RYANAIR -14

  • 56 366
  • 735
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 141
Между другото, тези размери са като на малка раничка. Аз съм виждала доста често хора с тип ученически раници, не много пълни, вероятно, ако някой направи проблем, могат да се поомачкат и да влязат в клетката за мерене.

# 121
  • София
  • Мнения: 16 042
Могат, ако не са препълнени.

# 122
  • Мнения: 417
Един въпрос - имената в профила на райънеър на кирилица или латиница попълвате?

# 123
  • София
  • Мнения: 3 168
На латиница, така както са изписани в документите за самоличност.

# 124
  • Мнения: 6
Здравейте ! Закупих си преди няколко дни самолетен билет . Сега си погледнах билета и си е там в сайта ,но парите за него са върнати в картата ми . Може ли да имам някакъв проблем ? На някого до сега случвало ли се е ? Билета е след месец и се притеснявам ,защото пътуването ми е много важно...

# 125
  • Мнения: 947
Здравейте ! Закупих си преди няколко дни самолетен билет . Сега си погледнах билета и си е там в сайта ,но парите за него са върнати в картата ми . Може ли да имам някакъв проблем ? На някого до сега случвало ли се е ? Билета е след месец и се притеснявам ,защото пътуването ми е много важно...
Проверете в сайта или приложението резервацията си. Също прегледайте мейлите си, ако има промяна обикновено там съобщават.

# 126
  • Мнения: 1 141
Доколкото разбирам, не става дума за промяна на полета. В този случай нямаше да върнат парите автоматично, щяха да ви сменят датите.
Ако при самото купуване на билетите по някакъв начин плащането не е минало, билетите може да са в профила Ви, но статусът им да е изчакващ, непотвърден или нещо такова. Може да не Ви даде да се чекирате след това.
Ако пътуването Ви е важно, свържете се с чата на Раън и питайте дали всичко е наред с резервацията.

# 127
  • Мнения: 6
Попринцип ми дойде мейл за потвърдена резервация . Опитах се да чекирам ,но трябва да си избера място . Незнам дали има някакъв проблем . Но утре ще им пиша надявам се да няма такъв ,защото ще бъде много тъпо 😞

# 128
  • Мнения: 2 681
60 дни преди полета може да се чекираш със закупено място.
Без място - 48 ч. преди пътуването.
Никога не съм гледала кога и как са взели пари от картата ми.
Щом имам мейл с № резервация всичко е било наред.
Но за всеки случай пиши в чата.

# 129
  • Мнения: 6
Благодаря ви за помощта ! Писах им и те казаха ,че всичко е наред . Мнохо странно наистина. Но за най-сигурно ще си закупя местата ,тогава няма как да ме върнат.

# 130
  • Мнения: 1 122
Благодаря ви за помощта ! Писах им и те казаха ,че всичко е наред . Мнохо странно наистина. Но за най-сигурно ще си закупя местата ,тогава няма как да ме върнат.
А парите теглени ли са изобщо? Има ли движение по картата- взети, после върнати или все още въобще не са изтеглени? Ако не са теглени- става до няколко дни след покупка. Но ако са върнати- с места, без места по някое време ще анулират резервацията..

# 131
  • Мнения: 6
Като купихме местата веднага изтеглиха парите за билета.

# 132
  • София
  • Мнения: 1 694
Илиана Кръстева 619912, според мен потърсете съдействие и в банката-издател на картата. Ако наистина е върната сума, сигурно има и написано основание за връщането. Освен това има ли осчетоводяване на плащането след резервацията (обикновено отнема 2-3 дни) и после по-късна транзакция с върнатата сума? Не пишете точно кога сте я направили, но на мен лично ми се вижда доста невероятно за няколко дни първо да ви дръпнат сумата и после да ви я върнат. Още повече, че това не би трябвало да стане автоматично. Особено по кредитни карти връщането на суми не става никак бързо.

# 133
  • Мнения: 164
Благодаря на всички, който се отзоваха на моите въпроси. Сега чета и се чудя дамсата чанта се мушка в раничка или се слага в раничка само когато е голяма. И какви горе долу трябва да са размерите на дамската чанта? И друго се сетих да попитам , като мерят куфара общо теглото трябва да е 10кг, или 10кг дрехи плюс кг на куфара.

Последна редакция: чт, 07 фев 2019, 16:14 от polq1980

# 134
  • Мнения: 1 122
Благодаря на всички, който се отзоваха на моите въпроси. Сега чета и се чудя дамсата чанта се мушка в раничка или се слага в раничка само когато е голяма. И какви горе долу трябва да са размерите на дамската чанта? И друго се сетих да попитам , като мерят куфара общо теглото трябва да е 10кг, или 10кг дрехи плюс кг на куфара.
Какво и къде ще мушкате?
Ако сте само с бейсик билет (без priority) имате право на една чанта 40х20х25 (дали ще е дамска, раница, пазарска торба- само една с тези размери).
Ако имате купено priority- тази същата малка чанта 40х20х25 + още една 55х40х20 10 кг (общо тегло куфар + дрехи, марули, обувки...).

Това е. И картинки има в 1-я пост.

Общи условия

Активация на акаунт