За болката

  • 8 941
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 32
Много ми хареса написаното от Шани,дори и на 100 да станем,ще ни боли със същата сила.Който твърди,че времето лекува,никога не е преживявал нещо подобно.Незнам как е било при вас,но мен много ме дразнеше,когато някой ми кажеше "Нищо,ти си млада ще си имате друго". Аз пък си исках точно това.

# 16
  • Мнения: 1 063
Аз пък си исках точно това.
Да, и мен ме подразни това, че ни казваха, ето роди ви се тъкмо на време друго бебе, то ще запълни... Но и ние си искахме точно това дете. Никой не може да запълни празнината, която то остави.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 941
Аз пък си исках точно това.
Да, и мен ме подразни това, че ни казваха, ето роди ви се тъкмо на време друго бебе, то ще запълни... Но и ние си искахме точно това дете. Никой не може да запълни празнината, която то остави.
Никой и никога няма да замести изгубеното детенце. Това не са плюшени играчки.

# 18
  • Мнения: 1 008

Аз пък си исках точно това.
Да, и мен ме подразни това, че ни казваха, ето роди ви се тъкмо на време друго бебе, то ще запълни... Но и ние си искахме точно това дете. Никой не може да запълни празнината, която то остави.
Никой и никога няма да замести изгубеното детенце. Това не са плюшени играчки.


 Peace по точно, не би могло да бъде казано...

# 19
  • Мнения: 3 166

Аз пък си исках точно това.
Да, и мен ме подразни това, че ни казваха, ето роди ви се тъкмо на време друго бебе, то ще запълни... Но и ние си искахме точно това дете. Никой не може да запълни празнината, която то остави.
Никой и никога няма да замести изгубеното детенце. Това не са плюшени играчки.


 Peace по точно, не би могло да бъде казано...

Абсолютно!

# 20
  • Мнения: 219
Болката винаги ще е жива. Няма по -тежка мъка на света от това да загубиш детенцето си. Не са прави, че друго дете ще запълни празнината. Няма такова нещо. Аз загубех третото си детенце и никой не може да ми заглуши мъката. Да са ми живи и здрави другите деца ,но всяко дете е отделна личност.Всяко дете е различно. Не можем да мислим ,че като изгубим едно на негово място ще дойде друго и всичко ще се забрави. Уви така не става. Раната винаги ще боли. smile3518

# 21
  • София
  • Мнения: 1 941
mcheuz Hug, съжалявам за малката душичка.  Sad Cry

# 22
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
прегръдки от мен. много ми липсва Мишето и да знаеш - единственото което ме крепи е, че се спаси от мъките си и няма да пишеш за болката й в нашия форум. Вярвам, че е на по-добро място и вярвам, че там ще е добре
надявам се ти да намериш успокоение и утеха, а до тогава - дано ивмаш сили да понесеш тази огромна мъка
Прегръдки за теб и семейството ти

Последна редакция: ср, 26 юли 2006, 12:05 от [desi]

# 23
  • Мнения: 219
Здравейте милички,

безкрайно ви благодаря за подкрепата. Всяка от вас с нещо ми помогна. Поклон пред вас!!  bouquet
А аз наистина се съвземам. живота продължава и трябва бързо да се стабилизирам. Още повече имам други деца ,които страдат не по-малко от мен. Нямам право да ги товаря с моите проблеми. Върнах се на работа, което е добре. Помага ми да не мисля. Но ми трябва време. Казват ,че времето лекува. Не зная дали лекува ,но поне притъпява болката ни.
Много ви целувам и се пазете.

# 24
  • Мнения: 3 166
Аз вече съм изразявала мението си по въпроса дали лекува времето. Когато аз дойдох в този форум една мама ми каза, че времето не лекува, просто се научаваме да живеем с болката. Абсолютно съм съгласна. Бъди силна, мила! Прегръщам те! Hug

# 25
# 26
  • Мнения: 1 409
Не вярвам на думите,че времето лекува.Минаха вече почти 5 месеца,и всеки път когато си спомня,когато видя бременна с коремче каквото трябваше да е и моето в момента,всички спомени се връщат в мен.Най-страшното е ,че термина ми беше определен на датата на рождения ми ден и знам ,че ще ми бъде ужасно трудно.
Болката винаги ще я има,поне в моето сърце

# 27
  • Мнения: 1 234
Болката, всеки я е изпитвал в живота си, но тези, които са загубили нещо толкова ценно като детето си, просто свикват да живеят с нея... Вярно е, че с времето свикваш с нея, но тя си е вътре, има си отпечатък в сърцето ти...Ето аз на утрешния ден щях да си имам момченце на 7 години и да правя рожден ден, но ... И особено тежко преживявам датите, на които се е родил, на които е починал...
И това, че имам друго дете, толкова изстрадано и желано, ама никак не замества мястото на братчето си...
И това, че сме станали по-силни, защото болката не ни е убила, вярвайте ми, е повече само външно, като защитна реакция, от вътре сме още по-чувствителни, раними...

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Само знам едно, човек, който е сложил пръст върху дете, не може вече да си отиде щастлив от този свят.

Така е... Болката ме е белязала, аз съм болката. Цялото щастие на земята не може да заглуши това. Щастлива съм сега, но ме боли, боли...
Мартин4е, много точно си изказала и моите мисли  Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 1 941
И това, че имам друго дете, толкова изстрадано и желано, ама никак не замества мястото на братчето си...
И това, че сме станали по-силни, защото болката не ни е убила, вярвайте ми, е повече само външно, като защитна реакция, от вътре сме още по-чувствителни, раними...
Много, много вярно....  Sad

Общи условия

Активация на акаунт