Отговори
# 645
  • Мнения: 4 396
Хаха, Мари, наистина и аз се замислих дали пък не съм човек, защото не са ме били като дете и аз не съм си била децата. Явно не съм човек, то нали човещинка било.

Тук и в другата тема за Барневерн се пускат редовно лъжи като че за кариес се взимало дете, за отказ да си облече якето се взимало, за тръшкане се взимало, за какво ли не. И хората се връзват, вярват, сънуват кошмари. Някой заплаши, че със Стратегията България едва ли не ще стане като Норвегия (дай Боже, ама едва ли), ама освен поглед в бъдещето в кристалната топка и на дъното на чаша с кафе, други аргументи не видях. Толкова е несериозно нивото в тая тема, че наистина се чудя дали пък наистина няма платени тролове, които нарочно да настройват незнаещите хора в ''правилната'' посока чрез внушаване на страх.

# 646
  • Мнения: 1 673
1. Искаме прецизиране на дефинициите за насилие над детето
2. Искаме точно описание на границите на правата на държавните институции
3. Искаме същите тези институции първо да си свършат работата по вопиющите случаи, а след това да тръгнат да преследват по анонимни доноси кой бил повишил тон на детето си.

Кои сте това "вие", Черен Сапфир?

Апропо, ти ли питаше дали пък "ние" сме един и същи човек с Фенрис.
Много научна фантастика, много.
Всичките ужаси на света са ви в главите.
Конспирации, кристални топки, чудо.
Вместо просто да дадете повече от себе си, вие искате, искате...

# 647
  • Мнения: X
Мари, на въпроса ти кои сме ние, отговарям: 74% от родителите в България предвид факта, че настоящият форум е една доста представителна тяхна извадка.

Фенрис,

Хайде сега кажи кое е по-несериозно:
1. Твоите уверения, че няма страшно или
2. Разписаната под формата на закон мярка за КРИМИНАЛИЗИРАНЕ на ВСЯКА форма на употребена физическа сила или каквато и да е принуда върху детето (според тълкуванието на местния чиновник).

# 648
  • Мнения: 1 673
Хайде сега кажи кое е по-несериозно:
1. Твоите уверения, че няма страшно или
2. Разписаната под формата на закон мярка за КРИМИНАЛИЗИРАНЕ на ВСЯКА форма на употребена физическа сила или каквато и да е принуда върху детето (според тълкуванието на местния чиновник).

Не, не!
Ти кажи - КОИ СТЕ ВИЕ???
Кои сте "вие"?


# 649
  • София
  • Мнения: 5 884
А ти пък коя си?

# 650
  • Мнения: 1 673

Аз говоря от свое собствено име, а Черния Сапфир говори за ИСКАНИЯ от първо лице, множествено число.
Питам - кои са "те"?
Тя кого представлява?
Себе си, своите си страхове, своите мисли като родител?
Или представлява себе си + Елеонора, да речем?
Група майки от 1 до 5 на брой?
Или представлява хора, които нарочно държат темата да стане драматична??
Ти как мислиш, Елица?

# 651
  • Мнения: 30 802
Хората със здрав разум. С някакво усещане за правилност, което не е систематизирано, има грешки, но в повечето случаи работи. Хората, които виждат някакви тревожни сигнали и строеж на нов тоталитаризъм.

# 652
  • Мнения: 1 673
Мари, на въпроса ти кои сме ние, отговарям: 74% от родителите в България предвид факта, че настоящият форум е една доста представителна тяхна извадка.

Моля??? Тук 5-10 човека на кръст в тази тема?
Да питаме мамма или татти дали са ви дали разрешение да се представяте от името на форума?
Мамма и татти, които пък са и партньори на УНИЦЕФ, и работят към превенция на тормоза в училищата, част от който се ражда, защото децата са бити и тормозени у дома и пренасят този модел в училище?
Да сигнализирам ли или ще кажеш - кои сте това "вие"?

# 653
  • София
  • Мнения: 5 884
Погледни горе анкетата.

# 654
  • Мнения: 30 802
Не че нещо, но училищните тормозилници често са точно най-гледаните деца, никога не пипвани и с пръст.

# 655
  • Русе
  • Мнения: 11 925
Маpи, с психология ли се занимаваш. Ако не е тайна - какво работиш

# 656
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не виждам драматизации в темата, освен дежурните опити за обвинения, че щом не одобряваме стратегията, значи сме насилници. Хората не са само 5-10 души в темата, извън форума също има хора, и то с мнение.

Отново повтарям за неразбралите:
1. Искаме прецизиране на дефинициите за насилие над детето
2. Искаме точно описание на границите на правата на държавните институции
3. Искаме същите тези институции първо да си свършат работата по вопиющите случаи, а след това да тръгнат да преследват по анонимни доноси кой бил повишил тон на детето си.
С какво тези искания, които са съвсем на място и разумни, те провокираха така? Не вярвам да е заради множественото число.

# 657
  • Мнения: 1 673
Ла Сомбра, точно множественото число ме интересува.

Опитите за обвинения, че който не одобрява стратегията, е насилник, са точно толкова сериозни като твърдение колкото и опитите, че тези пък, които считат, че това е правилният път, са доносници, на хапчета, с психическа нестабилност. И в двата случая е смешно да говорим.

Няма как да видя анкетата, защото не съм гласувала в нея.
Не гласувам в анкети, в които като алтернатива на визия за децата, създадена от хора, учили за учители, лекари, психолози и специалисти с деца, хора, които работят с деца и хора, които се опитват като граждани да намерят по-добри начини да отглеждаме децата си, ми се предлагат мненията на криминално проявен човек като Перата.

Както и да е. Надявам се, че всички ъгли на темата бяха осветени. Надявам се също, че модераторите ще сложат край. Във форуми за детство, за майчинство, за родителство е особено мъчително да се чете за какви дребни глупости хората прилагат това, което уж трябва да е "крайна мярка".

Амбър, питай ме на лични - ще ти разкажа колко опит имам и какво съм учила.

# 658
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Какво има да те притеснява множественото число? Нормално е да има много хора, и от двете страни. Що се отнася до опитите - назад в темата си стои всичко. Включително и грозната реакция към хора, които не са съгласни.
Никой не е безгрешен, че да се изисква безусловно доверяване на всичко. И като ще се засягат децата, мнението на родителите също е от голямо значение.

# 659
  • Мнения: X
опитите, че тези пък, които считат, че това е правилният път, са доносници, на хапчета, с психическа нестабилност.
Ама всичките защитници ли са като тебе? Боже опази!

В анкетата може да гласуваш и против, хем ще видиш каква е популярността на твоята позиция.

Не знам дали сте наясно, но принудителното налагане на каквато и да е позиция над такова мнозинство от гражданите не е особено демократично, дори и според някои да е "за доброто на мнозинството". И практически не е възможно, освен с репресивни средства. Всички общества функционират въз основа на определен обществен консенсус. В противен случай те просто се взривяват.

Общи условия

Активация на акаунт