Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 5 884
Може да гласува, да види резултатите и да изтрие гласа си.

# 661
  • Мнения: 30 802
Обаче фино пипа - първо говори как неуките трябва да слушат даскала и доктора, после вкарва в категорията неуки всички, които не са някакъв вид професионалисти в областта на детското развитие. Тоест - всеки, от проста даскалица НУП и ПУП, до всякакви учени с теории, или дори научни измамници, следва да се слушат безпрекословно от нас, неуките.

Ами това си е точно "взимане на властта" и тирания на дребно, под благовиден повод, в името на децата и потенциала им.

# 662
  • Мнения: 46 562
Не че нещо, но училищните тормозилници често са точно най-гледаните деца, никога не пипвани и с пръст.
Не е вярно. По-скоро са изключения тези. Точно пердашените са. И от моето детство и сега след 12 г. опит с градина и училище.

Погледни горе анкетата.
Според мен анкетата показва, че хората не вярват, че законът ще се спазва, съдейки по останалите, които вече ги има. А и хората по принцип в България са на принципа -  Това си е моето дете, те пък ще ми кажат дали да дам сокче на 20 дена и дали да не му зашия един зад врата."
То ако законите се приемаха по желание... Grinning

# 663
  • Мнения: 30 802
В училище големите побойници бяха от кофти семействата, където са яли каиш. Но това не значеше, че с години не бях тормозена от клика най-глезени момичета, вкл. физически. Усещането за арогантност също води до липса на контрол над агресията или дори нарочно агресиране.

# 664
  • Мнения: 46 562
В училище големите побойници бяха от кофти семействата, където са яли каиш. Но това не значеше, че с години не бях тормозена от клика най-глезени момичета, вкл. физически. Усещането за арогантност също води до липса на контрол над агресията или дори нарочно агресиране.
Е и? Какво общо има това със закон, който да защитава деца от домашно насилие?

Понеже не знам си какво можело да се тълкува еди как си, дайте да няма никакви закони против насилието. Ами да отпаднат и вече наличните.

# 665
  • Мнения: 30 802
Има общо с аргументите на Мари, че насилието в училище е също като семейното.

# 666
  • Мнения: 46 562
Има общо с аргументите на Мари, че насилието в училище е също като семейното.
Затова и се работи по него, слава богу, не като в нашите ученически години.
За да има резултат като цяло, нито една посока, в която има насилие не трябва да бъде изпускана, а домашното насилие е една от тях. Дори са закъснели.

# 667
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Да, закъснели са. Къде нарочно, къде от глупост, ама наистина са закъснели с прилагането на наличното законодателство, което им дава всичко, което трябва. Първо да се научат това да правят, после да скачат с разни стратегии. Все пак досега не сме живели по дърветата, че да не знаем кое как.

# 668
  • Пловдив
  • Мнения: 418
Предната стратегия, която също е правена от учени хора и специалисти, какъв успех има?
 
Просто хората са скептични, че тази стратегия ще постигне някакви резултати. Заложени са някакви неясни формулировки, които отварят различни вратички...За това хората са скептични, а не защото се страхуват, че "ще им отнемат шамаросването"!
 
 В момента има закони, които покриват част от нещата в Стратегията. Какво ще промени стратегията, ако действащите закони сега, не са успели?

# 669
  • Мнения: X

То ако законите се приемаха по желание... Grinning

Там е работата, че законите се приемат със съгласието на мнозинството. То излъчва народни представители, които от негово име приемат закони. Ако мнозинството има силно нещо против някой закон, просто не го спазва и се налагат репресивни мерки срещу мнозинството, което е ясно какво означава. В отговор обикновено мнозинството се разбунтува и ритва самозабравилите се. Така е било и в тоталитарните общества, а в демократичните нещата се случват още по-бързо.

# 670
  • София
  • Мнения: 5 884
...

Погледни горе анкетата.
Според мен анкетата показва, че хората не вярват, че законът ще се спазва, съдейки по останалите, които вече ги има. А и хората по принцип в България са на принципа -  Това си е моето дете, те пък ще ми кажат дали да дам сокче на 20 дена и дали да не му зашия един зад врата."
То ако законите се приемаха по желание... Grinning

Съмненията и скептицизмът може да са разнопосочни. Първо, за голяма част от хората периодично шляпване по дупето не невъобразимо насилие над детето, нанасящо непоправими щети. А да не забравяме и моментът с "Бий дупе, та да не биеш дупище".

Второ, голям проблем са правомощията за намеса в семейството. Но дали намесата ще е в наистина проблемните семейства на едно известно малцинство или въпросните оправомощени ще отчитат дейност, занимавайки се със сигнали на съседката от горния етаж. Каквито тенденции се забелязват в разни западни общества, давани за пример.

# 671
  • Мнения: 46 562
Съмненията и скептицизмът може да са разнопосочни. Първо, за голяма част от хората периодично шляпване по дупето не невъобразимо насилие над детето, нанасящо непоправими щети. А да не забравяме и моментът с "Бий дупе, та да не биеш дупище".

Второ, голям проблем са правомощията за намеса в семейството. Но дали намесата ще е в наистина проблемните семейства на едно известно малцинство или въпросните оправомощени ще отчитат дейност, занимавайки се със сигнали на съседката от горния етаж. Каквито тенденции се забелязват в разни западни общества, давани за пример.
Точно заради глупави поговорки като болдната съм за подобни закони. Няма скоро да се промени мисленето на народа и да разбере, че възпитанието е много по-сериозна работа от пердашенето. Хора като тези смятат, че с това се изчерпва работата им.

За второто - това се отнася за всеки един въпрос. Примерно за домашно насилие над жени. Дали полицията ще се занимава с "правилните" двойки или ще губят ресурс, който може да се използва за друга цел.
Но няма как заради подобни размишления да игнорираме едно или друго.

# 672
  • Мнения: 305
В училище големите побойници бяха от кофти семействата, където са яли каиш. Но това не значеше, че с години не бях тормозена от клика най-глезени момичета, вкл. физически. Усещането за арогантност също води до липса на контрол над агресията или дори нарочно агресиране.
Е и? Какво общо има това със закон, който да защитава деца от домашно насилие?

Понеже не знам си какво можело да се тълкува еди как си, дайте да няма никакви закони против насилието. Ами да отпаднат и вече наличните.
Само че  стратегията няма за оссновна цел защитата от домашно насилие, а формулира мъгливи цели за “най-доброто за децата “ като се почне от оценка на жилищната среда, мине се през сексуалното образование извън училището (къде?), здравния  контрол от някакъв незнаен патронаж и каквото още се сетиш “ в интерес на детето”.  И всикото това ще се имплементира от “специално обучени” специалисти.  Кой и в какво ще ги обучава и как точно ще се контролира какво правят, ще видим, ама един друг път .
 Вероятно става въпрос за повече от  същите, които така “успешно” интегрират малцинствата към днешния момент и помагат на жените в риск.

И понеже хората, които ще се навият на такива експерименти с децата им са 8% (според анкетата в тази тема), стратегията упорито  бива продавана като единствена и неповторима опция за защита на децата от некадърните  им родители, които ги бият на лягане и на ставане.

# 673
  • Мнения: X
   Проблемът със Стратегията е , че  с нея се допуска намеса на държавата в семейството и не са очертани лимитите на тази намеса. Тоест очертани са  и могат да бъдат репресивни.Да не говорим, че се борави с много разтегливи понятия, които са от психологическо естество и са трудно дефинируеми границите . И санкциите могат да се окажат неправомерни.
  Иначе стана като с Истанбулската конвенция - щом не я одобряваш, значи одобряваш насилието. Не ,не го одобряваме, но мерките срещу него , отварят врати за произвол.
  А относно сестрите, които ходели по къщите през 90-те. Аз не помня такова нещо .Два  пъти  идва личната педиатърка, защото тогава се смяташе , че 2 седмици децата не трябва да се извеждат навън. Идваше да прегледа децата по домовете. Не помня да е надничала , да проучва условия. И тогава, все още не бяхме чували за приемни семейства и майката беше неоспорима фигура. Отнемането на дете , без съгласие на майката беше научна фантастика.

# 674
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Кои сме ние ли?Ние не сме само десетината майки пишещи в тази тема.
Ние сме всички,които са подписали петицията против тази стратегия.Както и всички гласували с,,не,, тук в анкетата.
И не сме малко.
Преди няколко страници имаше линк към петицията.Ама кой да чете.

Общи условия

Активация на акаунт