Отговори
# 1 590
  • Варна
  • Мнения: 36 868
Някъде назад мярнах изказано из постовете мнение (май не веднъж) на защитниците, че всички (или поне повечето) цитирани в пресата случаи на отнети деца в Норвегия били пропаганда за да се предотврати миграцията там, която води до закачане и източване на социалната система. Не цитирам с точни думи, но доколкото схванах това беше смисъла. Демек много маймуни стават на клона. Само че аз лично (ако съм потенциален емигрант за там) бих се отказала да ходя, защото ще ме е страх да не ми отнемат детето (пропагандата ме е наплашила). Обаче аз съм бяла жена, сравнително добре образована, не мързелива, чета и се информирам, в никакъв случай нямам за цел да ходя в чужбина за да точа социални системи, демек не съм от маймуните на клона. Обаче има една прослойка, да не кажа етническа общност, която не е образована, не чете (обикновено не може), не се информира и иска да ходи там точно за да смуче пари наготово. При това не й пука, че може да остане без деца (обикновено обаче точно тях не ги пипат), защото ще си народи други, лесно е. И точно тези "маймуни" се закачат на клона, а той натежава. Та, изводът за мен - или това не е пропаганда, а самата истина или е пропаганда, но тя някак не постига целта си, защото би отблъснала "качествени" емигранти за сметка на пиявици.

# 1 591
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Та, изводът за мен - или това не е пропаганда, а самата истина или е пропаганда, но тя някак не постига целта си, защото би отблъснала "качествени" емигранти за сметка на пиявици.

За мен, това не е пропаганда, защото миграцията може да бъде ограничена чрез елементарно лимитиране на социалните помощи. Това е най-лесният и най-смилаем лост. Ако не си работил еди-колко-си време в държавата, нямаш право на помощи.

В Норге-то живеят 5 млн човека, от които 1 млн не са етнически норгета. Не е ли малко късничко да ограничават миграцията по начин, който създава отвратителен имидж на държавата?

# 1 592
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 350
Няма дим без огън.
За да се говори и пише толкова много по въпроса,значи има защо.

# 1 593
  • Варна
  • Мнения: 36 868
Така е. Ама ей на, тука норвежки българи разправят, че е пропаганда.

# 1 594
  • Мнения: X
В Германия са кръшкачи големи явно, щом и родителите се включват вече.
https://www.ndr.de/nachrichten/Wir-sind-keine-Parallelveranstalt … ure100.html 

А един член на Европейския парламент е публикувал универсална извинителна бележка.


# 1 595
  • София
  • Мнения: 596
Виждам, че са се включили в диспута и мъже противници на Стратегията. Това е чудесно! Има и разумни мъже явно, които не защитават хистерично стратегията, като някой други. ... те ще се познаят. Виждам и че постовете ми се трият. Пропагандата върви с пълни сили. И това добре. Наливате масло в обществено недоволство....продължавайте така. Само НИ помагате. Нямам време, защото създаваме антиювенална организация по повод прокарването на тоя буламач Стратегията, НО в следващите дни понеже не ми се говори и папагалства излишно ще публикувам ВСИЧКИ документи, касаещи договореностите между България и Норвегия за да видят ВСИЧКИ истината и само истината. А онези, които явно дезинформират общественоста с неверни твърдения ще им кажа МНОГО ЗДРАВЕ. Да, България е взела пари от Норвегия за различни сектори, за да прокарва ювенална юстиция. Затова се прокрадва съмнението и сравнението с Барневерн. Под сурдинка под мустак, но е факт. Аз ще ви публикувам всеки документ по отделно за да се запознаете и вие, колко струват децата на всички ни. Приятна вечер!

Последна редакция: нд, 17 мар 2019, 23:06 от INA BAMBINA

# 1 596
  • Мнения: 4 398
Не разбирам защо използваш чуждици като има съвсем българска дума за juvenile. Juvenile на български се превежда като младежки, отнасящ се за младежите (непълнолетни). Защо ще създавате антимладежка организация, която да се бори срещу укрепване правата на децата в България? Звучи ми налудничаво.

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 06:37 от Fenris

# 1 597
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 350
Децата в България имат достатъчно права.
Моля не ни пробутвайте скандинавските дивотии.
Като например
Децата да могат да определят сами пола си-това  е противоестествено.Да се пробутва джендърската идеология на малки деца е издевателство.
За нас в България образованието е нещо изключително важно.
Да,ние караме децата си да учат уроци и да пишат домашни .
Защото искаме децата ни да се научат на труд,дисциплина,отговорност и да имат обща култура и добро образование.
В Норвегия и не само там ,децата могат да се оплачат ,че родителите ги карат да си учат уроците.Права имат....
Тук няма да мине това.




Повечето родители са против шамарите,аз също.Но не смятам,че един шамар е основателна причина да отнемеш дете от родителите му.

Тук също има сериозни проблеми-основно с малцинствата.
Нека да работят социалните в ромските махали.С малолетните ромски булки ,които раждат на 12-13 години и остават неграмотни,нека да съберат клошарчетата,които цял ден обикалят по кофите мръсни и гладни.И тези деца дето просят улицата.






# 1 598
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Проектът „Деца, лишени от свобода в Централна и Източна Европа: между наследството и реформата” е подкрепен от общата програма „Основни права и правосъдие“ на Генералната дирекция „Правосъдие“ на Европейската комисия. Проектът е с продължителност две години (2013-2014 г.), като в него участват неправителствени организации от България, Унгария, Румъния и Полша. Водеща организация, отговорна за осъществяването на цялостния проект, е БХК.

Основните цели на проекта са ускоряването на реформи в законодателството, както събирането и обменът на данни, които да помогнат на европейските институции и властите на държавите-членки да разберат начина на прилагане на международните стандарти, свързани с настаняването на деца в този вид институции. Идеята е екипът от изследователи на БХК да проследи дали същестува ефективен административен контрол, възможност за подаване на жалби, достъп до съд и адекватна правна защита. Наред с всичко това, се осъществява и мониторинг на самите условия в институциите.

До момента изследователите на БХК са посетили всички седем възпитателни училища интерната (ВУИ) и социално-педагогически интерната (СПИ) в България. В рамките на проекта бяха посетени и поправителните домове, домовете за временно настаняване на малолетни и непълнолетни, следствените арести, районните полицейски управления, граничните полицейски управлениея и специалните домове за временно настаняване на чужденци.

Извинявай, но тази информация ... по какъв точно начин е релевантна за настоящата тема?

# 1 599
  • Варна
  • Мнения: 36 868
Ако БХК е това, което си мисля, повече не ми трябва. Тези НЕ работят в интерес на България и българите.

# 1 600
  • Мнения: 1 673
Аз съм информирана за протестите на Грета и напълно оправдавам нейната номинация.
Ако се организира голям протест и тук, ще пратя детето си. Дори по-хубаво, ще го заведа сама и ще се присъединя и аз.

Не мисля, че е само до учене работата. Грета нека да остане с много неизвинени, но ако успее да обърне общественото мнение и да предизвика действия по проблемите със замърсяването и унищожаването на природата - заслужава със златни букви да й бъде написано името в историята.

Някой горе написа - "не ми пука за природата" или нещо подобно... Какво хубаво бъдеще за децата ни - шамари, плесници и унищожена природа... Браво, браво.

# 1 601
  • София
  • Мнения: 2 747
Относно Грета - това е политика
"В дадения случай с това момиче просто е очевадно че я използват - и Меркел и белгийския екоминистър доказаха, че службите им са доказали връзка с Кремъл. "
От страницата на И. Василев
Скрит текст:
Грозно е, много грозно когато се включват децата, за да компенсират изчерпалата се енергия на големите да убеждават обществото, че климатичните промени изискват от тях нови саможертви и нови екоразходи.
Към Путин югенда може да прибавим и новите им хибридни войници екоюгенда. Това са новите еко-нашисти. След Париж и "жилетките", които протестираха срещу въглеродните данъци, екозийлотите разбраха, че нямат шанс да получат своето - субсидии, данъци, привилегии, без да стресират обществото и ... прибягнаха до децата. И номинация за Нобелова награда - като пиар елемент.
Да забелязвате около вас средата да се променя към негативно, да става по-замърсена и водите и въздуха? Едва ли, със сигурност не се променя толкова бързо в добра посока, но няма нужда от паники и истерии.
И ЕС бавно и неотвратимо потъва - от 24 процента от световния БВП при 15 държави, сега при 28 има 15 процента и този дял пада?
А вие плащате - тихо и неусетно през цените на електрическата енергия? Знаете ли колко плащаме на година за емисионни квоти? Защото това е въглероден данък, за който вие не сте гласували и който вече потопи най-важната за балансирането на електроенергийната ни система централа - ТЕЦ "Марица Изток - 2" - само за нея плащаме близо 400 милиона лева ?! Вярвайте ми, ще я закрият, защото постоянните загуби във годишните финансови отчети вече са довели до отрицателна капиталова стойност.
Да не ви залъгват - там при квотите пазар няма - има диктат и само за две години вместо 45 милиарда евро днес европейците плащат над 150 милиарда лева за разрешителни за емисии.
И къде мислите отиват тези пари? Меркел отвори уста да каже,че я рекетират и това е част от хибридната война на Русия и млъкна. Белгийският министър на екология също открехна вратата за играта на Москва кой стои зад ученическите протести.
Няма по-силна мафия в света - тези хора не работят, не произвеждат добавена стойност, поне измерима. Основното и единствено занимание да обслужват измамата около климатичните промени /не че ги няма, а че трябва да плащаме и да обедняване защото в Китай и Индия произвеждали повече въглеродни емисии?!/.
Няма никаква разлика между класическата финансова пирамида и пирамидата на климатичните промени, в който ви карат да вкарвате все повече пари, за да избиете предишните. Накрая на веригата са финансовите акули, тези които организират и плащат за всичко, защото нали се досещате кой спекулира на борсата за разрешения за емисии - емисионни квоти?
След което вече обеднели, разбирате че, имате по-малко средства за решите екологическите проблеми.

# 1 602
  • Мнения: 1 673
Милка, кой е този И. Василев, че трябва да му взема думите за правилни и важни?

Без "насилие" моите деца ще ядат само пица и сладкиши, ще гледат ТВ, ще играят на телефон или навън и няма да стъпят в училище.
Скрит текст:
(Не са някакви изпуснати зверчета, минават за възпитани и примерни).
Не че противодействам на всичко това с шамари, но определено с форми на насилие. Убеждение рядко помага. А каква форма на насилие ще работи в конкретен случай... зависи от силата на волята на двете страни.

Неслучайно по закон децата до 14 г. са недееспособни (да не се бърка с "безправни"), защото не могат да преценят кое е добро за тях в дългосрочен план, а избират (почти) винаги незабавното наслаждение.

Забелязвам, че въпреки стремежа ми да възпитавам извън либералните тенденции, те добре попиват от средата "нищожността" на родителския и изобщо на възрастния авторитет. Така че, със или без Стратегия, правото ни да възпитаваме децата си лека полека ни бива отнемано. Остава само задължението да им осигурим максимално материално благосъстояние (според тях), което е добре дошло за пазара и... за поръчителите на разни стратегии и нови вълни.


Ааа73, не е от "без насилие", а е от "без правила". Правила общи, за цялото семейство. Пица и сладкиши се купуват веднъж седмично, през другото време се ядат салати, хубаво месо и плодове и мляко, примерно. ТВ се пуска за цялото семейство след вечеря, когато е време за отмора. На училище  и работа се ходи добре мотивиран и добре подготвен, за да ти е леко и приятно. Правила за цялото семейство. Всъщност, ти си напипала откъде идва големият проблем и големите страхове - децата усещат отлично кога думата на родителя е нищожна и кога възрастният човек не е авторитет. Право в десятката! Сега трябва да си отговорим на това - а ЗАЩО думата му е нищожна и защо не е авторитет? Защо авторитетът трябва да идва от насилието?

Според това, с което аз се занимавам, има 4 типа родители.

Разрешаващи - които разрешават всичко, без да го подлагат на съмнение, изследване или протест. Просто го разрешават - уж да се радва детето! Децата растат без ограничителна линия и се учат, че всичко, което пожелаят, се сбъдва. Съответно те започват да имат проблеми с поведението, тъй като каквото и да предприемат (нова дружба, ново занимание, хоби, да опитат нещо различно) очакват то да се получи така както те го желаят, а това рядко е така без работа, упорство и желание. Тези деца стават често манипулативни (реват, тръшкат се), родителят пак кляка и разрешава и всички се въртят в омагьосан кръг.

Авторитарни - родители, които командорят и контролират живота на децата си до най-малката подробност, дори ако се наложи да е със сила. Те налагат постоянно своето мнение и организират деня на децата си според своите желания и виждания. Техните деца често преживяват пълен срив на личната себеоценка, започват да си мислят, че за нищо не стават и че всичко, което те правят не струва, не е добро, очакват помощ, не проявяват инициатива (защото тя бива винаги изпепелявана на минутата от авторитарния родител), свиват се, стават плахи, всичко ги плаши, депресират се, плачат при неуспех, при лоша оценка, намират решение в "измислени болести". Други деца научават модела от родителя и стават авторитарни личности на свой ред - командват съучениците си, тормозят деца, принуждават, дори със заплаха и бой.

Авторитетни - родители, които прилагат демократични принципи в отглеждането и възпитанието на децата си. При семейство с 3 деца - взима се решение с гласуване какво да се гледа по ТВ след вечеря (едната вечер се гледа любимия филм на първия, на втората вечер - любимото шоу на каката и т.н.). Менюто със здравословна храна се пише от цялото семейство - 3 годишното ще каже "моркови", каката ще каже "добави суши", таткото ще каже "пиле задължително", а майката ще добави "и много плодове". Родителят подкрепя децата си в тяхното образование и техните първи стъпки в обществото - създаване на приятелства, отношения със съученици, интересува се, пита, дискутират, обсъждат и т.н. - на този, който има нужда от допълнително знания за упражнение, му се дават такива от този, който има знанията вече. Децата помагат на родителя у дома - подреждат, мият колата, почистват си обувките, родителят помага на децата у дома - гладят дрехи, готвят и т.н. Всеки има своя роля и е ценен.

Неглижиращи родители/отчуждени - най-лесното определение. Тях просто ги няма в живота на децата! Ако са на дивана с телефона в ръка и потъват с часове в чатове и форуми - децата наоколо заучават, че тяхното съществуване не е по-важно от съществуването на телефона и нета. Ако бебето е в количката, а майката говори с часове с приятелка на кафето - бебето блее в една точка или пък плаче за внимание, съответно - запушва му се устата с биберон или му се поднася телефон, но само и само да не е в живота на майката в тези 2 часа. Ако са извън семейството (разделени родители) или прекарват целия ден на работа и не виждат децата си (все работят) - децата растат с ниска себеоценка, считащи себе си за недостойни за вниманието на родителя, чувстващи се малоценни, самотни. Израстват като особняци, които имат проблеми с връзките и общуването, затворени, търсят ескейп в мрежата и в случайните запознанства.

Разбира се, родителите обикновено са и някаква смес от всичко това, но колкото повече се интересуват и знаят, толкова по-добре ще се справят с уж проблемното поведение на децата си.


Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 12:38 от Маpи

# 1 603
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Мари, много хубаво си го описала, но не става ясно, как точно тия неща могат да бъдат управлявани със закони. Липсват ясни дефиниции, както и механизми за контрол.

Ти си мислиш, че със закони такива неща могат да бъдат "поправени" ли?

# 1 604
  • Мнения: 1 673
Елеонора,

ти знаеш ли кой е този И. Василев, който Милка цитира? Идва някакво момиче, слага цитат, пише - И. Василев, и аз трябва да го чета? Ами това може да е дядо й, примерно? Или съседа? Какво ме интересува мен какви си мислят те за Грета в техния блок? Леля Спасия от 3-ия етаж може да я мисли за попфолк певица с това име...

На въпроса ти - и дефиниции има, и контрол. Както казах - вижда се от 100 километра с какви родители живее едно дете. Виждат се ясно откъде идват проблемите в поведението. Вижда го специалистът, човекът, минал обучение.

"Поправени" такива неща не бива да бъдат. Трябва да има превенция. Да не си биеш детето, а да се помъчиш да му помогнеш като послушаш какво те съветва училищния психолог (примерно за неговите приятелства или поведение), педиатъра (примерно за диетата му, да намали мазното, да прави спорт), патронажната сестра (примерно да го пускаш да лази, да го кърмиш и т.н.), учителката (за силите му и слабостите в образованието му), отговорника на музикалната/джудо/по рисуване школа (примерно, ако ти кажат, че детето ти плаче на уроците по цигулка и че не му доставя удоволствие)… Да търсиш потенциала на детето и да го отключиш. Без бой. Без насилие.

В кръг се въртим с едни и също въпроси и отговори, Елеонора.

По 24 май щели да бъдат изборите. Въпросът е патриархалния руски възпитателен метод на "бащицата" ли ще спечели или европейския демократичен модел на съвременното семейство? И разбира се, включват се всякакви шарани на куката - хоп, да си напишат колко много няма да мине това "тук".


Общи условия

Активация на акаунт