В момента чета... 60

  • 74 158
  • 752
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 070
Не съм чела нищо на Амос Оз. Започвам с "Черната кутия".

# 166
  • Мнения: 8 228
Аз четох "Паяжината и скалата" преди доста години, в така наречения следстудентски период Simple Smile. Тогава доста ми хареса, въпреки че ми беше леко протяжна. Не помня много от нея, само усещането - тъга, пустота. Сега сигурно не бих я издържала. Май вече нямам нерви за подобен род книги. И на мен ще ми е интересно да прочета за впечатленията на Майола.

# 167
  • Мнения: 5 681
Снощи късно започнах Клубът Данте на Матю Пърл. Едва в началните страници съм, но поне вече знам, че има случай за разследване.

# 168
  • На високо
  • Мнения: 824
Аз четох "Паяжината и скалата" преди доста години, в така наречения следстудентски период Simple Smile. Тогава доста ми хареса, въпреки че ми беше леко протяжна. Не помня много от нея, само усещането - тъга, пустота. Сега сигурно не бих я издържала. Май вече нямам нерви за подобен род книги. И на мен ще ми е интересно да прочета за впечатленията на Майола.
При мен беше горе-долу същото. И аз четох "Паяжината и скалата" на Томас Улф преди доста години, някъде в началото на века.  Също и "Погледни към дома, ангеле". Бях впечатлена, нещо много привлекателно и омайно открих тогава в този автор. А не се четеше особено лесно, определено си беше  висока летва за мен. Подозирам, че и сега би бил. Но тогава си падах по подобен род "дълбоки" книги. И моят спомен от произведенията на Улф е за всепроникваща тъга, самота, безкрайна житейска борба и неспирно  самоанализиране. А открих този автор, защото беше споменат в една друга книга, която прочетох в този период и харесах много - "Изборът на Софи" на Уилям Стайрън.

# 169
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Тарталета, гледала ли си Три метра над небето?
Още преди години казах, че филмите са по-добри от книгата.

Не съм, ама ще го видя!

# 170
  • España
  • Мнения: 342
Завърших Книга за Балтиморови и започнах новата на Джоел Дикер- Изчезването на Стефани Мелер.
Дикер се нарежда между любимите ми писатели.

# 171
  • Мнения: 25 600
Изчетох и осемте книги от поредицата „Академия на проклятията“. Препоръчвам на любителите на фентъзито.  Simple Smile
Интересни и много динамични книги. Цялата история е една непрекъсната поредица от събития и вихър от приключения в свят, изобилстващ от всякакви фантастични създания – от вещици, вампири, върколаци, гномове, тролове, елфи до дракони, демони и адски богове. Плюс тук-там някое човешко същество, като главната героиня например.  Laughing
Авторката определено умее да пише увлекателно и потапя читателя в един вълшебен свят, от който не му се иска да изплува. Плюс е и доброто ѝ чувство за хумор (на места се смеех на глас).

Скрит текст:
Единственият недостатък вече го споменах по-рано – неособено убедителните образи на главните герои Дея и Риан, както и любовната линия, която на моменти ми беше даже досадна. Можело е малко повече да се постарае авторката в това отношение, но явно е разчитала на безкритичната любов на младите читателки към розовите романи и им е предоставила това, от което може би имат нужда – вярата в принца на бял кон, който ще спаси Пепеляшка от тъжната ѝ участ. В случая – бедната сервитьорка, която се издига от продадено в робство момиче до жена на най-могъщия лорд в империята. Доста неубедително е представена и нейната еманципация – работещото момиче, което през цялото време трепери от страх пред великия лорд. Хем прави каквото си ще, хем и му трепери. За страха от първата брачна нощ пък да не говорим – може би подходящ за роман от 18 век, но за 21-ви направо е комично. Риан пък не спря да се люшка между двете крайности – от нежен и ласкав, едва удържащ страстта си влюбен до ревящ от ярост и злоба повелител и „началник“. Средно положение там (почти) няма.
Масовото влюбване на всякакви екземпляри от мъжки пол в невзрачната човечка пък вече съвсем пресоли манджата. Laughing
Останалите образи ми бяха много по-интересни. И по-симпатични - особено Юрао. Simple Smile

# 172
  • Мнения: 315
Аз завърших Сама в Париж на Дж. Мойс Оказа се различна от очакваното ... не знам защо никъде в резюмето не е споменато , че книгата всъщност се състои от две новели и девет кратки разказа. Започвайки я си мислех ,че е сладникав любовен роман , а всъщност се оказа нещо друго. Въпреки това разказите ми харесаха. Изключително кратки , романтични ,зареждащи  и отпускащи. Освен това действието се развива в Париж (голяма моя слабост) и просто няма как да не съм пристрастна.
Бях зарязала за малко Всичко започна в книжарничката на Хюго на Ш.Кинг , тъй като не ми беше никак интересна , но сега ще се опитам все пак да я прочета ...

# 173
  • Мнения: 624
Чета "Жътварят на сърца" от Ридли Пиърсън, втора част от поредица Балд/Матюс. В началото съм, засега приятно криминале ми се вижда, както и първата част.

# 174
  • Мнения: 960
Чета Последните Тюдори. Филипа Грегъри ми е слабост. Хубава книга , като всички останали нейни. Но още от началото се е загнездило чувството за обреченост и предопределеност. Не е била лека съдбата на кралете.Не си жена, а политически инструмент, не си дете, а престолонаследник в постоянна опасност.  Smirk
Избягвам от известно време да влизам в книжарница , защото винаги на рафтовете срещам книги, които коментирате и едва се сдържам да не купя. От декември ме чакат Зимата на нашите писма и Изгубената съпруга, които си купих. Отделно от библиотеката съм взела Любов по време на холера и Ние, лъжците. А съм дала поръчка за Замъкът на шапкаря. Някой чел ли е Ние, лъжците на Е. Локхарт?
Имах спомен, че е коментирана тук и си я взех от библиотеката.

# 175
  • Мнения: 8 228
По History даваха поредица за Тюдорите, всъщност за доста династии имат филми. Интересно ми е да ги гледам, но и моето мнение е, че хич не е било лесно да си владетел или престолонаследник. Власт, богатство, но на страшно висока цена.

# 176
  • Мнения: 10 686
Аз прочетох "Люляковите момичета" (Марта Хол Кели).
С противоречиви чувства съм по отношение на тази книга. Интересна и четивна е, макар на моменти да ми се струваше доста по-навътре в розово-лековатия литературен спектър, отколкото тематиката предполага. Оценка 3* й сложих, не ми достигна дълбочина в изграждането на образите. С две думи , според мен е неоправдано висок рейтингът на книгата в ГР (4,30).

Прочетох и "Преводачът на болести" (Джумпа Лахири).
Харесвам нейните разкази - топли и уютни са ми - 3*

Сега ще видя с какво ще продължа, за да изляза от оценка 3* , която ме преследва от началото на годината  Simple Smile

Някой чел ли е Ние, лъжците на Е. Локхарт?
Имах спомен, че е коментирана тук и си я взех от библиотеката.

Много коментирана беше "Ние, удавниците"....

# 177
  • Мнения: 3 044
Започнах да чета "Малки пожари навсякъде" на Селест Инг. Обещаващо начало, да видим дали и докрая така ще остане.
Купих си и "Изгубени кучета и самотни души" на Люси Дилън

# 178
  • Мнения: 9 688
Блокирането е по мак + ай пи, изглежда. През телефона не мога, през пс не мога, но като ползвам мобилния интернет на телефона през пс -става.

# 179
  • Мнения: 576
В момента чета  "Живот в целеустременост" на Джон Максуел.Дразни ме това че е пълно с локуми докато разкрие дадена идея я обяснява към 10 страници все едно сме малоумни и не можем да схванем.Иначе сигурно има ценни неща,ще я изчета,но много пълнеж много нещо.

Последна редакция: нд, 10 фев 2019, 15:19 от (Sladurka)

Общи условия

Активация на акаунт