За хорската злоба и злонамереност в малките градчета

  • 14 947
  • 244
  •   1
Отговори
# 195
  • Пловдив
  • Мнения: 23 936
Аз живях в Сопот 9 години.

# 196
  • Мнения: 9 493

Иначе, има доста креативни идеи в темата.
А ми звучеше безнадеждно това справяне.


А ти не ми вярваше. Wink

Аз не съм за постоянно, но трябваше ли да позволя да ми отровят живота макар и за 2-3 години?

# 197
  • София
  • Мнения: 35 332
Аз, по собствена воля и желание се преместих в село над София.
Дали да споменавам, че освен персонала в магазина пред нас, реално друг не познавам. Комшиите ще се изядат, че за 6 години не са ме " разкостили".
Преди 2-3 години на Великден ( беше април) времето беше чудесно и си казах - Горджи, време е да донесеш радост и смут в комшийските души. Изтъпанчих се по монокини насред двора да се пека. Публиката на едната тераса - цяла рода + гости. Бях сигурна, че ще стане инцидент. Терасата буквално поддаваше.

# 198
  • София
  • Мнения: 12 374
Белла, къде си се забила? Grinning

# 199
  • Мнения: 13 832
Забавлявате се, но Орхидеята, за да пуска тази тема, явно много й тежи.
И наистина не е лесно в малък град да се измъкнеш от тормоза на околните. Тормоз с одумвания, подмятания, изолиране. Защо си местите децата от класа, в който ги тормозят и превърнали в аутсайдери! Оставете ги там да не обръщат внимание или да се надцакват с простотии на простотиите!
Вярно, тя не е дете, а голям човек, и градчето не е клас, но все пак потискането и чувството за преследван сигурно е жестоко.
Иначе и аз мисля, че не трябва да се вживява толкова, нито връзва на приказките. А и онези, които я одумват, надали са целия град. В едно село може и да се знаят всички, в едно градче, колкото и малко да е - надали. Но дори и да се знаят, те знаят и цялата история, няма как да приемат за истина само неговата версия. Или само нейната!
Затова авторката трябва да престане да се впечатлява от достигналите до ушите й грозни клюки и коментари, да си гледа детето, да се върне на работа, да си възстанови старите приятелства. С времето нещата ще заглъхнат. Ако ли не стане, да търси начин за преместване в друг град. Знам, че последното не е никак лесно за сама жена с малко дете, но все пак заслужава да се пробва, ако положението наистина е толкова зле. Тъкмо на новото място ще срещне нови хора, необременени с предразсъдъци към нея, а защо не - и нов мъж!
НО въпросът има и друга страна - аз нали много помня, та докато четях, ми изплуваха доста неща за Орхидеята и си мисля, че и тя има своята вина за клюките и лошото отношение! Като се почне от неудачен избор за мъж и неудачно поведение в цялата история като цяло и се стигне до сегашното положение. Непрекъснати скандали с него и роднините му, раздяла още преди раждането на малкия, дела за издръжка веднага след раждането му, пречене на срещите между дете и баща, сега говорене против новата жена... (Ако това са били историите на друго момиче, моля за извинение, но мисля, че не греша.(
Защо се сърди на новата и я обвинява в какво ли не, при положение, че е разделена с въпросния мъж от години и не са се събирали повторно оттогава!
Защо изкарва мъжа нетърпящ бебета, при положение, че той въобще не е бил наблизо по време на пелените и никненето на зъбките.
Какво я интересуват отношенията му с новата жена! Иска да си го върне ли?
Нещата отстрани изглеждат доста по-различни, въпреки твърденията й, че не иска нищо друго, освен да я оставят на мира! Затова и говорят или укоряват хората в градчето!

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 17:06 от птица

# 200
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз, по собствена воля и желание се преместих в село над София.
Дали да споменавам, че освен персонала в магазина пред нас, реално друг не познавам. Комшиите ще се изядат, че за 6 години не са ме " разкостили".
Преди 2-3 години на Великден ( беше април) времето беше чудесно и си казах - Горджи, време е да донесеш радост и смут в комшийските души. Изтъпанчих се по монокини насред двора да се пека. Публиката на едната тераса - цяла рода + гости. Бях сигурна, че ще стане инцидент. Терасата буквално поддаваше.

Е, ако се беше изтъпанила насред терасата в апартамента в София, дали нямаше да поддадат балконите на блока отсреща? newsm78 Simple Smile

# 201
  • Мнения: 9 493
Белла, къде си се забила? Grinning

Не питай...

# 202
  • София
  • Мнения: 35 332
Аз, по собствена воля и желание се преместих в село над София.
Дали да споменавам, че освен персонала в магазина пред нас, реално друг не познавам. Комшиите ще се изядат, че за 6 години не са ме " разкостили".
Преди 2-3 години на Великден ( беше април) времето беше чудесно и си казах - Горджи, време е да донесеш радост и смут в комшийските души. Изтъпанчих се по монокини насред двора да се пека. Публиката на едната тераса - цяла рода + гости. Бях сигурна, че ще стане инцидент. Терасата буквално поддаваше.

Е, ако се беше изтъпанила насред терасата в апартамента в София, дали нямаше да поддадат балконите на блока отсреща? newsm78 Simple Smile
Да ти кажа, години съм се пекла - нямаше особен интерес. Или просто си ме знаеха.
Но пък представянето ми в селото - викам, смятам е подобаващо. Предвид, че аз и за буркини не ставам, ела пък за монокини Grinning

# 203
  • Мнения: 938
птицаИ си чела и не си.... не съм го осъдила веднага след раждането,.а когато детето ми беше на 1.8 г. Последвано от това, че ги хванах и това преля чашата на всичко. Нямам и желание да описвам абсолютно всичко, всмисъл историята и примерите са безкрайно дълги. Не съм направила абсолютно нищо лошо на никой, а това че не съм давала детето са неговите думи -лъжи.
Относно новата, тя е човека който плюе и пуска слухове. Аз към нея нищо не съм сторила, нито търсила.
Зная и аз колко е лесно да прочетеш коментарите ми от преди, нямам какво да крия или да се срамя! Не че помниш толкова ☺
За да реша да пусна темата, значи наистина ми е дошло до гуша да слушам помии и целенасочено да ме уязвяват. Аз си гледам живота, не ги търся, дори не говоря по този повод .Те са щастливо влюбените, които постоянно пускат клюки по мои адрес . Разбирайте това бива после украсено, така че да ме уязви.
Разбира се цял целеничък град не е възможно да лее клюки, но е масово явление в малкия град.
Представи си отивате в супермаркета и никой не ви знае. Сега си представете отивате в супермаркета и вскички ви познават. Така е навсякъде в малкия град.
И кажете как да затихне една клюка, като бива постоянно подхранена от бившия ми. За това 3 години продължава очернящата кампания, никой не иска да е лош, с лош имидж в малко градче нали ? Идеално е да ме черниш и да лъскаш имидж. А на клюкарите това им трябва.
Някъде някой да прочете, че аз клеветя, аз измислям клюки или се опитвам да им мъстя. След всичко което ми се случи, достатъчно добре съм преценила с кой си имам работа. Не го искам изобщо, просто ми се иска спокойствие. Да си гледат там себе си и да не ме намесват повече.
Благодаря и на останалите за съветите,за иронично отвръщане, за дебилно поведение и за непукизъм.

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 17:42 от черна орхидея

# 204
  • Мнения: X
Значи... аз ли нещо не разбрам или вървим в диаметрално противоположни посоки. Аз на село с никого не се “зъбя” (баща ми живее там с приятелката си). Говорим си за селски неща и клюкарстваме естествено. Подхвърлям на селските клюкарки по нещо сочно, представям им живота си горе долу какъвто искат да чуят и каквото няма да ми навреди и се разбраме чудесно. В някакъв момент всеки от тях е склонен да разкаже нещо длбоко драматично за себе си и тогава се разкрива и човешкото им лице. Всъщност след тоя “животообмен” повечето клюкарки омекват и се оказват едни същества, дето никога никъде не са ходили и това е толкоз тъжно, че даже няма за какво да им се сърдя.

Мисля, че в реална среда всички имаме ресурс да сме сговорчиви. Беладона и тя едни ги разправя, но в други, ептен клЬокарски теми от подотчетните, никого не обижда на деколтета незнамсикво. ТОВАна мен ми се струва по-полезен път пред авторката, малко да се поомеси, но малко, колкото народа да види, че е човек като всички други а и тя да види по малко човещинка в тоя оня.

# 205
  • Мнения: 18 983
Орхидея, може би е добре да помислиш за преместване, ако не ти е добре. Аз съм в град около 80-100 000 човека, но с бившия имахме много общи познати - 13 години брак. Отделно по работа много хора ни познават. Обаче аз се и омъжих втори път, та вече какво да се клюкари. Ако не ти е добре, махни се оттам.

# 206
  • Мнения: 938
Бих казала, че дори в по-трудния момент не съм писала тук, завеждайки дело и борейки се с лъжите му. Не искала мнения да заведа ли или не, да простя или не.
Никога не ми е пукало, когато Пенка, стринка и Минка ме обсъжват, облеклото ми, дали имам любовници и такива.
Но когато кампанията е целенасочена и постоянна, когато засягат мен като човек и детето ми няма как да не се засегна. Когато се цели да се изопачи истината и да ме чернят. Разбирате ли ?
Колкото и да се правя на перде, даже бих казала, че повечето майка го отнася.

# 207
  • Мнения: 18 983
Кажи на майка ти да те защитава и да ги затапва. Самата ти мисли как да се преместиш оттам.

# 208
  • Мнения: 13 832
Когато се изопачава истината, просто е редно да се чуе и твоята позиция. Е, не заставаш на мегдана като глашатай, но и не мълчиш като пукал. На познати, на хора, които те питат или уж съветват, обясняваш кратко, стегнато и твърдо как стоят нещата в действителност. Ама страдал бил, че не му даваш детето!? Казваш - няма такова нещо, има си определени дни да виждане, никога не съм го спирала, просто той самият рядко иска и се сеща да го вземе. Ама новата била готова да ти отглежда детето като свое!? Усмивка и - затова ли все му вдига скандали, когато той го вземе и заведе вкъщи...
Същото се отнася и за майка ти! Попитаха те, тя какво направи, освен че ти преразказа на теб, когато са я натиснали със "съвети". Ти не отговори нищо. Да разбираме ли, че е стояла, мигала и мълчала. И не значи ли това, че тя е съгласна с тяхното мнение! Мисля, че не любопитните или дребнави съгражданите са ти проблем, а ти самата и близките ти, които разсъждавате като тях.
Все си мисля, че не може в цял град да няма хора, които да не знаят истината, да не ти симпатизират или просто да са готови да изслушат и приемат и твоята версия. Вместо да се тръшкаш и страдаш, намери ги, сближи се с тях.
Как може да си родена, израсла, ходила на училище в този град и да нямаш никакви приятели там. Дори и да се пръснали по света повечето, все са останали читави и близки хора.

ПП. Ти може да не си го осъдила веднага след раждането на детето, но го обмисляше и търсеше информация тук във форума. Сигурна съм в това, запомнила съм го, защото се чудех какви ли са отношенията между двама, че жената да мисли за дело за издръжка на новороденото си бебе и да издирва бащата през посолството ни в някаква страна на другия край на света. Все едно моряшките жени да си съдят мъжете за издръжка... При едни нормални отношения просто го чакаш да си дойде, откъдето е на работа.
И какво значи "хванала си го била, че ти изневерява". Вие събрахте ли се, той като се върна? И как така се събрахте, пък друга жена качвала снимки от новозакупения апартамент! Ти къде си била по това време? И защо когато тук говорят за развод, разведена, че тья те е развела, не уточняваш, че всъщност не сте имали брак. Не, че има значение, но все пак!
Както и да е, не искам и не си длъжна да ми отговаряш. Просто ти посочвам противоречията в собствените ти разкази.
Всъщност си ми симпатична, мисля, че се  чувствително и объркано момиче. Може би твърде много чувствително и много объркано Simple Smile Затова престани да им обръщаш внимание. Когато си живееш спокойно живота, гледаш добре детето, работиш си и не се намесваш в скандали, хората ще спрат да те одумват. А много от тях ще разберат кой прав, кой крив.

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 19:00 от птица

# 209
  • Мнения: 9 493
Значи... аз ли нещо не разбрам или вървим в диаметрално противоположни посоки. Аз на село с никого не се “зъбя” (баща ми живее там с приятелката си). Говорим си за селски неща и клюкарстваме естествено. Подхвърлям на селските клюкарки по нещо сочно, представям им живота си горе долу какъвто искат да чуят и каквото няма да ми навреди и се разбраме чудесно. В някакъв момент всеки от тях е склонен да разкаже нещо длбоко драматично за себе си и тогава се разкрива и човешкото им лице. Всъщност след тоя “животообмен” повечето клюкарки омекват и се оказват едни същества, дето никога никъде не са ходили и това е толкоз тъжно, че даже няма за какво да им се сърдя.

Мисля, че в реална среда всички имаме ресурс да сме сговорчиви. Беладона и тя едни ги разправя, но в други, ептен клЬокарски теми от подотчетните, никого не обижда на деколтета незнамсикво. ТОВАна мен ми се струва по-полезен път пред авторката, малко да се поомеси, но малко, колкото народа да види, че е човек като всички други а и тя да види по малко човещинка в тоя оня.
В твоето село явно се практикува брака с близки роднини.

Общи условия

Активация на акаунт