АВГУСТинки 2019 - тема 4

  • 28 746
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 434
Когато ходих с първото на ФМ беше голямо шоу-беба спеше.Беба спеше толкова дълбоко,че Врагалева ми побутва корема 30мин,но резултат нямаше.После малко подскачах или нещо като подскачане,но пак нищо-бебата още спеше.И понеже първа бременност,нищо не разбираме с мъжа ми и хем ни е смешно,хем сме притеснени,че мина вече час,а от вън има чакащи.И така,пратиха ме да ям с указание да ям нещо със силен вкус и нещо сладко,за да го събудим най-накрая това бебе.Седнахме близо до клиниката,хапнах си една пил.супа с оцет и чесън,хапнах и десерт и още с влизането в кабинета докторката ме усети,засмя се и каза,че това трябва да и е дошло достатъчно.Беше права,защото бебока се беше размърдал и вече можеше и да се измери,което и както трябва.Още тогава разбрахме,че ще имаме момиченце.Очите ми се пълнят винаги,когато се сетя.Големи емоции са някои прегледи.Дълго стана,ама разбрах,че в тази тема се пишели безсмислици,та и аз да се запиша с такава. Wink

# 721
  • Мнения: 625
Минавам отново само да споделя една хубава мисъл, която е подходяща за всички нас в този период май...
"Безспокойството не решава утрешния проблем, но взема днешния покой."

# 722
  • Мнения: 510
Noname, каква весела история Joy Нашите нямаше нужда да ги бутат, единият особено голям дивак, риташе като луд, другият беше малко по-спокоен, да видим като започна да ги усещам какво ще е... Flushed

# 723
  • Мнения: 267
Аз на моето само гръбчето му видях на ФМ. Изобщо не се обърна и стоеше неподвижно. Ако знаех метода с кашлянето, щях да го направя, но нищо, другия път, ако пак е такова заспало.
Относно Утрогестана, по-назад прочетох въпрос как се спира, последно го слагах 2 пъти вагинално вечер и доктора каза,, от днес вече няма да слагаш". Малко се притесних да не се получи зацапване, но не. Спрях го от раз в 12г.с+5.

# 724
  • Мнения: 434
Аз съм сигурна,че това,което са те вътре,ще са и на вън.Ето я,нашата кака си е пример и с риск,че се повтарям-спа си в корема,спа си,когато се роди,спа си почти до края на 2ра група в градината на обед.Blush
Обаче,много усещат дребните.Ние още с никой не сме споделили,а каката,която е на 5г.4м. от няколко седмици е започнала да повтаря,че иска бебенце да си имаме,скучно и било,ала бала ние защо нямаме бебе,абе разстрелва ни буквално.Stuck Out Tongue Winking Eye

# 725
  • Мнения: 496
Noname с глас се смях. Представях си те как скачаш в кабинета, а мъжо ти в недоумение 🤣
Аз към мамите вече раждали, кога усетихте бебетата ? Знам , че много бързам, ама нямам търпение вече 😀

# 726
  • Мнения: 1 923
Няма нужда да скачате и бутате корема, пие се нещо газирано или студено и бебето ще се разбуди:)
Усетих дъщеря ми към 20-21 седмица, но бях с предна плацента, което заглушава малко ритниците, ако сте със задна, може да го усетите още в 16-18та Simple Smile

# 727
  • Мнения: 434
Бях може би 18-19та г.с.Беше странно докато разбера,че това всъщност е бебчето.Едно такова като газове,ама си се газират само в долната част на коремчето.Blush Не беше нужно много време,за да разбера,че лежането по гръб не е неприятно само,за мен,защото бебока пощуряваше.А иначе,вече години след като родих съм се филмирала,че нещо ми мърда в корема,когато съм имала стомашни газове Satisfied

Veggie ,аз не понасям студени и газирани напитки,дори в разгара на лятото думичката лед за мен е чужда Sleeping

# 728
  • София
  • Мнения: 1 133
С първото дете на едната ФМ и аз подскачах в коридора на болницата, хоро даже танцувах, че да събудя бебето. На едно от първите мерения на тоновете /28-30 седмица/ ми се случи неуспешен (недостатъчно показателен) запис, защото бебето през цялото време спеше и акушерката ме прати за вафла и кафе - след това бебето беше съвсем будно, а записът чудесен. Та на следващите мерения на тонове все отивах след изяден шоколад и не съм имала проблеми със спящо бебе по време на запис. Иначе с първата бременност бебето по цял ден спеше в корема ми, не ме риташе, не се въртеше, нищо - направо откачах през деня, че не го усещам. Нощем - към 2-3 посред нощ се активизираше и беше цяла нощ купон в корема ми. Като се роди и почнаха коликите, месеци наред не заспиваше преди 5 сутринта - по цяла нощ беше буден и ни разиграваше. Сега пак е нощна птица и купонджия - преди 12 часа почти никога не успявам да го сложа да си легне, но поне става за ясла в 7 сутринта.

# 729
  • Мнения: 1 923
Тогава яж или пий нещо с кофеин, пак така им действа. Моята като не риташе и се притеснявах, я “стимулирах” с портокалов сок пак да почне с ритниците Simple Smile)

# 730
  • Мнения: 150
Inainaina, дали не сме били заедно при ноемврийки 2015? Blush
Моята ФМ и БХС са чак на 18, но май май все още много не ми се стяга душата. Да отбележа, че съм от чужбинските мами и още не сме се виждали с малкото човече (както е популярно тук), на моменти ми минават някакви кофти мисли, но като цяло се разсейвам бързичко. Така ви се радвам иначе, някак като чета хубавите новини ми става едно веселко Hug

Даа, били сме заедно, аз родих на 01.11.2015 г.
Стана ми още по- мило сега! 😊

# 731
  • София
  • Мнения: 192
Моята беба на ФМ тази седмица също беше доста ленива, кашлях, бута ми корема доктора , а дребното само лекичко се попреместваше. Док каза, че такава мързеланка скоро не е виждал Simple Smile
За ритниците, дъщеря ми я усетих към 20-21г.с но бях с първа бременност и предна плацента, сина ми към 17 г.с,.последната злополучна бременност също в 17-та. Сега съм с предна плацента, но се нядявам да не чакам до след 20 г.с ,че  голямо ми е успокоение да усещам да мърда бебока.

Последна редакция: нд, 03 фев 2019, 07:58 от Samui

# 732
  • Мнения: 475
Аз съм утре (4.02) на преглед. Ще ми вземат кръв за БХС и после фетална. Дано всичко е наред. Нямам търпение вече да започне да шава човечето,та да ми е малко по спокойно. С предишната бременност ми беше много спокойно,малкия беше много спокойно и добричко бебе. Дано и това е така,но каквото дойде 😄.
ММ е сигурен,че ще е момче. Аз не съм сигурна, честно много. Макар,че ако е момиче съм измислила името,ако е момче май ще имаме"лек"спор с ММ .
За дрехи и аксесоари за бебо имам доволно. И за момче и за момиче. Ще купя само комплект за изписването,и нещо дребно ако се налага.  
Хубав ден момичета ! 🤗

# 733
  • Мнения: 289
Sunshine42  мирише на нова тема☺️

# 734
  • Мнения: 262
Аз да ви кажа,съм 14гс. И от някво време вечер усещам много леко за много малко бебего,ниско долу. За 2ра е нормално,но не си мислете някви очетливи движения и тн. Но скоро и това ще стане. Иначе нещо започвам да се притеснявам,че много ще ми порасне корема за сватбата има си цял месец. Но роклята е такава,че и с по-голям корем не е проблем. Мисля че другата седмица съв на ЖК и ще питам за витамини, нищо не пия в момента. Като че ли ми се засилва апетита малко по малко, усещам се по-често гладна.

Общи условия

Активация на акаунт