С какво ви дразнят свекървите - тема 105

  • 33 876
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 966
Сигурно това е "любимият" син. Той едва ли не е най- привилегирован, защото са му "дали" етажа. Затова компенсират другите си деца .
Ох, колкото повече чета подобни истории, толкова повече осъзнавам, че няма угодия. Ни при стари, ни при млади.
Заминавайте, оправете си положението и не се връщайте на този етаж. Само на гости. И заключете, за да не се настани другият брат с някоя поредна оптимистка.

# 61
  • София
  • Мнения: 28 552
Зависи от големината на заплатите. Ако за покриването на тяхната част от режийните отива заплата и половина, значи ще дават заплата и половина.
Но сега гадая, де – авторката изчезна и не е ясно дали са живеели при свекърите или не.

# 62
  • София
  • Мнения: 12 006
Сигурно това е "любимият" син. Той едва ли не е най- привилегирован, защото са му "дали" етажа. Затова компенсират другите си деца .
Ох, колкото повече чета подобни истории, толкова повече осъзнавам, че няма угодия. Ни при стари, ни при млади.
Заминавайте, оправете си положението и не се връщайте на този етаж. Само на гости. И заключете, за да не се настани другият брат с някоя поредна оптимистка.
Ако беше любими син нямаше да си вижда внука 1 път седмично, при положение, че живеят врата до врата. А за другите брат и сестра - не е ясно в чии жилища живеят и кой на кого какво е дал. Но каккто и да е, грозно е да си делиш децата и внуците - отвратително е.
-------------------

# 63
  • Мнения: 15 619
Май не става въпрос за покриване на режийни.
А всичко това е защото като отидох снаха ми беше тропано по масата от свекъра,че парите в тяхната къща се държат на едно и само свеки ки "управлява" аз заявих че никога няма да си дам заплатата в тях ... мъжа ми в продължение на година и нещо докато се направи ремонт и обзаведем даваше половината си заплата при тях .. искаха аз от работа на 10 часови смени да се прибирам да им мия съдовете да сервирам отсервирам и да им готвя не в този ред естествено! Но мъжа ми ме защитаваше и с течение на времето спря кранчето спря и толкова с контактите но те продължават ! Взех им златната кокошка...

# 64
  • София
  • Мнения: 28 552
От една страна, да, това, което си подчертала предполага, че свекърите са очаквали да им се дават пари без авторката и мъжът ѝ да живеят при тях. Което би било много нагло от страна на свекърите. От друга страна, обаче "мъжа ми в продължение на година и нещо докато се направи ремонт и обзаведем даваше половината си заплата при тях", според това е възможно парите да са давани, докато са живеели при свекърите. Ако това е така и парите са давани, за да покрият режийните им, а авторката е очаквала свекърите да ги издържат, то значи авторката е наглата в тази ситуация. Не знам, нека да обясни какво е било положението.

П.П. Обаче и при двата варианта свекърите нямат право да разпределят кой колко да дава. Те могат да кажат "Смектите този месец са на ... стойност, вие дайте ... лв", а вече авторката и мъжът ѝ решават кой от двамата колко да даде.

Последна редакция: нд, 27 яну 2019, 15:20 от milenaka

# 65
  • Мнения: 15 619
Да, т.е. режийните все пак са покривани. Това не е проблем.
Но за мен поне, това, да  искат да ти прибират заплатата на едно място и да се управлява от свекървата, ми бие на ненормално, ама твърде ненормално. Или  да предявяват изисквания да им слагаш и да им вдигаш след работа.
Те цял ден снахата ли чакат, че да им сготви, измие, сервира и отсервира...

# 66
  • София
  • Мнения: 24 839
Май не става въпрос за покриване на режийни.
А всичко това е защото като отидох снаха ми беше тропано по масата от свекъра,че парите в тяхната къща се държат на едно и само свеки ки "управлява" аз заявих че никога няма да си дам заплатата в тях ... мъжа ми в продължение на година и нещо докато се направи ремонт и обзаведем даваше половината си заплата при тях .. искаха аз от работа на 10 часови смени да се прибирам да им мия съдовете да сервирам отсервирам и да им готвя не в този ред естествено! Но мъжа ми ме защитаваше и с течение на времето спря кранчето спря и толкова с контактите но те продължават ! Взех им златната кокошка...

Оставам с впечатлението, че през тази над година, докато е траел ремонта, те са живели при свекърите и мъжът е давал половината си заплата за храна и сметки, и пазаруването се е извършвало от родителите им.
Които са искали и снахата да се включи в домакинската работа, но тя е отказала.

Ако правилно съм разчела написаното, снахата просто е паразитирала на гърба им, но пък силно я е боляло, че възрастните не са поеле изцяло издръжката на семейството Ѝ.
И се чуди, защо свекървата не я била обичала?

# 67
  • София
  • Мнения: 12 006
Зависи от големината на заплатите. Ако за покриването на тяхната част от режийните отива заплата и половина, значи ще дават заплата и половина.
Ами нямам как е така, защото иначе с останалите 50% нямаше да могат да смогнат с храна, облекло, ремонт и всичко останало. Колко и да защитава дъртите вещери и да си смучеш от пръстите - не е нормално те да управляват финансите на младите. Даването на половината от неговата заплата може и да е покривалорежийно, но проблема е, че те са искали и цялата нейна заплата, което е ненормално.

# 68
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Май не става въпрос за покриване на режийни.
А всичко това е защото като отидох снаха ми беше тропано по масата от свекъра,че парите в тяхната къща се държат на едно и само свеки ки "управлява" аз заявих че никога няма да си дам заплатата в тях ... мъжа ми в продължение на година и нещо докато се направи ремонт и обзаведем даваше половината си заплата при тях .. искаха аз от работа на 10 часови смени да се прибирам да им мия съдовете да сервирам отсервирам и да им готвя не в този ред естествено! Но мъжа ми ме защитаваше и с течение на времето спря кранчето спря и толкова с контактите но те продължават ! Взех им златната кокошка...

Оставам с впечатлението, че през тази над година, докато е траел ремонта, те са живели при свекърите и мъжът е давал половината си заплата за храна и сметки, и пазаруването се е извършвало от родителите им.
Които са искали и снахата да се включи в домакинската работа, но тя е отказала.

Ако правилно съм разчела написаното, снахата просто е паразитирала на гърба им, но пък силно я е боляло, че възрастните не са поеле изцяло издръжката на семейството Ѝ.
И се чуди, защо свекървата не я била обичала?
Искали са да върши тяхната домакинска работа и да прислугва на тях - това не е нормално дори заедно да живеят. Тя не е слугиня все пак.  Нейните задължения са да си гледа нейното сем. , т.е. нея и мъжа й, а как ще си разпределят задълженията тя и мъжа й си е тяхна работа. Ама свекърите къде се бутат да чисти, пере, готви, че да сервира и отсервирва на тях??
За паразитирането- как точно е паразитирала на гърба на свекърите, че не разбрах? Нито е искала помощ от тях, нито пари, нито те са поемали няхакви нейни разходи???? Как точно е паразитирала??

ПП: исках да коригирам стария пост и без да искам пуснах втори.

# 69
  • Мнения: 99
Вижте сега не искаха да помагат мъжа ми е теглил пари за тази къща не е най-любимия свекито има апартамент в който живее брат му но е ерген и му помагат а сестра му е женена при мъжа си е ... Когато мъжа ми е теглил пари са казали че ще му помогнат ... офф не ми се обеснява целия живот то си е за книга Grinning Всичко по ремонта почти беше за моя сметка ,но аз обичам много моя и  няма значение записах се дами ... И се надявам кошмарът да свърши скоро Simple Smile Търпях и търпя заради любов свеки няма да ни раздели!

# 70
  • Мнения: 2 050
Виж какво, живей си живота и да не ти пука. Не ги гледай, гледай мъжа си. Не търси имоти, пари. Кой какво дал . Родителите на мм го третират като ратай цял живот, за сметка на дъщеря си. Не мога и не желая да променям това. Аз го обичам такъв какъвто е . Не ме интересуват вече .

# 71
  • Мнения: 13 764
А тя къде и кога толкова е работила (че и на 10 смени) при положение, че детето им е на 2 години?
Луна, ти хубаво си подчертала част от поста й, но основното, че година и половина са правели ремонт и обзавеждали, си пропуснала! Къде са живели през това време? При нейните не са, нямаше как да им искат свекърите пари тогава... както и ако бяха отделно на квартира. направо са си били при маминка! Еми при маминка явно това са условията - парите накуп и тя ги разпределя. Живееш при нея, съобразяваш се, не живееш - ти прибираш парите Joy

Не случайно намесих Креми. Просто си представих снаха й, ако пропише тук, какви ще ги напише Simple Smile

# 72
  • Мнения: 99
Виж какво, живей си живота и да не ти пука. Не ги гледай, гледай мъжа си. Не търси имоти, пари. Кой какво дал . Родителите на мм го третират като ратай цял живот, за сметка на дъщеря си. Не мога и не желая да променям това. Аз го обичам такъв какъвто е . Не ме интересуват вече .
Точно така Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 28 552
Вижте сега не искаха да помагат мъжа ми е теглил пари за тази къща не е най-любимия свекито има апартамент в който живее брат му но е ерген и му помагат а сестра му е женена при мъжа си е ... Когато мъжа ми е теглил пари са казали че ще му помогнат ... офф не ми се обеснява целия живот то си е за книга Grinning Всичко по ремонта почти беше за моя сметка ,но аз обичам много моя и  няма значение записах се дами ... И се надявам кошмарът да свърши скоро Simple Smile Търпях и търпя заради любов свеки няма да ни раздели!
По време на ремонта къде сте живели?
Парите, които те са ви искали, за какво са били?

Това, че ти даваш пари за ремонт на ваше бъдещо жилище, не е проблем и работа на свекърите, а въпрос на уговорка между теб и мъжа ти. Ако не си доволна от тази уговорка, се сърди на мъжа ти.

# 74
  • София
  • Мнения: 12 006
А тя къде и кога толкова е работила (че и на 10 смени) при положение, че детето им е на 2 години?
Луна, ти хубаво си подчертала част от поста й, но основното, че година и половина са правели ремонт и обзавеждали, си пропуснала! Къде са живели през това време? При нейните не са, нямаше как да им искат свекърите пари тогава... както и ако бяха отделно на квартира. направо са си били при маминка! Еми при маминка явно това са условията - парите накуп и тя ги разпределя. Живееш при нея, съобразяваш се, не живееш - ти прибираш парите Joy

Не случайно намесих Креми. Просто си представих снаха й, ако пропише тук, какви ще ги напише Simple Smile
Не е задължително да са били у свекурите. Може ремонта да е стая по стая и да са спяли в ремонта. Не всички се изнасят при ремонт.  Стига баня и тоалетна да има, другото се преживява "в полеви условия". А баня и тоалетна се правят за седмица.

Общи условия

Активация на акаунт