Припознаване на дете, родено без брак

  • 7 349
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 465
Здравейте! До 6 май има време. По-добре е да напише една декларация, да я завери в посолството и да Ви я прати. Не знам каква е процедурата след това, но детето ще бъде записано с имената на майката при изписването от родилния дом, ако няма тази декларация.

# 31
  • Мнения: 547
Здравейте! Отварям малко стара тема,но искам да попитам освен припознаването от страна на бащата не трябва ли и документ,че аз съм съглсна с това припознаване? И кога се подписва този документ,може ли и той да е готов преди раждането?

То реално погледнато ако не сте съгласна, няма да дадете декларация за припознаване  когато родите и ще го пишат на ваше име.Все пак вас питат как и на кого ще се пише детето. Така че, според мен се обезмисля декларацията за ваше съгласие Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета.
Някой знае ли дали е необходимо ПРЕДВАРИТЕЛНО да се приготвят документите за припознаване на детето пред нотариус (преди раждането), или може да се направи и след раждането?

# 33
  • Мнения: 3 610
Здравейте, момичета.
Някой знае ли дали е необходимо ПРЕДВАРИТЕЛНО да се приготвят документите за припознаване на детето пред нотариус (преди раждането), или може да се направи и след раждането?
Като се роди бебето таткото отива попълва декларацията и готово.

# 34
  • Мнения: 2 465
Може и след раждането. Но да кажем, че таткото е възпрепятстван, или е в чужбина, детето се изписва от болницата с фамилията на майката. След това смяната е дълга и сложна.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
Ако таткото се очаква да бъде възпрепятстван в момента на раждането, по-добре да си приготвят декларация за припознаване на бъдещото дете с нотариално заверен подпис. За да няма ходения до общината после, по-лесно е.
Иначе може и след раждането, не е проблем, ходи се в общината по местораждане на детето, изобщо не е чак толкова дълго и сложно, но по-лесно от самото начало да си е с установен баща.

Общи условия

Активация на акаунт