За хорската злоба и злонамереност в малките градчета

  • 14 946
  • 244
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 15 619
Ако бях на мястото на майка ти, досега щяха съвсем целенасочено да се пазят от мен и да ме заобикалят през две, три преки - майки , бащи, мъже, че и нови снахи.  Пък ти, като те очернят толкова, заведи дело за клевета и уронване на доброто ти име. Осъди ги.
 

# 211
  • Мнения: 938
Разбира се че и тя отвръща на удара. Казва факти, не свободно съчинени лъжи. Но той е патологичен лъжец и хората му вярват.
Аз също. Пример - не си давала детето. Казвам - има си режим на свиждане, няма как да се противопоставя на това. След време чувам, съдебното решение не е влязло в сила, за това не ми го дава. А решението е влязло от преди 6 месеца.
Длъжна съм била да му го дам детето, той можел да му осигури семейство и дом. Имал повече финанси , детето само щяло да иде при него. Да съм си знаела. Аз още две-три години. Пак оборвам, че нищо не се знае, че едва ли ще иде.
Да така е то е видно какво направи- нали сме малък град. Именно за това трябва сега да бълва лъжи, за да се оневини.
Предполагам, че има хора на които им ясно за какво иде дума.
Ако той не беше озлобен, че го осъдих, сметнете накърних му имиджа нямаше да ме оплюва и да пуска помии по мен. Всичко отдавна щеше да е забравено.
Общо взето нямам много близки приятели в града, двете ми най-близки приятелки са отишли в големи градове. Сестра ми и семейството и от години живеят в чужбина.

# 212
  • Мнения: 9 493
Орхидея, трябва да отвърнеш. Иначе няма да те оставят. Но те съветвам да вкараш много ирония и сарказъм.

# 213
  • Мнения: 15 619
А ти защо се обясняваш?  Подхранваш приказките. А обясненията на сульо и пульо си е извинение, че съществуваш ... Ако мислиш, че хората не го усещат и не се настървяват, в грешка си.

# 214
  • София
  • Мнения: 24 839

Но когато кампанията е целенасочена и постоянна, когато засягат мен като човек и детето ми няма как да не се засегна. Когато се цели да се изопачи истината и да ме чернят. Разбирате ли ?
Колкото и да се правя на перде, даже бих казала, че повечето майка го отнася.

Не е въпросът само да се правиш на перде- обмисли си няколко изречения, които хем да са фактическата истина, хем да не звучат като оправдание, а като директна стрелба в морала на тримата- бившият, новата и майка ѝ.

Знаеш каква е истината, майка ти също, та един и същ отговор със сарказъм и ехидна усмивка, ще свършат работа.
На простака не бива да му се мълчи, а да се трепе с неговите камъни по неговата глава.

Ако не можеш да си построиш "нападението- отговор", тук ще ти помогнем.
Важното е да промениш мисленто и поведението си- от жертва да се преврнеш в победител.

# 215
  • Мнения: 2 861
Орхидея,

колко е размерът на издръжката, която плаща и плаща ли я редовно?

# 216
  • Мнения: X
Черна орхидея, не ти трябват битки, изгубена работа... дръж се за близки, ако можеш, намери нови близки и не се разправяй. Колкото по-тъп е човекът, толкова по-голяма радост му е, че те е въвлякъл в драми и заради него се разхождаш унила наоколо...

# 217
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 343
Пълен игнор на клюкарите.

# 218
  • Мнения: 938
zon плаща я редовно, 150 лв.
Да ще имам нужда от помощта ви как бих затапила, оборила или забила тъпите клюкари.
Явно аз вече съм много в батака и ще ми потрябва помощ.
Неговите лъжи са че : не му давам детето. Че той купувал всичко. Това са лъжи, не търси детето никога по режим. Само когато на него му е кеф, без оглед дали имам планове или не, дали искам или не. Звънни и заповядва, че щв го вземе. След около 3 часа го връща. Сега примерно 10 дена нямам вест от него.
Да купува от време на време нещо отгоре издръжката, но рядко и не основно.
Тя лъже, че искала да ми вземе детето. Искала тя да го гледа. Те се обичали и били планирали тяхното, а моето било нежелано. Това е лъжа ! Съжалявала ме ама не и пукало, защото той я обичал.
Аз не искам никой да ме съжалява, с такъв мъж за съжаление е тя !
Майка и говори, че едно време ми била учителка (да така беше) , знаела какъв боклук съм. Нищо чудно, че такова свястно момче ме зарязало и взело дъщеря и.
Като сме на кафе , непрекъснато ме наблюдава и детето, гледа го с поглед ако има сила да го убие. Какво сме и направили на тая жена. Аз какво съм виновна, че дъщеря и взе мъж с жена и дете ?
Лъжат, че детето ще отиде при тях. Той имал пари щял да го подкупи. При тях щяло да стане човек, а при мен нищо. Можел да му осигури всичко. Нищо че изобщо не му дреме за него.
Пример ви давам за лъжа най-прясно. Детето много често е болно. Постоянно сме на антибиотик последно време. Личната ми препоръча да закупя инхалатор да правим инхалации, ако усетя че почва да се разболява . Прибрах се видях инхалаторите, много са скъпи. На този етап, не мога да си позволя. Бившия знае, че го заведах на лекар и че пак е болен. Но звънна на другия ден чак, споделих му идеята на лекарката за инхалатор. Той поръча, обади ми се да се хвали, че поръчал. И до там.... знае че детето е много зле на инжекции, но не го донесе. Така вече 10 дни, детето е излекувано, но без инхалатора. От там започва да лъже всички, добре че съм аз да дам 150 лв за инхалатор, че да оздравее детето ми. А това е лъжа.Инахалатор не съм получила, само хвалби за закупуването му.
Лъже всички хора, че направил огромно дарение на градината за да вземат сина му. Това е лъжа, аз говорих с директорката и тя ме разбра, че съм самотна майка и ми съдейства. Да но всички знаят, че дал огромна сума. Сещайте се в малкия град има места бол в градината. Решаваш и го записваш, когато искаш. Лъже навсякъде, че е направил влог за 50 000 €, че аз съм лоша майка щом не мога един влог да направя да осигуря бъдещето на детето. Всички ръкопляскат на плоските му лъжи.
Това се сещам на прима виста .
Вие сте, давай те съвети и идеи.

# 219
  • Мнения: 7 480
Колкото повече те чета, толкова повече ми се струва, че малкият град е последният ти проблем.

# 220
  • Мнения: 15 619
Те, хората трева пасат, особено на село, където и кътните зъбки си знаят един на друг. Знаят кой с кого, защо, коя с чий мъж, и кой с чия жена, кой си гледа детето и кой лъже, кой развейпрах, кой скромен кой с акъ, кой без помен от такъв... Въобще не ти схващам проблема. Кажи кой ти долага за всички тия негови думи. Един, двама, трима!? Колко!?

# 221
  • Мнения: 18 983
Длъжна си да го спазваш само по режим да му даваш детето.

Огромна сума в детската градина - смешно е Simple Smile Това е пълен майтап. Аз съм "дарявала", в смисъл подарявала светещ глобус, един чин и 50 лв примерно, къде са огромните суми Simple Smile

Това с 50 хил, също е безумно смешно Simple Smile Бих умряла от смях на твое място Simple Smile

# 222
  • Мнения: 938
От всякъде ми долагат. Отвсякъде .
За това ви писах, че не ми се излиза и не искам никой да виждам.
Ама как си обзавели апартамента, сякаш че ме интересува. Ама как той щял да се грижи за новото си дете, нямало да е като с моето.
Постоянно навсякъде, прави се с цел да ме унизят. Допълнително лъжите, които те двамата пускат на час по лъжичка. Просто е нетърпимо. Не искам да ги знам. Искам просто всичко да приключи, но не става.

# 223
  • Мнения: 15 619
Само в твоята глава е това специално отношение към теб. Хората ти долагат, защото им осигуряваш сеир. Нищо повече. Пет минутки забавление на твой гръб.  Отрежи един, двама да не те занимават с чужда глупост и липса на морал и ще спрат. Мило и с усмивка. Бавно и с усмивка. Прати ги тия вестоносци там, където очевидно ги вълнува кой с какво се е обзавел и какви ги върши и плещи. Душевният ти мир не зависи от чужда глупост, единствено от твоята собствена. И не разчитай на този човек. Като няма инхалатор,  питай лекарката за други варианти, с които да помагаш на детето при такива ситуации. То ще го израсте. редно е и ти да израстеш. За твое добро и за добро на детето ти.

# 224
  • Мнения: 2 861
zon плаща я редовно, 150 лв.
Да ще имам нужда от помощта ви как бих затапила, оборила или забила тъпите клюкари.
Явно аз вече съм много в батака и ще ми потрябва помощ.
Неговите лъжи са че : не му давам детето. Че той купувал всичко. Това са лъжи, не търси детето никога по режим. Само когато на него му е кеф, без оглед дали имам планове или не, дали искам или не. Звънни и заповядва, че щв го вземе. След около 3 часа го връща. Сега примерно 10 дена нямам вест от него.

Спри да му даваш детето, когато на него му скимне. Има съдебно решение, да го спазва.
Можеш да се посъветваш с адвоката ти как да процедираш.
В дните за контакт в часа за вземане, викаш двама твои близки съседи и след като бащата не се появи до половин час, съставяте протокол с имената и личните данни на съседите, че той не се е появил и се разписват. Така няколко поредни пъти. Хубаво е да сменяш от време навреме свидетелите.
Като те пита бащата защо не му даваш детето, когато той поиска, му отговаряш: "Ти защо не се появяваш в съботите в 8:00 часа за да вземеш детето? Има съдебно решение, спазвай го." Скоро след това ще се научи да си спазва режима.

Въобще не се чувствай длъжна да се обясняваш на познати, непознати как, какво и защо с бившия. Някои хора са особено 'възпитани' да те питат за лични неща. Отговаряш им, че това са лични неща и че не е хубаво да се бъркат в неща, които не са тяхна работа.

Мен са ме питали и след 20 години след развода ми за бившият и отговорът ми е да му се обадят и да го попитат как е като са толкова загрижени за него, знаят как да се свържат. Ако съм в особено настроение, направо отговарям с контра въпрос: "Как е Х (бивш/а , съпруг/а/гадже на питащия/ата)?"

Общи условия

Активация на акаунт