкусове и въвеждане на храна, но основното трябва да е млякото.
Дъщеря ми също е активно кърмено дете, на годинка имаше все още доста кърмения, да кажем че 5 със сигурност са били, но тя беше на поискване та броя варира.Понеже е естествено отбита, та 1 кърмене остана чак малко преди втората годинка и дни преди рождения си ден се отби сама, като дните преди това пропускаше по ден или два.Най-лекото и приятно отбиване - без драми, без никакви похвати.Много се надявам и Виктор да се отбие така.Той е по-труден за кърмене, както казах, та с него ще се бутаме до годинката и след това както дойде вече по негово желание.Впрочем СЗО препоръчва поне 2г. кърмене.Все пак всичко опира до желанието на двойката майка-бебе и също и конкретни стечения на обстоятелствата.

# 194
  • София
  • Мнения: 6 010
Море!, къде я четеш тази информация за това колко трябва да са млечните хранения до годинката? Аз много имам нужда да попрочета по въпроса, че захранването предстои...

Общи условия

Активация на акаунт