За хорската злоба и злонамереност в малките градчета

  • 14 954
  • 244
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 6 974
Черна орхидея, само ти можеш да си помогнеш, защото това са твоите демони, които те измъчват. Не си преодоляла изобщо случилото се между вас. Непрекъснато го мислиш и премислят и затова ти се струва, че целият ви малък град се вълнува от вас.... Никой не е особено заинтересован. Може и да поклюкарстват няколко минути и после си гледат техния живот. Спри да даваш ухо кой какво казал и дали било истина. Приказки за 50К евро и дарения за детска градина са смешни и е несериозно да се занимаваш с тях. Следващия път, когато някой се опита да си почеше езика с небивалици, с най-спокоен глас му кажи, че имаш работа и че съдът вече се е разпоредил за отношенията ви.  Кратко и учтиво без подробности....
Успех и се фокусирай върху себе си, защото с това мислене и тази болка и на другия край на земята и в най-големия мегаполис да отидеш, демоните ти пак ще са с теб. И там ще се намери кой или какво да ти напомни за бившия. Най-доброто отмъщение е това ти да си добре и щастлива.

# 226
  • Мнения: 1 688
Който много му знае балалайката, утре няма работа на входната ми врата. Все за нещо ще дойде Wink   

# 227
  • София
  • Мнения: 381
Черна орхидея, а на теб любопитно ли ти е кой какво е казал? Тия дето ти ги разправят всичките тези неща с подробности, явно седиш и ги слушаш чинно. Защо? Ако някой ме спре и знам, че от тия дето си умира да ми сподели кой какво е казал за мен, любезно ще му пожелая приятен ден и ще си тръгна. Това твоето е мазохизам, извинявай. Подозирам обаче, че голяма част от тези приказки ти ги донася майка ти. Ако е така наистина имаш голям проблем и той не е малкия град.

# 228
  • София
  • Мнения: 17 435
Всъщност, черна орхидея, задавала ли си си въпроса "И какво от това?". В смисъл, този говори това, онзи говори онова, е, и? Какво от това? Да си говорят.
Че е гадно, че лъжат, гадно е, много. Но според мен единствения ти шанс да се съхраниш е изобщо да не обръщаш внимание. Да си като Янтра, не като Белла - от тукашните примери. Вятър ти вее край ушите.

# 229
  • Мнения: 6 043
Скъпа черна орхидея, най-вече ти трябва да се отърсиш от манталитета си. Когато ти спреш да надаваш ухо кой какво е казал, тогава светкавично ще спре и потокът на информация. За да избяга селото от нас, първо ние трябва да избягаме от селото.

# 230
  • София
  • Мнения: 24 839

Че е гадно, че лъжат, гадно е, много. Но според мен единствения ти шанс да се съхраниш е изобщо да не обръщаш внимание. Да си като Янтра, не като Белла - от тукашните примери. Вятър ти вее край ушите.

Както виждаш, съвсем не се е съхранила, неотговаряйки, ами е рухнала и се чувства жертва на целия град.
Има моменти, когато не бива да подлагаш и другата буза- игнор само не върви.
Някои говеда не разбират нито от "вятър ти вее край ушите", нито от подминаване.
Трябва им твърд отпор.

# 231
  • София
  • Мнения: 17 435
Не е неотговаряйки, тя писа как се вкарва в обяснителен режим при всяка клюка, която й донасят. Те затова и й го носят клюките, защото им осигурява забавление. Спре ли да се обяснява, ще спре да им е интересно.
И аз в началото след развода много давах ухо като ми говореха за бившия, пък се ядосвах, пък се обяснявах ... Това спря точно когато аз реших да го спра. Те почват да ми говорят нещо, аз казвам, да, мерси, ама не ме интересуват тия неща, я кажи откъде ти е тоя лак. Примерно.
Хората са гадни, хранят се с нейната мъка и с цялата им драма.

# 232
  • Мнения: X

Хората са гадни, хранят се с нейната мъка и с цялата им драма.

Това плюс интелектуалното им ниво и се получава взривоопасна смес.

# 233
  • Мнения: 13 837
Някои се хранят, някои просто си говорят без зъл умисъл, а има и такива, които съвсем добронамерено й предават подочутото. Защото смятат, че я интересува. И нея наистина я интересува! Иначе защо ще се тръшка, че й разказвали как се е обзавел, че се разбира с новата жена или от коментарите, че е добро момче, и само по нейна вина е бил лош с нея... Обидена му е, не го е преболедувала още, дразни се и завижда (съвсем нормално). Когато самата тя преодолее тези си чувства, тогава и ще спре да се впечатлява от чуждите приказки. Или от развитието на новата му връзка.

# 234
  • София
  • Мнения: 17 435
Да, то и при мен беше така, предаваха ми, защото мислеха, че се интересувам и аз наистина се интересувах и супер много се терзаех. И за какво, да ме пита човек, глупости безподобни, кой каквото иска да си говори, това не влияе по никакъв начин на моя живот.

# 235
  • Мнения: 1 174
Хората наистина смятат, че се интересуваш какво се случва с него, и май са прави, ти прецени така ли е.
Ако наистина не те интересува какво прави той, покажи го. Те ти кажат нещо за него, ти отвърни: „Така ли...  а знаеш ли кой филм гледах вчера...”.
Понякога дори добронамерени ще бръкнат в раната без да се усетят.
Аз живея в едно село. Преместих се там преди 11 години.
Знам какво ти е. Клюки, интриги. Номера е да държиш хората на рзстояние, никога съм нямала проблем с това, но аз не съм израсла там, и съм малко непукист по въпроса какво ще кажат хората.
Но бъркаш като не излизаш и страниш.
Аз много обичах да изляза на кафе сама с детето,  гледам си на телефона, пия си кафенце, детето си играе, даже не забелязвам хората около мен.

# 236
  • Мнения: 940
Не им завиждам , не ми трябват нито искам да ги зная. Пак го казвам за 100 тен път. Това го казвам и на клюкатите, но те не спират разбирате ли ?
Ако не можех да го преодолея него темата щеше да е как да го превъзмогна.
Аз не говоря за това, те ме информират.
Благодаря за съветите на всички ви.
Само искам спокойствие, аз не провокирам, не говоря за тях и ако те не го правеха целенасочено досега отдавна всичко да е минало и забравено за всички.

# 237
  • Мнения: 19 081
Как те информират? Няма как, ако не ги изслушваш.

# 238
  • Мнения: 9 493
Да си като Янтра, не като Белла - от тукашните примери. Вятър ти вее край ушите.

Ми да направи като теб. Да се ожени пак и да си поплюва по бившия.

# 239
  • Мнения: 19 081
Да, втория брак е едно чудесно решение. Клюките рязко намаляват, но не се женим по поръчка. И ново гадже върши добра работа.

Общи условия

Активация на акаунт