🍒Черешката на тортата🍒 - сезон 12 (Тема #2)

  • 43 528
  • 762
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 998
Не е изобщо хигиенично да се бърка в буркан с лъжица, да си хапнеш и после пак да си бръкнеш със същата лъжица... Има си за тази цел сладурски малки чинийки за сладко. Иначе за други продукти също не е красиво да се яде директно от буркан, ако съжителстваме с други хора -  отсипване му е майката Simple Smile

# 706
  • Мнения: 36 523
Ужас! Никой от близките ми не бърка в буркан, за да яде от него - сипва се в купичка колкото ще изяде. Същото се отнася за всякакви кисели млека, туршии и подобни.
Ако видя нещо такова, никога не бих докоснала този буркан. Даже, ако ми изглежда подозрително (примерно оклепан или със съдържание, което изглежда така, сякаш някой е ял направо от него), не бих.

 

# 707
  • Мнения: 28 562
За тях това явно е нормално,да пробват,облизват и пак да бъркат в манджата...

Че видяхте ли как опитват сладкото - домакина го отвори, похвали, хапна и предаде на Луиза. Тя хапна със същата лъжичка, похвали го и предаде нататък.
Отврат, аз въобще нямаше да хапна повече, ни сладко, ни кекс...

# 708
  • Мнения: 690
Влязох в темата да проверя дали сте отбелязали случилото се с лъжицата, което потресе и мен снощи.
Радвам се, че не съм само аз...

# 709
  • София
  • Мнения: 6 114
А е ужасно не само защото са ползвали една лъжичка, ами и защото са бъркали всички в един буркан (дори да бяха с различни лъжици, щеше да е гадно). 
Вие колко буркана с мед ползвате? Всеки си има свой ли?! За кисело мляко да питам ли?
Направо се чудя как живеят някои, че и деца как създават, защото ги е гнус  Rolling Eyes

Бурканът е един, но никой не бърка вътре с лъжица, която вече е облизал. Ползваме чисти за тази цел.  Crazy

# 710
  • Мнения: 2 733
Оффтопик, мега режисьорът ми.се видя да има липсващ зъб дори! 
Кой ще спечели довечера?

# 711
  • Мнения: X
Оффтопик, мега режисьорът ми.се видя да има липсващ зъб дори! 
Кой ще спечели довечера?
Липсва му цял хромозом,ти пък за един зъб Grinning

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Признавам си аз хапвам по 1 лъжичка от нещо в буркан. Чиста лъжичка, която после хвърлям в мивката. Ако някой друг също иска да хапне - нова лъжица и от устата в мивката.

# 713
  • Мнения: 36 523
Е, то ако не се вкара повторно в буркана е без значение. Което ми напомня за фондюто - трябва някой участник да направи фондю и тогава ще видим сеир... Същото се отнася за шоколадовите фонтани.

# 714
  • Мнения: X
С фондюто не се ли захапва самата хапка,а не се облизва "дръжката"? Grinning

# 715
  • Мнения: 36 523
Точно - даже го пише в инструкциите на комплектите (веднъж ми подариха миникомплект за фондю). Освен това се потапя веднъж ("потапяш - изяждаш", а не "потапяш - отхапваш - потапяш пак") И това е именно с цел да не си вкарват олигавените прибори в общата купа. Но колко ли хора ще се съобразят? Simple Smile

# 716
  • Sofia
  • Мнения: 26 400
И аз за фондю се сетих Grinning май е нямало скоро..някой беше правил опит,но не му се получи... сетих се-Димо Алексиев Joy

# 717
  • Мнения: 13 770
И как точно го изяждаш без да докоснеш с устни шишчето? И се получава пак същото.
Префърцунените фондю да не ядат, тъкмо ще има за нас другите Stuck Out Tongue Winking Eye

# 718
  • София
  • Мнения: 12 424
И на мен ми се доядоха сърмички.

# 719
  • София
  • Мнения: 22 794
Мира готви с мерак, а за да отбие номера. Това ми харесва!

Общи условия

Активация на акаунт