Януарски бебета 2019! Тема 7

  • 22 339
  • 362
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 9 111
Момичета, бебчетата ви колко време спят/будуват.
Днес се притесних дали имам достатъчно кърма и започнах да се чудя нормално ли е да спи по цял ден и да е буден само, докато яде. На 7 дни е. И нощно време прави един тур от по няколко часа с рев и мрънкане. През цялото останало време спи.

# 76
  • Мнения: 1 414
Maria-Mia колко голямо ти беше бебето? Утре съм при втори доктор на преглед, за да чуя второ мнение относно колко голямо ще е бебето и дали ще мога да го родя. Първото беше 3830, и тази която ми следи бременноста писа на направлението секцио едро бебе и малко ме е страх от това. Не знам как да родя Sad от толкова мислене ще се побърквам

# 77
  • Мнения: 3 273
Ваня дано бързо да минава всичко и да забравиш всички неволи. Мария Миа и на теб бързо възстановяване! Zazu, аз имах същите притеснения, че си поспоеа повече, даже нон стоп, но вече е на 22 дни и доста повече бодува. Днес от 16 ч до 22 съм я кърмила и разнасяла. А голямата ми дъщеря е болна. Пълна лудница. Опитвам се да я държа в нейната стая, там й сервирам храната. Този януари ми се стори безкраен с болести. А аз съм като в затвор. Апартаментът ни не е особено светъл. Имаме външни щори, които почти не вдигаме. Не съм си показала носа навън. Дано да не се бъгна без дневна светлина. Jullian я няма нещо, да не би да се е разраждала.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 635
Ц, тук си е. Ама я мързи да гледа, камо ли да пише, особено от телефон.Joy

Мерси, че ме мислиш все пак. Hug Бързо да оздравява каката.

Бях на тонове сутринта, жива контракция не се записа. Утре пак.

Zazu, ако правилно си спомням толкова малки бебета могат и по 20 часа на денонощие да спят. Стига да наддава и да си спокойна, че няма сериозна жълтеница, вероятно всичко е наред и ти се е паднало по-поспаливо бебе.

Ваня, дано лесно се разминават всички неразположения.

Aya, споко и по-големи бебета се раждат. Миналата сряда моето го измериха над 3600, но съм спокойна, защото главата не беше станала 10 см още. Все ще излезе някак.

# 79
  • Мнения: 478
Maria_Mia, аз също имах проблеми с ходенето по голяма нужда след раждането и лактулозата много ми помогна, може да опиташ и ти, не пречи на кърменето и е безвредна за бебето.
Иначе си е нормално да трябва време за възстановяването. И аз все още си усещам шевовете след епизиотомията, опашката ме боли, хемороидите не са минали. Казват, че 40 дена поне трябва да минат.

Zazu, поспиването е нормално за първите седмици след раждането, предполагам главно заради жълтеницата. И при нас е така, но забелязвам как вече има периоди, в които стои все по-дълго буден. Всички ми казват да си почивам сега, че после заедно ще си будуваме.

Неви, и аз почти не съм излизала, общо 3 пъти до близкия магазин, но определено се чувствам уязвима навън. Нямам търпение да се възстановя, да свърши грипния сезон, бебчо малко да порастне, да пекне едно слънце и да започнем с дългите разходки.

# 80
  • Мнения: 3 273
Jullian, радвам се, че си спокойна и весела. Моето бебе спеше повече от 20 часа сигурно, но имаше лека жълтеница. Към десетия ден избеля.
Едно време моята братовчедка роди бебе 4700 и то момиче без нито един шев. Цялата болницата лекари се събрали да асисират, че се уплашили. На изписването дрешките не й станали. Аз случайно бях на море с една акушерка с дълъг стаж. И тя ми каза, че ако е добра акушерката може да изроди всяка една жена без нито един шев. Момичета, не знам какво да ям? Вчера хапнах маруля и стана страшно, но бях яла и малко ядки и мляко с мюсли.  Та не знам кое точно й подразни коремчето. И ми разказа играта. Направо не знам как да се храня

# 81
  • София
  • Мнения: 1 635
Малко ъпдейт от мен. Тоновете бяха ок. Прегледаха ме, но нещата не са тръгнали. Докторката каза, че има около два сантиметра разкритие, но малко с въображение. Ще го чакаме бебо още малко и после предизвикване. Защо ли не съм изненадана.

# 82
  • Мнения: 3 273
Jillian, а как го предизвикват? Моята лекарка бърка по-неприятно и май размърдва тапата. И двата пъти ми го направи и до часове тръгва с пълна сила. Ти в коя болница си? На мен последните 10 минути ми сложиха окситоцин, вече при напъните. Лекарката каза на акушерката: "Дай жега". И аз казах да не дават жега, че й сега ми е адска жега, но не ме чуха. И след 10 минути родих.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 635
Дам, това е единия начин, но не винаги е достатъчно. Не сме обсъждали с детайли, но предполагам ще започнем с подобен "преглед", с който се оптиват да поизгладят шийката. Този път няма да ползваме хапчета. Говорихме, че ще има окситоцин, обаче. Много зависи до къде са стигнали нещата от самосебе си. Съобразяват се с обстоятелствата лекарите. Иначе, чета по света, че пробват и с някакви вагинални гелове, но при нас явно не е популярно. По някое време пукат мехура, за да засилят контракциите. Ей, тогава как започва да боли. Бляк.

# 84
  • Мнения: 3 273
О, да. Пукнат ли мехура боли зверски. На мен май ми се пукна сам около час преди раждането. Бях в тоалетната след клизмата със страшни болки и нещо изтече рязко. После ми спука мехура, но нищо не изтече. Нямаше вода. Водите ми предишния ден бяхя доста намаляли. Julian, стискам палци да мине по най-лекия начин. И ще е като мен водолейче хахаха.

# 85
  • Мнения: 86
И аз бях убедена,че ще предизвикваме пак,но точно направихме уговорка с доктора и след 3 часа малкия изскочи.Имах точно 1-2  безболезнени контракции суринта и после всичко се случи супер бързо.Та както казах бебоците си знаят най-добре.На моя главата му беше все така високо и го измъкнаха с вакуум.Не ми е за сефте и тоя сценарий Grinning
9 месеца всяка вечер си правих една малка серийка от клякания,след раждането отнесох бая шев и кройка и сега смея да кажа,че болка никаква не изпитвам.Не знам има ли връзка с клековете,но в моята глава да Simple Smile
Търпение и спокойствие момичета,краят му се вижда

# 86
  • София
  • Мнения: 9 111
Родилите мами, изкарвате ли бебоците вече? Аз днес го изкарах на терасата за 10-15 минути. Мислех направо с количката навън, но мъжът ми се размрънка, че не и добра идея заради секциото. Има две рамена стълби, по които трябва да издърпам количката и да я сваля после.

# 87
  • Мнения: 3 273
Не съм я изкарала още навън. Мисля след още една две седмици . А количката я свалях и качвах на задни гуми преди. Бях станала състезател даже Simple Smile

# 88
  • Мнения: 29
Здравейте момичета, ние почти станахме на 1 месец, не съм я извеждала още навън, но мисля ако пекне малко слънце да я изведа на терасата за малко. В началото много спеше сега вече се кокори и не и се спи толкова много. И на мен ми е тегаво само вкъщи ама няма как, мисля да отида до магазина и го приемам като приключение хахах. Момичета вие знаете ли кога се поприбира корема след раждане, аз родих със секцио и не знам дали е удачно да го пристягам. В момента съм все едно в 4-5 месец, на мен не ми правеше впечатление, но вчера майка ми ми каза, че съм като кенгуру на майтап и се позачудих хаха. Усмихнат ден! 🤗

# 89
  • Мнения: 4 967
Здравейте, момичета! Чудя се аз защо никой не пише в темата, пък то имало нова тема! Joy
Честито на всички родили, да сте живи и здрави!
С Ники сме вече от 9 дена вкъщи и за сега мога да кажа, че е много послушно бебче. Сърди се само когато е гладен или има колики. Но...и аз да се оплача, нещото което ме побърква е свекървата. Дойде на гости като се роди Ники и от тогава само мрънкане за ВСИЧКО! Постоянно се налага и не мога да си гледам детето както на мен ми е кеф. Вече откачам. За всяко нещо се дудне. Като дойде педиатърката на посещение вкъщи каза, че бебчо е добре, но се притеснява за мен и да ме изкарат малко на разходка, да не ме хване следродилна депресия. Ами как няма с това мрънкало на главата. Излязохме за 1 час и като се връщаме от вратата се почна "тука тоя чай за кърмачки дето го пиеш ми се струва, че едната му съставка не е много за бебета" Аууу, идеше ми да се хвърля от някъде! Абе, да си помрънкам и аз Sad

Общи условия

Активация на акаунт