WIZZ AIR - 33

  • 57 978
  • 773
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 874
И аз никога не мога от телефона да си напиша имената, когато искам да купя билет, но от компютър става. Много странно защо така...

# 271
  • sf
  • Мнения: 10 181
Аз само от телефон купувам и чекирам. Нямам проблеми.  Цените през април май винаги са високи. Имам билет за Барселона за 5ти, купен преди два месеца за 50лв, обаче връщането ще ми излезе през носа.

# 272
  • Мнения: 463
Мерси, явно не е само при мен проблема. Смених браузърите и от таблета на телефона и все тая. Накрая сработи с приложението им на телефона. На таблета също не искаше. Скъсах си нервите и всеки път е така по време на някакви техни промоции по случай РД. Никога не мога да си направя резервацията, понеже все нещо не работи. Поставих им 1 звезда като ме питаха как е било обслужването. Написах им какъв проблем имах.  Дано има файда.
Сега с друг въпрос. Купих си членство и в едната посока багажа 20кг ми даде да закупя за 14€, а на връщане 23€. Защо е на различна цена? С членството не дава ли и в двете посоки по -5€? Понеже бързах да не изпусна последните 3 билета грабнах по 1 приорити за мен и едното дете. Но дали мога да ги заменя впоследствие (преди чекиране) с един 20кг багаж? Ясно е, че и сега няма да мога да се възползвам първа да мина на опашката, понеже едното дете е без приорити. Но сега на спокойствие като разчепкам защо са на различни цени в двете посоки багажа дали има възможност за промяна и отказ? Или само за добавяне има възможности, но не и за отмяна. Толкова често сменят условията, че 6 месеца ако не съм ползвала компанията и все едно за първи път ще резервирам и всеки път чета уж всичко и пак нещо пропускам.

Не може да промениш приорити в чекиран багаж, можеш да доплатиш обаче всичко. Което си платила, а не ползваш, си е за твоя сметка.
По повод цената на чекирания багаж: ако единия ти полет попада във т.н.върхов сезон-цената е по-висока. Ще видиш кои са периодите на върхов сезон в сайта на Уиз.
За децата...ако едното детенце е малко ще си мине с вас и без приорити.

# 273
  • Мнения: 4 359
Здравейте! Аз всъщност искам да попитам и други години ли по време на ваканцията април са така безумни цените? Вече доста време следя 4-5 дестинации за периода 31 март - 7 април и цените са уау, между 200 и 400 лв.., а става въпрос за Малта, Бари, Неапол..Може би е нормално да са по-скъпи ваканцията, ама чак пък толкова  Thinking

когато има много празници и ваканция винаги е така, защото всички искат да пътуват тогава - Великден, лятото, Коледа
ако ще летите на тези дати, резервирайте много отрано, още като пуснат билетите в продажба. Чакането цените да паднат рядко помага

# 274
  • Мнения: 1 232
Аз имам един кредит от Букинг, искам да го ползвам за билети до Италия. Даже нямам претенции за кой град. Ами цените са високи за който и период да гледам. Е, не искам юли, август- вече 2 пъти се пържихме по това време в Рим, ама дано дано излезе сносна цена за някъде 😉

# 275
  • Мнения: 463
Аз имам един кредит от Букинг, искам да го ползвам за билети до Италия. Даже нямам претенции за кой град. Ами цените са високи за който и период да гледам. Е, не искам юли, август- вече 2 пъти се пържихме по това време в Рим, ама дано дано излезе сносна цена за някъде 😉
Гледайте за последната седмица на м.март, без да минавате в април.

# 276
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Zaharinka,  за сега само са купени билетите, не съм ги чекирала. Но предполагам няма знамение и нищо не може да се отмени, а само добави. Виж това за върховия сезон не го знаех. Мислих, че багажа си е все една и съща цена. Подразних се, че се опитват да ме прекарат и пуснах два приорити, ама сега си мисля, че леко се прецаках, щото сега никакви забранени неща не мога да си взема, едно от което е несесера ми и козметика , както и течни подаръци. А детето не е малко- на 7г. Ще си чакаме.

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 23:40 от ronicat

# 277
  • Мнения: 463
ronicat, чекирането няма значение, можете да доплатите каквото и да е до 3 часа преди полета, важното е да разпечатате БК след последното плащане на приорити/ чекиран багаж/ места. Ако имате крем/гел/лосион и т.н. в опаковка над 100 мл или подобни течности, които не можете да съберете в позволените ви 3 багажа според изискванията(нищо,че за детето нямате приорити, в малкия му багаж може да пренася допустимите течности), може да доплатите чекиран 10 кг багаж, който е с най-ниска цена.

# 278
  • Мнения: 2 751
Много зависи на какъв служител ще се попадне и къде, имах чекиран + закупен приорити, беше ми предложено на гише да оставя всичкия багаж, възползвах се.

# 279
  • Мнения: 463
Щефи, не е невъзможно, но откъде може да сме сигурни. А ако не се получи така, а носи непозволени разфасофки, ще трябва да ги изхвърли.
Някои пасажери купуват приорити изключително заради багажа да е с тях в кабината и оставянето на лентата не им е решение.
Говорим какви са правилата, а изключения винаги може да има според случая.

# 280
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Да, и на мен са ми предлагали да си пусна на лентата големия ръчен багаж и аз също съм се възползвала. Досега всички течности съм слагала в един голям несесер и така минавах. Само на Кьолн искаха изрично да е в прозрачните опаковки и ме накараха да си купя от автомата и да ги прехвърля. Ще видим как е на Франкфурт. Пак ще се пробвам с несесера. Не виждам какъв им е проблема, при положение, че го гледат през скенера, а там няма значение цветът и материала на чантичката/пликчето.

# 281
  • Мнения: 463
И аз си нося течностите в малък несесер, но е прозрачен. Не са ми правили проблеми.

# 282
  • Мнения: 1 122
ТАГ трябва по принцип да се извадят- затова и трябва да са в прозрачен плик- да може от пръв поглед да се види има ли големи опаковки, няма ли- все пак има ограничения. Сега кой и къде и как минава- въпрос на късмет (даже и късмет не е...).
И пак да кажа- това са правила за сигурност по летищата и не зависят от авиокомпанията.

# 283
  • Мнения: 490
Бърз въпрос - имам закупено стандартно членство WDC при предишна покупка, но сега искам да купя 3 нови билета. Виждам обаче, че системата сякаш не калкулира автоматично 2 билета на преференциалната цена (с отстъпктие от клуба) + 1 стандартен, а ме изпраща директно към закупуване на групово членство. Има ли някакъв трик да премина през този етап по друг начин или изходът е единствено да закупя отделно билетите: 2 (с WD) + 1 нормален, т.е. на 2 отделни резервации?

# 284
  • Мнения: 70
Здравейте! Довечера пътувам от Мадрид за София и имам закупено уиз приорити. С един куфар съм, но понеже забравих да взема и раница, дали като втора чанта към приоритото ще е проблем да мина с торбичка- вътре с документи и кутийки със сладки неща. Торбичката влиза в размерите, но дали ще е проблем че не е раница?

Общи условия

Активация на акаунт